Πελλετς: η λύση στο ακριβό πετρέλαιο

Χλωρίδα, πανίδα και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Re: Πελλετς: η λύση στο ακριβό πετρέλαιο

Δημοσίευσηαπό winmobileguru » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:44 am

xaalaaraa έγραψε: ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΙ ΛΕΤΕ????????????? :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

Εγω λεω οτι τους πουλαει τζαμπα και μπραβο του γιατι δεν θελει να πλουτησει σε μια μερα. Με το.φπα ο.24αρης περιπου 2200! Και μιλαμε για μηχανημα καραεπωνυμο που θα βρισκεις ανταλλακτικά για 30 χρονια. Ετσι ναι συμφαιρει ρε φιλε. Αν μενεις και ορεστιαδα και βρισκεις και πελλετ με 190 ευρω παραδοτεο στο σπιτι σου ειναι το απολυτο! Διαφορετικα θα καψω φυσικο αεριο και δεν ασχολουμε ουτε γινομαι θερμαστης...
Δειτε τωρα κυριοι εμποροι τις τιμες με το κυαλι.... Ολοι φερολι απο.Ξανθη θα αγορασουν. Εσεις πουληστε τις piazzetta 4000 ευρω και τους ατμος.5500 ευρω. Αρε μαλακια που εχει ο κοσμος και.αγοραζει τετοια " γαλαζοεματα" μηχανηματα... Ο κομπαρος μου αγορασε superior 4000 με προσπεκτους στα Ιταλικα Σεβασμος στην αρπαχτη. Εγω θα τα γραφω για να αφυπνιζεστε απο τους αετονυχιδες...
Τελευταία επεξεργασία απο winmobileguru την Δεκέμβριος 13th, 2011, 9:06 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Πυράντοχα πάνελ πολυισοκυανίου για λεβητοστάσια:
http://theoprofil.com
YouTube code: MjxOSljRXlA
Άβαταρ μέλους
winmobileguru
New poster

Δημοσ.: 162
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 25th, 2011, 6:41 pm
Τοποθεσια: Βόλος - Λαμία
Το μέλος winmobileguru, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό xaalaaraa » Δεκέμβριος 13th, 2011, 1:04 am

:wave:
Άβαταρ μέλους
xaalaaraa
New poster

Δημοσ.: 451
Εγγραφη: Ιανουάριος 19th, 2011, 3:52 pm
Το μέλος xaalaaraa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mikel_ad » Δεκέμβριος 13th, 2011, 1:32 am

telis79 έγραψε:
xaalaaraa έγραψε:
mikel_ad έγραψε: για βαλε τον θερμοστατη στους 22 βαθμους !

εγω αν τον βαλω στους 18 βαθμους και βαλω την σομπα να μπαινει σε λειτουργια stand by θα καψει 0 κιλα πελλετ ολο και ολο το 24ορω
αφου δεν θα παρει καθολου μπροστα :smt016 :smt016 :smt016 :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

Εσεις που γελατε ρε ψευτομαγκες με τους 21 βαθμους ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΧΕΤΕ στο σπιτι σας?? 30?? Απο που ηρθατε? απο την Ουγκαντα και δεν μπορειτε να κατσετε στους 21? Μηπως ομως καθεστε με κουβερτες στον καναπε σας και περιμενετε καμια γιορτη να ανεβασετε τον θερμοστατη απο τους 17 στους 21?? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΑΛΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ που προσφατα εβαλαν λεβητα πετρελαιου και τωρα την πατησαν.... ΤΡΕΜΕΤΕ ποτε θα σβησει ο θερμοστατης γιατι ο μαυρος χρυσος δεν καταλαβαινει απο τετοια. Εγω και να κρυωσω θα εχω 4 ευρω να παρω 1 τσουβαλι. Εσεις τι θα κανετε? θα παρετε 4 ευρω πετρελαιο? με τι θα πατε να το αγορασετε? με μισολιτρα μπουκαλακια του νερου?Ειμαι σιγουρος πως αυτοι που κοροιδευετε σε ακομα μια ανατιμηση του πετρελαιου ΠΡΩΤΟΙ θα αγορασετε σομπα πελετ αλλα τωρα κανετε τους νταηδες πισω απο μια ιστοσελιδα.

σε μένα απευθύνεσαι ?
Άβαταρ μέλους
mikel_ad
Casual Poster

Δημοσ.: 829
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2011, 11:20 am
Τοποθεσια: Εδεσσα - θεσσαλονικη - Κατερινη
Το μέλος mikel_ad, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΙΜΗΣ » Δεκέμβριος 13th, 2011, 8:29 am

ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΕΒΗΤΑ ΞΥΛΟΥ SATURN 45000ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΟΝ ΓΕΜΙΖΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 26 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ
ΜΙΜΗΣ
New poster

Δημοσ.: 152
Εγγραφη: Δεκέμβριος 12th, 2011, 10:31 pm
Το μέλος ΜΙΜΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό winmobileguru » Δεκέμβριος 13th, 2011, 9:41 am

ΜΙΜΗΣ έγραψε: ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΕΒΗΤΑ ΞΥΛΟΥ SATURN 45000ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΟΝ ΓΕΜΙΖΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 26 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

Αν τα ξύλα είναι δικά σου ή τα αγοράζεις μέχρι 110 ευρώ τον τόνο και είναι με υγρασία το πολύ 18% είσαι αρχηγός. Διαφορετικά μπερδεύει το θέμα.
Κοίτα ΜΙΜΗ. Όλοι θεωρούμε τον εαυτό μας πονηρό, και μιλάμε με το οικίο περιβάλλον μας , πόσο μεγάλη μαγκιά κάναμε που καίμε βιομάζα. Ας κρατήσουμε καμμιά πατινί, γιατί, ακόμα ο χειμώννας ΔΕΝ εχει φτάσει ουτε μεχρι τη μεση. Εχουμε 3 μηνες μπροστα μας. Ιανουαριο, Φεβρουαριο, Μαρτιο και με τα κορακια που υπαρχουνε στην πιατσα βλεπω καταληκτικη τιμη ξύλου 180 ευρώ. Ήδη στην πόλη μου πουλάνε ξυλα με 160 . (Η μάνα μου επεσε θυμα και αγορασε με 160 το τονο και είναι και υγρα). Και πελλετ στα 330.
Άβαταρ μέλους
winmobileguru
New poster

Το μέλος winmobileguru, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sioyj » Δεκέμβριος 13th, 2011, 11:06 am

Ευχαριστω αλλα απο θοριβο τι λεει γιατι θα ειναι στο σαλονι οσο για το πετρελαιο εδω κρητη ειωαι μολισ 1.02του ευρω οσο για το πελετ μολις σε 1 που ρωτισα μονο 350 τωρα βγαλτε συμπερασμα και υποψην το πετρελαιο σε λιγες μερες 1.10 και το πελλετ το βουλγ 190+60 μετ =250
sioyj
New poster

Δημοσ.: 2
Εγγραφη: Δεκέμβριος 12th, 2011, 10:48 am
Το μέλος sioyj, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ECOHEPHAESTUS1 » Δεκέμβριος 13th, 2011, 11:51 am

http://www.ecohephaestus.com

ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΜΠΡΙΚΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ , ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ !
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ( KARMEK , MORETTI , EDILKAMIN ) , ΣΟΜΠΕΣ ΑΕΡΑ , ΣΟΜΠΕΣ ΛΕΒΙΤΕΣ ΠΕΛΛΕΤ .
2 ΚΑΤΑΣΤΙΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , ΓΡΕΒΕΝΑ , ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ .
ECOHEPHAESTUS1
New poster

Δημοσ.: 11
Εγγραφη: Δεκέμβριος 13th, 2011, 11:42 am
Το μέλος ECOHEPHAESTUS1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό winmobileguru » Δεκέμβριος 13th, 2011, 11:58 am

ECOHEPHAESTUS1 έγραψε: http://www.ecohephaestus.com

ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΜΠΡΙΚΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ , ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ !
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ( KARMEK , MORETTI , EDILKAMIN ) , ΣΟΜΠΕΣ ΑΕΡΑ , ΣΟΜΠΕΣ ΛΕΒΙΤΕΣ ΠΕΛΛΕΤ .
2 ΚΑΤΑΣΤΙΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , ΓΡΕΒΕΝΑ , ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ .

Δεν μας λες και την καλύτερη τιμή της αγοράς να την ξέρουμε να σε προτιμήσουμε? Ε? :lol:
Άβαταρ μέλους
winmobileguru
New poster

Δημοσίευσηαπό ECOHEPHAESTUS1 » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:08 pm

www.ecohephaestus.com
ΠΕΛΛΕΤ , ΜΠΡΙΚΕΤΑ (ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ) ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ , ΣΟΜΠΕΣ ΠΕΛΛΕΤ .
ECOHEPHAESTUS1
New poster

Το μέλος ECOHEPHAESTUS1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό winmobileguru » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:16 pm

ECOHEPHAESTUS1 έγραψε: http://www.ecohephaestus.com
ΠΕΛΛΕΤ , ΜΠΡΙΚΕΤΑ (ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ) ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΤΖΑΚΙΑ , ΣΟΜΠΕΣ ΠΕΛΛΕΤ .

Μάλλον δεν την μιλάς καλά την ελληνική! Η σελιδα που μας υποδικνείεις δεν αναφέρει τιμές! Κοινοποίησε μία ανταγωνιστική τιμή να κάνουμε μία μαζική παραγγελία.
Άβαταρ μέλους
winmobileguru
New poster

Δημοσίευσηαπό michalisgr » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:22 pm

ναι κοινοποιησε τιμη για μαζικη παραγγελια....
michalisgr
New poster

Δημοσ.: 200
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 17th, 2011, 2:50 pm
Τοποθεσια: Λεπτοκαρυά Πιερίας
Το μέλος michalisgr, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ECOHEPHAESTUS1 » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:34 pm

winmobileguru : ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΩΤΟΥ 11 ΤΗΛ. 2310-500958
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 30 ΤΗΛ 2310-314830
ECOHEPHAESTUS1
New poster

Δημοσίευσηαπό ECOHEPHAESTUS1 » Δεκέμβριος 13th, 2011, 12:47 pm

ΣΑΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ Π.Μ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ECOHEPHAESTUS1
New poster

Δημοσίευσηαπό Kanouk » Δεκέμβριος 13th, 2011, 1:01 pm

winmobileguru έγραψε:
ΜΙΜΗΣ έγραψε: ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΕΒΗΤΑ ΞΥΛΟΥ SATURN 45000ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΟΝ ΓΕΜΙΖΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 26 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

Αν τα ξύλα είναι δικά σου ή τα αγοράζεις μέχρι 110 ευρώ τον τόνο και είναι με υγρασία το πολύ 18% είσαι αρχηγός. Διαφορετικά μπερδεύει το θέμα.
Κοίτα ΜΙΜΗ. Όλοι θεωρούμε τον εαυτό μας πονηρό, και μιλάμε με το οικίο περιβάλλον μας , πόσο μεγάλη μαγκιά κάναμε που καίμε βιομάζα. Ας κρατήσουμε καμμιά πατινί, γιατί, ακόμα ο χειμώννας ΔΕΝ εχει φτάσει ουτε μεχρι τη μεση. Εχουμε 3 μηνες μπροστα μας. Ιανουαριο, Φεβρουαριο, Μαρτιο και με τα κορακια που υπαρχουνε στην πιατσα βλεπω καταληκτικη τιμη ξύλου 180 ευρώ. Ήδη στην πόλη μου πουλάνε ξυλα με 160 . (Η μάνα μου επεσε θυμα και αγορασε με 160 το τονο και είναι και υγρα). Και πελλετ στα 330.

Καλά τα λες έξω από τα δόντια . Πρέπει ο κόσμος να κάνει τις επιλογές του με όλα τα στοιχειά. Εάν παίρνεις λέβητα με πελλετς, πληρώνεις τα πελλετς αρκετά ακριβά, αλλά δεν παιδεύεσαι τόσο πολύ. Εάν παίρνεις λέβητα ξύλου είσαι θερμαστής.
Ευτυχώς, το προσωπικό εδώ δουλεύει εθελοντικά. Το μονο που απαιτεί το προσωπικό είναι ένα θερμό ζεστό καφέ (ούτε τσίπουρο δεν ζητεί) για να ανάψει τη φωτιά το πρωί.. Λες το ΙΚΑ να μας αναγκάσει να κολλήσουμε ένσημα? Τότε, δεν συμφερει.

Πήραμε τηλέφωνο για ξύλο. 100€ για ένα τοννο. (αλλά κομπλέ, με όλη την υγρασία του).Ούτε για πελλετς δεν τολμήσαμε να ρωτήσουμε.
Kanouk
New poster

Δημοσ.: 63
Εγγραφη: Ιούλιος 10th, 2011, 4:05 pm
Το μέλος Kanouk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό xaalaaraa » Δεκέμβριος 13th, 2011, 1:05 pm

ECOHEPHAESTUS1 έγραψε: ΣΑΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ Π.Μ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εγώ απλά θα υπενθυμίσω πως η διαφήμιση ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ MONO MIA ΦΟΡΑ για τον καθένα μετά καίγεσαι

Αυτό με τις μαζικές παραγγελίες προωθήσε το και σε μένα
λέγοντας μου τι πελλετ εμπορεύεσαι και σε τι τιμή
Άβαταρ μέλους
xaalaaraa
New poster

Δημοσ.: 451
Εγγραφη: Ιανουάριος 19th, 2011, 3:52 pm
Το μέλος xaalaaraa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Οικολογία, Φύση

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης