Ουίσκι που αγαπήσαμε

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Ουίσκι που αγαπήσαμε

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Μάιος 21st, 2010, 1:42 pm

Μαγκες παλαιοτερα ειχε γινει αποπειρα για Ελληνικο ουισκυ,το διαφημιζε και ο συγχωρεμενος ο Μπονατσος. Το θυμαται κανεις;
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Thémistocle » Μάιος 21st, 2010, 1:44 pm

Petr_4 έγραψε:Μαγκες παλαιοτερα ειχε γινει αποπειρα για Ελληνικο ουισκυ,το διαφημιζε και ο συγχωρεμενος ο Μπονατσος. Το θυμαται κανεις;

Ελληνικό ήταν ή Γιαπωνέζικο ;
Άβαταρ μέλους
Thémistocle
Crazy poster

Δημοσ.: 8077
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2008, 8:06 pm
Τοποθεσια: ΜΕΓΑΡΑ
Το μέλος Thémistocle, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Έκτορας » Μάιος 21st, 2010, 1:44 pm

Themistocle έγραψε:
Petr_4 έγραψε:Μαγκες παλαιοτερα ειχε γινει αποπειρα για Ελληνικο ουισκυ,το διαφημιζε και ο συγχωρεμενος ο Μπονατσος. Το θυμαται κανεις;

Ελληνικό ήταν ή Γιαπωνέζικο ;

Santori
Έκτορας
Doom Spirit from Above

Δημοσ.: 78107
Εγγραφη: Ιούνιος 15th, 2005, 6:27 am
Τοποθεσια: Φρέαρ της Αβύσσου
Το μέλος Έκτορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Μάιος 21st, 2010, 1:45 pm

Εγώ πάντως ξέρω μια ιστορία που μου έλεγε ένας φίλος σαλονικιός. Δεκαετία '60 μαθητής αυτός κι έκανε τα καλύτερα πάρτι. Μαζευόταν όλοι γιατί πρόσφερε ουίσκι VAT 69. Το έπιναν όλοι κι ευχαριστιόταν κανείς όμως δεν είχε καταλάβει πως γέμιζε άδεια μπουκάλια από VAT 69 με χύμα ουίσκι Καργόπουλος..... :lol:
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29949
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό scooter » Μάιος 21st, 2010, 6:58 pm

Ευτυχώς έμεινε στην απόπειρα...
ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....ΥΠΑΡΧΟΥΝ...
Άβαταρ μέλους
scooter
Fast poster

Δημοσ.: 2755
Εγγραφη: Δεκέμβριος 4th, 2006, 10:15 pm
Το μέλος scooter, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό japetus » Μάιος 21st, 2010, 8:59 pm

Daria Pavlovna έγραψε:

Εγώ πάντως ξέρω μια ιστορία που μου έλεγε ένας φίλος σαλονικιός. Δεκαετία '60 μαθητής αυτός κι έκανε τα καλύτερα πάρτι. Μαζευόταν όλοι γιατί πρόσφερε ουίσκι VAT 69. Το έπιναν όλοι κι ευχαριστιόταν κανείς όμως δεν είχε καταλάβει πως γέμιζε άδεια μπουκάλια από VAT 69 με χύμα ουίσκι Καργόπουλος..... :lol:

Καπου στα μεσα του 90 στην Πατρα φιλοξενουμενος σε φιλο. Κολλητοι του θα έκαναν παρτι το βραδυ και μου λεει ας περασουμε να βοηθησουμε τα παιδια μηπως θελουν να βοηθησουμε σε τιποτα...
Μπαινω στην κουζινα, τί να δω... Ο ενας μολις ειχε ερθει με το μηχανακι και κουβαλησε μια σακκουλα με αδεια μπουκαλια ουισκι που ειχε μαζεψει εξω απο μαγαζια... Ο άλλος ειχε γυρισει απο "κάβα" με μια νταμιτζανα γεματη χυμα ουίσκι ( :D :D !!!! ) και παιδευοντουσαν με ενα τρυπάνι να ανοιξουν τρυπες στις ασφαλειες των μπουκαλιων και να τα γεμισουν με ένα χωνι.
Στην αφελή ερώτηση μου αν υπαρχει κινδυνος απο την μπόμπα, μου είπαν μην ανησυχεις, η συγκεκριμενη καβα εφοδιαζει ολα τα μαγαζια της περιοχής :D :D
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4349
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 9:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό leon degrelle » Μάιος 21st, 2010, 9:03 pm

ασχετοι μπουρτζοβλαχοι...maker's mark.the 1 & only burbon.kentucky,u.s.a. :ne8:
Τα λόγια χτίζουν γέφυρες σε ανεξερεύνητες περιοχές........
Άβαταρ μέλους
leon degrelle
Fast poster

Δημοσ.: 2239
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2009, 4:11 pm
Το μέλος leon degrelle, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Petr_4 » Μάιος 21st, 2010, 9:30 pm

japetus έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:

Καπου στα μεσα του 90 στην Πατρα φιλοξενουμενος σε φιλο. Κολλητοι του θα έκαναν παρτι το βραδυ και μου λεει ας περασουμε να βοηθησουμε τα παιδια μηπως θελουν να βοηθησουμε σε τιποτα...
Μπαινω στην κουζινα, τί να δω... Ο ενας μολις ειχε ερθει με το μηχανακι και κουβαλησε μια σακκουλα με αδεια μπουκαλια ουισκι που ειχε μαζεψει εξω απο μαγαζια... Ο άλλος ειχε γυρισει απο "κάβα" με μια νταμιτζανα γεματη χυμα ουίσκι ( :D :D !!!! ) και παιδευοντουσαν με ενα τρυπάνι να ανοιξουν τρυπες στις ασφαλειες των μπουκαλιων και να τα γεμισουν με ένα χωνι.
Στην αφελή ερώτηση μου αν υπαρχει κινδυνος απο την μπόμπα, μου είπαν μην ανησυχεις, η συγκεκριμενη καβα εφοδιαζει ολα τα μαγαζια της περιοχής :D :D

Γυρω στο 2000,μολις εχω απολυθει απο φανταρος. Παω σε ενα "πανκ " παρτυ στα πανεπιστημια. Ενας τυπος εχει κανει δικο του αυτοσχεδιο "μπαρ" στο χωρο και πουλαει κουτακι μπυρα hollandia 200δρχ, ουισκυ με παγο 350. Περνω ενα ποτο,μπομπα μεν αλλα σε εφτιαχνε υπεροχα. Ρωταω τον τυπο: Εσυ το φτιαχνεις; Ναι μου λεει, γαματο δεν ειναι; Πινω και ο ιδιος! Κατεβαζει και ενα μονορουφι ο ιδιος. Μετα απο 4-5 εχω γινει πιλοτος,αλλα στην πολυ, μα παρα πολυ, ωραια φαση.
Η ξενερα ηρθε αργοτερα,οταν σε κανονικο μαγαζι, μου βαλανε κανονικο ποτο και δεν μπορουσα να το τελειωσω με τιποτα. Ρε μαστωρα,καμια μπομπα δεν παιζει;
Νομιζω πως η μοναδικη δουλεια που θα μου ταιριαζε καπως,ειναι αυτη του Θεου
http://www.youtube.com/watch?v=9p1syaWA ... ZhdKW8QM6k
Άβαταρ μέλους
Petr_4
Crazy poster

Δημοσ.: 6923
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 2nd, 2006, 11:11 am
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος Petr_4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alan Smithee » Μάιος 21st, 2010, 9:40 pm

:smt005
Σας το ορκίζομαι, δεν ήμουν εγώ.
Άβαταρ μέλους
Alan Smithee
Maniac poster

Δημοσ.: 13856
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2003, 3:54 am
Το μέλος Alan Smithee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό deus ex machina » Μάιος 21st, 2010, 10:34 pm

Petr_4 έγραψε: Ρε μαστωρα,καμια μπομπα δεν παιζει;

:D :D :D
Ουκ n τω πολλώ το f
Άβαταρ μέλους
deus ex machina
Maniac poster

Δημοσ.: 10000
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2008, 11:51 am
Τοποθεσια: Backstage
Το μέλος deus ex machina, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Μάιος 22nd, 2010, 12:20 am

Και πώς ακριβώς είναι δυνατόν να παραχθεί ουίσκι στην Ελλάδα;
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 49940
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 11:56 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό leon degrelle » Μάιος 22nd, 2010, 12:26 am

Hellegennes έγραψε:

Και πώς ακριβώς είναι δυνατόν να παραχθεί ουίσκι στην Ελλάδα;

ονομαζεις ενα σκωτσεζικο αποστακτηριο ''Ελλαδα''...
Τα λόγια χτίζουν γέφυρες σε ανεξερεύνητες περιοχές........
Άβαταρ μέλους
leon degrelle
Fast poster

Δημοσ.: 2239
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2009, 4:11 pm
Το μέλος leon degrelle, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεν τεν » Ιούνιος 26th, 2010, 1:05 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Τώρα τελευταία μου έφεραν δώρο αυτό:
Εικόνα

...και ενθουσιάστηκα. Μαλτ 12άρι καπνιστό, από τις Εβρίδες με μια αίσθηση αλμύρας. Με μαύρη σοκολάτα (81% κακάο) για συνοδεία είναι καταπληκτικό. Το κακό είναι πως τελειώνει, λίγο έμεινε και θα πρέπει να ξαναγυρίσω στο Jameson διότι πρώτον δεν ξέρω αν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και δεύτερον και να κυκλοφορεί θα είναι απλησίαστο.

Daria
το είδα και σε θυμήθηκα. :smt006

και σε καλή τιμή.

http://www.houseofwine.gr/how/caol-ila.html
"That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."
Άβαταρ μέλους
Τεν τεν
Maniac poster

Δημοσ.: 11385
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 5:39 pm
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Το μέλος Τεν τεν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Ιούνιος 26th, 2010, 1:14 pm

Προχτές ήπια την τελευταία δόση.....
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29949
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεν τεν » Ιούνιος 26th, 2010, 1:19 pm

Η μαγαζί είναι μονο διαδικτυακό αλλα δεν το έχω δοκιμάσει.
Αφου όμως γίνετε εισαγωγή,λογικά θα το βρείς σε καμια εξειδικευμένη κάβα. :smt006
"That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."
Άβαταρ μέλους
Τεν τεν
Maniac poster

Δημοσ.: 11385
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 5:39 pm
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Το μέλος Τεν τεν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Life style

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες