Κάνω τη δίαιτα του καρπουζιού

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες

Re: Κάνω τη δίαιτα του καρπουζιού

Δημοσίευσηαπό Φλου » Αύγουστος 6th, 2009, 10:39 am

Εμένα μου αρέσει καρπούζι με παστές σαρδέλλες.
όλα είναι φλου...
Άβαταρ μέλους
Φλου
Extreme poster

Δημοσ.: 25787
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 19th, 2008, 6:01 am
Το μέλος Φλου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Isildur » Αύγουστος 6th, 2009, 10:52 am

Iznogoud έγραψε:
Isildur έγραψε:Κι όμως, έχω φίλους που και μόνο που το ακούνε ξερνάνε... (άσχετοι παπάρες).

Καλά, εδώ υπάρχουν άνθρωποι που δεν τρώνε πατσά, εκεί κολλάς εσύ;

Νίκο, οι παπάρες που λέγαμε :

deus ex machina έγραψε:Αλίμονο! Χάνουν τέτοιο έδεσμα;
Στην υψηλή μαγειρική μάλιστα προτείνεται το Γεμιστό καρπούζι με Φέτα
Αφαιρείς τα κουκούτσια από μία φέτα καρπουζιού και γεμίζεις προσεκτικά τις οπές με ισάριθμα μικρά τεμάχια φέτα α' ποιότητας.
Αξεπέραστο!

ΤΕΥΚΡΟΣ έγραψε:Εγώ τρώω καρπούζι με ροκφόρ και λιαστές τομάτες. Μούρλια!
Αντρέας έγραψε:Εμένα μου αρέσει καρπούζι με παστές σαρδέλλες.

:lol:
Άβαταρ μέλους
Isildur
Κεφάτος συντονιστής της Πολιτικής '07!

Δημοσ.: 22148
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 19th, 2006, 12:39 am
Τοποθεσια: Hyperion
Το μέλος Isildur, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Φλου » Αύγουστος 6th, 2009, 10:58 am

Δοκίμασε ρε παπάρα και μετά πες μου. :lol:
όλα είναι φλου...
Άβαταρ μέλους
Φλου
Extreme poster

Δημοσ.: 25787
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 19th, 2008, 6:01 am
Το μέλος Φλου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anything is Possible » Αύγουστος 6th, 2009, 11:54 am

Xena έγραψε:Είμαι φαν του καρπουζιού!

Τα μειονεκτήματα είναι πως έχει πολύ ζάχαρη σε σχέση με τα υπόλοιπα θρεπτικά συστατικά του και πως μπορεί να σου "ανοίξει" το στομάχι και μετά να θες να τρως συνέχεια. Γενικά δεν σε χορταίνει αλλά σε φουσκώνει και μάλιστα μόνο με υδατάνθρακες. Αυτό σημαίνει πως θα πεινάσεις πολύ γρήγορα για πρωτεΐνες, οπότε η δίαιτα όχι μόνο έχει πάει περίπατο αλλά σου έχει αφήσει μια τρελή πείνα.

Αν ελέγχεις την ποσότητα όμως, είναι από τα πιο ελαφριά φρούτα και κάνεις και ένα καλό ξέπλυμα των νεφρών.

Με το πεπόνι τι παίζει?

Themistocle έγραψε:Οι σπόροι του καρπουζιού, είναι πλούσιοι σε πρωτεΐνες.
Μπορεί κάποιος, να διαλέξει να τους φάει ξεχωριστά, μετά το καρπούζι.

Είναι νόστιμοι. Πρώτα τους αφήνεις να στεγνώσουν γιατί γλιστράνε πολύ
Anything is Possible
Crazy poster

Δημοσ.: 7070
Εγγραφη: Μάρτιος 25th, 2007, 4:36 pm
Το μέλος Anything is Possible, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sid Vicious » Αύγουστος 6th, 2009, 12:03 pm

Καμπουρογλυφτης έγραψε:θυμηθηκα κατι που ειχα κανει μικρος και ειχε σχεση με καρπουζι
η γιαγια μου στην κατοχη με ενα παιδι 2 ετων (την μητερα μου) μπηκε σε ενα κτημα απο πορτοκαλιες για να κοψει μερικα πορτοκαλια να τα δωσει στην αρρωστη μητερα μου
η ιστορια διαδραματιζεται σε νησι των κυκλαδων
οταν κοβει τα πορτοκαλια ,ο ιδιοκτητης του κτηματος ο Λεωνιδας της πιανει το χερι και τις περνει τα πορτοκαλια
του εξηγει οτι το κανει επειδη η κορη της ειναι αρρωστη
τιποτε αυτος ανενδοτος δεν της τα δινει πισω με την δικαιολογια οτι μπορει να αρρωστησει το δικο του παιδι
μιλαμε για μια χουφτα πορτοκαλια ,ενω αυτος ειχε ολοκληρο κτημα απο πορτοκαλιες
οταν εγινα 14 η γιαγια μου ,μου ειπε το περιστατικο ,ειχε παθος με τις ιστοριες της κατοχης και ετσι μου ανεφερε και αυτο
ενιωσα μεγαλη οργη ,δεν της το εδειξα ,το κρατησα μεσα μου για να μην ξεθυμανει
Ο Λεωνιδας ζουσε αλλα ηταν πολυ γερος ,ο γιος του ο Διαμαντης ζουσε απο το κτημα ,το ειχε κληρονομησει απο τον γερο και επειδη ηταν και προκομενος
το ειχε τριπλασιασει σε εκταση.
Εκει δουλευαν πολλοι εποχιακοι εργατες ,που μαζευαν ,τα φρουτα η βοηθουσαν στο ξεφορτωμα του φορτηγου που εφερνε καρπουζια για το μαναβικο του Διαμαντη στο πανω χωριο.
Πηγα και ζητησα δουλεια ,ημουν 16 στα 17 ,ευκαιρια να βγαλω χαρτζηλικι σκεφτηκα και ισως βρω τροπο να ''πληρωσω'' τα πορτοκαλια που εκοψε το 43 η γιαγια μου για την μανα μου.
Ολα κυλουσαν ομορφα ,ο Διαμαντης ηταν πολυ ικανοποιημενος απο την αποδοση μου,ωστε μου προτεινε να φυγω απο το κτημα και να παω στο μαγαζι για ξεφορτωμα του φορτηγου με τα καρπουζια και τα πεπονια που εφερνε απο την Αμαλιαδα.
Το μαγαζι του ηταν τυπικο μπακαλομαναβικο σε χωριο ,με την παλια ζυγαρια και διπλα στο ψυγειο το γραφειο με την ταμιακη και το στυλο big με σπαγκο δεμενο στο τοιχο.
Με τον Διαμαντη ας πουμε οτι γιναμε φιλοι ,θυμαμαι ηταν οπαδος του Πανιωνιου και συχνα μιλαγαμε για μπαλα ,τις περισσοτερες φορες με αποκαλουσε γαβρακο λογω των ερυθρολευκων αισθηματων μου.Θυμαμαι με χαρα οτι με ειχε κερασει και μια παγωμενη Germania Lager ηταν μια καινουργια μπυρα που ειχε φερει στο μαγαζι μαζι με την Henninger.
Οταν γυρναγα σπιτι μου ομως κοιταζοντας την γιαγια μου ερχοταν στο μυαλο μου η γνωστη ιστορια με τα πορτοκαλια και η οργη δεν ελεγε να κωπασει ,αντιθετος μεγαλωσε.
Το πηρα αποφαση ,αγορασα ενα κουτι φωτοβολιδες και φυτιλι απο εναν που ειχε καβατζες για το πασχα ,πηγα σπιτι και τις εκρυψα στο κατοι.
Το βραδυ επιανα ''δουλεια''.
Περνω πλαστελινη και επανω τοποθετω 7 φωτοβολιδες στις οποιες πριν ειχα τρυπισει με βελονα στην μεση και της τοποθετησα ετσι ωστε οι τρυπες να εφαπτονται.
Στα κενα εχυσα μπαρουτι απο τις υπολοιπες φωτοβολιδες και υστερα με συρμα αρχιζα να της δενω με δυναμη.
Αφου τις εδεσα με συρμα ,ξαναβαζω γυρω γυρω ομως πολυ πλαστελινηστην οποια χωνω μεσα προκες και σπασμενα γυαλια απο μπουκαλι μπυρας.
Στην συνεχεια με 2 μονοτικες ταινιες δενω με ολη μου την δυναμη την αυτοσχεδια χειροβομβιδα και στο τελος τοποθετω με προσοχη το φυτιλι στην κορυφη και το δενω και αυτο με λιγη μονοτικη.
Η εκδικηση πλησιαζε ,ηταν πλεον θεμα ημερων ,μαυραγοριτης επρεπε να πληρωσει ,με καθε τιμημα και χωρις κανεναν οικτο.
Την επομενη μερα παω στο μαγαζι ,κρυβω την χειροβομβιδα σε εναν διπλανο παλιο πετρινο τοιχο.
Αρχιζω το κουβαλημα ,ο Διαμαντης καπνιζοντας τσιγαρο μαρκας 22 εδινε εντολες ,επρεπε μεχρι το μεσημερι να εχουμε ξεφορτωσει γιατι θα ερχοταν καποιος απο ενα ξενοδοχειο που ειχε δεξιωση να παρει τα καρπουζια.
Περνω πρωτοβουλιες ,αρχισα να δινω εντολες εισπρατοντας τα χαμογελα ικανοποιησης του Διαμαντη
Κατα τις 1 το μεσημερι ειχαμε τελειωσει ,ο Διαμαντης με φωναζει μεσα ειχε ανοιξει 2 μπουκαλια Germania Lager ,ενα γι αυτον και το αλλο για εμενα.
Ολα ειχαν μπει στο δρομο τους ,ολα βαδιζαν οπως τα ειχα υπολογισει.Πινω την πρωτη γουλια αφου πρωτα τσουγκρισαμε τα μπουκαλια.
Στην συνεχεια του λεω ''αφεντικο διαλεξα την ωρα του μαζεματος ενα καρπουζι που μου φαινεται αρκετα μελωμενο να στο φερω να το πας σπιτι σου?''
ναι ρε Καμπουρη μου λεει γελοντας ο Διαμαντης ,τρεχω κοιτα γυρω μου ,κανεις ολοι εχουν φυγει ,πηραν το μεροκαματο και πηγαν για φαγητο ,ειμαι μονος μαζι με τον Διαμαντη και την ''φιλη μου''.
Περνω την χειροβομβιδα ,με ενα σουγια ανοιγω το φυτιλι και του βαζω φωτια ,την χωνω μεσα στο καρπουζι και το βαζω σε μια μπλε σακουλα ,τρεχω ,ξερω οτι το φυτιλι ειναι βραδυκαυστο ,πρεπει ομως να υπολογισω .
Το αφηνω χαμω στην πορτα του μαγαζιου ,''Διαμαντη παρε το καρπουζι ,το αφησα στη πορτα ,πρεπει να φυγω θα με περιμενουν για φαγητο και εχω αργησει ,παρτο μην ερθει κανενα κοπροσκυλο και το φαει''
Να πας στο καλο μου ευχεται το σπερμα του Μαυραγοριτη
Σε λιγοτερο απο 1 λεπτο ακουω την εκρηξη που μαζι με το ηχο των σπασμενων τζαμιων ,πορτας και κλειστου χωρου ηταν τρομακτικη.
Γυρναω στο σημειο της εκρηξης και βλεπω τον τοιχο κατακοκκινο απο το αιμα του μπακαλη ,στην αυλη ενα κομμενο χερι απο τον αγκωνα και κατω ,το προσωπο δεν φαινοτανε ,ηταν μια μαζα μαυρης καμενης σαρκας που την ποτιζε το αιμα.
Βρισκω κατω το πακετο τσιγγαρων του Διαμαντη .
Παντα ηθελα να δοκιμασω ενα τσιγαρο του λογω μαρκας αλλα ντρεπομουν να του ζητησω.
Οχι πια ομως ,αναψα το πρωτο μου τσιγαρο και τραβηξα για το σπιτι .
Η μητερα μου ειχε στρωσει τραπεζι ,ενω η γιαγια μου πλεκοντας αρχισε να μου λεει παλι ιστοριες απο την κατοχη

:lol:
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
With Love and a Molotov Cocktail

Δημοσ.: 17071
Εγγραφη: Μάρτιος 22nd, 2006, 11:18 am
Το μέλος Sid Vicious, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό XENA » Αύγουστος 6th, 2009, 3:07 pm

Folie à Plusieurs έγραψε:
Xena έγραψε:Είμαι φαν του καρπουζιού!

Τα μειονεκτήματα είναι πως έχει πολύ ζάχαρη σε σχέση με τα υπόλοιπα θρεπτικά συστατικά του και πως μπορεί να σου "ανοίξει" το στομάχι και μετά να θες να τρως συνέχεια. Γενικά δεν σε χορταίνει αλλά σε φουσκώνει και μάλιστα μόνο με υδατάνθρακες. Αυτό σημαίνει πως θα πεινάσεις πολύ γρήγορα για πρωτεΐνες, οπότε η δίαιτα όχι μόνο έχει πάει περίπατο αλλά σου έχει αφήσει μια τρελή πείνα.

Αν ελέγχεις την ποσότητα όμως, είναι από τα πιο ελαφριά φρούτα και κάνεις και ένα καλό ξέπλυμα των νεφρών.

Με το πεπόνι τι παίζει?

Hello Folie à Plusieurs :smt006
Αυτό που εγώ ξέρω, είναι πως ανήκει στα πολύ γλυκά φρούτα με μεγάλη περιεκτικότητα σε αντιοξειδωτικά (μεγαλύτερη από το καρπούζι).
Έχει αντιπηκτικές ιδιότητες και είναι στην ομάδα των φρούτων που βοηθούν στη ρύθμιση της χοληστερόλης (όπως τα μήλα και τα αχλάδια αλλά νομίζω με διαφορετικό μηχανισμό).

Βλέπω πάντως πως κυκλοφορούν αρκετές πληροφορίες στο διαδίκτυο γι αυτά τα θέματα.

(δοκίμασες εκείνες τις φακές? ;p)
Άβαταρ μέλους
XENA
Extreme poster

Δημοσ.: 24143
Εγγραφη: Αύγουστος 26th, 2008, 3:29 am
Τοποθεσια: Στα όρη στ' άγρια βουνά.
Το μέλος XENA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό figaro » Αύγουστος 6th, 2009, 3:09 pm

Κι εγώ γιαυτό δεν μπορω΄να κάνω την δίαιτα του καρπουζιού. ΓΙατί με το καρπούζι θα φάω και μισό κιλό φέτα. :smt003
Και προχωρούσα μέσα στη νύχτα, χωρίς να γνωρίζω κανέναν, κι ούτε κανένας με γνώριζε...
Άβαταρ μέλους
figaro
Αγαπητό μεζεδάκι Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '08

Δημοσ.: 8853
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 11:15 pm
Το μέλος figaro, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό XENA » Αύγουστος 6th, 2009, 3:12 pm

Folie à Plusieurs έγραψε:
Themistocle έγραψε:Οι σπόροι του καρπουζιού, είναι πλούσιοι σε πρωτεΐνες.
Μπορεί κάποιος, να διαλέξει να τους φάει ξεχωριστά, μετά το καρπούζι.

Είναι νόστιμοι. Πρώτα τους αφήνεις να στεγνώσουν γιατί γλιστράνε πολύ

Καθαρίζονται οι σπόροι του καρπουζιού? :p2:
Εγώ τους τρώω ολόκληρους, όταν βαριέμαι να τους φτύσω :P
Άβαταρ μέλους
XENA
Extreme poster

Το μέλος XENA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » Αύγουστος 6th, 2009, 3:13 pm

Με το πεπόνι τι παίζει?

προσούτο
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33811
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2007, 12:55 am
Το μέλος ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό XENA » Αύγουστος 6th, 2009, 3:15 pm

figaro έγραψε:Κι εγώ γιαυτό δεν μπορω΄να κάνω την δίαιτα του καρπουζιού. ΓΙατί με το καρπούζι θα φάω και μισό κιλό φέτα. :smt003

Ένας από τους λόγους που δεν έχω δοκιμάσει αυτό το συνδιασμό, είναι επειδή φοβάμαι μήπως μου αρέσει πολύ μετά ! :vp12:
Άβαταρ μέλους
XENA
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό alicon » Αύγουστος 6th, 2009, 3:17 pm

Iznogoud έγραψε:
Isildur έγραψε:Κι όμως, έχω φίλους που και μόνο που το ακούνε ξερνάνε... (άσχετοι παπάρες).

Ελα ντέ? :cry:
ΜΟΛΟΣΣΕ ΑΙΑΚΙΔΗ, αυτοαναφορά εμού της ιδίας

Τί με νοιά αν θα με θά
θα πεθά που θα πεθά
δεν τρομά ο μελλοθά
με σταυρό και Γολγοθά

parafrwn έγραψε:Μνημείο των φίλων ας είναι η ανάμνηση των έργων μας
Άβαταρ μέλους
alicon
Crazy poster

Δημοσ.: 7134
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 10:06 pm
Τοποθεσια: Αττικούλα μου, αττικούλα μου
Το μέλος alicon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anything is Possible » Αύγουστος 6th, 2009, 3:17 pm

Xena έγραψε:.......

Γεια σου Ζήνα, ωραίες οι πληροφορίες, τρώω αρκετό πεπόνι τελευταία (ελληνικό μάλιστα). Για ποιες φακές μιλάς?

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
Με το πεπόνι τι παίζει?

προσούτο

μπλιαχ!!!!

Xena έγραψε:Καθαρίζονται οι σπόροι του καρπουζιού? :p2:
Εγώ τους τρώω ολόκληρους, όταν βαριέμαι να τους φτύσω :P

Οι σπόροι του καρπουζιού τρώγονται ακριβώς όπως τα γνωστά σπόρια και έχουν παρόμοια γεύση. Όταν είναι υγρά γλιστράνε γι' αυτό τα πλένω και τα αφήνω να στεγνώσουν.
Τελευταία επεξεργασία απο Anything is Possible την Αύγουστος 6th, 2009, 3:18 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Anything is Possible
Crazy poster

Δημοσ.: 7070
Εγγραφη: Μάρτιος 25th, 2007, 4:36 pm
Το μέλος Anything is Possible, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cap'n Callisto » Αύγουστος 6th, 2009, 3:18 pm

Τα κουκούτσια τα φτύνεις? Έχει σημασία.
Cap'n Callisto
Crazy poster

Δημοσ.: 9625
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 26th, 2008, 4:16 pm
Το μέλος Cap'n Callisto, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Isildur » Αύγουστος 6th, 2009, 3:20 pm

alicon έγραψε:
Iznogoud έγραψε:

Ελα ντέ? :cry:

Μέχρι τα 17-18 μου, όποτε περνούσα από πατσατζίδικο άλλαζα πεζοδρόμιο. Δεν άντεχα ούτε τη μυρωδιά του.

Μέχρι που με "σύραν" σ' ένα κάποιοι φίλοι και με έβαλαν να φάω ένα πιάτο σχεδόν με το ζόρι. Πριν τελειώσουν οι υπόλοιποι τη μερίδα τους, εγώ είχα ξαναπαραγγείλει... :oops: :lol:
Άβαταρ μέλους
Isildur
Κεφάτος συντονιστής της Πολιτικής '07!

Δημοσ.: 22148
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 19th, 2006, 12:39 am
Τοποθεσια: Hyperion
Το μέλος Isildur, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό FallenAngel » Αύγουστος 6th, 2009, 3:21 pm

deus ex machina έγραψε:
Iznogoud έγραψε:
mikiszezas έγραψε:Και την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους.
Όταν με πιάνει καμιά βραδυνή λιγούρα πλακώνομαι στο καρπούζι,φουσκώνω και έτσι δε παχαίνω.
Αποτελέσματα δεν έχω ακόμα,αυτές τις μέρες τη ξεκίνησα,αν και εχθές με το ματς παρασύρθηκα από τους άλλους του πατσοκοιλιάδες και σαβούριασα 7 καλαμάκια,μια μερίδα πατάτες και κανα δυο μπιρες.
Μ'αυτά και με εκείνα πάει η κορμάρα που είχα φτιάξει στο gym το χειμώνα :smt010

Λοιπόν, πες με ανώμαλο αν θες, αλλά εγώ τρώω καρπουζάκι για πρωινό.

γιατί ανώμαλο;
βουτηχτό στον καπουτσίνο είναι μούρλια!

τρίχες προσφάϊ καρπούζι με φέτα είναι λιχουδιά τρελή
είναι γραμμένο η αλήθεια των ανθρώπων είναι μια οφθαλμαπάτη
είναι γραμμένο ο θάνατος είναι μια όαση

(γουρδώνουμε το περπούτσι παραμοίρα και μουσικούς ορίζοντες ανοίγουμε)
Άβαταρ μέλους
FallenAngel
Λα τα μινόρια

Δημοσ.: 11983
Εγγραφη: Ιανουάριος 1st, 2009, 7:20 pm
Τοποθεσια: στο λυκόφως των θεών και των δαιμόνων...ενίοτε με τε γκομενέτε ο ντεκέ και με μεζέ
Το μέλος FallenAngel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες