Ποια είναι η ομορφότερη πόλη που έχετε ζήσει;

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Medtech, NikosVy και 40 επισκέπτες

Re: Ποια είναι η ομορφότερη πόλη που έχετε ζήσει;

Δημοσίευσηαπό Γηρυόνης » Απρίλιος 28th, 2009, 2:17 pm

Λονδινάκι και πάλι Λονδινάκι. Αλλά η πιο όμορφη πόλη που έχω επισκεφθεί ποτέ νομίζω ότι είναι η Βαρκελώνη.
Άβαταρ μέλους
Γηρυόνης
Crazy poster

Δημοσ.: 6557
Εγγραφη: Ιούνιος 20th, 2001, 2:00 am
Το μέλος Γηρυόνης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό DissolvedHumanity » Απρίλιος 28th, 2009, 2:21 pm

figaro έγραψε:
Alkiviades έγραψε:
στην πανέμορφη Βαρκελώνη. Δυστυχώς δε ξέρω σπανιόλικα όμως...

Ούτε οι Βαρκελώνιοι ξέρουν.
Και σιγά την πανέμορφη, κόψε κάτι. :smt016

Αφενός εξαρτάτε με ποιες την συγκρίνεις ( π.χ σχέση με την Αθήνα είναι ΠΑΝεμορφη) και αφετέρου με την υποκειμενική σου άποψη περί όμορφου.
The average man does not want to be free. He simply wants to be safe.
Άβαταρ μέλους
DissolvedHumanity
Casual Poster

Δημοσ.: 798
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2008, 11:32 am
Το μέλος DissolvedHumanity, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό yiannis11 » Απρίλιος 28th, 2009, 2:59 pm

iogo έγραψε:Ποια είναι η ομορφότερη πόλη που έχετε ζήσει;

Εικόνα
Εικόνα

iogo έγραψε:Σε ποια θα θέλατε να ζήσετε;

Σε οποιαδήποτε αρκεί να έχω αυτά που θέλω.
Πάντως απο μέρος θα προτιμούσα κάτι σαν τα περίχωρα του L.A. :smt001

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yiannis11
Fast poster

Δημοσ.: 3694
Εγγραφη: Ιούνιος 5th, 2005, 1:37 am
Το μέλος yiannis11, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alan Smithee » Απρίλιος 28th, 2009, 3:13 pm

yiannis11 έγραψε:
iogo έγραψε:Ποια είναι η ομορφότερη πόλη που έχετε ζήσει;

Εικόνα
Εικόνα

το δημοκρατικό ηράκλειο σας καλωσορίζει :smt003
Σας το ορκίζομαι, δεν ήμουν εγώ.
Άβαταρ μέλους
Alan Smithee
Maniac poster

Δημοσ.: 13903
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2003, 3:54 am
Το μέλος Alan Smithee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό figaro » Απρίλιος 28th, 2009, 3:26 pm

DissolvedHumanity έγραψε:
figaro έγραψε:
Alkiviades έγραψε:

Αφενός εξαρτάτε με ποιες την συγκρίνεις ( π.χ σχέση με την Αθήνα είναι ΠΑΝεμορφη) και αφετέρου με την υποκειμενική σου άποψη περί όμορφου.

Την συγκρίνω με τις υπόλοιπες Ευρωπαικές.
Σημ. Η Αθήνα είναι Ασιατική.
Και προχωρούσα μέσα στη νύχτα, χωρίς να γνωρίζω κανέναν, κι ούτε κανένας με γνώριζε...
Άβαταρ μέλους
figaro
Αγαπητό μεζεδάκι Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '08

Δημοσ.: 8869
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 11:15 pm
Το μέλος figaro, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τίγρης » Απρίλιος 28th, 2009, 3:32 pm

Τρίσμικρος έγραψε:
Τίγρης έγραψε:η ομορφοτερη πολη που εζησα ειναι το βατικανο :smt003 :smt016

ωωωωωωωω......ο περίφημος γνωστός Τίγρης; και πώς ζήσατε εν τω Βατικανώ, αγαπητέ Τίγρι, όταν ουδείς διαμένει μονίμως πέραν του Αλαθήτου- ας γελάσω- Πάπα;

:o !

εισαι ο...γνωστος τρισμικρος του παλαι ποτέ ιννερνετ; :smt006 !
http://mavroforum.gr/forum/index.php

να τους ξαναψηφισετε ζωα.........σας υποσχεθηκαν ασφαλεια και ανοιξαν τις φυλακες.....σας υποσχεθηκαν αυξησεις μισθων και παγωσαν τους μισθους σας για τρια χρονια.....σας υποσχεθηκαν περισσοτερες παροχες και σας εβαλαν φορους.........
ξαναψηφιστε τους ζωα....
Άβαταρ μέλους
Τίγρης
Crazy poster

Δημοσ.: 5427
Εγγραφη: Φεβρουάριος 26th, 2008, 3:28 pm
Το μέλος Τίγρης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τίγρης » Απρίλιος 28th, 2009, 3:33 pm

Τζομπάνος έγραψε:Εγώ θα ήθελα να ζήσω σε χωριό στην Ήπειρο ή στα highlands της Σκωτίας. Τις πόλεις δεν τις μπορώ.

τί ηπειρος τί χαϊλανδς...το ιδιο πραγμα ειναι :smt003 !

να τους ξαναψηφισετε ζωα.........σας υποσχεθηκαν ασφαλεια και ανοιξαν τις φυλακες.....σας υποσχεθηκαν αυξησεις μισθων και παγωσαν τους μισθους σας για τρια χρονια.....σας υποσχεθηκαν περισσοτερες παροχες και σας εβαλαν φορους.........
ξαναψηφιστε τους ζωα....
Άβαταρ μέλους
Τίγρης
Crazy poster

Το μέλος Τίγρης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τίγρης » Απρίλιος 28th, 2009, 3:35 pm

Andy Korg έγραψε:
Τίγρης έγραψε:αα,ειναι πολυ ομορφη πολη.....εχει μια τεραστια πλατεια και πολλα περιστερια :smt005 :smt003 ..................

μα καλά δεν πήγες στα άδυτα των βιβλιοθηκών τους; δεν ξεφύλλισες ούτε ένα πάπυρο; Τίγρη δεν το περίμενα από εσένα αυτό :smt016

εχουν πολυ πραγμα εκει κατω.....αν το βγαλουν ολο στο φως θα αλλαξει ο κοσμος :smt003 ..........

ξαναψηφιστε τους ζωα....
Άβαταρ μέλους
Τίγρης
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Απρίλιος 28th, 2009, 3:42 pm

Sorge έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:Απ' όσες έχω ζήσει η ωραιότερη ήταν (δεν είναι πια) η Θεσσαλονίκη. Στην Ελλάδα θα ζούσα ευχαρίστως στα Χανιά ή στην Ερμούπολη της Σύρου.
Όσο για εξωτερικό δεν ξέρω ποια να πρωτοδιαλέξω. Μου άρεσε η Φλωρεντία πολύ, η Βουδαπέστη, η Βαρκελώνη, το Στρασβούργο. Αλλά εύκολα νομίζω πως θα ζούσα στο Λονδίνο.

Τι σου αρεσε τοσο πολυ στο Στρασβουργο και το θεωρεις φοβερη πολη μπορεις να μου πεις;

Δεν είπα πως είναι φοβερή πόλη, είπα πως μου άρεσε. Μου άρεσε το κέντρο του (Petite France), το ανθρώπινο μέγεθός του και τα χωριά και οι εξοχές γύρω του. Επίσης πέρασα καλά όσο έμεινα. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και ομορφότερες μικρές πόλεις εγώ αυτήν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29949
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τίγρης » Απρίλιος 28th, 2009, 3:47 pm

ωραιο μερος ειναι και το tiksi στη σιβηρια :smt003 .........
να πατε καλοκαιρινες διακοπες εκει....θα με θυμηθειτε :wink: 8) ...................

ξαναψηφιστε τους ζωα....
Άβαταρ μέλους
Τίγρης
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Cavaliere Alessandrino » Απρίλιος 28th, 2009, 3:53 pm

Salzburg.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere Alessandrino
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 71784
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 2:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere Alessandrino, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Perseus » Απρίλιος 28th, 2009, 3:56 pm

μας αφήνανε μιά τούφα μπροστά μόνο

γιατι ρε αλητη τι προβλημα ειχες με το πεζοναυτικο κουρεμα?
"επίσεις υπήρχε ένας μικρός συνωστισμός Εβραίων έξω από τους παραδοσιακούς φούρνους σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας και της Πολωνίας..."
Υποκλινομαι...
Άβαταρ μέλους
Perseus
Extreme poster

Δημοσ.: 39566
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2004, 12:12 am
Το μέλος Perseus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cas » Απρίλιος 28th, 2009, 4:18 pm

Perseus έγραψε:
μας αφήνανε μιά τούφα μπροστά μόνο

γιατι ρε αλητη τι προβλημα ειχες με το πεζοναυτικο κουρεμα?

Ούτε τα γίδια μάλλον έχουνε... :smt005
Οι Γερμανοί δηλαδή που αφήνανε το μαλλί (με λέγανε Μπήτλ...από εκεί φαίνεται μου έμεινε...) ήταν καθυστερημένοι;
Εκεί κατάλαβα 1η φορά ότι είμαστε (τότε) έτη φωτός πίσω...
Ασε η εκπαίδευση και τα παιχνίδια μέσα στην kiddengarden...
Τα παιχνίδια που είχα δεί στη Γερμανία το 1966, τα είδα στην Ελλάδα μετά τα μέσα ' 70 (πολύ τηλεκατευθυνόμενα και αυτοκινητάκια με μπαταρίες και καλώδια. Ασε την λατρεία μου...Ενα παιχνίδι με F1 που τρέχανε γύρω από ένα σα βουναλάκι. Το καλύτερό μου παιχνίδι. Κοίταγα μετά στον Σαλίβερο (το έχασα στην μετακόμιση), αλλά δεν το έφερε ποτέ :smt010 ).

Y.Γ. Το ξέρω ότι κάνεις πλάκα... :smt006
Cas
Maniac poster

Δημοσ.: 11192
Εγγραφη: Ιούλιος 18th, 2007, 3:38 pm
Το μέλος Cas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alkiviades » Απρίλιος 28th, 2009, 4:29 pm

figaro έγραψε:
Alkiviades έγραψε:

Γιατί ρε, εμένα πολλά με αρέσει! Δηλαδή, ποια είναι για σένα 'πανέμορφη' πόλη?

Υ.Γ. Ούτε καταλωνέζικα ξέρω :smt010
oh, fuck off...

:smt033

Adversus solem ne loquitor

Ιστορία επί του Ιστού: http://alkiviades.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Alkiviades
Extreme poster

Δημοσ.: 29861
Εγγραφη: Ιούνιος 14th, 2006, 8:35 am
Το μέλος Alkiviades, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere Alessandrino » Απρίλιος 28th, 2009, 4:31 pm

Alkiviades έγραψε:Γιατί ρε, εμένα πολλά με αρέσει! Δηλαδή, ποια είναι για σένα 'πανέμορφη' πόλη?

Υ.Γ. Ούτε καταλωνέζικα ξέρω :smt010

Η Βαρκελώνη είναι τέλεια πόλη.
Κι η πολιτιστική της ζωή είναι υποδειγματική.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere Alessandrino
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 71784
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 2:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere Alessandrino, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Medtech, NikosVy και 40 επισκέπτες