ΠΑΡ' ΤΟ ΜΩΡΗ ΑΤΖΟΥΡΑ!!!!!!!!

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: antisocial, Vitras, Δημήτρης006 και 43 επισκέπτες

Δημοσίευσηαπό sharp » Ιούλιος 10th, 2006, 10:53 pm

eppurbisognandar... έγραψε:
sharp έγραψε:
eppurbisognandar... έγραψε:Καλά αφήνω ασχολίαστο το αίτημα για φραπέ στην Ιταλία. Κλασική περίπτωση έλληνα που νόμίζει πως ο ήλιος λάμπει από τον κώλο του

eppurbisognandar... έγραψε:Αν είχατε ζήσει ποτέ έξω. Στην Ευρώπη τουλάχιστον θα είχατε πάρει χαμπάρι πως ο μακράν πιο αγενής λαός είναι ο ελληνικός.

Πράγματι!

Αθυρόστομος αγαπητέ δεν σημαίνει αγενής.

Αγενής σημαίνει να σπρώχνεις για να μπεις στο λεωφορείο , (αν κάποιος μάλιστα στο λεωφορείο με δει κουρασμένο και μου δώσει τη θέση του , ίσως μου πει "κάτσε ρε μαλάκα" θα είναι σθυρόστομος , αλλά όχι αγενής)να μη χαιρετας τον άνθρωπο με τον οποίο συναλλάσεσαι , να πετάς τις γόπες από το μπαλκόνι στο αυτοκίνητο ή στο κεφάλι του περαστικού, να αφήνεις το σκυλί σου να χέσει όπου γουστάρει και επίσης να αφήνεις το σκυλί σου στην εθνική όδό , μόλις το βαρεθείς...

αγενής: χυδαίος, πρόστυχος.
Από ένα παλαιό, αλλά καλό λεξικό.

Άλλωστε λέμε "μίλα ευγενικά". Αυτό που έγραψες παραπάνω και επεσήμανα είναι ο ορισμός της αγένειας. Προφανώς το έκανες ώστε να επιβεβαιώσεις τον ισχυρισμό σου, ότι οι Έλληνες είναι αγενείς.
- Are you coming to bed?
- I can't, this is important. Somebody is wrong on the internet...!
Άβαταρ μέλους
sharp
Maniac poster

Δημοσ.: 11754
Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2005, 3:45 pm
Το μέλος sharp, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Stellιtto » Ιούλιος 10th, 2006, 10:56 pm

Καλώς ή κακώς τα αγγλικά έχουν καθιερωθεί σαν γλώσσα ,είτε το θέλουμε είτε όχι. Και αφού έχουν καθιερωθεί για έναν συγκεκριμένο σκοπό (συνενόηση μεταξύ των λαών) ε ας τα χρησιμοποιήσουμε τα ρημάδια , ο κ...ος θα μας πέσει; Και εδώ που τα λέμε καλύτερα άπό το να πηγαίναμε σε μια ξένη χώρα και να συνενοούμασταν με τη νοηματική! Και επίσης κατα πλειοψηφία οι ξλενοι είναι όντως πολύ πιο ευγενικοί από τους Έλληνες! :smt006
Γεια σας παιδες!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Stellιtto
New poster

Δημοσ.: 83
Εγγραφη: Ιούνιος 11th, 2006, 10:07 pm
Το μέλος Stellιtto, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΙΝΕΙΑΝ06 » Ιούλιος 10th, 2006, 11:05 pm

eppurbisognandar... Δημοσιεύθηκε: Δευ 10 Ιούλ, 2006 10:10 pm Θέμα δημοσίευσης:

--------------------------------------------------------------------------------

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
eppurbisognandar... έγραψε
Καλά αφήνω ασχολίαστο το αίτημα για φραπέ στην Ιταλία. Κλασική περίπτωση έλληνα που νόμίζει πως ο ήλιος λάμπει από τον κώλο του και όλος ο πλανήτης πρέπει να πίνει φραπέ και να τρώει τα μακαρόνια λασπωμένα όπως τα φτιάχνει εκείνος.
-------------------------------------
Με την ίδια λογική γιατί και ο τουρίστας ο οποίος έρχεται σε ελληνικό νησί θα πρέπει να βρίσκει πράγματα τα οποία βρίσκει στην χώρα του;;
Γιατί ο τουρίστας ο ιρλανδός να ζητάει iris cofee στην Ελλάδα ;; Γιατί να ζητάει σε κλάμπ να ακούει μουσική της δικής του χώρας κι όχι της δικής μου
Πως λέμε ο κάθε τουρίστας ο οποίος έρχεται στην Ελλάδα
1. Να μαθαίνει ο ίδιος Ελληνικά για να συνενοηθεί μαζί μας , να μην έχει απαίτηση να του μιλήσουμε εμείς στα Αγγλικά [ ειδικά αν δεν περιμένουμε να κερδίσουμε τίποτε απο αυτόν ]
2. Να προτιμά δικούς μας τρόπους διασκέδασης σε μουσική , σε είδη ποτά [ κρασί η ούζο θα διαθέτει μόνο το κατάστημα ..] η από είδη καφέ μόνον ... ελληνικό [ η τούρκικο...]
Κατα δεύτερον φίλε μου eppurbisognandar σαν τουρίστας που πάω σε άλλη χώρα κι πληρώνω στο τέλος τέλος την παραμονή μου εκεί [ δεν μου κάνουν δωρεάν φιλοξενία] θέλω πράγματι αυτά που μου είπες
1. Να λάμπει ο ήλιος απο τον κ... μου
2. Να τρώγω τα μακαρόνια λασπωμένα όπως τα θέλω εγώ
3. Να βρίσκω εγώ να πιώ καφέ ... για τον υπόλοιπο πλανήτη .. αδιαφορώ.
4. Να έχουν τουλάχιστον την ευγένεια να με εξυπηρετήσουν μιλώντας μου στα Αγγλικά , ειδικά όταν πρόκειται να πληρωθούν απο εμένα γιαυτό ...

Ακριβώς αυτό λέω. Αφού θέλεις όλα αυτά τα ωραία που υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα , γιατί πας στο εξωτερικό και δεν κάνεις εδώ τις διακοπές σου;

Επίσης έχε υπ' όψη σου ότι και ο υπόλοιπος πλανήτης αδιαφορεί για το πόσο λασπωμένα θες τα μακαρόνια σου...

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ , ΚΙ ΕΧΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΡΩΜΗ = ΚΟΛΛΟΣΙΑΙΟ , ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΚΛΠ

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΩΣ ΤΟΠΟΣ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ ... ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΟΙΟ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ ΚΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ [ με τον τρόπο μας ] ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..

ΤΡΙΤΟΝ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ
ΑΦΟΥ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΧΩΡΑ ..... ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;;;;;
Άβαταρ μέλους
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Extreme poster

Δημοσ.: 57236
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2006, 1:17 am
Το μέλος ΑΙΝΕΙΑΝ06, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό foscilis » Ιούλιος 10th, 2006, 11:15 pm

deleted by user request
Real stupidity beats artificial intelligence any time.-- Terry Pratchett
Άβαταρ μέλους
foscilis
Extreme poster

Δημοσ.: 30108
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2004, 6:29 pm
Το μέλος foscilis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Stellιtto » Ιούλιος 11th, 2006, 6:37 pm

foscilis έγραψε:
eppurbisognandar... έγραψε: Γενικώς δύο ιταλοί κάνουν πιο πολύ φασαρία από εξηντα πέντε έλληνες , αλλά από την άλλη μόλις τους την πεις βγάζουν το σκασμό.

Auto na legetai, ki egw tous thn eipa (se 2 apo autous) kai skasane. Alla 8a eprepe na eixan katalabei apo monoi tous oti h hsyxh meria tou katastrwmatos me 15-20 atoma na koimountai tou kalou kairou DEN einai to pio katallhlo meros gia na piasoun ateleiwth syzhthsoula xeironomwntas kai skouzwntas... ti perimeneis omws apo Italous :)

Μιλάς γι αυτούς σαν να είναι τίποτα ενοχλητικά κουνούπια!!!!!!!!!!!!!!!!! Άκους εκεί "σκούζουν"! Και να σου πω και κάτι άλλο; Απο κάτι κρυοκωλους Άγγλους οι οποίοι δεν ρίχνουν τη μούρη τους να σου πουν μια καλημέρα ,προτιμώ τους Ιταλούς! Τουλάχιστον αυτοί είναι εκδηλωτικοί!!!!!!!!!!!! Και στο κάτω κάτω μη λες και πολλά για τους Ιταλούς γιατί όταν πάνε Έλληνες στο εξωτερικό για διακοπές οι ξένοι μας μπερδευουν με τους Ιταλούς και κάνουν την κλασική ερώτηση :"Ιταλοί ή Έλληνες"; όπότε μη λες και πολλά πολλά. ΟΥΝΑ ΦΑΤΣΑ ΟΥΝΑ ΡΑΤΣΑ!!!!
Γεια σας παιδες!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Stellιtto
New poster

Δημοσ.: 83
Εγγραφη: Ιούνιος 11th, 2006, 10:07 pm
Το μέλος Stellιtto, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό kingstonian » Ιούλιος 11th, 2006, 7:20 pm

επιστρστην μπαλα....
ταιριαστο ηταν το χειροτερο μουντιαλ να το κερδισει η χειροτερη ομαδα.....

το καλπικο με τα καγκουρω?
τα σπρωξιματα με ΗΠΑ?

μαφιοζοι και κοπριτες.....
Σ-33
Άβαταρ μέλους
kingstonian
Maniac poster

Δημοσ.: 15240
Εγγραφη: Φεβρουάριος 8th, 2005, 11:14 am
Το μέλος kingstonian, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ » Ιούλιος 11th, 2006, 7:22 pm

Stellιtto έγραψε:
Και στο κάτω κάτω μη λες και πολλά για τους Ιταλούς γιατί όταν πάνε Έλληνες στο εξωτερικό για διακοπές οι ξένοι μας μπερδευουν με τους Ιταλούς και κάνουν την κλασική ερώτηση :"Ιταλοί ή Έλληνες"; όπότε μη λες και πολλά πολλά. ΟΥΝΑ ΦΑΤΣΑ ΟΥΝΑ ΡΑΤΣΑ!!!!

Ωπα ρε συ Στελλιττο!Αυτο το ΟΥΝΑ ΦΑΤΣΑ ΟΥΝΑ ΡΑΤΣΑ οτι το λενε οι ξενοι που το ακουσες,στον ελληνικο κινηματογραφο?!!?
Ρε μονο Τουρκοι και Ελληνες το λενε για τον εαυτο τους ως προς τους Ιταλους.Τι ιταλομανια ειναι αυτη!!!Εχεις γνωρισεις ποτε ιταλους?Απο απορια δλδ το ρωταω,και δεν μιλαω για διακοπες που ερχονται εδω και κανουν χαρακιρι στα ελαφρομυαλα που κυκλοφορουν στην Ελλαδα.
Ρε ο κοσμος δεν ειναι οπως το φανταζεται κανεις,κρινοντας απο τον εαυτο του !
Άβαταρ μέλους
ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ
Σπάσε τη σούστα να κάνουμε γούστα

Δημοσ.: 7251
Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2006, 12:00 am
Το μέλος ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: antisocial, Vitras, Δημήτρης006 και 43 επισκέπτες