απιστευτο κι ομως ελληνικο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Nero, Δημήτρης006 και 9 επισκέπτες

Re: απιστευτο κι ομως ελληνικο

Δημοσίευσηαπό Ίφιδα » Ιούλιος 29th, 2010, 4:34 pm

I-and-I έγραψε:ουτε ευθυνομαι γι'αυτο, ουτε ενοχες νιωθω,ουτε ελπιζω κατι να γινει

ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ

ΔΕν ειναι ετσι βρε Συ&Συ

Δεν γινεται τιποτα οταν δεν κανουμε τιποτα.
*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*
Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
La Fee Verte Ifis

Δημοσ.: 26339
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 6:19 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Ίφιδα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό I-and-I » Ιούλιος 29th, 2010, 4:44 pm

Ίφιδα έγραψε:
I-and-I έγραψε:ουτε ευθυνομαι γι'αυτο, ουτε ενοχες νιωθω,ουτε ελπιζω κατι να γινει

ΔΕν ειναι ετσι βρε Συ&Συ

απλα τσινισα επειδη με "κατηγορησες" για υπνο (πνευματικο)

δεν κοιμαμαι,να'σαι σιγουρη,δεν ειμαι μονος μου στη ζωη κι αυτο σημαινει οτι ο υπνος απαγορευεται

επειδη εισαι καλο κοριτσι ομως κι ωραιο μωρο,σε συγχωρω 8)
Άβαταρ μέλους
I-and-I
Fast poster

Δημοσ.: 2625
Εγγραφη: Απρίλιος 4th, 2010, 11:02 am
Το μέλος I-and-I, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΑΚΕΔΝΟΣ4 » Ιούλιος 29th, 2010, 4:55 pm

Εμενα και τα δυο ανηψια μου σε ιδιωτικο πηγαν,η μικρη παει ακομα,γιατι δεν ειχαν θεση σε δημοσιο και δεν ειναι και τιποτα πακετα η αδερφη μου και ο γαμπρος μου.
ΕΣΤΙ ΜΕΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΜΑΚΕΔΝΟΣ4
Fast poster

Δημοσ.: 4686
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:55 pm
Τοποθεσια: ΕΔΩ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος ΜΑΚΕΔΝΟΣ4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ίφιδα » Ιούλιος 29th, 2010, 4:59 pm

I-and-I έγραψε:
Ίφιδα έγραψε:

ΔΕν ειναι ετσι βρε Συ&Συ

απλα τσινισα επειδη με "κατηγορησες" για υπνο (πνευματικο)

δεν κοιμαμαι,να'σαι σιγουρη,δεν ειμαι μονος μου στη ζωη κι αυτο σημαινει οτι ο υπνος απαγορευεται

επειδη εισαι καλο κοριτσι ομως κι ωραιο μωρο,σε συγχωρω 8)

Μα δε σε κατηγόρησα βρε για τιποτα....δεν ειπες και τίποτα για να σε κατηγορήσω.

Αν δεν την παλέψουμε ομως εμεις ποιος θα την παλέψει; Κι αν οπως λες δεν εισαι μονος (εχεις παιδι αν καταλαβα καλά) ένα παραπανω.
*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*~~.~~*
Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
La Fee Verte Ifis

Δημοσ.: 26339
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 6:19 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Ίφιδα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης006 » Ιούλιος 29th, 2010, 4:59 pm

όταν ανοίγεις τα σύνορα και θέλεις πολυπολιτισμική χώρα φτιάχνεις και τις υποδομές.....

νομίζω.......

αλλοιώς είναι σαν να έχω εγώ μία γκαρσονιέρα και ο ιδιοκτήτης να μου επιβάλει να μείνουν μαζί μου άλλοι δύο.....

Γίνεται????
ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΑΣ ΝΕΟΤΑΞΙΚΗΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ

viewtopic.php?f=78&t=257243&view=unread#unread
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης006
Extreme poster

Δημοσ.: 40058
Εγγραφη: Ιούνιος 29th, 2007, 11:46 am
Το μέλος Δημήτρης006, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Ιούλιος 29th, 2010, 5:08 pm

Otan prwtoirthame skwtia, sto dhmosio paidiko stathmo mas eipan oti protaireothta exoun oi "locals" kai epeidh htan gemato den mporouse to paidi na paei.

opote kai phgame idiwtika.
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 44311
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΑΚΕΔΝΟΣ4 » Ιούλιος 29th, 2010, 5:16 pm

talaipwros έγραψε:Otan prwtoirthame skwtia, sto dhmosio paidiko stathmo mas eipan oti protaireothta exoun oi "locals" kai epeidh htan gemato den mporouse to paidi na paei.

opote kai phgame idiwtika.

Οπως και στην Ελλαδα.
αχαχαχαχαχχαχαχα
ΕΣΤΙ ΜΕΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΜΑΚΕΔΝΟΣ4
Fast poster

Δημοσ.: 4686
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:55 pm
Τοποθεσια: ΕΔΩ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος ΜΑΚΕΔΝΟΣ4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naida » Ιούλιος 29th, 2010, 5:17 pm

ritzeri έγραψε:πηγε η αδερφη μου να γραψει τα παιδια της στο νηπιαγωγειο του δημου νεου ηρακλειου και της ειπαν πως δεν υπαρχουν θεσεις για ελληνες, επειδη τα παιδια των μεταναστων εχουν προτεραιοτηα............
εχθες οπως συζηταγα αυτο με ενα φιλικο ζυεγαρι, μου ειπαν πως και αυτοι αντιμετωπισαν το ιδιο προβλημα με το δημο νεας φιλαδελφειας αν και πολυτεκνοι με 4 παιδια και αναγκαστικα θα τα γραψουν σε ιδιωτικο.
το πλεον παλαβο ειναι οτι εχει δοθει εντολη απο το υπουργειο παιδειας σε νηπιαγωγεια-παιδικους-δημοτικα να εγγραφουν παιδια μεταναστων, ασχετα αν αυτοι βρισκονται νομιμα ή οχι στη χωρα.
δηλαδη μια οικογενεια παρανομων χωρις να πληρωνει φορους στο ελληνικο κρατος, εχει, οχι απλα το δικαιωμα προσβασης στην δωρεαν δημοσια παιδεια, αλλα και προτεραιοτητα εναντι των ελληνων φορολογουμενων.
αυτο σε συνδυασμο με το κυνηγητο που πεφτει απο εφοριες-δημους-ικα-τεβε-υγειονομικα στα μαγαζια των ελληνων και απο την αλλη την πληρη αδιαφορια του κρατους για τους παρανομους πλανωδιους μικροπωλητες πως μπορει να χαρακτηριστει??????
το κακο ειναι πως αυτην την κωλοχωρα που με πνιγει, την ποναω και δεν μπορω να την αποχωριστω και ετσι καθομαι εδω μαζι με τους υπολοιπους και τρωω τα σκατα της

εισαι σιγουρος οτι ετσι ειναι;
If you want something you’ve never had
you must be willing to do something you’ve never done...

Αλλάζουνε εντός μου τα σύνορα του κόσμου...
Άβαταρ μέλους
Naida
Extreme poster

Δημοσ.: 20380
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2009, 9:28 am
Το μέλος Naida, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ritzeri » Ιούλιος 29th, 2010, 5:17 pm

και εδω οι locals εχουνε. μονο που εδω οι locals ειναι αλλοι
Άβαταρ μέλους
ritzeri
Crazy poster

Δημοσ.: 8256
Εγγραφη: Απρίλιος 23rd, 2010, 4:27 pm
Το μέλος ritzeri, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naida » Ιούλιος 29th, 2010, 5:24 pm

εγω εχω την εντυπωση πως προτεραιοτητα εχουν οι δημοτες,ανεργοι,μονογονεικες οικογενειες και μετα παει με εισοδηματικα κριτηρια.ετσι δεν ειναι;
If you want something you’ve never had
you must be willing to do something you’ve never done...

Αλλάζουνε εντός μου τα σύνορα του κόσμου...
Άβαταρ μέλους
Naida
Extreme poster

Δημοσ.: 20380
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2009, 9:28 am
Το μέλος Naida, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό under » Ιούλιος 29th, 2010, 5:27 pm

Αμα εισαι Ελληνας στην Ελλαδα απλα την πουτσισες.Αμα εισαι πακιστανοαλβανος εχεις προτεραιοτητα.
Με τι καρδια ρε Μαγγανά στην Καλαμάτα μπήκες
και έσπασες τις φυλακες και έβγαλες τους Χίτες

Γεια σας Ταγματασφαλίτες Xωροφύλακες και Χίτες

https://twitter.com/neademokratia
Άβαταρ μέλους
under
Extreme poster

Δημοσ.: 71068
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 27th, 2006, 5:41 pm
Το μέλος under, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ritzeri » Ιούλιος 29th, 2010, 5:29 pm

Naida έγραψε:
ritzeri έγραψε:πηγε η αδερφη μου να γραψει τα παιδια της στο νηπιαγωγειο του δημου νεου ηρακλειου και της ειπαν πως δεν υπαρχουν θεσεις για ελληνες, επειδη τα παιδια των μεταναστων εχουν προτεραιοτηα............
εχθες οπως συζηταγα αυτο με ενα φιλικο ζυεγαρι, μου ειπαν πως και αυτοι αντιμετωπισαν το ιδιο προβλημα με το δημο νεας φιλαδελφειας αν και πολυτεκνοι με 4 παιδια και αναγκαστικα θα τα γραψουν σε ιδιωτικο.
το πλεον παλαβο ειναι οτι εχει δοθει εντολη απο το υπουργειο παιδειας σε νηπιαγωγεια-παιδικους-δημοτικα να εγγραφουν παιδια μεταναστων, ασχετα αν αυτοι βρισκονται νομιμα ή οχι στη χωρα.
δηλαδη μια οικογενεια παρανομων χωρις να πληρωνει φορους στο ελληνικο κρατος, εχει, οχι απλα το δικαιωμα προσβασης στην δωρεαν δημοσια παιδεια, αλλα και προτεραιοτητα εναντι των ελληνων φορολογουμενων.
αυτο σε συνδυασμο με το κυνηγητο που πεφτει απο εφοριες-δημους-ικα-τεβε-υγειονομικα στα μαγαζια των ελληνων και απο την αλλη την πληρη αδιαφορια του κρατους για τους παρανομους πλανωδιους μικροπωλητες πως μπορει να χαρακτηριστει??????
το κακο ειναι πως αυτην την κωλοχωρα που με πνιγει, την ποναω και δεν μπορω να την αποχωριστω και ετσι καθομαι εδω μαζι με τους υπολοιπους και τρωω τα σκατα της

εισαι σιγουρος οτι ετσι ειναι;

δυστυχως ετσι ειναι 100%. φαντασου η αδερφη μου, που πρεπει να πληρωσει τωρα ιδιωτικους ειναι η ιδια παιδαγωγος για παιδια με ειδικες αναγκες.
μπορει να στο επιβεβαιωση και οποιος δικος σου εχει παιδια σε αυτη την ηλικια και εχει τρεξει.
το μονο που δεν ξερω ειναι αν οι εντολες του υπουργιου παιδειας στα νηπιαγωγεια-παιδικους-δημοτικα κλπ ειναι επισημες(γραπτες) ή προφορικες. παντως απαγορευουν στον διευθυντη πχ ενος δημοτικου να μην εγγραψει παιδι αλλοδαπων ας ειναι και παρανομοι.
τελος, τα παιδια των γυφτων γραφονται παντα στο σχολειο και φοιτουν κανονικα για 1-2 μηνες γιατι οι γονεις τους περνουν ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

:smt126

φυσικα μετα απο λιγο καιρο κι αφου παρουν το επιδομα δεν ξαναπατανε
:smt013
Άβαταρ μέλους
ritzeri
Crazy poster

Το μέλος ritzeri, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ritzeri » Ιούλιος 29th, 2010, 5:32 pm

Naida έγραψε:εγω εχω την εντυπωση πως προτεραιοτητα εχουν οι δημοτες,ανεργοι,μονογονεικες οικογενειες και μετα παει με εισοδηματικα κριτηρια.ετσι δεν ειναι;

οχι. προτεραιοτητα εχουν οι αλλοδαποι.
και η δικαιολογια???????
οπως ειπαν οι μεταναστες δεν εχουν παππουδες-γιαγιαδες για να κρατανε.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. λες και ο ρολος των παιδικων σταθμων ειναι να τα ΚΡΑΤΑΝΕ απλα. ουτε κοινωνικοποιηση ουτε τιποτα αλλο δηλαδη
Άβαταρ μέλους
ritzeri
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό 1+1 » Ιούλιος 29th, 2010, 5:33 pm

Speculoos έγραψε:Όχι τίποτα άλλο, έκλεισε και το τρωκτικό.

Σωστό κι αυτό....

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Ακόμη ξέρω τον αρχαίο σκοπό του Μινικάπε,
τη φοινικιά που ζωντανή θρηνεί στο Παραμέ.
Μα ένα πουλί μου μήνυσε πως κάποιος άλλος σ' τα 'πε
κάποιος , που ξέρει να ιστορά καλύτερα από με.
Άβαταρ μέλους
1+1
Fast poster

Δημοσ.: 3862
Εγγραφη: Φεβρουάριος 9th, 2008, 12:18 pm
Το μέλος 1+1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ritzeri » Ιούλιος 29th, 2010, 5:39 pm

1+1 έγραψε:
Speculoos έγραψε:Όχι τίποτα άλλο, έκλεισε και το τρωκτικό.

Σωστό κι αυτό....

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

δεν εκλεισε
:smt018
το κλεισατε
:smt071
μαλλον γιατι οι αλλοδαποι πρεπει να προηγουνται απο εμας, ακομη κι αν δεν πληρωνουν φορους
Άβαταρ μέλους
ritzeri
Crazy poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Nero, Δημήτρης006 και 9 επισκέπτες