Πελλετς: η λύση στο ακριβό πετρέλαιο

Χλωρίδα, πανίδα και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Re: Πελλετς: η λύση στο ακριβό πετρέλαιο

Δημοσίευσηαπό mikel_ad » Ιούνιος 8th, 2011, 7:08 pm

kodimis έγραψε:
sv2dxa έγραψε:
Θα στειλω με ΠΜ τα απαραίτητα στοιχεία όπως ΑΦΜ ΔΟΥ ΑΤ κλπ για την μεταβίβαση.

:smt121 :smt121 :smt121

θωμα τιποτα δεν ειναι τυχαιο σε αυτην τι ζωη :wink: . Και πανω απ' ολα κωστα τιποτα δεν μας χαριζονται απλα αποκτιουνται με κοπο, βασανα, και θυσιες :wave:
και οταν με το καλο γινει η μεταβιβαση θα παμε να πιουμε ενα τσιπουρο στην πεινακοθικη απεναντι απο το λιμανι (ΣΑΛΟΝΙΚΑ)
Εάν δεν το έχεις εσύ, το έχει κάποιος άλλος
Ιταλικός λέβητας πελλετ BIOMAX αυτόματου καθαρισμού και εξαγωγής της στάχτης
Καυστήρες πελλετ ADGREEN B-ECO για μετατροπή σε λέβητες πετρελαίου
Άβαταρ μέλους
mikel_ad
Casual Poster

Δημοσ.: 831
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2011, 11:20 am
Τοποθεσια: Εδεσσα - θεσσαλονικη - Κατερινη
Το μέλος mikel_ad, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό xaalaaraa » Ιούνιος 8th, 2011, 7:35 pm

sv2dxa έγραψε: Επίσης ένα , πιστεύω , χρήσιμο στοιχείο.
Ο λέβητας δουλεύει 6 ώρες την ημέρα ( δηλ 3 δύωρα 8-10 , 13-15 και 20-22 ) , βάση του προγράμματος που έκανα για να ζεστάνει μόνο τα νερά χρήσης.
Δηλαδή ένα boiler 120 λίτρων. Έχω συνέχεια ζεστά νερά ( ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ για την τετραμελή μου οικογένεια )
και η κατανάλωση είναι 4 κιλά την ημέρα.
Οι ειδικοί επί του θερμοσίφωνα και της κατανάλωσης του ρεύματος ας κάνουν τους υπολογισμούς τους.
Εγω με μια πρόχειρη αναζήτηση στο internet διαπίστωσα οτι θέλω περίπου 2,30 € για την ίδια δουλειά χρησιμοποιώντας ρεύμα.
Δηλαδή κάτω από τα μισά λεφτά.
Επειδή όμως δεν είμαι ειδικός επι του θέματος όποιος μπορεί ας μας διαφωτίσει.

:smt017 :smt017 :smt017 :smt017 ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΕΝΑ ΗΛΙΑΚΟ ΤΡΙΠΛΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 800 € Η ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
4 ΚΙΛΑ ΠΕΛΛΕΤ ΕΠΙ 0,25 = 1 € ΕΞΟΔΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ
ΑΡΑ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΣΕ 800 ΜΕΡΕΣ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ?
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΗΛΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΣΟΥ
ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ 120 ΕΥΡΩ?
.....JPG
Η ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ
Τελευταία επεξεργασία απο xaalaaraa την Ιούνιος 8th, 2011, 8:54 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
xaalaaraa
New poster

Δημοσ.: 451
Εγγραφη: Ιανουάριος 19th, 2011, 3:52 pm
Το μέλος xaalaaraa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΕΛΛΑΔΑ » Ιούνιος 8th, 2011, 8:29 pm

Θωμάς είναι ο svdxa2?>

Θωμά, άνοιξε μια τρυπα στην καμινάδα και βάλε μέσα ένα θερμόμετρο αφου κάψει καλά ο λέβητας.

Αυτή είναι η πραγματική θερμοκρασία καυσαερίων φίλτατε,

do it
δεν αντέχω την αχαριστία, τους ΔΗΘΕΝ και τα ΔΗΘΕΝ.
Σε όλα τα άλλα δείχνω ανοχή.
Άβαταρ μέλους
ΕΛΛΑΔΑ
New poster

Δημοσ.: 352
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2011, 12:44 am
Το μέλος ΕΛΛΑΔΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούνιος 8th, 2011, 9:29 pm

Φιλη ΕΛΛΑΔΑ μπορεις να μας υποδειξης εναν λεβητα πελλετ με τιμη maximum 4000-4500euro που να μην ειναι ξυλοκαζανο?
Εγω προσωπικα κ νομιζω κ αλλοι συμφορουμιτες θα το εκτιμουσαμε πολυ! :wave:
stergiosbik
Casual Poster

Δημοσ.: 934
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 11:48 am
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sv2dxa » Ιούνιος 8th, 2011, 9:43 pm

Αυτο το 132 είναι Φαρεναιτ;;;.
Και δεν ξερουμε σε ποιά στιγμη το τραβηξες. Στο άναμα μπορεί να δείχνει και 80 ακομα.
Να καίει επι 2-3 ωρες και η μετρηση να γινει στην καπνοδόχο.
Έχεις τα κοτσια;

1. Το Φαρενάιτ δεν το σχολιάζω...
2. Υπάρχει και ¨μπέσα¨δεν είμαστε απατεώνες όλοι να τραβάμε στο άναμα...
3. Δεν υπάρχει περίπτωση κα καιει 2-3 ώρες ... Συνήθως καίει μόνο για λίγα λεπτά ( αυτό με το 2 -3 ώρες ήταν πολύ άστοχο )
4. Αν έχω τα κότσια? Πάρε το θερμόμετρό σου , κι έλα στην καμινάδα μου ... :smt007

Υ.Γ. Ψυχραιμία φίλη μου , κάποιοι λένε και αλήθειες μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
Θέλουμε 100 χρόνια να γίνουμε άνθρωποι... και βλέπουμε για μετά.
Άβαταρ μέλους
sv2dxa
New poster

Δημοσ.: 186
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2011, 10:54 pm
Το μέλος sv2dxa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sv2dxa » Ιούνιος 8th, 2011, 9:48 pm

Θωμά, άνοιξε μια τρυπα στην καμινάδα και βάλε μέσα ένα θερμόμετρο αφου κάψει καλά ο λέβητας.

Αγαπητή συνφορουμίτρια εκεί είναι ο αισθητήρας του θερμόμετρου.
Δεν το κατάλαβα αυτό...
Δηλαδή που αλλού μπορεί να μπεί?
Άβαταρ μέλους
sv2dxa
New poster

Το μέλος sv2dxa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό parasito » Ιούνιος 8th, 2011, 9:57 pm

Καλησπέρα και από εμένα.

Ας αφήσουμε λίγο την ΕΛΛΑΔΑ να ξαποστάσει...

Γνωρίζει κανείς τον λέβητα CARIA της ARIKAZAN αν τον έχει δει να λειτουργεί να μας πει την γνώμη του

Ευχαριστώ εξ' αρχής
parasito
New poster

Δημοσ.: 7
Εγγραφη: Απρίλιος 27th, 2010, 8:49 am
Το μέλος parasito, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Ιούνιος 8th, 2011, 9:58 pm

AMBIENTES έγραψε:
ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ έγραψε:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΖΑΛΗ.ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Η ΜΕ ΠΜ ΗΜ ΣΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΟΣΟΙ ΕΜΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΒΗΤΑ Ή ΣΟΜΠΑ-ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΠΕΛΛΕΤ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΕ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΛΛΕΤ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΤΑΒΑ ΤΗΣ ΕΝΤΙΛ ΚΑΜΙΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ 3900.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΥΣΤΙΚΙΣΜΟ.....

Με ενδιέφερε αυτός ο λέβητας αλλά τον εγκατέλειψα λόγω πολύ μεγάλου βάρους(πάνω από 400 κιλά στα 29kW). Με προβλημάτισε πως θα τον κατάβαζα στο υπόγειο και μου είχαν πει ότι δεν έχει διαιρούμενα μέρη που θα διευκόλυναν την μεταφορά.
Τάκης
New poster

Δημοσ.: 268
Εγγραφη: Μάιος 3rd, 2011, 10:45 am
Το μέλος Τάκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Ιούνιος 8th, 2011, 10:02 pm

sv2dxa έγραψε:Θωμά, άνοιξε μια τρυπα στην καμινάδα και βάλε μέσα ένα θερμόμετρο αφου κάψει καλά ο λέβητας.

Αγαπητή συνφορουμίτρια εκεί είναι ο αισθητήρας του θερμόμετρου.
Δεν το κατάλαβα αυτό...
Δηλαδή που αλλού μπορεί να μπεί?

Στα τεχνικά φυλλάδια που έχω δει από διάφορους λέβητες γράφουν και την θερμοκρασία των καυσαερίων. Γιατί δεν ρίχνετε μια ματιά και στον συγκεκριμένο ώστε να τελειώσει η διαφωνία;
Τάκης
New poster

Δημοσ.: 268
Εγγραφη: Μάιος 3rd, 2011, 10:45 am
Το μέλος Τάκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sv2dxa » Ιούνιος 8th, 2011, 10:02 pm

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΕΝΑ ΗΛΙΑΚΟ ΤΡΙΠΛΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 800 € Η ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
ΑΡΑ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΣΕ 800 ΜΕΡΕΣ
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΗΛΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΣΟΥ
ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ 120 ΕΥΡΩ?

1. Υπολογίζω 4 μήνες διότι τόσο τον Μάιο όσο και τον Οκτώβρη ανάβω τα σώματα. ( Εξωτερική Θεσ/νίκη είμαι όχι στην Κύπρο...)
2. 800 μέρες / 120 = περίπου 7 χρόνια Δηλαδή 7 χρόνια pellet 800 € και 7 χρόνια για απόσβεση του ηλιακού.
Ποιός μου λέει οτι δεν θα έχω έξοδα συντήρησης και ζημίες από κακοκαιρία ( όπως πχ ο κουμπάρος μου που του το πήρε ο βαρδάρης και το βρήκε 3 σπίτια πιο κάτω ).
Καλά που δεν σκότωσε κανεναν άνθρωπο.
3. Εχω κακο προσανατολισμό. Η κεραμοσκεπή μου βλέπει ανατολή και δύση. Που να το βάλω στην ανατολή ή στη δύση ? :D
4. Εχω πάνω απο το κεφάλι μου αρκετά πράγματα που σφυρίζουν όταν φυσάει ( και δεν μπορω να κοιμηθώ ) πρέπει να έχω και συνοδεία ορχήστρας ηλιακού?
Αυτά.
Άβαταρ μέλους
sv2dxa
New poster

Δημοσίευσηαπό xaalaaraa » Ιούνιος 8th, 2011, 10:08 pm

sv2dxa έγραψε: ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΕΝΑ ΗΛΙΑΚΟ ΤΡΙΠΛΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 800 € Η ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ
ΑΡΑ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΣΕ 800 ΜΕΡΕΣ
ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ 120 ΕΥΡΩ?

1. Υπολογίζω 4 μήνες διότι τόσο τον Μάιο όσο και τον Οκτώβρη ανάβω τα σώματα. ( Εξωτερική Θεσ/νίκη είμαι όχι στην Κύπρο...)
2. 800 μέρες / 120 = περίπου 7 χρόνια Δηλαδή 7 χρόνια pellet 800 € και 7 χρόνια για απόσβεση του ηλιακού.
Ποιός μου λέει οτι δεν θα έχω έξοδα συντήρησης και ζημίες από κακοκαιρία ( όπως πχ ο κουμπάρος μου που του το πήρε ο βαρδάρης και το βρήκε 3 σπίτια πιο κάτω ).
Καλά που δεν σκότωσε κανεναν άνθρωπο.
3. Εχω κακο προσανατολισμό. Η κεραμοσκεπή μου βλέπει ανατολή και δύση. Που να το βάλω στην ανατολή ή στη δύση ? :D
4. Εχω πάνω απο το κεφάλι μου αρκετά πράγματα που σφυρίζουν όταν φυσάει ( και δεν μπορω να κοιμηθώ ) πρέπει να έχω και συνοδεία ορχήστρας ηλιακού?
Αυτά.

ΘΩΜΑ ΘΥΜΙΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΟΣΑ KW EINAI O ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ?
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΚΕΓΕΣ ΤΟ 24 ΩΡΟ 25 ΚΙΛΑ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΜΗΝΑ?
ΚΑΙ ΕΚΕΓΕΣ ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΠΕΛΛΕΤ?
Άβαταρ μέλους
xaalaaraa
New poster

Δημοσ.: 451
Εγγραφη: Ιανουάριος 19th, 2011, 3:52 pm
Το μέλος xaalaaraa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sv2dxa » Ιούνιος 8th, 2011, 10:17 pm

ΘΩΜΑ ΘΥΜΙΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΟΣΑ KW EINAI O ΛΕΒΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ?
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΚΕΓΕΣ ΤΟ 24 ΩΡΟ 25 ΚΙΛΑ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΜΗΝΑ?
ΚΑΙ ΕΚΕΓΕΣ ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΠΕΛΛΕΤ?

40 KW
Μέσος όρος ανα ημέρα ,
Μάρτιος 21,5
Απρίλιος 16,5
Μάιος 9

Μέχρι τώρα ALFAWOOD
Άβαταρ μέλους
sv2dxa
New poster

Δημοσίευσηαπό ΕΛΛΑΔΑ » Ιούνιος 8th, 2011, 10:22 pm

stergiosbik έγραψε: Φιλη ΕΛΛΑΔΑ μπορεις να μας υποδειξης εναν λεβητα πελλετ με τιμη maximum 4000-4500euro που να μην ειναι ξυλοκαζανο?
Εγω προσωπικα κ νομιζω κ αλλοι συμφορουμιτες θα το εκτιμουσαμε πολυ! :wave:

Σας κούρασα και με κουράσατε.
Κακώς έγινα κακή.

Στέργιο, όπως έχω γραψει, είμαι και εγω σε αναζήτηση.
Απο λέβητες δεν κατέχω πολλά (παρα το πτυχίο μου σε μηχανολογία) αλλά έχω τον κουμπάρο μου που κατέχει πολλά και τρέχει να δει όλα τα συστηματα.
Όσα γράφω, σχεδόν μου τα υπαγορεύει εκείνος τηλεφωνικά.
Αν ήταν διαδικτυωμένος και γνωριζε καλά Ελληνική γραφή θα απαντούσε κατάλληλα σε ορισμένους.

Και αν δεν είχαν δημιουργηθεί αντιπάθειες (και είμασταν σε Χειμώνα) θα πήγαινε στον Θωμά και κάθε άπιστο Θωμα και θα έβαζε θερμόμετρο στην καμινάδα του να δει πόσα απιδια έχει ο σάκος.
Και με ένα απο αυτά τα όργανα (οχι τεστο-άλλη μάρκα έχει Σουηδική) θα σου έβγαζε αποδοτικότητα που θα τρόμαζες.

Αρκετά όμως έγραψα στην συζήτηση αυτή.
Λέω να αποχωρήσω για να μην στενοχωρω
δεν αντέχω την αχαριστία, τους ΔΗΘΕΝ και τα ΔΗΘΕΝ.
Σε όλα τα άλλα δείχνω ανοχή.
Άβαταρ μέλους
ΕΛΛΑΔΑ
New poster

Δημοσ.: 352
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2011, 12:44 am
Το μέλος ΕΛΛΑΔΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sv2dxa » Ιούνιος 8th, 2011, 10:26 pm

Και αν δεν είχαν δημιουργηθεί αντιπάθειες (και είμασταν σε Χειμώνα) θα πήγαινε στον Θωμά

1. Δεν υπάρχουν αντιπάθειες.
2. Ελάτε στο Θωμά.
Άβαταρ μέλους
sv2dxa
New poster

Δημοσίευσηαπό tasos » Ιούνιος 8th, 2011, 10:32 pm

Στην μετρηση καυσαεριων αναφερουμε και θερμοκρασια νερου του λεβητα!!
tasos
New poster

Δημοσ.: 34
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2011, 9:44 pm
Το μέλος tasos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Οικολογία, Φύση

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες