Κοβω το τσιγαρο...

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες

λεω:

ΜΠΡΑΒΟ!!!
11
58%
Αη γ@μησου
8
42%

Σύνολο ψήφων : 19

Κοβω το τσιγαρο...

Δημοσίευσηαπό Necroman » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:03 pm

..πειτε μου "Μπραβο" :smt003

(και καμια χρησιμη συμβουλη ε; )
"I'd really like to live beside you, baby
I love your body and your spirit and your clothes
But you see that line there moving through the station?
I told you
I was one of those"
Άβαταρ μέλους
Necroman
Maniac poster

Δημοσ.: 15999
Εγγραφη: Ιούνιος 21st, 2009, 11:42 pm
Το μέλος Necroman, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Κοβω το τσιγαρο...

Δημοσίευσηαπό cs13 » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:06 pm

εγω σου ειπα το δευτερο.Ζηλευω λιγο γιατι εγω ακομα στην θεωρητικη προσπαθεια ειμαι. :smt003
cs13
Maniac poster

Δημοσ.: 11645
Εγγραφη: Φεβρουάριος 14th, 2009, 8:46 pm
Το μέλος cs13, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stella » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:08 pm

Μπράβο, αγορίνα!!!

Δυστυχώς, συμβουλές δεν έχω να σου δώσω, καθώς ποτέ δεν κάπνιζα. Η μητέρα μου πάντως το έκοψε μαχαίρι εδώ και 2 μήνες κι έχει πλακώσει τις βυσσινάδες (Λέει τη βοηθάνε, τώρα τι να σου πω; Ευτυχώς δεν τρώει γενικά γλυκά και δεν είναι υπέρβαρη, οπότε δεν έγινε μποθρόνα όπως φοβόταν με το κόψιμο του τσιγάρου). Τις πρώτες μέρες ένιωθε απίστευτη υπνηλία και είχε τσιτωμένα νεύρα, τώρα έστρωσε η κατάσταση. Υπομονή!!!
Μικρό μου πόνυ, ο κόσμος τελειώνει...
2096
3Bests
Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '05

Δημοσ.: 18408
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 30th, 2005, 12:59 am
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος stella, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:12 pm

εύγε
και ξεκίνα τρέξιμο, γυμναστική
sometimes the old ways are the best
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 28173
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 2:38 pm
Τοποθεσια: "Ανατολή"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Rottweiler » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:13 pm

Όταν το κόψεις πραγματικά τότε απλά θα ακούσεις ένα καλό στον εαυτό σου έκανες.
Ως συμβουλή πάρε το champix από το φαρμακείο πραγματικά βοηθάει απλά είναι λίγο ακριβό.Κοστίζει 120 ευρώ/μήνα αλλά σε σχέση με όσα έδινες για τσιγάρα και παρελκόμενα του δεν είναι τίποτα.

Όστις κατέστησε εαυτόν σκώληκα ας μη παραπονείται εάν τον καταπατούν»
Άβαταρ μέλους
Rottweiler
Crazy poster

Δημοσ.: 7478
Εγγραφη: Ιούλιος 21st, 2007, 9:09 pm
Το μέλος Rottweiler, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:15 pm

Εισαι θυμα της προπαγανδας, αδυναμος πνευματικα κρικος της κοινωνιας που τον κανουν οτι θελουν.Κοψε και τον πουτσο σου για να μην παθεις κανενα αφροδισιο.Πρεπει να εκτελεστεις ή τουλαχιστον να στηρωθεις.
Συνημμένα
100-year-old_smoker.jpg
Τα 100στα γενεθλια της γιαγιας μου
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Necroman » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:20 pm

Prince έγραψε:Όταν το κόψεις πραγματικά τότε απλά θα ακούσεις ένα καλό στον εαυτό σου έκανες.
Ως συμβουλή πάρε το champix από το φαρμακείο πραγματικά βοηθάει απλά είναι λίγο ακριβό.Κοστίζει 120 ευρώ/μήνα αλλά σε σχέση με όσα έδινες για τσιγάρα και παρελκόμενα του δεν είναι τίποτα.

Χμμ.. παλιοτερα που το χα δοκιμασει πηρα το zyban που εκανε 70Ε. Κανει επαναπροσληψη ντοπαμινης οποτε ειναι αρκετα σπινταριστικο + οτι δεν θες να κοιμηθεις και να φας... Τελικα εφτασα να το παιρνω και να καπνιζω :lol:
Το τσαμπιξ τι ειναι; Εχω ακουσει οτι βρισκεται υπο στενη επιτηρηση σχετικα με αρνητικα ψυχ, συμπτωματα...

Lugozzi έγραψε:εύγε

Βασικα οσες φορες εχω προσπαθησει ενω ειμαι χυμα τυπος με πιανει ενας παραξενος ψυχαναγκασμος για καθαριοτητα, ταξη και γενικοτερα υγιεινη :smt017 :lol:
Καλα το τζιμ το εχω στο προγραμμα. Ηδη εχω προμηθευτει και τα απαραιτητα :wink: :smt003

Στελλιτσα θενκς :wink:

Ρε συ Σι-ες (απο το δακρυγονο το εμπνευστηκες; ) αυτο ειναι ευχη για καθε "απελευθερο" :wink: Δυστηχως στη φαση που ειμαι τωρα αραια και που και ψιλοβανιλα.. :cry:
I told you
I was one of those"
Άβαταρ μέλους
Necroman
Maniac poster

Το μέλος Necroman, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:21 pm

Κι εγώ σου λέω "Μπράβο!"

Καπνίζω εδώ και 15 χρόνια (20/μέρα) και προσπάθησα να το κόψω 3 φορές.

Την πρώτη το είχα κόψει 2 μήνες, τη δεύτερη 10 μήνες και την τρίτη 7 μήνες.

Όταν λέμε το είχα κόψει, εννοούμε τελείως.

Πρώτα θα ξεπεράσεις τη σωματική εξάρτηση, που θα αρχίσει με βουλιμία, αύξηση σωματικού βάρους μέχρι και 15 κιλά, μιας και το σώμα χρειάζεται λίπος για να διαλύσει την νικοτίνη, και μπορεί να φτάσει μέχρι και σε γράμπες ή και σε τρεμούλα. Εγώ ξυπνούσα 3 η ώρα το βράδυ και τηγάνιζα πέντε μπριζόλες. Άμα περάσει αυτό το στάδιο, θα αρχίσεις μετά να αισθάνεσαι την ψυχική εξάρτηση, όπου θα νιώθεις ότι κάτι σου λείπει. Άμα πίνεις και καφέ, θα νιώσεις στο πετσί σου την παροιμία που λέει ότι "ο καφές χωρίς τσιγάρο, σα γαμπρός χωρίς κουμπάρο".

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 11223
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 7:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό cs13 » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:25 pm

Conte Vandalus έγραψε:
Prince έγραψε:Όταν το κόψεις πραγματικά τότε απλά θα ακούσεις ένα καλό στον εαυτό σου έκανες.

Χμμ.. παλιοτερα που το χα δοκιμασει πηρα το zyban που εκανε 70Ε. Κανει επαναπροσληψη ντοπαμινης οποτε ειναι αρκετα σπινταριστικο + οτι δεν θες να κοιμηθεις και να φας... Τελικα εφτασα να το παιρνω και να καπνιζω :lol:
Το τσαμπιξ τι ειναι; Εχω ακουσει οτι βρισκεται υπο στενη επιτηρηση σχετικα με αρνητικα ψυχ, συμπτωματα...

Lugozzi έγραψε:εύγε

Βασικα οσες φορες εχω προσπαθησει ενω ειμαι χυμα τυπος με πιανει ενας παραξενος ψυχαναγκασμος για καθαριοτητα, ταξη και γενικοτερα υγιεινη :smt017 :lol:
Καλα το τζιμ το εχω στο προγραμμα. Ηδη εχω προμηθευτει και τα απαραιτητα :wink: :smt003

Στελλιτσα θενκς :wink:

Ρε συ Σι-ες (απο το δακρυγονο το εμπνευστηκες; ) αυτο ειναι ευχη για καθε "απελευθερο" :wink: Δυστηχως στη φαση που ειμαι τωρα αραια και που και ψιλοβανιλα.. :cry:

ε κατι ειναι και αυτο.Παντωs σοβαρα εγω το ελαττωσα με την γυμναστικη.Θα σε βοηθησει σιγουρα η ασκηση
cs13
Maniac poster

Το μέλος cs13, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Rottweiler » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:25 pm

Conte Vandalus έγραψε:Χμμ.. παλιοτερα που το χα δοκιμασει πηρα το zyban που εκανε 70Ε. Κανει επαναπροσληψη ντοπαμινης οποτε ειναι αρκετα σπινταριστικο + οτι δεν θες να κοιμηθεις και να φας... Τελικα εφτασα να το παιρνω και να καπνιζω :lol:

http://www.pfizer.gr/media/champix_fc_tabs.pdf
Τα διάβασα και εγώ αλλά στην πραγματικότητα είδα πολλούς να κόβουν το τσιγάρο με την βοήθεια του.Πρωταρχικό ρόλο βέβαια είχε η θέληση τους να το κόψουν πριν τους κόψει ο γιατρός στο Θεαγένειο ή στον Άγιο Σάββα.

Όστις κατέστησε εαυτόν σκώληκα ας μη παραπονείται εάν τον καταπατούν»
Άβαταρ μέλους
Rottweiler
Crazy poster

Δημοσ.: 7478
Εγγραφη: Ιούλιος 21st, 2007, 9:09 pm
Το μέλος Rottweiler, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dimitronic » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:43 pm

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟ

Κοιτα, αφου το πηρες αποφαση να το καψεις το καλυτερο που εχεις να κανεις εινα να το καψεις σιγα σιγα ... ας πουμε οτι καπνιζες 15 τσιγαρα/μερα, τωρα προσπαθησε να καπνιζεις 12 τσιγαρα/μερα, σε μια εβδομαδα (ή ενα μηνα αναλογα ποσο θελεις να το κοψεις) καπνισε 7 τσιγαρα/μερα σε μια βδομαδα (ή ενα μηνα αναλογα ποσο θελεις να το κοψεις) 4 τσιγαρα/μερα... κ.ο.κ.

και οταν σου ερχεται να καπνισεις να μασας τσιχλα ή να τρεχεις ή κατι που να σε κραταει απασχολημενο..

:smt006 :smt006
Σκεφτομαι αρα υπαρχετε

:smt067 :smt068 :smt071 :smt100
Άβαταρ μέλους
dimitronic
Fast poster

Δημοσ.: 1015
Εγγραφη: Φεβρουάριος 11th, 2009, 3:18 am
Τοποθεσια: μπροστα απο τον υπολογιστη
Το μέλος dimitronic, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Necroman » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:54 pm

dimitronic έγραψε:

Κοιτα, αφου το πηρες αποφαση να το καψεις το καλυτερο που εχεις να κανεις εινα να το καψεις σιγα σιγα ... ας πουμε οτι καπνιζες 15 τσιγαρα/μερα, τωρα προσπαθησε να καπνιζεις 12 τσιγαρα/μερα, σε μια εβδομαδα (ή ενα μηνα αναλογα ποσο θελεις να το κοψεις) καπνισε 7 τσιγαρα/μερα σε μια βδομαδα (ή ενα μηνα αναλογα ποσο θελεις να το κοψεις) 4 τσιγαρα/μερα... κ.ο.κ.
6

Ω φιλε.. Αυτο δεν παιζει!!!! Το εχω προσπαθησει.. Εδω σου λενε και κομμενο χρονια να το εχεις και ενα αν καπνισεις παιζει να ξανακυλησεις στα οσα καπνιζες πριν. Σκεψου και να μην το εχεις κοψει..
Οκ δεν ξερω αν δουλεψε για σενα παντως σε μενα αποδεδειγμενα δεν δουλευει και σε οσους εχω ρωτησει.

Ειμαι τυπος των ακρων γενικα.. Την τελευταια φορα που το χα κοψει, ειχα κοψει μαζι και ποτα, καταχρησεις, κακη διατροφη κλπ..

Petr_4 έγραψε:Εισαι θυμα της προπαγανδας, αδυναμος πνευματικα κρικος της κοινωνιας που τον κανουν οτι θελουν.Κοψε και τον πουτσο σου για να μην παθεις κανενα αφροδισιο.Πρεπει να εκτελεστεις ή τουλαχιστον να στηρωθεις.

:smt005
Ναι οκ σε καταλαβαινω :lol: Απλα εγω δεν το κοβω για να μην παθω κανα κακο και τετοιες αμερικανιες. Δεν με ενδιαφερει Απλα το κοβω για να ειμαι ακομα καλυτερος, κυριως εσωτερικα οχι σωματικα :wink:

Σωματικα το μεγαλυτερο οφελος κατ' εμε ειναι η αποκατασταση της οσφρησης.
I told you
I was one of those"
Άβαταρ μέλους
Necroman
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό stella » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 1:59 pm

Conte Vandalus έγραψε:
Petr_4 έγραψε:Εισαι θυμα της προπαγανδας, αδυναμος πνευματικα κρικος της κοινωνιας που τον κανουν οτι θελουν.Κοψε και τον πουτσο σου για να μην παθεις κανενα αφροδισιο.Πρεπει να εκτελεστεις ή τουλαχιστον να στηρωθεις.

Ναι οκ σε καταλαβαινω :lol: Απλα εγω δεν το κοβω για να μην παθω κανα κακο και τετοιες αμερικανιες. Δεν με ενδιαφερει Απλα το κοβω για να ειμαι ακομα καλυτερος, κυριως εσωτερικα οχι σωματικα :wink:

...Ε, πείτε και το χρηματικό σαν όφελος!!! :smt016
Μικρό μου πόνυ, ο κόσμος τελειώνει...
2096
3Bests
Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '05

Δημοσ.: 18408
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 30th, 2005, 12:59 am
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος stella, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό cs13 » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 4:28 pm

stella έγραψε:
Conte Vandalus έγραψε:

μινιμουν 160 ευρω γλυτωνω τον μηνα αν το κοψω
cs13
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Necroman » Σεπτέμβριος 13th, 2009, 4:31 pm

cs13 έγραψε:
stella έγραψε:
Conte Vandalus έγραψε:

μινιμουν 160 ευρω γλυτωνω τον μηνα αν το κοψω

:o Τζιζας!!!

Παρε καπνο τουλαιστον, θα καπνιζεις και λιγοτερο. εγω καμια 60αρα δινω και καπνιζω (ή μαλλον καπνιζα) και πολυ
I told you
I was one of those"
Άβαταρ μέλους
Necroman
Maniac poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες