Αφορολογητο στα 5000€ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ.

Η πολιτική στην Ελλάδα.

Συντονιστές: Ομάδα συντονισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑΙΝΕΙΑΝ06, geosot, Gordian Knot, i7-5960, migisukhoi, Εθνικοφιλελευθερος, λόγια κριθαράτα και 26 επισκέπτες

Re: Αφορολογητο στα 5000€ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ.

Δημοσίευσηαπό parapa » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:48 pm

talaipwros έγραψε:
genesis έγραψε: Σημαίνει ότι εγώ π.χ. με καθαρό εισόδημα 12700 ευρώ το 2011 θα χρωστάω στην εφορία το 2012 φόρο 726 ευρώ συν 135 ευρώ της έκτακτης εισφοράς που δεν έχω τώρα να πληρώσω, σύνολο 861 ευρώ επιπλέον αυτών που έχουν παρακρατηθεί. Τους γράφω κανονικά.

οχι, δεν τα λες καλα.

διοτι η εισφορα υπολογιζεται στο μεικτο εισοδημα και οχι στο καθαρο.

να περιμενεις μεγαλυτερο φορο λοιπον

Οντως , πλεον θα φορολογουν και τις ασφαλιστικες εισφορες.... :smt013

Ειναι υποχρεωση μας να αντισταθουμε...κανεις να μην κανει φορολογικη δηλωση του χρονου.....βρε ΟΥΣΤ..
"Give me control of a nation's money supply, and I care not who make its laws"
- Mayer Amschel Rothschild (Founder of Rothschild Banking Dynasty)
Άβαταρ μέλους
parapa
Maniac poster

Δημοσ.: 12214
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 12th, 2007, 4:21 pm
Το μέλος parapa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:49 pm

talaipwros έγραψε:
genesis έγραψε: Σημαίνει ότι εγώ π.χ. με καθαρό εισόδημα 12700 ευρώ το 2011 θα χρωστάω στην εφορία το 2012 φόρο 726 ευρώ συν 135 ευρώ της έκτακτης εισφοράς που δεν έχω τώρα να πληρώσω, σύνολο 861 ευρώ επιπλέον αυτών που έχουν παρακρατηθεί. Τους γράφω κανονικά.

οχι, δεν τα λες καλα.

γράψε ένα παράδειγμα
sometimes the old ways are the best
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 28240
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 2:38 pm
Τοποθεσια: "Ανατολή"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:51 pm

σε οσους το αποφασανε,συνταξανε και ψηφισανε
τους γαμιεται ολο το σοι
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mhxanovios » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:52 pm

παρτε οπλα. μην το σκεφτεσται αλλο. και αμα δεν εχετε λεφτα για οπλο κλεψτε.
Born to kill
http://www.youtube.com/watch?v=eXuxMWbYEro

under έγραψε:

Εγω φιλε δεν εχω ψηφισει ποτε πασοκ και νδ,ειμαι εναντιον της μεταπολιτευτικης αριστεριστικης χολερας.
Άβαταρ μέλους
mhxanovios
Fast poster

Δημοσ.: 2931
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2010, 9:39 pm
Το μέλος mhxanovios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό jupiter » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:53 pm

talaipwros έγραψε:

οχι, δεν τα λες καλα.

Ούτε σύ τα λες καλά, Ταλαίπωρε. Το τραγικό δεν είναι μια κεραμίδα που ξέρουμε πως θα μας πέσει στο κεφάλι. Το τραγικό είναι, πως δεν ξέρουμε ΠΟΙΑ κεραμίδα θα μας πέσει στο κεφάλι ...
Τα μάθια δεν καλοθωρούν στο μάκρεμα του τόπου,
Μα πιο καλά και πιο μακρά, θωρεί η καρδιά τ' αθρώπου
Άβαταρ μέλους
jupiter
Fast poster

Δημοσ.: 3358
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2007, 9:55 pm
Το μέλος jupiter, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:53 pm

Lugozzi έγραψε:
talaipwros έγραψε:

οχι, δεν τα λες καλα.

γράψε ένα παράδειγμα

δε ξερω παραδειγμα ρε συ, αλλα αμα λεει 12700 καθαρα, προφανως τα μεικτα θα ειναι παραπανω.
Η εισφορα υπολογιζεται επι του μεικτου ποσου, οχι του καθαρου.
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 43381
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό genesis » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:53 pm

οχι, δεν τα λες καλα.

Το 2010 είχα καθαρό εισόδημα 13500 ευρώ. Το χαρτί που ήρθε γράφει 135 ευρώ σαν έκτακτη εισφορά.
Υπολογίζω δεν υπολογίζω μήπως έχω να πληρώσω; Περιουσία δεν έχω, ούτε αυτοκίνητο, ούτε καταθέσεις, μένω σε ενοίκιο, μικρά δάνεια έχω ήδη. Τα 12700 του 2011 είναι φυσικό να ξοδευτούν μέσα στο 2011, ας έρθει να κάνει καλύτερη διαχείριση ο Βενιζέλος.
Άβαταρ μέλους
genesis
Fast poster

Δημοσ.: 3084
Εγγραφη: Οκτώβριος 16th, 2005, 12:06 pm
Τοποθεσια: Ιωάννινα
Το μέλος genesis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:54 pm

στις περίπου καθαρές είναι. Τα χρήματα για ΟΑΕΕ/ΙΚΑ τα βγάζουν έξω. Θα πάμε όλοι στο ΔΕΝ πληρώνω σε λίγο και θα τελειώσει το νταβαντούρι. Για να εξακολουθεί το δημόσιο να είναι ελλειμματικό μας έχουν βγάλει την Παναγία στους φόρους
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσ.: 31634
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 12:16 am
Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό parapa » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 9:58 pm

Ξεχασαμε να αναφερουμε και τις εθιμικες πλεον αυξησεις σε ποτα,τσιγαρα κ.λ.π

Αν καποιος εχει ενα εισοδημα οπως η Genesis τοτε στην ουσια ο φορος που πληρωνει στο κρατος μαζι με φπα και λοιπους φορους φθανει κοντα στο 40% του εισοδηματος της... :o

Υπολογιστε το και θα δειτε..
"Give me control of a nation's money supply, and I care not who make its laws"
- Mayer Amschel Rothschild (Founder of Rothschild Banking Dynasty)
Άβαταρ μέλους
parapa
Maniac poster

Δημοσ.: 12214
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 12th, 2007, 4:21 pm
Το μέλος parapa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vatraxos » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:00 pm

genesis έγραψε:
οχι, δεν τα λες καλα.

Το 2010 είχα καθαρό εισόδημα 13500 ευρώ. Το χαρτί που ήρθε γράφει 135 ευρώ σαν έκτακτη εισφορά.
Υπολογίζω δεν υπολογίζω μήπως έχω να πληρώσω; Περιουσία δεν έχω, ούτε αυτοκίνητο, ούτε καταθέσεις, μένω σε ενοίκιο, μικρά δάνεια έχω ήδη. Τα 12700 του 2011 είναι φυσικό να ξοδευτούν μέσα στο 2011, ας έρθει να κάνει καλύτερη διαχείριση ο Βενιζέλος.

Καθαρό εισόδημα, αλλά προ φόρων. Μετά φόρων δεν είχες 12700.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, δέκα χρόνια σεχταρίζει
Άβαταρ μέλους
vatraxos
Ενωμοτάρχης συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 34812
Εγγραφη: Φεβρουάριος 13th, 2001, 2:00 am
Τοποθεσια: Ειδυλλιακή
Το μέλος vatraxos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:01 pm

Οι Δανοί πληρώνουν το 50%, έχει έργο ακόμα ο ΓΑΠ για να φτάσει τον στόχο του
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:02 pm

gdata έγραψε: Οι Δανοί πληρώνουν το 50%, έχει έργο ακόμα ο ΓΑΠ για να φτάσει τον στόχο του

οι Δανοι ωστοσο εχουν και ενα δανεζικο δημοσιο κρατος με μια αλφα ποιοτητα οχι μονο ζωης αλλα και παροχων
οι Ελληνες πληρωνουν διχως τις παροχες
exzorg
Extreme poster

Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vatraxos » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:02 pm

gdata έγραψε: Οι Δανοί πληρώνουν το 50%, έχει έργο ακόμα ο ΓΑΠ για να φτάσει τον στόχο του

Άλλο Δανία κι άλλο δάνεια...
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, δέκα χρόνια σεχταρίζει
Άβαταρ μέλους
vatraxos
Ενωμοτάρχης συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 34812
Εγγραφη: Φεβρουάριος 13th, 2001, 2:00 am
Τοποθεσια: Ειδυλλιακή
Το μέλος vatraxos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:04 pm

exzorg έγραψε:

οι Δανοι ωστοσο εχουν και ενα δανεζικο δημοσιο κρατος με μια αλφα ποιοτητα οχι μονο ζωης αλλα και παροχων

έλα τώρα που θες και και σοβαρό κράτος. Ο Έλληνας έχει καλό καιρό και νησιά, θα έχει και κράτος; Άντε, αχάριστοι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό exzorg » Σεπτέμβριος 27th, 2011, 10:09 pm

gdata έγραψε:
exzorg έγραψε:

έλα τώρα που θες και και σοβαρό κράτος. Ο Έλληνας έχει καλό καιρό και νησιά, θα έχει και κράτος; Άντε, αχάριστοι άνθρωποι

φιλε εγω εμαθα να ειμαι πλεονεκτης,τα θελω ολα
exzorg
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Εσωτερική πολιτική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑΙΝΕΙΑΝ06, geosot, Gordian Knot, i7-5960, migisukhoi, Εθνικοφιλελευθερος, λόγια κριθαράτα και 26 επισκέπτες