Δουλειες στην Αυστραλια

Προβλήματα και προτάσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Δουλειες στην Αυστραλια

Δημοσίευσηαπό mec » Σεπτέμβριος 20th, 2010, 9:01 pm

Εβλεπα χτες στη γαλλινη εκπομπη Capital οτι η Αυστραλια ειναι κατι σαν νεο ελντοραντο. Κυριως στη δυτικη πλευρα της, Perth και προς τα πανω. Εχουν μπει πολυεθνικες και κανουν εκμεταλλευση φυσικων πορων κλπ κι αυτο δημιουργησε και θα δημιουργησει ακομα πολλες θεσεις εργασιας οχι μονο στα σχετικα με το συγκεκριμμενο αντικειμενο επαγγελματα, αλλα σε ολα, διοτι πληθος κοσμου τραβηχτηκε προς τα κει και εχει αναγκη απο ολα στην καθημερινοτητα. Η προσφορα εργασιας ειναι μεγαλυτερη απο τη ζητηση και οι μισθοι αρκετα καλοι. Η ζωη ανετη, αλλα η διαμονη με αυστηρα κριτηρια δηλ οσο εχεις δουλεια μενεις, αν μεινεις ανεργος φευγεις. Το θετω υποψη σας για οσους ψαχνετε δουλεια εξω.
Εχω αποχωρησει. Να περνατε καλα!
mec
Fast poster

Δημοσ.: 2476
Εγγραφη: Ιούλιος 31st, 2008, 4:19 pm
Το μέλος mec, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Δουλειες στην Αυστραλια

Δημοσίευσηαπό CAPS LOCK VOICE » Σεπτέμβριος 20th, 2010, 9:53 pm

Το καλό που σου θέλω μην μπλεχτείς με καλλιέργειες. Έχει να βρέξει 2-3 χρόνια.
Άφοβον ο θεός, ανύποπτον ο θάνατος και τ' αγαθόν μεν εύκτητον,το δε δεινόν ευκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
CAPS LOCK VOICE
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '10

Δημοσ.: 5667
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2007, 3:44 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος CAPS LOCK VOICE, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαλάντης-πέλλετς » Σεπτέμβριος 20th, 2010, 10:14 pm

H Australia είναι τέλεια χώρα φίλοι μου.
Αν ήμουν αδέσμευτος θα έφευγα κατευθείαν.

Πέραν της επαγγελματικής αποκατάστασης, υπάρχει και μεγάλο πρόβλημα λειψανδρίας. Περισσότερα....κωλύομαι να πω. Νέοι.....βουρ
http://www.capital.gr/gmessages/showtop ... id=1637117
Χαίρομαι ιδιαίτερα που ΟΛΟΙ μέσα σε λίγους μήνες έγιναν ΔΑΣΚΑΛΟΙ πέλλετς.
Αυτός ήταν ο αρχικός στόχος όταν πριν χρόνια άρχισα να αρθογραφώ.
Άβαταρ μέλους
Βαλάντης-πέλλετς
Crazy poster

Δημοσ.: 7307
Εγγραφη: Ιούνιος 26th, 2009, 5:06 pm
Τοποθεσια: Υπαιθρος χώρα, φάρμα και όπου υπάρχει σόμπα-λέβητας ΠΕΛΛΕΤ
Το μέλος Βαλάντης-πέλλετς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Σεπτέμβριος 20th, 2010, 10:16 pm

ρε Βαλλάντη τώρα που σε βρήκα

πιο φτηνός ο λέβητας φυσικού αερίου
ή βιομάζας?
"It all began, as usual, with the Greeks"
- Murray Rothbard
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 28059
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 2:38 pm
Τοποθεσια: "Ανατολή"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mec » Σεπτέμβριος 20th, 2010, 10:38 pm

Βαλάντης-πέλλετς έγραψε:H Australia είναι τέλεια χώρα φίλοι μου.
Αν ήμουν αδέσμευτος θα έφευγα κατευθείαν.

Εγω ειμαι αδεσμευτος, αλλα το ζητημα ειναι η διαμονη. Δεν ειναι οπως παλια που ηταν ευκολα. Τωρα εχει βιζα με ποντους οπου μετρανε ειδος επαγγελματος, ηλικια κλπ. Αν δεν πιανεις 120 ποντους να εξασφαλισεις μονιμη βιζα, θα ζεις με το αγχος. Βεβαια ειναι μαλλον απιθανο να μεινεις χωρις δουλεια εκει, ιδιως αμα εχεις καποια καλη ειδικευση, αλλα λεμε τωρα. Ετσι κι εμεινες, πρεπει να την κανεις και ειναι στου διαολου τη μανα. Δεν ειναι διπλα να πεταγεσαι οποτε θες.
Τεσπα και στη Γαλλια που ειμαι, καλα ειναι κι εδω. Το θεμα το εβαλα για οποιον ενδιαφερεται.
mec
Fast poster

Το μέλος mec, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Σεπτέμβριος 21st, 2010, 6:47 pm

Kαποια στιγμη θα ηθελα να δουλεψω Αυστραλια ή Αμερικη (οχι τοσο για τα χρηματα αλλα για την εμπειρια,οπως και Ιαπωνια ή Κινα για κανενα προτζεκτ 9μηνου).

Προς το παρον σκεφτομαι Ευρωπη (αμα πας Αυστραλια δεν μπορεις να πεταχτεις και σε δυο ωρες να πας να δεις τους γονεις σου αν αρρωστησουν).

Αλλα ακομα και να θες να πας αυστραλια πως πας;

Κανω την αιτηση (ενταξει το επαγγελμα μου σχετιζεται με διεθνες λογισμικο).Μετα τι;Πας στην Αυστραλια για συνεντευξη; Θα δωσεις 2-3 χιλιαρικα μονο για την συνεντευξη;

Χωρια που μου φαινεται περιεργο να σε καλεσουν γραφοντας οτι εχεις δουλεψεις στις ταδε παναγνωστες γι'αυτους εταιριες της Ελλαδος.

Μου φαινεται πιο ευκολο να πας πρωτα Αγγλια και μετα εχοντας δουλεψει σε μια γνωστη τους αγορα να πας Αυστραλια ή Αμερικη.
http://nihilspot.blogspot.com

Und wenn ich dich lieb habe, was geht's dich an?
Άβαταρ μέλους
fagano3
Crazy poster

Δημοσ.: 7984
Εγγραφη: Ιούνιος 30th, 2006, 9:07 pm
Τοποθεσια: NRW
Το μέλος fagano3, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mec » Σεπτέμβριος 21st, 2010, 7:30 pm

fagano3 έγραψε:Αλλα ακομα και να θες να πας αυστραλια πως πας;

Κανω την αιτηση (ενταξει το επαγγελμα μου σχετιζεται με διεθνες λογισμικο).Μετα τι;Πας στην Αυστραλια για συνεντευξη; Θα δωσεις 2-3 χιλιαρικα μονο για την συνεντευξη;

Χωρια που μου φαινεται περιεργο να σε καλεσουν γραφοντας οτι εχεις δουλεψεις στις ταδε παναγνωστες γι'αυτους εταιριες της Ελλαδος.

Μου φαινεται πιο ευκολο να πας πρωτα Αγγλια και μετα εχοντας δουλεψει σε μια γνωστη τους αγορα να πας Αυστραλια ή Αμερικη.

Κοιτα, οπως το σκεφτεσαι ειναι ακομα καλυτερα, αλλα καμμια φορα ισως ειναι καλυτερο να εκμεταλλευτεις μια ευκαιρια στο σωστο timing.
Εμπειρια συγκεκριμμενα απο Αυστραλια δεν εχω, αλλα γενικα να σου πω οτι οι πρακτικες προσληψης προσαρμοζονται αναλογα με τις συνθηκες και τις αναγκες. Οταν υπαρχουν τεραστιες αναγκες μπορεις να προσληφθεις την ιδια μερα εξ αποστασεως κι ακομα να ζητησεις να σου πληρωθουν και τα εισιτηρια. Αυτο γινεται υπο ορους που δεσμευουν εσενα κι οχι αυτους. Πχ εισαι πληροφορικαριος και για να σου πληρωσουν τα εισιτηρια σε υποχρεωνουν να μεινεις ενα χρονο. Αυτοι μπορουν να σε απολυσουν αν σε βρουν ανεπαρκη, αλλα εσυ δεν μπορεις να φυγεις πιο μπροστα και να πας στον ανταγωνιστη, γιατι θα χασεις τα εισιτηρια. Αυτο τους εξασφαλιζει ως ενα βαθμο οτι οποιος δεν ειναι αυτο που δηλωνει δεν παιρνει και το ρισκο να μεινει ξεκρεμαστος. Αυτα τα ξερω απο την Νεα Καληδονια που ειναι στην ιδια οικονομικη περιοχη. Οι αναγκες ειναι τετοιες που γινεται αγωνας μεταξυ των αφεντικων για να κρατησουν τα στελεχη. Ακομα κι αν εχουν καποιες ανεπαρκειες, αλλα διαθεση να βελτιωθουν τους κρατανε.

Και στην εκπομπη για την Αυστραλια που ειδα, εδειχνε το αφεντικο να κανει μπαρμπεκιου για τους υπαλληλους του για να δημιουργησει ενα ευχαριστο κλιμα.
mec
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Κ. Παπακωνσταντινου » Σεπτέμβριος 23rd, 2010, 5:10 pm

Οι πληροφοριες σου ειναι μια χαρα.Προσωπικα δεν με ενδειαφερει,καθοτι συνταξιουχος,αλλα υπαρχουν τοσοι νεοι και νεες που ισως θα τους ενδειεφερε.
Κ. Παπακωνσταντινου
New poster

Δημοσ.: 41
Εγγραφη: Ιούλιος 8th, 2009, 8:49 pm
Τοποθεσια: Μαρουσι
Το μέλος Κ. Παπακωνσταντινου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΑΚΕΔΝΟΣ4 » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:24 pm

83.000 υποψήφιοι για 300 θέσεις εργασίας στην Αυστραλία.
Πως μας κατάντησαν οι πστηδες ετσι.
ΕΣΤΙ ΜΕΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΜΑΚΕΔΝΟΣ4
Fast poster

Δημοσ.: 4686
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:55 pm
Τοποθεσια: ΕΔΩ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Το μέλος ΜΑΚΕΔΝΟΣ4, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό letryf » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:35 pm

Το σκέφτομαι πολύ έντονα το τελευταίο διάστημα καθότι έχω και συγγενείς (αδερφές της γιαγιάς μου) εκεί και μπορώ να πάρω εύκολα τουλάχιστον 4μηνη βίζα διαμονής. Ισως σε καμια διετία την κάνω οριστικά για Αυστραλία. Προς το παρόν θέλω να το παλέψω εδώ. Αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση, 27 ειμαι ακόμα, αδέσμευτος, χωρίς άλλες υποχρεώσεις (αφού τελειώσω και με τη σχολή) οπότε... :wave:
ΑΠΟΛΛΩΝ
---
[*]My imaginary friend doesn't like you...
Άβαταρ μέλους
letryf
Fast poster

Δημοσ.: 3119
Εγγραφη: Ιούνιος 8th, 2009, 6:15 am
Τοποθεσια: ΠΑΝΤΟΥ
Το μέλος letryf, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:45 pm

ΜΑΚΕΔΝΟΣ4 έγραψε: 83.000 υποψήφιοι για 300 θέσεις εργασίας στην Αυστραλία.
Πως μας κατάντησαν οι πστηδες ετσι.

πηγη;

letryf έγραψε: Το σκέφτομαι πολύ έντονα το τελευταίο διάστημα καθότι έχω και συγγενείς (αδερφές της γιαγιάς μου) εκεί και μπορώ να πάρω εύκολα τουλάχιστον 4μηνη βίζα διαμονής. Ισως σε καμια διετία την κάνω οριστικά για Αυστραλία. Προς το παρόν θέλω να το παλέψω εδώ. Αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση, 27 ειμαι ακόμα, αδέσμευτος, χωρίς άλλες υποχρεώσεις (αφού τελειώσω και με τη σχολή) οπότε... :wave:

βασικα ναι,τελειωνε με τη σχολη οποια και να ναι γιατι το πτυχιο θα μετρησει
χωρις πλακα,οι αλλοι στην αυστραλια δεν ξερουν τι και πως,επομενως απλα βλεπουν πως εχεις πτυχιο
τους αρκει :smt002
Τελευταία επεξεργασία απο exzorg την Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:46 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:46 pm

letryf έγραψε: Το σκέφτομαι πολύ έντονα το τελευταίο διάστημα καθότι έχω και συγγενείς (αδερφές της γιαγιάς μου) εκεί και μπορώ να πάρω εύκολα τουλάχιστον 4μηνη βίζα διαμονής. Ισως σε καμια διετία την κάνω οριστικά για Αυστραλία. Προς το παρόν θέλω να το παλέψω εδώ. Αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση, 27 ειμαι ακόμα, αδέσμευτος, χωρίς άλλες υποχρεώσεις (αφού τελειώσω και με τη σχολή) οπότε... :wave:

παιδια, 27 δεν εισαι νεος για τα δυτικα δεδομενα
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 41772
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό letryf » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 4:47 pm

talaipwros έγραψε:

Ναι αλλά δεν είσαι και γέρος. Εννοώ ότι έχω ακόμα μπροστά μου μια 8ετία σε φουλ ρυθμούς που μπορώ να σταθεροποιηθώ κάπου. Στα 33 μου αν το έκανα αυτό πόσο καιρο θα άντεχα μόνος, χωρίς οικογένεια να παλεύω για κάτι νέο;
ΑΠΟΛΛΩΝ
---
[*]My imaginary friend doesn't like you...
Άβαταρ μέλους
letryf
Fast poster

Δημοσ.: 3119
Εγγραφη: Ιούνιος 8th, 2009, 6:15 am
Τοποθεσια: ΠΑΝΤΟΥ
Το μέλος letryf, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Demon's Trait » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 4:50 am

talaipwros έγραψε:

Έλεος ρε ταλαίπωρε,τι άλλο θα μας πεις ;;; :smt005

Για όσους ενδιαφέρονται,διοργανώνεται διήμερο ενημέρωσης και επαφών της Ελληνο-Αυστραλιανής κοινότητας στην Αθήνα στις 8 και 9 Οκτωβρίου.Ελπίζω να μην κάνω λάθος στην ημερομηνία,πάντως το είχα δει πριν μία εβδομάδα στο in.gr
Μία κοπέλα που γνωρίζω θα πάει εκεί γιατί ενδιαφέρεται άμεσα για φυγή στη χώρα αυτή.Το έχει δει σαν πραγματική ευκαιρία.Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να ψάξετε περισσότερες πληροφορίες και να παρευρεθείτε επίσης.
Άβαταρ μέλους
Demon's Trait
Fast poster

Δημοσ.: 1624
Εγγραφη: Φεβρουάριος 14th, 2011, 10:07 am
Το μέλος Demon's Trait, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 5:58 am

fagano3 έγραψε: Κανω την αιτηση (ενταξει το επαγγελμα μου σχετιζεται με διεθνες λογισμικο).Μετα τι;Πας στην Αυστραλια για συνεντευξη; Θα δωσεις 2-3 χιλιαρικα μονο για την συνεντευξη;

Υep. Έτσι γίνεται, πώς αλλιώς; κανείς δε δίνει δουλειά σε κάποιον χωρίς να τον έχει δεί πρώτα. Εγώ αυτό έκανα το 2005 και απο τότε είμαι Αυστραλία, αλλά θα ερχόμουνα έτσι κι αλλιώς για διακοπές οπότε το συνδίασα με συνεντεύξεις (τις οποίες έκλεισα από Ελλάδα). Πολλές πληροφορίες για μεταναστευτικά θέματα και την ημερίδα που λέει ο demon εδώ:
http://www.patriotaki.com/forumdisplay.php?f=71

Ερώτηση, γιατί τέτοιο κόλλημα με την Αυστραλία τελευταία; Οι περισσότεροι Αυστραλοί θέλουν να πάνε να δουλέψουν ευρώπη για να είναι κοντά σε όλα και να τεξιδεύουν εύκολα. Από Μελβούρνη/Σίντνεϋ πχ θέλεις 4 ώρες πτήση μόνο και μόνο για να βγεις απ'την Αυστραλία, και μετά άλλες 5 για να τελειώσει ο ωκεανός και να ξεκινήσει η Ασία...
Υπάρχει πάντα η Μανιτόμπα.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Crazy poster

Δημοσ.: 9911
Εγγραφη: Ιούλιος 3rd, 2011, 4:45 am
Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Οικονομία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες