ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ.

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: lamogio76 και 45 επισκέπτες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ.

Δημοσίευσηαπό defacto » Ιούνιος 25th, 2009, 6:39 pm

Γινεται να αλλαξω το επιθετο μου; Και πως;
Γινεται να εχω δυο επιθετα;
defacto
Casual Poster

Δημοσ.: 521
Εγγραφη: Ιούνιος 10th, 2006, 4:36 pm
Το μέλος defacto, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ.

Δημοσίευσηαπό Alan Smithee » Ιούνιος 25th, 2009, 6:42 pm

γιατί;
Σας το ορκίζομαι, δεν ήμουν εγώ.
Άβαταρ μέλους
Alan Smithee
Maniac poster

Δημοσ.: 13869
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2003, 3:54 am
Το μέλος Alan Smithee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cas » Ιούνιος 25th, 2009, 6:43 pm

Παντρέψου!
Cas
Maniac poster

Δημοσ.: 11192
Εγγραφη: Ιούλιος 18th, 2007, 3:38 pm
Το μέλος Cas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anything is Possible » Ιούνιος 25th, 2009, 6:52 pm

Στη νομαρχία άλλα πρέπει να έχεις κάποιο λόγο. Π.χ. ότι το επίθετό σου είναι αστείο ας πούμε κλασομπανιέρας, βρωμοκολίδης κτλ ή ξενικής προελεύσεως ας πούμε Αμπραγιάν και θέλεις να το κάνεις Αβραμίδης ή κάτι άλλο. θα σου ζητήσουν χαρτί απ' την εφόρία και το στρατό για να εξακριβώσουν πως δε χρωστάς χρήματα και στρατιωτική θητεία και η όλη διαδικασία θα πάρει ένα δύο μήνες. Γνωρίζω από γνωστό Ιορδανό που άλλαξε όνομα και επίθετο, εγώ τον ήξερα σαν Μιχάλη, κάτασπρο παιδί με μεσογειακά χαρακτηριστικά, καστανά μαλλιά και πράσινα μάτια, πήγε σχολείο στην Ελλάδα οπότε τα ελληνικά του ήταν τέλεια και δεν είχα ιδέα μέχρι τη στιγμή που μου το είπε.
Anything is Possible
Crazy poster

Δημοσ.: 7070
Εγγραφη: Μάρτιος 25th, 2007, 4:36 pm
Το μέλος Anything is Possible, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anything is Possible » Ιούνιος 25th, 2009, 6:52 pm

cas έγραψε:Παντρέψου!

ή καλογερέψου!
Anything is Possible
Crazy poster

Το μέλος Anything is Possible, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anything is Possible » Ιούνιος 25th, 2009, 6:55 pm

Πάντως εγώ θέλω να αλλάξω το σώβρακό μου αλλά δε μου περισσεύει φράγκο μιλάμε :roll:
Anything is Possible
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό defacto » Ιούνιος 25th, 2009, 7:35 pm

Βασικα δε θελω να αλλαξω το επιθετο μου στην ταυτοτητα.
Αν ομως κανω μια καλλιτεχνικη δουλεια, πχ συγγραφεας, τοτε μπορω να χρησιμοποιω καλλιτεχνικο ψευδωνυμο χωρις να μπω στη διαδικασια να αλλαξω το επιθετο μου στην ταυτοτητα;
defacto
Casual Poster

Το μέλος defacto, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό defacto » Ιούνιος 25th, 2009, 7:37 pm

Γινεται να εχω δυο επιθετα, το κανονικο και το καλλιτεχνικο, στην ταυτοτητα;
Σε ποιες περιπτωσεις θα μπορω να χρησιμοποιω το καλλιτεχνικο;
defacto
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό deus ex machina » Ιούνιος 25th, 2009, 7:38 pm

defacto έγραψε:Βασικα δε θελω να αλλαξω το επιθετο μου στην ταυτοτητα.
Αν ομως κανω μια καλλιτεχνικη δουλεια, πχ συγγραφεας, τοτε μπορω να χρησιμοποιω καλλιτεχνικο ψευδωνυμο χωρις να μπω στη διαδικασια να αλλαξω το επιθετο μου στην ταυτοτητα;

φυσικά

ή μήπως νομίζεις πως ο "Χάρι Κλυν" το έβαλε και στην ταυτότητα;
Ουκ n τω πολλώ το f
Άβαταρ μέλους
deus ex machina
Maniac poster

Δημοσ.: 10000
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2008, 11:51 am
Τοποθεσια: Backstage
Το μέλος deus ex machina, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alessandro_Del_Piero » Ιούνιος 25th, 2009, 7:46 pm

Καλλιτεχνης εισαι? Αχ ναι ξερω, τραγουδιστης θα εισαι, τωρα τελευταια ολοι τραγουδιστες νομιζουν πως ειναι.
Άβαταρ μέλους
Alessandro_Del_Piero
Crazy poster

Δημοσ.: 6572
Εγγραφη: Μάρτιος 20th, 2007, 2:34 am
Τοποθεσια: Zürich
Το μέλος Alessandro_Del_Piero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bax » Ιούνιος 25th, 2009, 7:47 pm

http://www.paidorama.com/Οικογένεια/Νομικά/Το-επώνυμο-του-παιδιού/Δικαίωμα-αλλαγής-επωνύμου-του-παιδιού.html

http://www.nah.gr/prefecture/structure/ ... women.html

http://www.lesvos.gr/op/omogeneia.htm
bax
Fast poster

Δημοσ.: 1736
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 7:30 am
Το μέλος bax, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό deus ex machina » Ιούνιος 25th, 2009, 7:50 pm

kristo έγραψε:Καλλιτεχνης εισαι? Αχ ναι ξερω, τραγουδιστης θα εισαι, τωρα τελευταια ολοι τραγουδιστες νομιζουν πως ειναι.

αν είναι τραγουδιστής να ρωτήσει τον Ιανό που είναι συνάδελφος
Ουκ n τω πολλώ το f
Άβαταρ μέλους
deus ex machina
Maniac poster

Δημοσ.: 10000
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2008, 11:51 am
Τοποθεσια: Backstage
Το μέλος deus ex machina, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Ιούνιος 25th, 2009, 9:27 pm

Νομίζω ότι μπορείς.

Αν π.χ. λέγεσαι Γιώργος Σαβουρογάμης, μπορείς να το κάνεις Κώστας Γαμοσαβούρας. :smt016
    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 39732
    Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 10:10 pm
    Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
    Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό elultras » Ιούνιος 25th, 2009, 9:41 pm

Εγώ θα το έκανα Παπανδρέου και θα έθετα υποψηφιότητα για πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ.
    ΤΑ ΕΘΝΟΛΟΓΙΚΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

"Eίμεθα Έθνος ανάδερφον"
    Χρ.Σαρτζετάκης Πρόεδρος της Δημοκρατίας (κατά επισκεψιν εις στρατιωτικήν μονάδαν ,Πάσχα 1985.)

"Πήγα σε όλα τα φόρα του ΝΑΤΟ (ως αρχηγός),ουδέποτε αισθάνθηκα ότι οι Αμερικανοί μας θεωρούν συμμάχους τους"
    Ναύαρχος Λυμπέρης.(20/10/2009)

Ντόρα...αρχίζουν τα δύσκολα...

Που είναι ο Μήτσος?
    Άβαταρ μέλους
    elultras
    Fast poster

Δημοσ.: 4239
    Εγγραφη: Φεβρουάριος 12th, 2009, 7:19 pm
    Τοποθεσια: Σπίτι
    Το μέλος elultras, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό παργαλατσος » Ιούνιος 25th, 2009, 11:25 pm

μπορείς ακόμα να το κανεις και καπάκης κομπρεσεροπουλος αν τραγουδάς στα νταμάρια
    βήχου βήχου ξερο-βήχου- για την γαμησωαπαγορευση θα γράψω αύριο
    παργαλατσος
    Fast poster

Δημοσ.: 2893
    Εγγραφη: Νοέμβριος 10th, 2008, 12:07 pm
    Το μέλος παργαλατσος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: lamogio76 και 45 επισκέπτες