Ασταθεια και ιλιγγος . ΣΕ τι γιατρο να πάω???

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες

Ασταθεια και ιλιγγος . ΣΕ τι γιατρο να πάω???

Δημοσίευσηαπό pepe_le_pew » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 10:30 am

Από τέλη Ιουνίου εχω ασταθεια . Νομιζα οτι ηταν προβλημα στον αυχενα αλλα μαλλον εκανα λάθος. Λιποθυμησα και μια φορα και εκανα εξετασεις αιματος αλλα δεν ειδα κάτι .

Τωρα σε τι γιατρο να πάω νευρολόγο ή ΩΡΛ?????
Άβαταρ μέλους
pepe_le_pew
Crazy poster

Δημοσ.: 7979
Εγγραφη: Νοέμβριος 9th, 2008, 9:26 pm
Το μέλος pepe_le_pew, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ασταθεια και ιλιγγος . ΣΕ τι γιατρο να πάω???

Δημοσίευσηαπό Hope » Σεπτέμβριος 13th, 2011, 11:49 am

εγώ θα πήγαινα σε παθολόγο αρχικά για να μου γράψει εξετάσεις να δούμε τι μπορεί να φταίει

δε νομίζω πως μπορεί κανείς να βγάλει πόρισμα χωρίς εξετάσεις σε ό,τι γιατρό και να πας, ο ίλιγγος μπορεί να οφείλεται σε πάρα πολλές αιτίες

αν υποψιάζεσαι πρόβλημα με τον αυχένα ή αν δουλεύεις πολλές ώρες σε καθιστή στάση πήγαινε σε ορθοπεδικό να βγάλετε καμια ακτινογραφία αφού στις εξετάσεις αίματος δε φάνηκε τίποτα
Συ μπαξές κι εγω φυντάνι
Να σ'απαρνηθώ δεν κάνει
Άβαταρ μέλους
Hope
Cherry blossom moderator - Στην ομάδα από το '13

Δημοσ.: 5947
Εγγραφη: Απρίλιος 19th, 2010, 8:22 pm
Το μέλος Hope, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pepe_le_pew » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 11:16 am

Hope έγραψε:
αν υποψιάζεσαι πρόβλημα με τον αυχένα ή αν δουλεύεις πολλές ώρες σε καθιστή στάση πήγαινε σε ορθοπεδικό να βγάλετε καμια ακτινογραφία αφού στις εξετάσεις αίματος δε φάνηκε τίποτα

Αρχικα αυτο υποψιαστηκα αλλα μαλον δεν ηταν.

Ισως απο την αρχη επρεπε να ειχα παει σε παθολογο για να με καθυσυχασει αφου η ασταθεια ισως ειναι συμπτωμα βαρειων ασθενειων .

Τωρα αρχικα θα παω σε ΩΡΛ και μετα σε παθολόγο.

Ωραιο λινκ ειναι αυτο (αγγλικά) http://ahearingloss.com/2008/03/16/drun ... h-vertigo/
Άβαταρ μέλους
pepe_le_pew
Crazy poster

Το μέλος pepe_le_pew, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hanna » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 11:20 am

pepe_le_pew έγραψε: Από τέλη Ιουνίου εχω ασταθεια . Νομιζα οτι ηταν προβλημα στον αυχενα αλλα μαλλον εκανα λάθος. Λιποθυμησα και μια φορα και εκανα εξετασεις αιματος αλλα δεν ειδα κάτι .

Σε Ωτορινολαρυγγολόγο για εξέταση λαβύρινθου : νυσταγμογράφημα και προκλητά δυναμικά εγκεφαλικού στελέχους.
Αν δεν φαντάζεσαι φωτιές
με κάρβουνα μην παίζεις...
Άβαταρ μέλους
Hanna
Maniac poster

Δημοσ.: 11398
Εγγραφη: Απρίλιος 5th, 2011, 8:39 am
Το μέλος Hanna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό kingstonian » Σεπτέμβριος 16th, 2011, 9:03 am

καλου κακου ...περνα και απο κανενα μαραγκο.... :evil: :evil: :evil: :oops: :oops: :oops: :vp20: :vp20:

σορρυ...κακιες.... :smt010 :smt011
Σ-33
Άβαταρ μέλους
kingstonian
Maniac poster

Δημοσ.: 14982
Εγγραφη: Φεβρουάριος 8th, 2005, 11:14 am
Το μέλος kingstonian, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mothergoose » Σεπτέμβριος 16th, 2011, 10:01 am

μπορει να ειναι και ορθοστατικη πιεση αν οταν σηκωνεσαι αποτομα απο καπου ζαλιζεσαι, εγω το ειχα αυτο και το εχω και φετος το καλοκαιρι πολυ εντονα...μπορει ακομη να ειναι και παρενεργεια απο καποια φαρμακευτικη αγωγη...

.
Mothergoose
Extreme poster

Δημοσ.: 46883
Εγγραφη: Απρίλιος 30th, 2005, 11:33 pm
Τοποθεσια: Μνημόνιο
Το μέλος Mothergoose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pepe_le_pew » Σεπτέμβριος 23rd, 2011, 4:53 pm

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ έγραψε: μπορει να ειναι και ορθοστατικη πιεση αν οταν σηκωνεσαι αποτομα απο καπου ζαλιζεσαι, εγω το ειχα αυτο και το εχω και φετος το καλοκαιρι πολυ εντονα...μπορει ακομη να ειναι και παρενεργεια απο καποια φαρμακευτικη αγωγη...

.

αν επιμενει η ζάλη πήγαινε σε παθολόγο να σου δωσει παραπεμπτικο για μαγνητικη και αξονικη .

Εγω εφαγα ενα ωραιοτατο τρομπόνι και τωρα θα παω σε νευροχειρουργο

ΥΓ Αν τα καταφερω χωρις κουσορια θα ανοιξω μπλογκ οπως ο τύπος http://tracysigler.com/brain-surgery-ex ... -headache/
Άβαταρ μέλους
pepe_le_pew
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Σεπτέμβριος 23rd, 2011, 8:04 pm

pepe πήγαινε σε ενα νευρολόγο για να βεβαιωθείς οτι δεν ειναι το άλλο. κανε μια μαγνητικη
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Maniac poster

Δημοσ.: 19799
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 1:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Dotcom » Σεπτέμβριος 24th, 2011, 9:20 am

kthnaki έγραψε:
pepe_le_pew έγραψε: Από τέλη Ιουνίου εχω ασταθεια . Νομιζα οτι ηταν προβλημα στον αυχενα αλλα μαλλον εκανα λάθος. Λιποθυμησα και μια φορα και εκανα εξετασεις αιματος αλλα δεν ειδα κάτι .

Σε Ωτορινολαρυγγολόγο για εξέταση λαβύρινθου : νυσταγμογράφημα και προκλητά δυναμικά εγκεφαλικού στελέχους.

+1

Ο λαβύρινθος ευθύνεται για την ισορροπία (και δεν του φαίνεται)
ΑΝΤΙαριστερά έγραψε:μου φαίνεται θα πάμε Βόρειο Κορέα, να φάμε πσωμάκι

http://www.dailymotion.com/video/xjp4b7 ... -il_travel
Άβαταρ μέλους
Dotcom
Crazy poster

Δημοσ.: 5110
Εγγραφη: Αύγουστος 25th, 2010, 1:23 pm
Το μέλος Dotcom, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Demon's Trait » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 2:57 am

Έκανες λάθος που δεν πήγες από την αρχή σε ασταθειο-ιλιγγολόγο.
Anyway εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα :smt001

Άβαταρ μέλους
Demon's Trait
Fast poster

Δημοσ.: 1624
Εγγραφη: Φεβρουάριος 14th, 2011, 10:07 am
Το μέλος Demon's Trait, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 9:16 pm

pepe νιωθεις και μουδιασματα?
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Maniac poster

Δημοσ.: 19799
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 1:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό barbablu » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 9:23 pm

σε καρδιολόγο

ή, τουλάχιστον, μην αγνοήσεις αυτό το ενδεχόμενο

χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, εγώ είχα για πολύ καρό ιλίγγους (εξαιρετικά ισχυρές κι αναπάντεχες ζαλάδες), διαταραχές στην όραση και μουδιάσματα
έφαγα (μετά από εξετάσεις κάθε είδους, νευρολογικές, μαγνητικές, κλπ) ένα ξεγυρισμένο ΟΕΜ και ησύχασα
έκτοτε δεν ξαναείχα την παραμικρή ζαλάδα
Άβαταρ μέλους
barbablu
Fast poster

Δημοσ.: 3595
Εγγραφη: Ιούνιος 23rd, 2010, 9:26 am
Το μέλος barbablu, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gherschaagk » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 9:24 pm

Dotcom έγραψε:
kthnaki έγραψε:

+1

Ο λαβύρινθος ευθύνεται για την ισορροπία (και δεν του φαίνεται)

συμφωνώ με τα παιδιά pep, κι εγώ πρόβλημα με λαβύρινθο υποψιάζομαι!
in these non-relative dimensions, time is meaningless and rules are conceptually impossible

τελεία και παύλα
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Crazy poster

Δημοσ.: 9157
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2011, 1:16 pm
Το μέλος Gherschaagk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Μυστικός Πράκτωρ » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 9:26 pm

Είχα πάθει το χειμώνα ίλιγγο από κάτι ποτά μάλλον μπόμπες σε μία γιορτή την δεύτερη μέρα της Πρωτοχρονιάς ή κάπου εκεί.Τελικά κατά τις 4 το βράδυ πήρα τον οικογενειακό γιατρό και μου έδωσε ένα φάρμακο vertigo vomex λέγεται.Πολύ κακό το συναίσθημα του ιλίγγου.
Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ
Η ελληνική φυλή είναι η ανωτέρα ! Το λέγει η ιστορία,η αρχαιολογία και οι χιλιάδες ελληνικές λέξεις σε όλες τις γλώσσες και επιστήμες.
Παρέλασις
ΝΔ,ΛΑΟΣ,ΑΝΕΛ,αριστερά,πρόοδος
Εθνικός ύμνος
Άβαταρ μέλους
Μυστικός Πράκτωρ
Maniac poster

Δημοσ.: 14283
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2009, 1:36 pm
Τοποθεσια: Αθήναι
Το μέλος Μυστικός Πράκτωρ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gherschaagk » Σεπτέμβριος 25th, 2011, 9:28 pm

barbablu έγραψε:

σε καρδιολόγο

ή, τουλάχιστον, μην αγνοήσεις αυτό το ενδεχόμενο

χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, εγώ είχα για πολύ καρό ιλίγγους (εξαιρετικά ισχυρές κι αναπάντεχες ζαλάδες), διαταραχές στην όραση και μουδιάσματα
έφαγα (μετά από εξετάσεις κάθε είδους, νευρολογικές, μαγνητικές, κλπ) ένα ξεγυρισμένο ΟΕΜ και ησύχασα
έκτοτε δεν ξαναείχα την παραμικρή ζαλάδα

:smt056

και δεν βαρυστομάχιασες;
in these non-relative dimensions, time is meaningless and rules are conceptually impossible

τελεία και παύλα
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Crazy poster

Δημοσ.: 9157
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2011, 1:16 pm
Το μέλος Gherschaagk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες