Ερωτησεις για το στρατο

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Captn, Chainis, LEONΑS, MARINA28, ritzeri, Νταρνάκας και 32 επισκέπτες

Re: Ερωτησεις για το στρατο

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:31 am

Πήγαινε κανε ανάβαση ρε. Τρέξε μαραθώνιο. Παίξε σε κονσόλα. Δεν αξίζει να πας Ειδικές δυνάμεις. Να σε ξυπνάνε μες την νύχτα και να σε κλωτσάνε, και άλλες μαλακίες. Μετά τον στρατό πήγαινε λίγο γυμναστήριο, φούσκωσε μπράτσα, και αγόρασε απο μοναστηράκι ΟΥΚ μπλουζάκια, για το και καλά :lol:
Εγω δεν πήγα ειδικές δυνάμεις, αλλά με βαλαν να ποτίσω το γκαζόν μια μέρα. Αυτό ηταν μεγάλο τεστ ψυχικής αντοχής, καθότι έβρεχε, και επίσης το στρατόπεδο δεν είχε γκαζόν :D Έφαγα και στέρηση εξόδου επειδή σπαταλούσα το νερό :lol:
Δεν πήγα όμως να παίξω μπάλα με την καρδιά του. Ουτε παλούκωσα το κεφάλι του έξω απο το διοικητήριο για παραδειγματισμό. Ούτε στον καφέ του έφτυσα.
Έμαθα κάτι; Έμαθα τα όρια μου; Οχι ακόμα θέλω να τα κάνω αυτά.
Άχρηστα όλα . Ναι υπάρχει Ι3 ένοπλο, και ναι οι ένοπλοι κοροϊδεύουν τους γιωταδες. Εγω τους κορόιδευα, αλλά φαντάζομαι πως με κορόιδευαν όταν μετά απο σκοπιά έκανα περίπολο σε τάγμα με δύναμη 15 άτομα και 2 ενόπλους, ενω αυτοί ήταν στα κρεβάτια τους.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 26264
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 3:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pepe_le_pew » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:40 am

Με μυωπία δεν γινεσαι οδηγος - ετσι μου ειπαν εμενα οταν με εβγαλαν Ι2 με 1 βαθμο μυωπία απο την αλλη κατα την διαρκεια της θητειας μου ειδα πολλους οδηγους να φορανε γυαλια μυωπιας :smt017 .

Το μουσικο οργανο το δηλωνεις μηπως εισαι καλός και θελεις σε παρουν σε καμια μουσικη μπαντα του στρατου .

Για τα αλλα δεν ξερω , εγω δεν θα πηγαινα καθολου στρατο στην θεση σου.

Αν θες να δοκιμασεις τα ψυχικα σου ορια βρες μια δουλεια :D :D
Άβαταρ μέλους
pepe_le_pew
Crazy poster

Δημοσ.: 7982
Εγγραφη: Νοέμβριος 9th, 2008, 9:26 pm
Το μέλος pepe_le_pew, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Dotcom » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:43 am

pepe_le_pew έγραψε:Με μυωπία Χωρίς μέσον δεν γινεσαι οδηγος - ετσι μου ειπαν εμενα οταν με εβγαλαν Ι2 με 1 βαθμο μυωπία απο την αλλη κατα την διαρκεια της θητειας μου ειδα πολλους οδηγους να φορανε γυαλια μυωπιας :smt017 .

Το μουσικο οργανο το δηλωνεις μηπως εισαι καλός και θελεις σε παρουν σε καμια μουσικη μπαντα του στρατου .

ΑΝΤΙαριστερά έγραψε:μου φαίνεται θα πάμε Βόρειο Κορέα, να φάμε πσωμάκι

http://www.dailymotion.com/video/xjp4b7 ... -il_travel
Άβαταρ μέλους
Dotcom
Crazy poster

Δημοσ.: 5177
Εγγραφη: Αύγουστος 25th, 2010, 1:23 pm
Το μέλος Dotcom, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:47 am

ZoSo έγραψε: Μ'αρεσουν πολυ αυτα που γραφετε, γιατι λογικα ετσι εχω ελπιδες να παω σε ειδικες δυναμεις ΚΑΙ να μη βγω γιοτας. Ακουω οτι εχει τεραστια διαφορα οι Ι2 απο τους Ι1. Κατ'αρχην, μονο οι Ι1 παιρνουν οπλο (ετσι νομιζα, τι ειναι αυτα για Ι3 ενοπλος που ειδα πιο πανω?), αρα μονο αυτοι μπορουν να παιρνουν σκοπιες. Οι αλλοι το μονο που μπορουν να κανουν λοιπον ειναι να καθαριζουν και να μαγειρευουν. Επισης τρωνε πολυ δουλεμα απο τους Ι1.

Θελω να παω σε ειδικες δυναμεις για να φτασω στα ορια μου. Και σωματικα και ψυχικα. Θελω να δω αν θα αντεξω ολα τα σωματικα καψονια που θα τρωω, και αν ειμαι αρκετα δυνατος σα χαρακτηρας για να βγω φυσιολογικος μετα απο εκει με ολους τους χρυσαυγιτες και την πλυση εγκεφαλου που θα υποστω.

Φυσικα και παιρνει ο Ι2 οπλο,σιγα μη χασει ο ΕΣ τους σκοπανθρωπους :lol:

ΥΓ.Και εγω στα 18 ηθελα να γινω πεζοναυτης.Μετα που ξεκαυλωσα και ηρεμησα,πηγα στον κανονικο τακτικο στρατο :lol: .Δωσε πανελληνιες,μπες Αθηνα, τελειωσε τη σχολη και το ολο θεμα σε ξανααπασχολει και τοτε.Μεχρι τοτε,ασχολησου με τη μεγιστη αποσταση δυο κοιλιων σε ενα στασιμο κυμα.
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζόν Χάλαρις » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:53 am

ZoSo έγραψε: Μ'αρεσουν πολυ αυτα που γραφετε, γιατι λογικα ετσι εχω ελπιδες να παω σε ειδικες δυναμεις ΚΑΙ να μη βγω γιοτας. Ακουω οτι εχει τεραστια διαφορα οι Ι2 απο τους Ι1. Κατ'αρχην, μονο οι Ι1 παιρνουν οπλο (ετσι νομιζα, τι ειναι αυτα για Ι3 ενοπλος που ειδα πιο πανω?), αρα μονο αυτοι μπορουν να παιρνουν σκοπιες. Οι αλλοι το μονο που μπορουν να κανουν λοιπον ειναι να καθαριζουν και να μαγειρευουν. Επισης τρωνε πολυ δουλεμα απο τους Ι1.

Θελω να παω σε ειδικες δυναμεις για να φτασω στα ορια μου. Και σωματικα και ψυχικα. Θελω να δω αν θα αντεξω ολα τα σωματικα καψονια που θα τρωω, και αν ειμαι αρκετα δυνατος σα χαρακτηρας για να βγω φυσιολογικος μετα απο εκει με ολους τους χρυσαυγιτες και την πλυση εγκεφαλου που θα υποστω.

I3 μπορεί να είσαι άοπλο ή ένοπλο.

Για να πας Ειδικές Δυνάμεις πρέπει να είσαι (νομίζω) το πολύ Ι2.Για έφεδρος αξιωματικός Ι1.

Φίλος μου κκες είχε πάει στα ΟΥΚ όταν ήταν ανοιχτά,φίλος μου αριστερής οικογένειας είναι τώρα στα ΛΟΚ στο βόλο.
Άβαταρ μέλους
Τζόν Χάλαρις
Maniac poster

Δημοσ.: 19413
Εγγραφη: Αύγουστος 12th, 2011, 7:03 am
Το μέλος Τζόν Χάλαρις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Φεβρουάριος 8th, 2012, 11:54 am

Τζόν Χάλαρις έγραψε:

I3 μπορεί να είσαι άοπλο ή ένοπλο.

Για να πας Ειδικές Δυνάμεις πρέπει να είσαι (νομίζω) το πολύ Ι2.Για έφεδρος αξιωματικός Ι1.

Φίλος μου κκες είχε πάει στα ΟΥΚ όταν ήταν ανοιχτά,φίλος μου αριστερής οικογένειας είναι τώρα στα ΛΟΚ στο βόλο.

Ο ΒΟλος δεν εχει Καταδρομεις,μονο Πεζοναυτες.
exzorg
Extreme poster

Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζόν Χάλαρις » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:01 pm

exzorg έγραψε:
Ο ΒΟλος δεν εχει Καταδρομεις,μονο Πεζοναυτες.

πεζοναύτης έστω.χειριστής βάρκας είναι.
Άβαταρ μέλους
Τζόν Χάλαρις
Maniac poster

Δημοσ.: 19413
Εγγραφη: Αύγουστος 12th, 2011, 7:03 am
Το μέλος Τζόν Χάλαρις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Haivan Doctor » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:33 pm

pepe_le_pew έγραψε:Με μυωπία δεν γινεσαι οδηγος - ετσι μου ειπαν εμενα οταν με εβγαλαν Ι2 με 1 βαθμο μυωπία απο την αλλη κατα την διαρκεια της θητειας μου ειδα πολλους οδηγους να φορανε γυαλια μυωπιας :smt017 .

Ρε Πεπε,μηπως ειχες και κανα αλλο προβλημα εκτος μυωπιας??(ελεος ρε,με 1 βαθμο μυωπια δεν βγαινεις Ι2,3,ενταξει ειδικοτητα οδηγος δεν πας αλλα οχι και Ι2)και βγηκες Ι2πχ πλατυποδια!!

Ζοσο
Μεσες,ακρες,σου απαντησαν οι συνφορουμιτες σχετικα με το καθεστως που ισχυει για καποιες απο τις αποριες σου.
Οσο αναφορα για της "ειδικες δυναμεις"(ΛΟΚ)...ενταξει,μην περιμενεις και πολλα πραματα,απο οσα εχεις ακουσει,να πιστευεις το 1/10 απο αυτα.
Αν θες πραγματικα να νιωσεις την εκπαιδευση ειδικων δυναμεων,και να δεις τις αντοχες σου,προσπαθησε να περασεις για ΕΤΑ ή στην χειροτερη δηλωσε πεζοναυτης(αν και απορριψες την επιλογη για αλεξιπτωτα,απο οτι βλεπω).
Τους εξυπνους ανθρωπους δεν τους φοβαμαι......τους ηλιθιους τρεμω.

Παρακαλω,ανοιξτε το στομα σας και καντε..

-Μπεεε!!!
Άβαταρ μέλους
Haivan Doctor
Fast poster

Δημοσ.: 3221
Εγγραφη: Αύγουστος 1st, 2006, 2:24 pm
Το μέλος Haivan Doctor, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:38 pm

KozaMostra έγραψε:
pepe_le_pew έγραψε:Με μυωπία δεν γινεσαι οδηγος - ετσι μου ειπαν εμενα οταν με εβγαλαν Ι2 με 1 βαθμο μυωπία απο την αλλη κατα την διαρκεια της θητειας μου ειδα πολλους οδηγους να φορανε γυαλια μυωπιας :smt017 .

Ρε Πεπε,μηπως ειχες και κανα αλλο προβλημα εκτος μυωπιας??(ελεος ρε,με 1 βαθμο μυωπια δεν βγαινεις Ι2,3,ενταξει ειδικοτητα οδηγος δεν πας αλλα οχι και Ι2)και βγηκες Ι2πχ πλατυποδια!!

Ζοσο
Μεσες,ακρες,σου απαντησαν οι συνφορουμιτες σχετικα με το καθεστως που ισχυει για καποιες απο τις αποριες σου.
Οσο αναφορα για της "ειδικες δυναμεις"(ΛΟΚ)...ενταξει,μην περιμενεις και πολλα πραματα,απο οσα εχεις ακουσει,να πιστευεις το 1/10 απο αυτα.
Αν θες πραγματικα να νιωσεις την εκπαιδευση ειδικων δυναμεων,και να δεις τις αντοχες σου,προσπαθησε να περασεις για ΕΤΑ ή στην χειροτερη δηλωσε πεζοναυτης(αν και απορριψες την επιλογη για αλεξιπτωτα,απο οτι βλεπω).

ΕΤΑ αυστηρα επαγγελματιες(και δυσκολη επιλογη,χειροτερη απο ΟΥΚ)
Αλεξιπτωτα θελει βυσμα.
Εχει να επιλεξει οοοοοοταν παει στρατο και συνεχιζει να το σκεφτεται για ΕΔ, μεταξυ πεζοναυτων αμφιβιων και ορεινων καταδρομων
exzorg
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Haivan Doctor » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:42 pm

exzorg έγραψε:
KozaMostra έγραψε:

Ζοσο

Αλεξιπτωτα θελει βυσμα.
Εχει να επιλεξει οοοοοοταν παει στρατο και συνεχιζει να το σκεφτεται για ΕΔ, μεταξυ πεζοναυτων αμφιβιων και ορεινων καταδρομων

Ρε Εξ,τα ΕΤΑ αλεξιπτωτα δεν ειναι??ή κανω λαθος??..και δεχονται ακομα κληρωτους σε αντιθεση βεβαια με τα ΟΥΚ??

ΥΣ..και φυσικα εννοω αμα επιλεξει αλεξιπτωτα,να εχει και βυσμα!!

-Μπεεε!!!
Άβαταρ μέλους
Haivan Doctor
Fast poster

Το μέλος Haivan Doctor, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ZoSo » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:43 pm

exzorg έγραψε:
KozaMostra έγραψε:

Ζοσο

Αλεξιπτωτα θελει βυσμα.

ΕΤΑ δε θελω γιατι εχει υπερβολικα πολλους τραυματισμους. Ειπαμε, δε θελω να καλοπερασω στο στρατο, αλλα οχι και ετσι. Δε μου αρεσει πολυ η θαλασσα γι'αυτο ηθελα ΟΥΚ, στα ΛΟΚ νομιζω θα περασω καλυτερα.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man to fish; and you can sell him fishing equipment.
Άβαταρ μέλους
ZoSo
Casual Poster

Δημοσ.: 891
Εγγραφη: Αύγουστος 13th, 2011, 1:48 am
Το μέλος ZoSo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Φεβρουάριος 8th, 2012, 12:44 pm

Ρε μην μπερδευεστε
ΕΤΑ=Ειδικα Τμηματα Αναγνωρισης
Ειναι μοναδα φαντασμα πρακτικα,δεν μπορεις να βρεις τιποτα σχετικα με αυτους επι της ουσιας.
Ο λογος ειναι πως σχεδιαζονται να επιχειρησουν πισω απο το μετωπο εως ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ πισω.
Εξου και αυστηρα επαγγελματιες.

ΥΓ.ΟΟταν ξαναπαας στρατο,τα λεμε.Μεχρι τοτε σκεψου σοβαρα την επιλογη Δοκιμος :smt002
exzorg
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό pepe_le_pew » Φεβρουάριος 8th, 2012, 1:03 pm

KozaMostra έγραψε:

Ξερω γω μπορει το χαρτι να ελεγε Γιωτα 1 οχι οδηγος και οχι Ι2 οχι οδηγος , ενταξει φοραγα και γυαλια οταν μπηκα στον γιατρο !!!
Άβαταρ μέλους
pepe_le_pew
Crazy poster

Δημοσ.: 7982
Εγγραφη: Νοέμβριος 9th, 2008, 9:26 pm
Το μέλος pepe_le_pew, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Haivan Doctor » Φεβρουάριος 8th, 2012, 1:05 pm

exzorg έγραψε: Ρε μην μπερδευεστε
ΕΤΑ=Ειδικα Τμηματα Αναγνωρισης*
Ειναι μοναδα φαντασμα πρακτικα,δεν μπορεις να βρεις τιποτα σχετικα με αυτους επι της ουσιας.
Ο λογος ειναι πως σχεδιαζονται να επιχειρησουν πισω απο το μετωπο εως ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ πισω.
Εξου και αυστηρα επαγγελματιες.

ΥΓ.ΟΟταν ξαναπαας στρατο,τα λεμε.Μεχρι τοτε σκεψου σοβαρα την επιλογη Δοκιμος :smt002

*Μια διορθωση ΕΤΑ=Ειδικο Τμημα Αλεξιπτωτιστων
Αν και εχεις δικιο οσο αναφορα οτι δεχονται μονο επαγγελματιες πλεον τα ΕΤΑ.
Προφανως επειδη στα δικα μου χρονια, ΕΤΑτζηδες θεωρουσαμε τους αλεξιπτωτιστες..γι αυτο εγραψα περι ΕΤΑ.
Με τα σημερινα δεδομενα,εννοω να προσπαθησει να περασει στην ΣΧΑΛ μεσω των ΛΟΚ.

-Μπεεε!!!
Άβαταρ μέλους
Haivan Doctor
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Haivan Doctor » Φεβρουάριος 8th, 2012, 1:11 pm

pepe_le_pew έγραψε:
KozaMostra έγραψε:

Ξερω γω μπορει το χαρτι να ελεγε Γιωτα 1 οχι οδηγος και οχι Ι2 οχι οδηγος , ενταξει φοραγα και γυαλια οταν μπηκα στον γιατρο !!!

Ρε Πεπε εγω ειχα..και εξακολουθω να εχω μυωπια(1,25Δ-1,75Α)και ειμουν Ι1..και ασε εμενα....σειρα μου στο φυλακιο(προκαλυψεως) πρεπει να ειχε τουλαχιστον 4 βαθμους μυωπια(οι φακοι απο τα γυαλια του ηταν σαν τους πατος του μπουκαλιου τις κοκακολας)και ηταν Ι1,και εκτελουσε κανονικα υπηρεσια(ενεδρες,περιπολα,ασκησεις ετοιμοτητας).

Γι αυτο μου φανηκε παραξενο.

-Μπεεε!!!
Άβαταρ μέλους
Haivan Doctor
Fast poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Captn, Chainis, LEONΑS, MARINA28, ritzeri, Νταρνάκας και 32 επισκέπτες