Ελληνικά ή Ξένα τσιγάρα;

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: eastrin και 31 επισκέπτες

Τι τσιγάρα καπνίζετε;

1. Ελληνικά τσιγάρα.
14
30%
2. Αμερικάνικα τσιγάρα.
5
11%
3. Άλλης εθνικότητος τσιγάρα. Ποιας;
10
22%
4. Διάφορα, αναλόγως τα κέφια μου/ποιον θα βρω να κάνω τράκα!
2
4%
5. Δεν καπνίζω.
15
33%

Σύνολο ψήφων : 46

Re: Ελληνικά ή Ξένα τσιγάρα;

Δημοσίευσηαπό alicon » Ιούλιος 18th, 2009, 6:33 pm

Alkiviades έγραψε:
alicon έγραψε:Οχι ειμαι πολυ αδυνατη...
Τους 30 θα τους πάρω για να μάθω να κάνω λάθος εκτιμήσεις :smt003

Θα βρούμε μια πιο ταιριαστή τιμωρία για σένα...

Xεχεχεχε :smt033 :smt064
ΜΟΛΟΣΣΕ ΑΙΑΚΙΔΗ, αυτοαναφορά εμού της ιδίας

Τί με νοιά αν θα με θά
θα πεθά που θα πεθά
δεν τρομά ο μελλοθά
με σταυρό και Γολγοθά

parafrwn έγραψε:Μνημείο των φίλων ας είναι η ανάμνηση των έργων μας
Άβαταρ μέλους
alicon
Crazy poster

Δημοσ.: 7134
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 10:06 pm
Τοποθεσια: Αττικούλα μου, αττικούλα μου
Το μέλος alicon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Velvie » Ιούλιος 18th, 2009, 7:02 pm

deus ex machina έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:
Άρης έγραψε:Άντε τώρα να κανονίσεις να βγεις με μια γυναίκα και εκείνη ξαφνικά να βγάλει μια πίπα και να αρχίσει να φουμάρει. Παρ' τα.

Αγαπητέ μου, δεν ανήκω στο είδος της γυναίκας που "την παίρνει ένας άντρας και τη βγάζει έξω ". Αυτό το κάνεις με το σκύλο σου. Εγώ είμαι γυναίκα που βγαίνω έξω με έναν άντρα, όταν αποφασίσω πως θέλω να βγω μαζί του και όταν κι αυτός θέλει να βγει μαζί μου και όχι "να με βγάλει έξω". Και ναι, υπήρξαν και υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι άντρες.
Ελπίζω να μπορείς να κατανοήσεις τη διαφορά.

πω πω! έπαθα πλάκα με την αποφασιστικότητά σας!! πότε θα με βγάλετε έξω; (καπνίζω πούρα σημειωτέον)

Πω πω! Έχω χρόνια να καπνίσω πούρα. Βασικά ποτέ δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα. Και όποτε αγόραζα, αραιά και που, έπαιρνα τα μικρά τα αρωματικά που είχαν κάτι απίστευτα όμορφα μεταλλικά κουτιά που έμοιαζαν με ταμπακέρες και βασικά τα έπαιρνα περισσότερο για τα κουτιά παρά για το περιεχόμενο. :smt003
Burning burning in the flame Now I know her secret name
You can tear her temple down But she'll be back and rule again

In my heart A deep and dark and lonely part Wants her and waits for After Dark
Άβαταρ μέλους
Velvie
Maniac poster

Δημοσ.: 16920
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2007, 1:29 pm
Τοποθεσια: δεεεν θυμάμαι. I doooon't remember.
Το μέλος Velvie, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Ιούλιος 18th, 2009, 9:01 pm

ΕΚΕΙΝΟΣ έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:
ΕΚΕΙΝΟΣ έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:Τα Κιλέτσιλερ τα έχει δοκιμάσει κάποιος;

Ναί! είναι εξαιρετικός καπνός αυτός πού μέ τόν οποίον κατασκευάζονται.(ποικιλία ''Μπάσμα'')
Υπάρχει πρόβλημα όμως, διότι δέν είναι διαθέσιμα παντού.
Πρέπει στήν ουσία νά τά παραγγέλλεις σέ κάποιον μόνιμο προμηθευτή.

Αυτά είναι :

Εικόνα
καί λέγονται κιρέτσιλερ

Συγγνώμη για τον αναγραμματισμό. :lol:

Αυτό το πακέτο είναι το τελευταίο που είχε κυκλοφορήσει εδώ και αρκετά χρόνια από την καπνοβιομηχανία ΣΕΚΑΠ.

Αλλά δεν είχε και πολύ μεγάλη σχέση με τα "αυθεντικά" γιατί είναι μείγμα και από άλλα καπνά επειδή η ξανθιώτικη ποικιλία ήταν πολύ ακριβή και δεν συνέφερε οικονομικά.

Τα έφερνε παλιά ένα περίπτερο στην Ομόνοια, τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.

Τα είχα μάθει από έναν φίλο μου που ήταν μανιώδης αλλά κάπνιζα περιστασιακά επειδή δεν μπορούσα να μπω στη διαδικασία παραγγελιών.

Βαρύ αλλά ωραίο τσιγάρο.

Τά κάπνιζα παλιά γιά μεγάλο χρονικό διαστημα.
Μέ αφορμή τό ποστ σου πού μού τά ξαναθύμησε
τά παρήγγειλα στό περίπτερο τής γειτονιάς μου καί τήν επομένη τά έφερε.
Έχουν βελτιώσει τό φίλτρο καί πλέον καπνίζονται πολύ πιό ευχάριστα από πρίν.
Απλά λόγω τού ενισχυμένου φίλτρου στίς 2-3 πρώτες ρουφηξιές είναι πολύ ''λάϊτ''
Ο άλλος λόγος είναι καί η τιμή (Ο,90 ευρω φθηνότερα από τά Davidoff)
Είναι όντως μίξη μπάσμα μέ άλλες ποικιλίες.
Πάντως εάν τά παραγγείλη κανείς στό περίπτερο ή τό ψιλικατζίδικο τής γειτονιάς του,
τά φέρνουν κανονικά χωρίς προβλημα.

Και εγω πήρα δυο πακετα σημερα! Αυτη την στιγμη εχω ενα στο χερι. Δεν νομιζω ότι εχει πάνω απο 20% σε μπασμα Ξανθης,αλλα δεν υπάρχει και κανενα αλλο τσιγαρο που να εχει παραπανω. Ενα άλλο hardcore που ειχα βρει στην Ξανθη και μου ειχε αρεσει ήταν το ΣΕΚΑΠ ΕΞΤΡΑ
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Ιούλιος 18th, 2009, 9:06 pm

Πάντως τα χειρότερα τσιγάρα που έχω καπνίσει στη ζωή μου ήταν κάτι ισπανικά, τα Fortuna. Μου έκαιγαν το λαιμό αλλά ήταν φτηνά και μου είχαν τελειώσει κάτι Gitanes που είχα πάρει στη Γαλλία πριν περάσω στην Ισπανία.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29949
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Ιούλιος 18th, 2009, 9:21 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Πάντως τα χειρότερα τσιγάρα που έχω καπνίσει στη ζωή μου ήταν κάτι ισπανικά, τα Fortuna. Μου έκαιγαν το λαιμό αλλά ήταν φτηνά και μου είχαν τελειώσει κάτι Gitanes που είχα πάρει στη Γαλλία πριν περάσω στην Ισπανία.

Τα εχω καπνισει τα Fortuna οπως επισης και τα Ducados. Μου τα ειχε χαρισει ενας φιλος Ισπανος και μαλιστα την ωρα που τα καπνιζα με κοιτουσε με ενα ηλιθιο υφος,περιμενωντας να του πω πόσο ωραια ήταν. Τα Gitanes παντως ειναι τρισχειροτερα.
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΓΑΛΗ » Ιούλιος 18th, 2009, 9:30 pm

Petr_4 έγραψε:
ΕΚΕΙΝΟΣ έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:
ΕΚΕΙΝΟΣ έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:Τα Κιλέτσιλερ τα έχει δοκιμάσει κάποιος;

Ναί! είναι εξαιρετικός καπνός αυτός πού μέ τόν οποίον κατασκευάζονται.(ποικιλία ''Μπάσμα'')
Υπάρχει πρόβλημα όμως, διότι δέν είναι διαθέσιμα παντού.
Πρέπει στήν ουσία νά τά παραγγέλλεις σέ κάποιον μόνιμο προμηθευτή.

Αυτά είναι :

Εικόνα
καί λέγονται κιρέτσιλερ

Συγγνώμη για τον αναγραμματισμό. :lol:

Αυτό το πακέτο είναι το τελευταίο που είχε κυκλοφορήσει εδώ και αρκετά χρόνια από την καπνοβιομηχανία ΣΕΚΑΠ.

Αλλά δεν είχε και πολύ μεγάλη σχέση με τα "αυθεντικά" γιατί είναι μείγμα και από άλλα καπνά επειδή η ξανθιώτικη ποικιλία ήταν πολύ ακριβή και δεν συνέφερε οικονομικά.

Τα έφερνε παλιά ένα περίπτερο στην Ομόνοια, τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.

Τα είχα μάθει από έναν φίλο μου που ήταν μανιώδης αλλά κάπνιζα περιστασιακά επειδή δεν μπορούσα να μπω στη διαδικασία παραγγελιών.

Βαρύ αλλά ωραίο τσιγάρο.

Τά κάπνιζα παλιά γιά μεγάλο χρονικό διαστημα.
Μέ αφορμή τό ποστ σου πού μού τά ξαναθύμησε
τά παρήγγειλα στό περίπτερο τής γειτονιάς μου καί τήν επομένη τά έφερε.
Έχουν βελτιώσει τό φίλτρο καί πλέον καπνίζονται πολύ πιό ευχάριστα από πρίν.
Απλά λόγω τού ενισχυμένου φίλτρου στίς 2-3 πρώτες ρουφηξιές είναι πολύ ''λάϊτ''
Ο άλλος λόγος είναι καί η τιμή (Ο,90 ευρω φθηνότερα από τά Davidoff)
Είναι όντως μίξη μπάσμα μέ άλλες ποικιλίες.
Πάντως εάν τά παραγγείλη κανείς στό περίπτερο ή τό ψιλικατζίδικο τής γειτονιάς του,
τά φέρνουν κανονικά χωρίς προβλημα.

Και εγω πήρα δυο πακετα σημερα! Αυτη την στιγμη εχω ενα στο χερι. Δεν νομιζω ότι εχει πάνω απο 20% σε μπασμα Ξανθης,αλλα δεν υπάρχει και κανενα αλλο τσιγαρο που να εχει παραπανω. Ενα άλλο hardcore που ειχα βρει στην Ξανθη και μου ειχε αρεσει ήταν το ΣΕΚΑΠ ΕΞΤΡΑ

Κι εγώ είπα στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς να μου φέρουν.

Είμαι σε φάση μείωσης και θέλω αυτά που καπνίζω να μου αρέσουν.

Σήμερα χρησιμοποίησα και μια πίπα της γιαγιάς μου, που την είχα ξεχασμένη αλλά το νήμα μου την ξαναθύμισε.

Από τις επιμηκυνόμενες που είναι για τσιγάρο και όχι καπνό.

Την καθάρισα -είχα καιρό να την χρησιμοποιήσω- και πραγματικά το ευχαριστήθηκα.

Με κιρέτσιλερ θα είναι ό,τι πρέπει. :D
.
ΓΑΛΗ
Extreme poster

Δημοσ.: 36207
Εγγραφη: Μάιος 12th, 2005, 7:40 pm
Το μέλος ΓΑΛΗ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Ιούλιος 18th, 2009, 9:33 pm

Petr_4 έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:Πάντως τα χειρότερα τσιγάρα που έχω καπνίσει στη ζωή μου ήταν κάτι ισπανικά, τα Fortuna. Μου έκαιγαν το λαιμό αλλά ήταν φτηνά και μου είχαν τελειώσει κάτι Gitanes που είχα πάρει στη Γαλλία πριν περάσω στην Ισπανία.

Τα εχω καπνισει τα Fortuna οπως επισης και τα Ducados. Μου τα ειχε χαρισει ενας φιλος Ισπανος και μαλιστα την ωρα που τα καπνιζα με κοιτουσε με ενα ηλιθιο υφος,περιμενωντας να του πω πόσο ωραια ήταν. Τα Gitanes παντως ειναι τρισχειροτερα.

Άι γειά σου!!! Τα Ducados. Προσπαθούσα να θυμηθώ πως έλεγαν τα ακόμα χειρότερα από τα Fortuna.
Τα Gitanes ήταν πιο βαριά και δεν μπορούσα να καπνίσω πολλά γιατί μου σακάτευαν το λαιμό αλλά εκείνα τα ισπανικά ήταν άθλια.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Ιούλιος 18th, 2009, 9:41 pm

ΓΑΛΗ έγραψε:

Πλακα-πλακα λογο Phorum.gr τα Κιρετσιλερ θα γινουν στο τελος το πρωτο τσιγαρο σε πωλησεις πανεθνικα :smt017 Και τα Marlboro καπως ετσι ξεκινησαν.
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Άρης » Ιούλιος 18th, 2009, 9:41 pm

alicon έγραψε:Δεν ξέρω γιατί αλλά επιμένω πως ναι από θαυμασμό το λέει και αυτό...
Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά έτσι το παίρνω αυτό... Θα μου πεις τί σε νοιάζει... 100 χρόνια στριφτό και η πιο καθημερινη ατάκα και καλά "σκέτο το κάνεις?+κλείσιμο ματιού" εεε έχω εκπαιδευτεί να διακρίνω την μαλακία του άλλου....
Τώρα αν κάνω λάθος θα πάρω 30 κοιλικούς και μετά 6 μπύρες για να συνετιστώ :smt045 :smt039

Πέσε και μετράω. :smt003
Άβαταρ μέλους
Άρης
Maniac poster

Δημοσ.: 12952
Εγγραφη: Απρίλιος 6th, 2008, 3:59 am
Τοποθεσια: Ελευσίνα
Το μέλος Άρης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Ιούλιος 18th, 2009, 9:45 pm

Daria Pavlovna έγραψε:
Petr_4 έγραψε:

Άι γειά σου!!! Τα Ducados. Προσπαθούσα να θυμηθώ πως έλεγαν τα ακόμα χειρότερα από τα Fortuna.
Τα Gitanes ήταν πιο βαριά και δεν μπορούσα να καπνίσω πολλά γιατί μου σακάτευαν το λαιμό αλλά εκείνα τα ισπανικά ήταν άθλια.

Τα Gitanes ή τα λατρευεις ή τα μισεις. Ειναι με σκουρο καπνο lataκia απο Συρια,που συνηθως χρησιμευει για μειγματα πιπας. Με τα Gitanes ξεκανα ενα φιλο που του τα προτεινα οταν μου ειπε "θελω να κανω κατι βαρυ",μετα απο ενα αφιλτρο πακετο σε τεσσερις ωρες επεσε ο τυπος στο κρεβατι με πυρετο για μια εβδομαδα.
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό ΓΑΛΗ » Ιούλιος 18th, 2009, 9:47 pm

Petr_4 έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:

Πλακα-πλακα λογο Phorum.gr τα Κιρετσιλερ θα γινουν στο τελος το πρωτο τσιγαρο σε πωλησεις πανεθνικα :smt017 Και τα Marlboro καπως ετσι ξεκινησαν.

Για δες καιρό που διάλεξε... :smt006
.
ΓΑΛΗ
Extreme poster

Το μέλος ΓΑΛΗ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Παλαιομνήμων » Ιούλιος 18th, 2009, 9:48 pm

Petr_4 έγραψε:
Παλαιομνήμων έγραψε:( viewtopic.php?f=24&t=158683&start=100#p2104401 )
Petr_4 έγραψε:[...]Τα ανατολικα καπνα πάντως δεν επιδεχωνται ραντισματος,σε αντιθεση με τα Virginia που ειναι χημικα τερατα.

Ριξτε μια ματια και εδω, γιατι εχω κανει το θεμα επιστημη http://www.cigaretteloversreviews.blogspot.com/

Χαριτωμένο blog!

Αντιγράφω ενδεικτικώς, το πρώτο από τα κείμενα, μιας που αναφέρεται και στον "Assos":

<< Τι να πρωτογραψει κανεις για αυτο το σημα. Σημειο αναφορας στα ελληνικα προιοντα, το παραδοσιακο ελληνικο τσιγαρο.
Ελληνικο;
Χμ, μαλλον όχι πλεον. Ο Παπαστρατος η μεγαλυτερη καπνοβιομηχανια της χωρας με πολυ σοβαρη εξαγωγικη δραστηριοτητα,απο το 2003 εξαγοραστηκε απο την αμερικανικη Philip Morris.
Τελος παντων ο Ασσος ακομα και σημερα φτιαχνεται στην Ελλαδα,με καπνα ελληνικα(;) ή τουλαχιστον ανατολικα. Τρεχουσα τιμη 2,30,σημα δηλαδη πολυ φθηνο στην κατηγορια σηματων οπως το Winston και το Pall Mall,αλλα με πολλες φορες καλυτερο καπνο απο αυτα. Ειναι απορια μου η εμπορικη συρρικνωση του Ασσου,αν και τελευταια βλεπω και αρκετους πιτσιρικαδες που το καπνιζουν.Πιθανων να φταιει η ξενομανεια του Ελληνα.
Το Blog πάντως,κατατασει στις προτασεις του τον παλιομοδιτικο Ασσο,ειδικα σε καπνιστες που δεν θελουν ή δεν μπορουν να ξοδεψουν πολλα λεφτα για το χομπι τους.
Βαθμολογια σε συναρτηση με την χαμηλη τιμη: 7 στα 10.
>>

Επίσης, πολύ εντύπωση, μού έκανε η καταχώρηση για το Camel! :)

Υ.Γ. Αναμένουμε με ενδιαφέρον να επεκταθεί/εμπλουτιστεί με όλων των ειδών τις μάρκες τσιγάρων! :smt006

Σιγα-σιγα ναι. Καθε μερα σχεδον γραφω κατι για μια τουλαχιστον μαρκα. Εμπνευση ήταν το Ιταλικο http://www.fumareconstyle.blogspot.com αλλα και πολλα αλλα παρομοια Ιταλικα blog.
Οσο για το Camel, το παλιο των Καρελια-Reynolds ηταν το καλυτερο τσιγαρο μαζικης καταναλωσης(Στην Αμερικη που βγαινει ακομα απο την Reynolds τα σπαει,ειδικα η ποικιλια Camel Turkish Royal). Αυτοι οι μπουφοι οι Ιαπωνες δεν φτανει που άλλαξαν ριζικα το χαρμανι μεσα σε μια μερα,ήταν τοσο βλακες ώστε να αλλαξουν το πιο ομορφο πακετο με ενα αλλο σοβιετικης αισθητικης. Νομιζω πως αυτη η κινηση πρεπει να διδασκεται σαν η πιο αποτυχημενη στην ιστορια του Μαρκετινκ.

Συνέχισε την καλή δουλειά, μπράβο! Είναι σαφές ότι το κατέχεις το αντικείμενο! :smt006
Ανησύχησα! Μα κάποιοι έσπευσαν αμέσως να με "καθησυχάσουν"...
Άβαταρ μέλους
Παλαιομνήμων
Crazy poster

Δημοσ.: 7763
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2007, 3:16 am
Τοποθεσια: Κάπου εδώ...
Το μέλος Παλαιομνήμων, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Ιούλιος 18th, 2009, 9:48 pm

Petr_4 έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:
Petr_4 έγραψε:

Τα Gitanes ή τα λατρευεις ή τα μισεις. Ειναι με σκουρο καπνο lataκia απο Συρια,που συνηθως χρησιμευει για μειγματα πιπας. Με τα Gitanes ξεκανα ενα φιλο που του τα προτεινα οταν μου ειπε "θελω να κανω κατι βαρυ",μετα απο ενα αφιλτρο πακετο σε τεσσερις ωρες επεσε ο τυπος στο κρεβατι με πυρετο για μια εβδομαδα.

Ούτε τα λατρεύω, ούτε τα μισώ. Απλά δεν τα καπνίζω. Πολύ βαριά και πολύ αρωματικά για τα γούστα μου τότε. Προτιμούσα τα Camel τα σκέτα.
Πάντως μετά την Ισπανία ο λαιμός μου χρειαζόταν σέρβις.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσίευσηαπό Άρης » Ιούλιος 18th, 2009, 9:49 pm

Daria εσύ είσαι στο avatar?
Άβαταρ μέλους
Άρης
Maniac poster

Δημοσ.: 12952
Εγγραφη: Απρίλιος 6th, 2008, 3:59 am
Τοποθεσια: Ελευσίνα
Το μέλος Άρης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΓΑΛΗ » Ιούλιος 18th, 2009, 9:50 pm

Ένα επίσης πανέμορφο πακέτο ήταν αυτό των Δελφών.

Βγαίνουν ακόμη;
.
ΓΑΛΗ
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: eastrin και 31 επισκέπτες