Οίδημα οπτικών θηλών με φλεγμονή

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

Οίδημα οπτικών θηλών με φλεγμονή

Δημοσίευσηαπό Katkor » Ιούλιος 2nd, 2010, 11:30 am

Το Σεπτέμβριο κλέινω τέσσερα χρόνια θεραπείας για οίδημα οπτικών θηλών με φλεγμονή που πρόσβαλε πρώτα το ένα και μετά και το άλλο μου μάτι. Η όραση μου από 0 με 1 στα 10 έφτασε τελικά στο επιθυμητο και μη αναμενόμενο 10 στα 10!!!!!
Δε χρειάζεται καν ίσως να αναφέρω ότι υπευθυνος για τη βελτίωση της υγείας μου, εκτός πό Χριστό και την Παναγία, που είμαι σιγουρη ότι ήταν στο πλάι μου, ήταν και ο γιατρός μου κύριος Νίκος Μαρκομιχελάκης, πρώτα και πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ KAI ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ , μάλλον από τους λίγους που υπάρχουν στην Ελλάδα.
Επειδή σε παλαιότερες αναρτήσεις είδα κάποιους να κοιτούν καχύποπτα τα καλά σχόλια προς το προσωπο του γιατρού, θα ήθελα να πω ειλικρινά ότι δεν έχω κανένα κερδος να υποστηρίξω κάτι ψεύτικο. Το μόνο που με κάνει να γράφω σήμερα είναι το γεγονός ότι όταν στα 27 μου επάθα τα παραπάνω είχα μια κόρη 4 μηνών, της όποιας το προσωπο, και το μεγαλώμα μπορώ να βλέπω τωρα καθαρα, χάρη στον κυριο Μαρκομιχελάκη. Δεν χρειάζεται πια να την ψηλαφώ και να τη βέπω ενετλώς θολά για να καταλάβω πόσο μεγάλωσε.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας! Όποιος θέλει μπορεί να μοιραστεί μαζί μου ανάλογη εμπειρία. Η συζητηση και η ανταλλαγή απόψεων βοηθάει πάντα....
Katkor
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2010, 10:59 am
Το μέλος Katkor, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Οίδημα οπτικών θηλών με φλεγμονή

Δημοσίευσηαπό Moiraia_Ola » Ιούλιος 3rd, 2010, 7:25 am

Διάβασα την περιπέτεια σου και συγκινήθηκα πολύ. Η τύφλωση, ακόμη και η μερική, είναι από τους μεγαλύτερους φόβους των ανθρώπων αλλά και δικός μου προσωπικά.
Κάποτε από ένα λάθος των γιατρών, πίστεψα πως ήμουν πολύ κοντά στο να χάσω σταδιακά την όραση μου. Ο φόβος μου παρέλυε τα άκρα, ως που τελικά συνηθίζεις και αρχίζεις και συμβαδίζεις με το φόβο που σου γεννά η προοπτική.
Έκτοτε όλα πήγαν καλά μα όπως καταλαβαίνεις έχω ιδιαίτερη ευαισθησία σε ανθρώπους με παρόμοιες ιστορίες.
Συγκινήθηκα και χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου. Εύχομαι όλοι οι άνθρωποι με τη σειρά τους να επωφεληθούν από κάποιον επιστήμονα, να βοηθηθούν από θεούς και αγίους, από οτιδήποτε τέλος πάντων θα μπορούσε να τους αποφέρει αποκατάσταση και υγεία.
Εύχομαι στο εξής, τίποτα άσχημο να μη σου συμβεί, να είσαι γερός εσύ και η οικογένειά σου να χαρείτε το παιδάκι σας
:smt006
Στην πιό μικρή στιγμή μαζί σου,
έζησα όλη τη ζωή.
Άβαταρ μέλους
Moiraia_Ola
Crazy poster

Δημοσ.: 9327
Εγγραφη: Νοέμβριος 11th, 2009, 10:14 pm
Το μέλος Moiraia_Ola, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό caramela@ » Νοέμβριος 23rd, 2011, 1:52 am

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΧΑΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΙ ΕΧΩ.ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 15 ΜΟΥ Κ ΣΤΑ 23 ΜΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΙΕΣΗ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ.ΜΕΧΡΙ Κ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ...ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
caramela@
New poster

Δημοσ.: 20
Εγγραφη: Οκτώβριος 15th, 2009, 5:53 pm
Το μέλος caramela@, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Νοέμβριος 23rd, 2011, 1:55 am

παλι τα ιδια εσυ;
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 43414
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό caramela@ » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:00 am

ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ???????
Άβαταρ μέλους
caramela@
New poster

Το μέλος caramela@, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό caramela@ » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:07 am

ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????
Άβαταρ μέλους
caramela@
New poster

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:10 am

με την γκριζα διαφημιση εχω καποια προβληματακια.
talaipwros

Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό caramela@ » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:15 am

ΕΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.ΕΙΜΑΙ 25 Κ ΑΠ ΤΑ 15 ΜΟΥ ΕΚΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΜΗ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.Ο ΜΑΡΚΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Άβαταρ μέλους
caramela@
New poster

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:18 am

caramela@ έγραψε: ΕΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.ΕΙΜΑΙ 25 Κ ΑΠ ΤΑ 15 ΜΟΥ ΕΚΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΜΗ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.Ο ΜΑΡΚΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ναι καλα, το χουμε ξαναδει, με αλλους χρηστες που εμπαιναν, εκαναν μια δημοσιευση και αντε γεια.
Ενταξει, εχει πεσει αναδουλεια αλλα ειπαμε να κραταμε ενα επιπεδο.
talaipwros

Δημοσίευσηαπό caramela@ » Νοέμβριος 23rd, 2011, 2:21 am

ΜΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΣΤΕΙΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΕΝΕΨΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩΚ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ!!!ΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ Κ ΛΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ....ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΙΠΑ.ΔΕ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
Άβαταρ μέλους
caramela@
New poster

Δημοσίευσηαπό karhergr » Νοέμβριος 23rd, 2011, 7:17 am

talaipwros έγραψε:
>
<
Ενταξει, εχει πεσει αναδουλεια αλλα ειπαμε να κραταμε ενα επιπεδο.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, οι χρήστες που γράφουν τα καλύτερα για τον γιατρό είναι ειλικρινείς. Δεν κάνουν διαφήμιση. Του έχω στείλει δυο περιστατικά, ο συνάδελφος - τέτοιοι γιατροί είναι κόσμημα για το ΕΣΥ - έκανε ότι καλύτερο γινόταν.
Άβαταρ μέλους
karhergr
Crazy poster

Δημοσ.: 5633
Εγγραφη: Δεκέμβριος 14th, 2005, 7:11 am
Το μέλος karhergr, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό HitmanBM » Νοέμβριος 25th, 2011, 3:07 pm

caramela@ έγραψε: ΕΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΕΙΞΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.ΕΙΜΑΙ 25 Κ ΑΠ ΤΑ 15 ΜΟΥ ΕΚΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΜΗ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.Ο ΜΑΡΚΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Το ALLCAPS σίγουρα δεν προωθεί την αξιοπιστία σου.
NIL
Άβαταρ μέλους
HitmanBM
Crazy poster

Δημοσ.: 5896
Εγγραφη: Ιούλιος 29th, 2008, 2:32 am
Το μέλος HitmanBM, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες