φραγγος φραγγουλης ο νεος αρχηγος γες?

Η πολιτική στην Ελλάδα.

Συντονιστές: Ομάδα συντονισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: AlekaGR, alekhine, beria, Chainis, jango, panormos, perastikos13, Ψυχοναύτης και 46 επισκέπτες

φραγγος φραγγουλης ο νεος αρχηγος γες?

Δημοσίευσηαπό ALAVANOS2009 » Αύγουστος 5th, 2009, 11:09 pm

Αιφνιδιαστική αλλαγή του αρχηγού ΓΕΕΘΑ
Τετάρτη, 5 Αυγούστου 2009, 20:28

Την αλλαγή του αρχηγού ΓΕΕΘΑ στρατηγού Δημήτρη Γράψα πρόκειται να αποφασίσει αύριο σε έκτακτη συνεδρίασή του το ΚΥΣΕΑ.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ, στρατηγός Δημήτρης Γράψας, αντικαθίσταται από τον μέχρι τώρα αρχηγό της Πολεμικής Αεροπορίας, αντιπτέραρχο Ιωάννη Γιάγκο, ενώ κατά πάσα πιθανότητα αλλάζει και ο αρχηγός ΓΕΣ αντιστράτηγος Δημήτρης Βούλγαρης.

Πρόσχημα για την αλλαγή του Α/ΓΕΕΘΑ ήταν η διαφωνία του με την μείωση της θητείας, επί της ουσίας όμως ήταν οι «πολιτικές προτεραιότητες» που κυριάρχησαν, όπως επισημαίνουν στη zougla.gr κύκλοι του Πενταγώνου.

Την θέση του αρχηγού ΓΕΑ, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, πρόκειται να καταλάβει ο μέχρι σήμερα αρχηγός ΑΤΑ αντιπτέραρχος Βασίλειος Κλούκουζας.

Οι ίδιες πηγές εκτιμούν ότι τη θέση του αρχηγού ΓΕΣ θα καταλάβει ο μέχρι σήμερα Γενικός Επιθεωρητής Στρατού Φραγκούλης Φράγκος, ο οποίος ηγήθηκε για μεγάλο χρονικό διάστημα των υπηρεσιών αντικατασκοπείας των Ενόπλων Δυνάμεων.

Πιθανολογείται ότι διοικητής του Αρχηγείου Τακτικής Αεροπορίας θα αναλάβει ο μέχρι σήμερα διοικητής της Διοίκησης Αεροπορικής Υποστήριξης, αντιπτέραρχος Ιωάννης Πατσαντάρας.

Πριν την συνεδρίαση του ΚΥΣΕΑ ο πρωθυπουργός θα συναντηθεί με την υπουργό Εξωτερικών Ντόρα Μπακογιάννη.

Πηγή του υπουργείου Άμυνας διαψεύδει τη φημολογία των τελευταίων ωρών ότι ο νυν αρχηγός οδηγήθηκε σε παραίτηση.
Άβαταρ μέλους
ALAVANOS2009
Fast poster

Δημοσ.: 1005
Εγγραφη: Απρίλιος 2nd, 2009, 9:16 am
Το μέλος ALAVANOS2009, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: φραγγος φραγγουλης ο νεος αρχηγος γες?

Δημοσίευσηαπό lamogio_blacklab » Αύγουστος 5th, 2009, 11:11 pm

Και με την προφητεία του Παΐσιου για τον Γράψα και την Πόλη τί θα γίνει;;; :o :o
Άβαταρ μέλους
lamogio_blacklab
Maniac poster

Δημοσ.: 15792
Εγγραφη: Ιούνιος 1st, 2007, 10:23 pm
Τοποθεσια: Στο σπίτι μου.
Το μέλος lamogio_blacklab, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alex1975 » Αύγουστος 5th, 2009, 11:13 pm

... θα μας σώσει και ο Φράγκος...
Eίναι αυταπάτη να πιστεύει κανείς ότι μπορεί να διαιωνίζεται ένα μοντέλο ανάπτυξης στηριγμένο στην τεχνητή μεγέθυνση της ιδιωτικής κατανάλωσης.

Ε.Μπερλινγκουερ
Άβαταρ μέλους
alex1975
Crazy poster

Δημοσ.: 9453
Εγγραφη: Μάιος 4th, 2009, 2:53 pm
Το μέλος alex1975, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ALAVANOS2009 » Αύγουστος 5th, 2009, 11:14 pm

lamogio_88 έγραψε:Και με την προφητεία του Παΐσιου για τον Γράψα και την Πόλη τί θα γίνει;;; :o :o

βασικα ετσι που το πανε οι τουρκοι μπορει να τον αλλαζουν για να μην επαληθευτει..
που νσ ξερω?
Άβαταρ μέλους
ALAVANOS2009
Fast poster

Δημοσ.: 1005
Εγγραφη: Απρίλιος 2nd, 2009, 9:16 am
Το μέλος ALAVANOS2009, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό KADYROV » Αύγουστος 5th, 2009, 11:15 pm

ALAVANOS2009 έγραψε:
lamogio_88 έγραψε:Και με την προφητεία του Παΐσιου για τον Γράψα και την Πόλη τί θα γίνει;;; :o :o

βασικα ετσι που το πανε οι τουρκοι μπορει να τον αλλαζουν για να μην επαληθευτει..
που νσ ξερω?

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Άβαταρ μέλους
KADYROV
Crazy poster

Δημοσ.: 8242
Εγγραφη: Απρίλιος 27th, 2009, 5:26 pm
Το μέλος KADYROV, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ghost_Dog » Αύγουστος 5th, 2009, 11:43 pm

Εγω παντως παω να κοψω την αναβολη και να στειλω επιστολη να καταταχθω αμεσα!Αν ειναι οντως αληθεια αυτη η ειδηση αυριο θα ειναι η μεγαλη μερα.Μαλλον καθως θα ανακοινωνεται η αλλαγη θα γινει καποιος βομβαρισμος και ο Γραψας θα κοιταξει βλοσυρος και θα πει στην ορντιναντζα του:φερε μου το οπλο μου και 2 γεμιστηρες....Ηρθε η ωρα να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους....
Που μας πηγαινει αυτο το τρεχαντηρι....δεν ξερω γεμισε μου το ποτηρι....
Άβαταρ μέλους
Ghost_Dog
Fast poster

Δημοσ.: 3442
Εγγραφη: Ιούνιος 20th, 2008, 12:55 pm
Το μέλος Ghost_Dog, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Αύγουστος 6th, 2009, 12:02 am

Ghost_Dog έγραψε:Μαλλον καθως θα ανακοινωνεται η αλλαγη θα γινει καποιος βομβαρισμος και ο Γραψας θα κοιταξει βλοσυρος και θα πει στην ορντιναντζα του:φερε μου το οπλο μου και 2 γεμιστηρες....Ηρθε η ωρα να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους....

Ο Γραψας ειναι ο Λορδος;;;
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 44221
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό perastikos13 » Αύγουστος 6th, 2009, 12:33 am

To πρωτο πραγμα που σκεφτηκα μολις ειδα τον τιτλο! :smt003
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
-Απεγκλωβισμός της χώρας από το μηχανισμό ΕΕ-ΔΝΤ-ΕΥΡΩΖΩΝΗ
-Εθνικοποίηση – κοινωνικοποίηση του τραπεζικού συστήματος
-Συμπαράταξη των δυνάμεων της Αριστεράς
Η ιδεολογία μου
Άβαταρ μέλους
perastikos13
Extreme poster

Δημοσ.: 20845
Εγγραφη: Φεβρουάριος 8th, 2006, 3:00 am
Τοποθεσια: Κερατσίνι
Το μέλος perastikos13, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ghost_Dog » Αύγουστος 6th, 2009, 12:45 am

talaipwros έγραψε:
Ghost_Dog έγραψε:Μαλλον καθως θα ανακοινωνεται η αλλαγη θα γινει καποιος βομβαρισμος και ο Γραψας θα κοιταξει βλοσυρος και θα πει στην ορντιναντζα του:φερε μου το οπλο μου και 2 γεμιστηρες....Ηρθε η ωρα να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους....

:smt005 :smt005
Που μας πηγαινει αυτο το τρεχαντηρι....δεν ξερω γεμισε μου το ποτηρι....
Άβαταρ μέλους
Ghost_Dog
Fast poster

Δημοσ.: 3442
Εγγραφη: Ιούνιος 20th, 2008, 12:55 pm
Το μέλος Ghost_Dog, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Jon Snow » Αύγουστος 6th, 2009, 7:03 pm

Ghost_Dog έγραψε:
talaipwros έγραψε:

:smt005 :smt005

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Oχι ρε... αυτος θα ζηταγε και το σπαθι του!
''You know nothing Jon Snow''
Άβαταρ μέλους
Jon Snow
Fast poster

Δημοσ.: 4838
Εγγραφη: Ιούνιος 6th, 2008, 8:54 pm
Το μέλος Jon Snow, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Εσωτερική πολιτική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: AlekaGR, alekhine, beria, Chainis, jango, panormos, perastikos13, Ψυχοναύτης και 46 επισκέπτες