Τα σημαντικότερα γεγονότα της Ελληνικής ιστορίας.

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις. Αναδρομές και διευκρινίσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: paralimni13 και 13 επισκέπτες

Τα σημαντικότερα γεγονότα της Ελληνικής ιστορίας.

Δημοσίευσηαπό Aristeidis » Μάρτιος 11th, 2007, 3:56 pm

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και με θαυμασμό δηλώνω πόσο ευτιχισμένος είμαι που ανακάλυψα το φόρουμ σας! Έχω εντυπωσιαστεί από τη γνώση των ανθρώπων που συμμετέχουν στις συζητήσεις και περήφανος που υπάρχουν και Έλληνες σαν κι εσάς!

Έχω ένα αίτημα στο οποίο θα ήθελα να με υποστηρίξετε: Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής (ΜΒΑ) στο Λος Άντζελες. Σε λίγες ημέρες διοργανώνεται ένα είδος "φεστιβάλ" στο πανεπιστήμιο με το όνομα "Global Village". Έχω αναλάβει να εκπροσωπήσω την Ελλάδα, όντας ο μοναδικός Έλληνας στο πανεπιστήμιο, φτιάχνοντας ένα "περίπτερο" με πληροφορίες για την Ελλάδα. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, να μου κάνετε μία λίστα με τα σημαντικότερα, κατά τη γνώμη σας, γεγονότα στην Ελληνική ιστορία. Από την αρχαιότητα ή και την προϊστορία, έως σήμερα. Δεδομένου της περιορισμένης επιφάνειας που θα έχω στη διάθεσή μου και της προσπάθειας να μεταδώσω κάποιες πληροφορίες στους επισκέπτες, θα έλεγα ότι θα ήταν καλύτερο η θεματολογία μου να περιοριστεί σε περίπου 10 θέματα. Π. χ. τα 10 σπουδαιότερα επιτεύγματα της Ελλάδας, όπως η Δημοκρατία, το θέατρο κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια. Είμαι σίγουρος ότι οι γνώσεις σας θα με βοηθήσουν στην επίτευξη ενός εντυπωσιακού αποτελέσματος!

Άρης
He who possesses the best information and knows how to use it, wins.

Το ιστολόγιο για την Ελληνική επιχειρηματικότητα
http://greek-business.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Aristeidis
New poster

Δημοσ.: 41
Εγγραφη: Μάρτιος 11th, 2007, 3:28 pm
Τοποθεσια: Malibu, CA
Το μέλος Aristeidis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό aitherovamon » Μάρτιος 12th, 2007, 4:09 pm

επειδη οπως ξερεις υπαρχουν υπερβολικα πολλα γεγονοτα στην ιστορια της ελλαδας καλυτερα να μας φτιαξεις εσυ μια λιστα με τα 20-30 που θεωρεις ποιο σημαντικα η να δημιουργησεις καμια ψηφοφορια και να διαλεξουμε εμεις...
Ζησε τη ζωη σου σημερα,γιατι αυριο μπορει να μην την εχεις!!
aitherovamon
New poster

Δημοσ.: 20
Εγγραφη: Φεβρουάριος 11th, 2007, 6:57 pm
Τοποθεσια: Ιωλκός
Το μέλος aitherovamon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Aristeidis » Μάρτιος 13th, 2007, 3:46 am

Μάλλον το αίτημά μου ήταν λίγο υπερβολικό, ίσως και λίγο ασαφές. Συγγνώμη, για αυτό, θα προσπαθήσω να βγάλω μια άκρη μόνος και αν χρειαστώ κάτι συγκεκριμένο θα επανέλθω. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Άβαταρ μέλους
Aristeidis
New poster

Το μέλος Aristeidis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τα σημαντικότερα γεγονότα της Ελληνικής ιστορίας.

Δημοσίευσηαπό seleykos » Μάρτιος 13th, 2007, 10:58 am

Aristeidis έγραψε:Έχω εντυπωσιαστεί από τη γνώση των ανθρώπων που συμμετέχουν στις συζητήσεις και περήφανος που υπάρχουν και Έλληνες σαν κι εσάς!
Άρης

Σευχαριστω Αρη :smt003
Οι αρχαίοι Έλληνες φτιάξανε τον άριστο, οι φεουδάρχες τον ιππότη, οι αστοί τον τζέντλμαν, οι μεταδικτατορικοί ρωμιοί έφτιαξαν τον αριστερούτσο.
Πουτάνα κουτάλα του δημοσίου...
Άβαταρ μέλους
seleykos
Extreme poster

Δημοσ.: 33053
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2006, 12:06 am
Τοποθεσια: Ἕλληνες, οὐ μειξοβάρβαροι οἰκοῦμεν
Το μέλος seleykos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Μάρτιος 13th, 2007, 11:08 am

Aristeidis έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και με θαυμασμό δηλώνω πόσο ευτιχισμένος είμαι που ανακάλυψα το φόρουμ σας! Έχω εντυπωσιαστεί από τη γνώση των ανθρώπων που συμμετέχουν στις συζητήσεις και περήφανος που υπάρχουν και Έλληνες σαν κι εσάς!

Έτσι την πατήσαμε κι εμείς και γίναμε μέλη. Θαμπωθήκαμε από τα πλούτη της γνώσεως. :lol:

Πάνω σ' αυτό που ζητάς, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στην σελίδα για την Ελλάδα στην wikipedia που έχει χοντρικές πληροφορίες για να σε βοηθήσει. Αν θες να βρεις κάτι πιο συγκεκριμένο, έπειτα, ρώτα κι εδώ. Επίσης υπάρχει πληθώρα θεμάτων στην ενότητα "Ιστορία" του phorum.

Καλώς όρισες στο phorum.gr Άρη. :smt006
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 49710
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 11:56 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ursicinus » Μάρτιος 13th, 2007, 2:08 pm

Σημαντικά γεγονότα στην Ελληνική ιστορία κατά τη γνώμη μου:
α) Πτώση της Βασιλεύουσας-1453
β)Ναυμαχία της Ναυπάκτου-υπήρχε και ελληνική συμμετοχή(κρητικές και επτανησιακές γαλέρες)
γ)Ο Θάνατος του Ρήγα
δ)Οι Εθνοσυνελεύσεις, όπου ψηφίστηκε ένα από τα πιο φιλευλεύθερα συντάγματα της Ευρώπης
ε)Η Ναυμαχία του Ναυαρίνου
Αυτά μου έρχονται τώρα
Ursicinus
New poster

Δημοσ.: 4
Εγγραφη: Μάρτιος 4th, 2007, 6:59 pm
Το μέλος Ursicinus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Aristeidis » Μάρτιος 13th, 2007, 9:08 pm

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!

Άβαταρ μέλους
Aristeidis
New poster

Δημοσίευσηαπό seleykos » Μάρτιος 13th, 2007, 9:25 pm

1) Εκστρατεια του Διονυσου στην Ινδια
2) Εκστραετειες του Ηρακλη
4) πρωτοι Ολυμπιακοι αγωνες
3) Νομοθετικες μεταρυθμισεις του Κλεισθενη - Γεννηση δημοκρατιας
3.5) Πελοπονησιακος πολεμος - καταστροφη του Αθηναικου κοσμου
4) Εκστρατια του Αλεξανδρου Γ'
4.5) Αυτοκρατορια του Μενανδρου
5) Κατακτηση απο τους ρωμαιους - Καταστροφη της βιβλιοθηκης της Αλεξανδρειας
6) Καταστροφη των Ελληνικων μνημειων απο τον Αλαριχο και αλλους ψευτοχριστιανους (Θεοδοσιος κοκ)
7) Ορισμος της Κωνσταντινουπολης ως πρωτευουσας
8 ) Η Ελληνικη γλωσσα επισημη της Ρωμαϊκης αυτοκρατοριας
9) Αλωση της πολης
10) Εναρξη επαναστασης 1821
11) Μικρασιατικη καταστροφη
12) Συμοριτοπολεμος
12,5) ΠΑΣΟΚΙΑ και καταληψη του ελληνικου κρατους
Τελευταία επεξεργασία απο seleykos την Μάρτιος 13th, 2007, 9:29 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Οι αρχαίοι Έλληνες φτιάξανε τον άριστο, οι φεουδάρχες τον ιππότη, οι αστοί τον τζέντλμαν, οι μεταδικτατορικοί ρωμιοί έφτιαξαν τον αριστερούτσο.
Πουτάνα κουτάλα του δημοσίου...
Άβαταρ μέλους
seleykos
Extreme poster

Δημοσ.: 33053
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2006, 12:06 am
Τοποθεσια: Ἕλληνες, οὐ μειξοβάρβαροι οἰκοῦμεν
Το μέλος seleykos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαριάγγος » Μάρτιος 13th, 2007, 9:27 pm

-1200πχ Κάθοδος των δωριέων
-490πχ Μάχη του Μαραθώνα
-480πχ Θερμοπύλες
-336πχ Συνέδριο των Ελληνικών πολεων υπο τον Μ.Αλέξανδρο αποφασίζουν την ένωση των δυνάμεων τους(εκτος των Σπαρτιατών)
κατα των Περσών
-330μχ η Κωνσταντινούπολη γίνεται πρωτεύουσα της Ρωμαικης αυτοκρατοριας
-1453μχ Πτώση της Κωνσταντινούπολης
-1821μχΈναρξη της επανάστασης
-1913μχ Απελευθέρωση Θεσσαλονίκης ενσωμάτωση Κρήτης,Ηπείρου Μακεδονίας και νησιών του Βορειανατολικού αγαίου στην Ελλαδα
-1940μχΟΧΙ και πολεμος με Ιταλούς
-1974μχΑποκατασταση της δημοκρατιας στην Ελλαδα-Πτώση της Κύπρου
«Φιλοκαλούμεν μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας». Θουκυδίδης.
Άβαταρ μέλους
Βαριάγγος
Fast poster

Δημοσ.: 2085
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 15th, 2006, 4:45 pm
Το μέλος Βαριάγγος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Aristeidis » Μάρτιος 14th, 2007, 5:37 am

Σας ευχαριστώ όλους πολύ. Η καθοδήγησή σας είναι σημαντική.

Άβαταρ μέλους
Aristeidis
New poster

Δημοσίευσηαπό helikon » Μάρτιος 14th, 2007, 7:11 am

Aristeidis έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα αίτημα στο οποίο θα ήθελα να με υποστηρίξετε: Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής (ΜΒΑ) στο Λος Άντζελες. Σε λίγες ημέρες διοργανώνεται ένα είδος "φεστιβάλ" στο πανεπιστήμιο με το όνομα "Global Village". Έχω αναλάβει να εκπροσωπήσω την Ελλάδα, όντας ο μοναδικός Έλληνας στο πανεπιστήμιο, φτιάχνοντας ένα "περίπτερο" με πληροφορίες για την Ελλάδα. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, να μου κάνετε μία λίστα με τα σημαντικότερα, κατά τη γνώμη σας, γεγονότα στην Ελληνική ιστορία. Από την αρχαιότητα ή και την προϊστορία, έως σήμερα. Δεδομένου της περιορισμένης επιφάνειας που θα έχω στη διάθεσή μου και της προσπάθειας να μεταδώσω κάποιες πληροφορίες στους επισκέπτες, θα έλεγα ότι θα ήταν καλύτερο η θεματολογία μου να περιοριστεί σε περίπου 10 θέματα. Π. χ. τα 10 σπουδαιότερα επιτεύγματα της Ελλάδας, όπως η Δημοκρατία, το θέατρο κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια. Είμαι σίγουρος ότι οι γνώσεις σας θα με βοηθήσουν στην επίτευξη ενός εντυπωσιακού αποτελέσματος!

Άρης

...
Τελευταία επεξεργασία απο helikon την Μάρτιος 24th, 2007, 4:00 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
helikon
New poster

Δημοσ.: 394
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2006, 2:59 pm
Το μέλος helikon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sersix » Μάρτιος 14th, 2007, 7:56 am

610 μ.Χ Κατάργηση των Ρωμαϊκών τίτλων και της Λατινικής γλώσσας από το Βυζάντιο
843 μ.Χ Παλινόρθωση των εικόνων
1261 μ.Χ. Ανάκτηση της Κωνσταντινούπολης

Μην τα ξεχνάμε αυτά.
Ότι το στέρεο φθείρεται και ότι το ιερό βεβηλώνεται. Αυτό είναι νόμος της Ιστορίας.
sersix
Fast poster

Δημοσ.: 2102
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2006, 10:50 am
Τοποθεσια: Πάτρα
Το μέλος sersix, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό oldjedi » Μάρτιος 14th, 2007, 8:42 am

sersix έγραψε:610 μ.Χ Κατάργηση των Ρωμαϊκών τίτλων και της Λατινικής γλώσσας από το Βυζάντιο
843 μ.Χ Παλινόρθωση των εικόνων
1261 μ.Χ. Ανάκτηση της Κωνσταντινούπολης

Μην τα ξεχνάμε αυτά.

:D

Η Πολη , ελευθερωθηκε .... Δεν ανακτηθηκε ποτε ..

:smt006
Ευγε Κεμαλ.Ηρωας στην ΧΩΡΑ ΤΟΥ 100 χρονια μπροστα εβλεπε
Εξεστι κουμμουνιστες ασχημονειν
Το 4ο Ραϊχ ειναι εδω η Ελλαδα ειναι υπο Γερμανικη Κατοχη.
Επιβαλλεται η αποκουμμουνιστοποιηση του phorum
Άβαταρ μέλους
oldjedi
Extreme poster

Δημοσ.: 32026
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2004, 6:12 pm
Το μέλος oldjedi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό oldjedi » Μάρτιος 14th, 2007, 8:58 am

:D

Μια σουμα , γενικη ...

-------------------------------------------------------------------------------------

1. Η γέννηση της φιλοσοφίας (Ο θαλής και τα ελαιοτριβεία κ.λπ.)
2. 490πχ Μάχη του Μαραθώνα
3. 480πχ Θερμοπύλες
4. 336πχ Συνέδριο των Ελληνικών πολεων υπο τον Μ.Αλέξανδρο αποφασίζουν την ένωση των δυνάμεων τους(εκτος των Σπαρτιατών) . Σε αυτην την στιγμη , οι Ελληνες αυταναγνωριζονται σαν ενα ΕΘΝΟΣ.
5. Εκστρατια του Αλεξανδρου στην Ασια .
6. Η γέννηση της επιστήμης (ακόμα και πυρηνική φυσική, Δημόκριτος u know)
7. Το έπος, συνολικά η ποίηση και η λογοτεχνία και η ιστορία. (Ομηρος, Πίνδαρος, Σαπφώ , Θουκυδιδης)
8. Το θέατρο , η δημιουργια του .
9. Η δημοκρατία και η πολιτική. Επιτάφιος, Περικλής, Ακρόπολη
10.Ο αθλητισμός (Olympic Games)
11.Η φιλοξενία (Ξένιος Ζευς κ.λπ.)
12.Η φιλοπατρία. Στην κλασική Ελλάδα οι πολίτες στρατεύονταν από πίστη στην πατρίδα, όπως δηλαδή εμείς σήμερα και όχι επειδή ο βασιλιάς πρόσταζε.
13.Το πρώτο πανεπιστήμιο, η Ακαδημία του Πλάτωνος.
14.Κατακτηση απο τους ρωμαιους .
15.Καταστροφη της βιβλιοθηκης της Αλεξανδρειας
16.330μχ η Κωνσταντινούπολη γίνεται πρωτεύουσα της Ρωμαικης αυτοκρατοριας
17.680 μ.χ Οι Βυζαντινοι αποκρουουν την εξ'Ανατολων επεκταση των Αραβων προς την Ευρωπη.
18.1453μχ Πτώση της Κωνσταντινούπολης.
19.1100 χρόνια Βυζάντιο, η μακροβιότερη αυτοκρατορία.
20.Η Ναυμαχία του Ναυαρίνου ..
21.Η εθνική παλιγγενεσία του 1821 και οι αμερικανοί φιλέλληνες. Καλό θέμα για Ελ Εϊ.
22.1940μχ ΟΧΙ πολεμος με Ιταλούς και πρωτες νικες των Συμμαχων εναντιον των φασιστικων δυναμεων.

:smt006
Ευγε Κεμαλ.Ηρωας στην ΧΩΡΑ ΤΟΥ 100 χρονια μπροστα εβλεπε
Εξεστι κουμμουνιστες ασχημονειν
Το 4ο Ραϊχ ειναι εδω η Ελλαδα ειναι υπο Γερμανικη Κατοχη.
Επιβαλλεται η αποκουμμουνιστοποιηση του phorum
Άβαταρ μέλους
oldjedi
Extreme poster

Δημοσ.: 32026
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2004, 6:12 pm
Το μέλος oldjedi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Μάρτιος 14th, 2007, 11:01 am

oldjedi έγραψε:15.Καταστροφη της βιβλιοθηκης της Αλεξανδρειας

Αυτό δεν είναι επιβεβαιωμένο ιστορικό γεγονός. Δεν ξέρουμε τι έγινε το Αλεξανδρινό Μουσείο.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 49710
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 11:56 am
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ιστορία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: paralimni13 και 13 επισκέπτες