Ψαχνω τις εξης ταινιες

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), τηλεόραση, ραδιόφωνο.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Ψαχνω τις εξης ταινιες

Δημοσίευσηαπό Daje » Νοέμβριος 25th, 2008, 10:46 pm

- Οι Απεναντι
- Ρεμπετικο
- Ολα ειναι δρομος
- Πετρινα χρονια
- 'Οι Τεμπέληδες της Εύφορης Κοιλάδας

Ξερετε που μπορω να τα βρω?
Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Daje
Fast poster

Δημοσ.: 4095
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 1st, 2007, 11:25 am
Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ψαχνω τις εξης ταινιες

Δημοσίευσηαπό dir action » Νοέμβριος 26th, 2008, 10:20 pm

:smt005 :smt005 :smt006 να δείτε την "εαρινη συναξη των αγροφυλάκων" του 2000.... :smt005 :smt005
ougk(Hrísi vex ok háu grasi Víðars land viði; en þar mögr of læzt af mars baki frækn at hefna föður)
dir action
New poster

Δημοσ.: 203
Εγγραφη: Νοέμβριος 7th, 2008, 10:18 pm
Το μέλος dir action, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Νοέμβριος 27th, 2008, 1:49 pm

Για να λήξει το θέμα, εκτός από το να ρωτήσεις σε βιντεάδικο αν υπάρχουν, κάτι που μπορούν να το βρουν στους υπολογιστές τους, είναι αν τις θες τόσο πολύ και ζεις στην Αθήνα, να κάνεις μια ερώτηση στις εταιρίες παραγωγής όπως η "Προοπτική" που νομίζω πως είναι κάπου στα Εξάρχεια, στην Μπόταση. Αυτοί θα ξέρουν να σου πουν αν υπάρχουν και που να ψάξεις.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29949
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Νοέμβριος 27th, 2008, 2:22 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Για να λήξει το θέμα, εκτός από το να ρωτήσεις σε βιντεάδικο αν υπάρχουν, κάτι που μπορούν να το βρουν στους υπολογιστές τους, είναι αν τις θες τόσο πολύ και ζεις στην Αθήνα, να κάνεις μια ερώτηση στις εταιρίες παραγωγής όπως η "Προοπτική" που νομίζω πως είναι κάπου στα Εξάρχεια, στην Μπόταση. Αυτοί θα ξέρουν να σου πουν αν υπάρχουν και που να ψάξεις.

Σ'ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Daje
Fast poster

Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεύκρος » Νοέμβριος 27th, 2008, 5:50 pm

Δύσκολα να τις βρείς σε dvd. Αν υπάρχει ακόμα κανένα βιντεο κλαμπ με κασσέτες στην Αθήνα να ρωτούσες.
Άβαταρ μέλους
Τεύκρος
Maniac poster

Δημοσ.: 10494
Εγγραφη: Απρίλιος 13th, 2008, 1:19 pm
Το μέλος Τεύκρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:17 pm

ΤΕΥΚΡΟΣ έγραψε:Δύσκολα να τις βρείς σε dvd. Αν υπάρχει ακόμα κανένα βιντεο κλαμπ με κασσέτες στην Αθήνα να ρωτούσες.

Ακομα καλυτερα αν τις εβρισκα σε κασσετες!
Εχετε να μου προτεινετε καποιο μεγαλο videoclub οπου θα εχω πιθανοτητες να τις βρω?
Άβαταρ μέλους
Daje
Fast poster

Δημοσίευσηαπό bruno » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:27 pm

Daje έγραψε:
ΤΕΥΚΡΟΣ έγραψε:Δύσκολα να τις βρείς σε dvd. Αν υπάρχει ακόμα κανένα βιντεο κλαμπ με κασσέτες στην Αθήνα να ρωτούσες.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο μεγαλο videoclub οπου θα εχω πιθανοτητες να τις βρω?

ισως μπορεσεις να τις βρεις σε καποιο video blue της περιοχης σου.τα περισσοτερα ομως μεγαλα video clubs εχουν σταματησει να φερνουν vhs.ισως να υπαρχουν σε καποιο κεντρικο που πουλανε ακομα vhs
Τελευταία επεξεργασία απο bruno την Νοέμβριος 27th, 2008, 6:32 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Μόνο οι νεκροί έχουν δει το τέλος του πολέμου
ΠΛΑΤΩΝ

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

Α ΔΟΞΑΡΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ
ΤΕΝΤΩΣΕ ΜΕ,ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΑΠΙΣΩ
Β ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΑΤΕΝΤΩΣΕΙΣ ΚΥΡΙΕ
ΘΑ ΣΠΑΣΩ
Γ ΠΑΡΑΤΕΝΤΩΣΕ ΜΕ ΚΥΡΙΕ
ΚΑΙ ΑΣ ΣΠΑΣΩ
Άβαταρ μέλους
bruno
Fast poster

Δημοσ.: 3053
Εγγραφη: Φεβρουάριος 6th, 2008, 4:25 pm
Τοποθεσια: ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Το μέλος bruno, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bruno » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:31 pm

Daje έγραψε:

ισως μπορεσεις να τις βρεις σε καποιο video blue της περιοχης σου.τα περισσοτερα ομως μεγαλα video clubs εχουν σταματησει να φερνουν vhs.ισως να υπαρχουν σε καποιο κεντρικο που πουλανε ακομα vhs
ΠΛΑΤΩΝ

ΘΑ ΣΠΑΣΩ
Γ ΠΑΡΑΤΕΝΤΩΣΕ ΜΕ ΚΥΡΙΕ
ΚΑΙ ΑΣ ΣΠΑΣΩ
Άβαταρ μέλους
bruno
Fast poster

Το μέλος bruno, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:32 pm

Μου κανει εντυπωση που "Οι Απεναντι" δεν υπαρχει καν στο ιντερνετ...
Ειχα την εντυπωση πως ηταν πολυ γνωστη ταινια.
Mah.
Άβαταρ μέλους
Daje
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Cas » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:38 pm

Μπράβο στην Στέλλα που σου έβαλε τα links από το greek movies.com, αλλά η ποιότητα αυτών των αρχείων είναι πολύ χαμηλή.
Σίγουρα θα έχεις καλύτερη ποιότητα σε βίντεο αγορασμένα.
Δεν είμαι σίγουρος εάν υπάρχει ακόμα ή αν έχει αυτές τις ταινίες που ψάχνεις, αλλά ήξερα ένα video club στις αρχές της Πατησίων. Οπως πηγαίνεις πρός Πολυτεχνείο, στο αριστερό σου χέρι και στην γωνία με τον πρώτο πεζόδρομο της Πατησίων.
Αν είσαι Αθήνα, δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μιά ματιά.
Εναλλακτικά, ρώτα και την εταιρεία παραγωγής τους και το video club της γειτονιάς σου.
Cas
Maniac poster

Δημοσ.: 11192
Εγγραφη: Ιούλιος 18th, 2007, 3:38 pm
Το μέλος Cas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:50 pm

Daje έγραψε:- Οι Απεναντι
- Ρεμπετικο
- Ολα ειναι δρομος
- Πετρινα χρονια
- 'Οι Τεμπέληδες της Εύφορης Κοιλάδας

Ξερετε που μπορω να τα βρω?
Ευχαριστω.

α)Οι Απεναντι- πολυ καλη
β)Ρεμπετικο- Καλη,μην παραλήψεις να αγορασεις το υπέροχο soundtrack που είναι όλα τα λεφτα
γ)Όλα ειναι Δρομος- Ετσι και ετσι,σπονδυλωτο. Η 3η ιστορια με τον Κο Μακη(μεγαλη μορφη λεμε) είναι όλα τα λεφτα
δ) Δεν εχω άποψη
5)Οι Τεμπεληδες....- Ελληνικη ελευθερη διασκευη του "Μεγαλο Φαγοποτι" και μπορω να πω η κορυφαια απο τις ταινιες που ψαχνεις,μια απο τις αγαπημενες μου.

Αααα, ψαξε και βρες και τον "Εξοριστο στην Κεντρικη Λεωφορο".
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Νοέμβριος 27th, 2008, 6:57 pm

Άμα βρει και τη "Ρεβάνς" καθώς και "Γλυκειά συμμορία" και τα "Κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" νομίζω έκλεισε με τις χαρακτηριστικές ταινίες του '80.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Νοέμβριος 27th, 2008, 7:06 pm

Τα κουρελια + Οι τεμπελιδες ειναι 70s. Παντως ο Νικολαιδης ποτε δεν μου άρεσε.
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bruno » Νοέμβριος 27th, 2008, 7:10 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Άμα βρει και τη "Ρεβάνς" καθώς και "Γλυκειά συμμορία" και τα "Κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" νομίζω έκλεισε με τις χαρακτηριστικές ταινίες του '80.

οχι θα του λειπουνε οι εξης:
χουλιγκανς,φυλακες ανηλικων,η στροφη,τα τσακαλια,αγρια νιατα,θυρα 7,βασικα καλησπερα σας,καμικαζι αγαπη μου,ροδα τσαντα και κοπανα 1,2,3,ο ταμτακος στο ναυτικο κτλ.αν αποκτησει και αυτες θα εχει πληρη γκαμα :smt005
ΠΛΑΤΩΝ

ΘΑ ΣΠΑΣΩ
Γ ΠΑΡΑΤΕΝΤΩΣΕ ΜΕ ΚΥΡΙΕ
ΚΑΙ ΑΣ ΣΠΑΣΩ
Άβαταρ μέλους
bruno
Fast poster

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Νοέμβριος 27th, 2008, 7:11 pm

Petr_4 έγραψε:Τα κουρελια + Οι τεμπελιδες ειναι 70s. Παντως ο Νικολαιδης ποτε δεν μου άρεσε.

Τα κουρέλια είναι παραγωγής '79 αλλά επειδή βγήκε στις αίθουσες το '80, γιαυτό την έβαλα.
Οι Τεμπέληδες... του '78 αλλά εγώ την είχα βαρεθεί, σε αντίθεση με το "Μεγάλο φαγοπότι"
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Επόμενη

Επιστροφή στην Έβδομη τέχνη & ηλ. ΜΜΕ

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες