Γυμνισμός και άλλες περιπέτειες...

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Ιούλιος 10th, 2006, 12:24 pm

Δεν έχω κάνει γυμνισμό. Δεν έχω επισκεφθεί παραλία γυμνιστών (είναι λίγο άδικο να υπάρχουν παραλίες που να αποκλείονται για ανθρώπους που δεν κάνουν γυμνισμό, αλλά τέλος πάντων). Έχω δει αρκετούς γυμνιστές σε παραλίες "συμβατικές"-- φυσικά αναφέρομαι σε πρωινές ώρες, περίπου 7-9. Δεν έχουν τίποτα το προκλητικό στην όλη εμφάνιση, συνήθως δε πρόκειται για οικογένειες με παιδιά. Δεν θα μου άρεσε να το κάνω, αλλά δεν με ενοχλεί, όταν δεν γίνεται για το θεαθήναι.

ΥΓ. Μακιγιάζ στην παραλία;;; Και, μακιγιάζ στο γυμναστήριο... Αυτές οι κοπέλες δεν πρέπει να αισθάνονται ποτέ πραγματικά ελεύθερες... Και, κατά βάθος, δεν νομίζω ότι μπορούν να απολαύσουν τίποτα... Κρίμα.
Και αν είναι να πεθάνουμε για την Ελλάδα, θεία είναι η δάφνη. Μια φορά κανείς πεθαίνει.
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσ.: 9011
Εγγραφη: Ιούλιος 9th, 2005, 10:00 am
Το μέλος Δέσποινα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lou » Ιούλιος 10th, 2006, 12:41 pm

h ais8hsh tou baniou sth 8alassa xwris magio den sygrinetai

osoi exoun synh8isei to gymnismo den antexoun to magiw na tous akoumpaei

kata ta alla, ta pitsirikia pou exoun goneis gymnistes - xwris na eimai paidopsyxologos - mallon antimetwpizoun to an8rwpino swma pio fysiologika apo kati alla pou px. sthn efhveia tous erxetai periodos kai to kratane mystiko giati nomizoun pws einai ntroph

gamath paralia gymnistwn (klassikh gia osous gnwrizoun) einai sth Xiliadou_sthn Eyboia

ayto pou mou th dinei stis paralies gymnistwn, einai oti se periptwsh pou goustareis na foras to magiw sou, se kyttazoun les kai 8eloun na sou vgaloun ta matia ...kai kapoioi sth lene kiolas
lou
New poster

Δημοσ.: 117
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2006, 1:01 pm
Το μέλος lou, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Ιούλιος 10th, 2006, 12:56 pm

lou έγραψε:ayto pou mou th dinei stis paralies gymnistwn, einai oti se periptwsh pou goustareis na foras to magiw sou, se kyttazoun les kai 8eloun na sou vgaloun ta matia ...kai kapoioi sth lene kiolas

Λογικό είναι. Νομίζουν ότι πήγες για μάτι.
Και αν είναι να πεθάνουμε για την Ελλάδα, θεία είναι η δάφνη. Μια φορά κανείς πεθαίνει.
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσ.: 9011
Εγγραφη: Ιούλιος 9th, 2005, 10:00 am
Το μέλος Δέσποινα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alkiviades » Ιούλιος 10th, 2006, 1:24 pm

BaKXOS_Lysios έγραψε:
Alkiviades έγραψε: Στην Κρήτη στα μέρη που πηγαίνουμε συνήθως (γύρω από το Λέντα) έχει δύο παραλίες γυμνιστών.

Εννοείς και τον πανέμορφο τράχουλα; :smt006

Συνήθως στο Δυτικό, πάνε γυμνιστές και μη, είναι πολύ ελεύθερη κατάσταση παραλία και γίνονται ωραία παρεάκια. Ο Τράχουλας είναι η μικρή παραλιούλα στα ανατολικά του Λέντα? Αν ναι, πηγαίνουμε και εκεί τακτικά, αλλά έχει λιγότερο κόσμο γενικά από το Δυτικό (γυμνούς και ντυμένους).

Σχεδόν όλες οι παραλίες γυμνιστών που έχω πάει είναι ΚΑΙ ντυμένων, δηλαδή δεν είναι αποκλειστικές γυμνιστών.

Το αυτό ισχύει για τα Κουφονήσια, που θέλει να μάθει ο φίλτατος mitsokollias. Εξαίρετο περιβάλλον, πολύ όμορφη και καθαρή θάλασσα, ως επί το πλείστον καλός κόσμος (λίγες μικροαστικές οικογένειες με τσιρίζοντα κωλόπαιδα, πολλοί νέοι, πολλοί νέοι... μεγαλύτερης ηλικίας, πολλές παρέες "ψαγμένων" πιτσιρικιών, πολλοί "free to go" γενικώς) και πολύ καλό φαγητό.

Έχω ένα πρόβλημα να θυμηθώ ονόματα... τέλος πάντων, τρία μπαρ έχει το νησί, το ένα είναι "μινιόν" και "χωμένο" στα στενά του χωριού, τα άλλα δύο είναι μεγαλύτερα και εκατέρωθεν του οικισμού. Φαγητό πέραν της ψαροταβέρνας που σου έγραψα, ο καπετάν Νικόλας φτιάχνει εξαίσια αστακομακαρονάδα και προς την Ιταλίδα (την παραλία) έχει μια ταβέρνα που έφτιαχνε κάτι καλαμάρια (ντόπια) γεμιστά άλλο πράγμα. Μην ξεχάσεις το κατσικάκι στη γάστρα στο "έρημο" κουφονήσι. Εκεί έχει και μια πανέμοφρη παραλία με αλμυρίκια, αλλά αυτά τα καταλαμβάνουν οι γυμνιστές που κάνουν κάμπινγκ, οποτε για τους υπόλοιπους μένει η "σκέτη" άμμος.

Δεν βαρέθηκα καθόλου στις 12 μέρς που ήμουν εκεί, ούτε και η σύζυγος που είναι πιο πολύ της δραστηριότητας και του socializing. Βεβαίως αν είσαι άγριο party animal και λατρεύεις Μύκονο, Σαντορίνη και τα ρέστα, ε, σίγουρα θα βαρεθείς.
oh, fuck off...

:smt033

Adversus solem ne loquitor

Ιστορία επί του Ιστού: http://alkiviades.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Alkiviades
Extreme poster

Δημοσ.: 29861
Εγγραφη: Ιούνιος 14th, 2006, 8:35 am
Το μέλος Alkiviades, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Perseus » Ιούλιος 10th, 2006, 1:24 pm

Εγω δεν μπορω να παω για γυμνισμο,εαν βγαλω τα ρουχα μου θα αρχισουν να τρεχουν ολοι ...
"επίσεις υπήρχε ένας μικρός συνωστισμός Εβραίων έξω από τους παραδοσιακούς φούρνους σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας και της Πολωνίας..."
Υποκλινομαι...
Άβαταρ μέλους
Perseus
Extreme poster

Δημοσ.: 39656
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2004, 12:12 am
Το μέλος Perseus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mitsokollias » Ιούλιος 10th, 2006, 1:41 pm

Alkiviades έγραψε:
BaKXOS_Lysios έγραψε:
Alkiviades έγραψε: Στην Κρήτη στα μέρη που πηγαίνουμε συνήθως (γύρω από το Λέντα) έχει δύο παραλίες γυμνιστών.

Συνήθως στο Δυτικό, πάνε γυμνιστές και μη, είναι πολύ ελεύθερη κατάσταση παραλία και γίνονται ωραία παρεάκια. Ο Τράχουλας είναι η μικρή παραλιούλα στα ανατολικά του Λέντα? Αν ναι, πηγαίνουμε και εκεί τακτικά, αλλά έχει λιγότερο κόσμο γενικά από το Δυτικό (γυμνούς και ντυμένους).

Σχεδόν όλες οι παραλίες γυμνιστών που έχω πάει είναι ΚΑΙ ντυμένων, δηλαδή δεν είναι αποκλειστικές γυμνιστών.

Το αυτό ισχύει για τα Κουφονήσια, που θέλει να μάθει ο φίλτατος mitsokollias. Εξαίρετο περιβάλλον, πολύ όμορφη και καθαρή θάλασσα, ως επί το πλείστον καλός κόσμος (λίγες μικροαστικές οικογένειες με τσιρίζοντα κωλόπαιδα, πολλοί νέοι, πολλοί νέοι... μεγαλύτερης ηλικίας, πολλές παρέες "ψαγμένων" πιτσιρικιών, πολλοί "free to go" γενικώς) και πολύ καλό φαγητό.

Έχω ένα πρόβλημα να θυμηθώ ονόματα... τέλος πάντων, τρία μπαρ έχει το νησί, το ένα είναι "μινιόν" και "χωμένο" στα στενά του χωριού, τα άλλα δύο είναι μεγαλύτερα και εκατέρωθεν του οικισμού. Φαγητό πέραν της ψαροταβέρνας που σου έγραψα, ο καπετάν Νικόλας φτιάχνει εξαίσια αστακομακαρονάδα και προς την Ιταλίδα (την παραλία) έχει μια ταβέρνα που έφτιαχνε κάτι καλαμάρια (ντόπια) γεμιστά άλλο πράγμα. Μην ξεχάσεις το κατσικάκι στη γάστρα στο "έρημο" κουφονήσι. Εκεί έχει και μια πανέμοφρη παραλία με αλμυρίκια, αλλά αυτά τα καταλαμβάνουν οι γυμνιστές που κάνουν κάμπινγκ, οποτε για τους υπόλοιπους μένει η "σκέτη" άμμος.

Δεν βαρέθηκα καθόλου στις 12 μέρς που ήμουν εκεί, ούτε και η σύζυγος που είναι πιο πολύ της δραστηριότητας και του socializing. Βεβαίως αν είσαι άγριο party animal και λατρεύεις Μύκονο, Σαντορίνη και τα ρέστα, ε, σίγουρα θα βαρεθείς.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Βασικά μου αρέσει το παρείστικο και φιλικό στυλ.Για να καταλάβεις αγαπημένος μου προορισμός είναι η Αντίπαρος.
Η ηλιθιότητα δεν είναι ρατσίστρια.Κάθε κράτος έχει τους δικούς του ηλίθιους ρατσιστές.
Άβαταρ μέλους
mitsokollias
Fast poster

Δημοσ.: 4012
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2006, 11:37 am
Τοποθεσια: ΕΛΠΙΔΟΣ & ΟΝΕΙΡΟΥ ΓΩΝΙΑ
Το μέλος mitsokollias, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό iostream.h » Ιούλιος 10th, 2006, 1:57 pm

Δέσποινα έγραψε:
lou έγραψε:ayto pou mou th dinei stis paralies gymnistwn, einai oti se periptwsh pou goustareis na foras to magiw sou, se kyttazoun les kai 8eloun na sou vgaloun ta matia ...kai kapoioi sth lene kiolas

Λογικό είναι. Νομίζουν ότι πήγες για μάτι.

Ε και; Αν εχουν πρόβλημα με αυτο ας βάλουν τα μαγιώ τους. Εμενα μου φαίνεται βλακεία αυτο, θα μου πουν και τι θα φοραω; Ευτυχως δεν εχει τύχει μπροστα μου, πραγμα που δεν θα το ελεγα και για τις καθως πρεπει παραλίες
PE έγραψε:Το Μπουλμαγμακ δεν νομιζω να γραφει κατι που να μην ισχυει.

PE έγραψε: Θα ελεγα πως ποιο πιθανον οι Αναρχικοι να ειναι (ακραιοι μαλιστα) εθνικιστες παρα ενα αλλο τυχαιο μελος της κοινωνιας. Και αυτο εξηγειται.
Άβαταρ μέλους
iostream.h
Fast poster

Δημοσ.: 3541
Εγγραφη: Ιανουάριος 1st, 2006, 5:07 am
Τοποθεσια: Νότια Σύνορα
Το μέλος iostream.h, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Roza » Ιούλιος 10th, 2006, 2:06 pm

To κολύμπι χωρίς μαγιό μια χαρούλα είναι, πολύ ευχάριστο.
Ηλιοθεραπεία έτσι κι αλλοιώς δεν κάνω, βαριέμαι και καίγομαι.
Τώρα να τρώμε χωρίς ρούχα σε εστιατόριο δε μου φαίνεται θελκτικό, τρυγυρνάνε και μύγες, μέλισσες, ακρίδες, ψιλοσιχαίνομαι.

αυτό που μ αρέσει στις διακοπές είναι το χύμα, να μην έχω να βαφτώ, να περιποιηθώ, να βάλω παπούτσια, κι αυτό το χύμα σε μένα βγαίνει ως το καλύτερο καλλυντικό.
Λάμπω απ τη χαράμου.
I m naturally blonde. Please post slowly.

http://nihilspot.blogspot.com/ Μαζί σου έχω φάει παράλογο κόλλημα/ θα πάω να κάνω τάμα στα Ιεροσόλυμα.
Άβαταρ μέλους
Roza
Crazy poster

Δημοσ.: 6418
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2006, 12:36 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Roza, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alkiviades » Ιούλιος 10th, 2006, 2:14 pm

mitsokollias έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Βασικά μου αρέσει το παρείστικο και φιλικό στυλ.Για να καταλάβεις αγαπημένος μου προορισμός είναι η Αντίπαρος.

Η Αντίπαρος μου αρέσει και μένα πολύ (τρεις φορές έχω πάει τα τελευταία δύο χρόνια για τριήμερα) οπότε μάλλον θα σου αρέσει και το Κουφονήσι. Έχουν περίπου την ίδια ατμόσφαιρα, αν και το Κ. είναι πιο 'ήσυχο' γενικά. Έχει όμως απείρως καλύτερες παραλίες από την Αντίπαρο και κλάσεις ανώτερο φαγητό... και πιο ωραίο κόσμο.
oh, fuck off...

:smt033

Adversus solem ne loquitor

Ιστορία επί του Ιστού: http://alkiviades.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Alkiviades
Extreme poster

Δημοσ.: 29861
Εγγραφη: Ιούνιος 14th, 2006, 8:35 am
Το μέλος Alkiviades, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mitsokollias » Ιούλιος 10th, 2006, 2:34 pm

Alkiviades έγραψε:
mitsokollias έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Βασικά μου αρέσει το παρείστικο και φιλικό στυλ.Για να καταλάβεις αγαπημένος μου προορισμός είναι η Αντίπαρος.

Η Αντίπαρος μου αρέσει και μένα πολύ (τρεις φορές έχω πάει τα τελευταία δύο χρόνια για τριήμερα) οπότε μάλλον θα σου αρέσει και το Κουφονήσι. Έχουν περίπου την ίδια ατμόσφαιρα, αν και το Κ. είναι πιο 'ήσυχο' γενικά. Έχει όμως απείρως καλύτερες παραλίες από την Αντίπαρο και κλάσεις ανώτερο φαγητό... και πιο ωραίο κόσμο.

Σε καλό τριπάκι με βάζεις τελικά...είναι και οι πρώτες "εργένικες" διακοπές μετά από μια πενταετία οπότε δεν έψαχνα για πολύ βαβούρα . Φίλοι , μπάνιο , πιώμα , χαβαλέ .... μαγιώ ,2 τζινάκια ,2 μπλουζάκια.

Α! Για να συμμετάσχω στο θέμα. Αποριές :
A) Αν φοράς κάλτσες , θεωρείσαι γυμνιστής ?
B) Πώς λέγεται στην Ταυγέτειο ο γυμνιστής κομουνιστής?
Η ηλιθιότητα δεν είναι ρατσίστρια.Κάθε κράτος έχει τους δικούς του ηλίθιους ρατσιστές.
Άβαταρ μέλους
mitsokollias
Fast poster

Δημοσ.: 4012
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2006, 11:37 am
Τοποθεσια: ΕΛΠΙΔΟΣ & ΟΝΕΙΡΟΥ ΓΩΝΙΑ
Το μέλος mitsokollias, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lou » Ιούλιος 10th, 2006, 2:40 pm

"Ε και; Αν εχουν πρόβλημα με αυτο ας βάλουν τα μαγιώ τους. Εμενα μου φαίνεται βλακεία αυτο, θα μου πουν και τι θα φοραω; Ευτυχως δεν εχει τύχει μπροστα μου, πραγμα που δεν θα το ελεγα και για τις καθως πρεπει παραλίες"

kai gw ayto pisteyw...
ypot. oti apo th stigmh pou ta exeis vrei me to swma sou
kai sou aresei o gymnismos (milaw gia tous fysiolatres, e? oxi gia tis typises pou skane me tis stringares) tous ypoloipous tous exeis grammenous. sthn ousia, aytos pou exei er8ei gia mati vasanizetai :-P

ma kala, giati den paei se kanena
"2 erga sex - h ai8ousa klimatizetai"
na mhn vrazei kiolas stis paralies?
lou
New poster

Δημοσ.: 117
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2006, 1:01 pm
Το μέλος lou, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Καράμπαμπας » Ιούλιος 10th, 2006, 4:20 pm

ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΙΣΜΟΥ
1. Μεγαλύτερη απόλαυση . Ολα τα μαγιώ είτε στενά είτε φαρδιά είναι ενοχλητικά ιδιαίτερα όταν είναι βρεγμένα. Αυτό το ξέρετε καλύτερα από μένα διότι οι περισσότεροι έχετε βγάλει το μαγιώ σας μεσα στην θάλασσα και κολυμπίσατε γυμνοί.
2. Οι παραλίες στις οποίες συχνάζουν γυμνιστές είναι οι πιό ήσυχες και καθαρές χωρίς τους "συνήθεις μαλάκες" Δεν υπάρχουν σκουπίδια πεταμένα στην αμμουδιά, ούτε φωνές και φασαρία.
3.Κανένας δεν πρόκειται να ασχοληθεί με το πουλί σας ή με τα βυζιά σας και γενικότερα με το σώμα σας. Μην έχετε τέτοιες προκαταλήψεις
4.Το πιό σημαντικό .Ο γυμνισμός είναι μία από τις καλύτερες μεθόδους ψυχοθεραπείας.Η ταύτιση με την φύση προσφέρει ηρεμία , ξεκούραση και απαλλαγή από το άγχος που τόσο πολύ χρειάζεται ο σύγχρονος άνθρωπος της μεγαλούπολης.
Δοκιμάστε και θα με θυμηθήτε. Οχι σε ερημική παραλία αλλά σε παραλία γυμνιστών.
Καράμπαμπας
Fast poster

Δημοσ.: 1261
Εγγραφη: Φεβρουάριος 13th, 2005, 11:49 pm
Το μέλος Καράμπαμπας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » Ιούλιος 10th, 2006, 5:49 pm

Alkiviades έγραψε:
BaKXOS_Lysios έγραψε:

Είναι ανατολικά του Λέντα αλλα νομίζω οτι είναι λίγο πιο μακρυά απο εκεί που λές. Περνάς ενα μικρό φαράγγι με τα πόδια για να την φτάσεις. Είναι αρκετά μεγάλη παραλία με σπηλιές που συχνάζουν ερημίτες, γιόγκι, γυμνιστές, και γενικά επικρατεί μια γαλήνη και μία νιρβάνα. Εκεί πραγματικά ξεχνάς οτι τα ρούχα μπορεί να έχουν οποιαδήποτε χρησιμότητα..... :)
Τελευταία επεξεργασία απο BaKXOS_Lysios την Ιούλιος 10th, 2006, 11:15 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας βοηθάει να δούμε την αλήθεια.
Π. Πικάσο
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Crazy poster

Δημοσ.: 9968
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2006, 2:29 pm
Το μέλος BaKXOS_Lysios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » Ιούλιος 10th, 2006, 5:49 pm

Καράμπαμπας έγραψε:ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΙΣΜΟΥ
1. Μεγαλύτερη απόλαυση . Ολα τα μαγιώ είτε στενά είτε φαρδιά είναι ενοχλητικά ιδιαίτερα όταν είναι βρεγμένα. Αυτό το ξέρετε καλύτερα από μένα διότι οι περισσότεροι έχετε βγάλει το μαγιώ σας μεσα στην θάλασσα και κολυμπίσατε γυμνοί.
2. Οι παραλίες στις οποίες συχνάζουν γυμνιστές είναι οι πιό ήσυχες και καθαρές χωρίς τους "συνήθεις μαλάκες" Δεν υπάρχουν σκουπίδια πεταμένα στην αμμουδιά, ούτε φωνές και φασαρία.
3.Κανένας δεν πρόκειται να ασχοληθεί με το πουλί σας ή με τα βυζιά σας και γενικότερα με το σώμα σας. Μην έχετε τέτοιες προκαταλήψεις
4.Το πιό σημαντικό .Ο γυμνισμός είναι μία από τις καλύτερες μεθόδους ψυχοθεραπείας.Η ταύτιση με την φύση προσφέρει ηρεμία , ξεκούραση και απαλλαγή από το άγχος που τόσο πολύ χρειάζεται ο σύγχρονος άνθρωπος της μεγαλούπολης.
Δοκιμάστε και θα με θυμηθήτε. Οχι σε ερημική παραλία αλλά σε παραλία γυμνιστών.

Πολύ σωστός. Αλλα δεν νομίζω οτι είναι καλύτερο αν πάς σε οργανωμένη παραλία γυμνιστών - όπου γίνεται το σώσε και δεν διαφέρει σε τίποτα απο παραλίες μή γυμνιστών- πιστεύω είναι οτι είναι καλύτερα σε πιο απομωνομένες παραλίες με αγριάδα και άκρα ησυχία για να υπάρξουν τα "ψυχοθεραπευτικά" αποτελέσματα που επικαλείσαι....
Τελευταία επεξεργασία απο BaKXOS_Lysios την Ιούλιος 11th, 2006, 1:04 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας βοηθάει να δούμε την αλήθεια.
Π. Πικάσο
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Crazy poster

Δημοσ.: 9968
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2006, 2:29 pm
Το μέλος BaKXOS_Lysios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιούλιος 10th, 2006, 11:49 pm

gpoint έγραψε:
Δεν καταλαβαίνω το νόημα του γυμνισμού, σε δημόσια θέα (εξαιρώ τα privates). Το βρίσκω αντιαισθητικό να βλέπω μερικούς νταγλαράδες με το πουλί να κρέμεται. Ή μερικές πατσαβούρες με το στήθος μέχρι την κοιλιά.

Χμ..εγραψες "μερικους νταγλαραδες"..αν προκειται για ΑΛΛΗ συνομοταξια ανδρων η τοποθετηση σου παραμενει η διαφοροποιειται;
Απο την αλλη τι θα πει σε δημοσια θεα;Αν προκειται για απομονωμενη παραλια αφιερωμενη στο γυμνισμο γιατι να χουμε προβλημα;αν δεν γουσταρεις δεν πας!!
Σημειωτεον οτι η αποβπλη των ενδυματων καπου-καπου ειναι υγεια..ετσι εχω διαβασει καπου..αναπνεει λεει το δερμα και τα λοιπα.Μετα το ντους να πουμε...κλεινεις καλα κουρτινες και πορτες και κυκλοφορας τσιτσιδι..νταξει δεν ειναι και για χορταση! :oops: :wink:
παραφορουμ : viewtopic.php?f=15&t=133451

http://magnusmagus.blogspot.com τελευταία ανανέωση: έχετε το νου σας !
Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσ.: 9837
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2005, 5:52 pm
Τοποθεσια: Λακωνία
Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Life style

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες