Αεροδρομια

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Αεροδρομια

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 4th, 2012, 11:49 am

Ενα απο τα αγαπημενα μου σημεία ενος ταξιδιού ειναι το αεροδρόμιο.

Αγαπημενα αεροδρόμια
Σχιπολ(Αμστερνταμ) - Απίστευτα ευκολο, μεγάλο, μπορεις να σπαταλησεις άνετα χρονο
Καπιταλ(Πεκινο) - το μεγαλυτερο αεροδρομιο, φανταστείτε οτι εχει αυτονομο μετρο 4 στασεων :o πολύ εντυπωσιακό
Ρουζινιε(Πράγα) - μικρό, εύκολο, ζεστο αεροδρομιο.
Τσανγκι(Σιγκαπουρη) - ο,τι και να πει κανεις ειναι λίγο. ολα 5*
Κεπ Λαπ Κοκ(Χονγκ Κονγκ) - οτι ισχύει και για τη Σιγκαπουρη συν το οτι ειναι ενα αυτονομο νησι....
DXB(Dubai) - τελειες υπηρεσίες, μαγαζια
Γιοζεφ Στραους (Μοναχο) - πρωτη αγαπη και παντοτινη

Αποφευγω
Frankfurt MAIN - τεραστιοτατο χωρις κατι το ιδιαιτερο, κλεινει ευκολα απο χιονια, τρελος αερας
Διεθνες αεροδρομιο Ντοχα - μονο και μονο το οτι κανεις κανενα τεταρτο με το λεωφοριακι να φτασεις απο το αεροδρομιο στο αεροπλανο, φτανει
Ολα τα ιταλικα για ανταποκριση - παιζεις ζαριά με τις βαλιτσες σου
Tegel (Βερολινο) - απιστευτα βρωμικο, μαγαζια δεκαετίας 70

Το Ελ. Βενιζέλος παιζει εκτος συναγωνισμού γιατι ομορφο-ασχημο κλπ κλπ δε παιζουν ρολο. Εκεινη την ωρα πρωτα μετραει η χαρα του "Φευγω" :lol: :lol: :lol:

Ακουω δικές σας προτάσεις
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 20505
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 1:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Αεροδρομια

Δημοσίευσηαπό exzorg » Ιούλιος 4th, 2012, 11:54 am

Το Μοναχο ειναι οντως γαματο και προσφερει και τζαμπα σοκολατα,καφε,τσαι(ασχετως αν ειναι κακης ποιοτητας).

Χειροτερο ολων οσον εχω δει μαλλον αυτο του Οσλο.
Αν και το Heathrow ωρες ωρες ειναι υπερβολικα ΓΤΠΚ για μεγαλο αεροδρομιο(βλεπε terminal 5).
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Έκτορας » Ιούλιος 4th, 2012, 11:58 am

Ερμής έγραψε: Ενα απο τα αγαπημενα μου σημεία ενος ταξιδιού ειναι το αεροδρόμιο.

Αγαπημενα αεροδρόμια
Σχιπολ(Αμστερνταμ) - Απίστευτα ευκολο, μεγάλο, μπορεις να σπαταλησεις άνετα χρονο

Εχουν ακομα εκεινες τις κιτρινες-μπλε σακουλες "SEE-BUY-FLY"; :lol:
Σίσιτς, πρώην παίκτης τρύλου και ΟΦΗ, για κ. Πουλινάκη: "Μας είχε πει πως, αν κερδίσουμε τον Παναθηναϊκό, θα πάρουμε τρεις μισθούς"
Άβαταρ μέλους
Έκτορας
Doom Spirit from Above

Δημοσ.: 79213
Εγγραφη: Ιούνιος 15th, 2005, 6:27 am
Το μέλος Έκτορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:01 pm

(μην βαράτε)

Αεροδόμιο Ελληνικού! Ιστορικό και πανεύκολο σαν μια στάση μετρό.
Cavaliere Alessandrino έγραψε:Χριστουγεννιάτικες κουραδομηχανές.
Ηλίθια πρόσωπα, ανώμαλες οικογένειες στον δρόμο, κατανάλωση και υποκρισία.
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσ.: 3769
Εγγραφη: Δεκέμβριος 2nd, 2010, 5:57 pm
Τοποθεσια: Southern L.A.
Το μέλος Diavlos_1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 4th, 2012, 12:02 pm

Diavlos_1 έγραψε: (μην βαράτε)

Αεροδόμιο Ελληνικού! Ιστορικό και πανεύκολο σαν μια στάση μετρό.

το ανατολικό ή το δυτικο?

Ettore... αν σου πω οτι δε το εχω προσεξει.. :oops:

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:09 pm

Ανατολικό καλύτερα. Θυμάμαι ατελείωτους καφέδες (και τσιγάρα παρακαλώ!) στο "Goodbye", το καφέ του αεροδρομίου πάνω από το σημείο απογείωσης στην πίστα.
Οικογενειακά πράγματα...
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Το μέλος Diavlos_1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Ιούλιος 4th, 2012, 12:15 pm

Diavlos_1 έγραψε:Ανατολικό καλύτερα. Θυμάμαι ατελείωτους καφέδες (και τσιγάρα παρακαλώ! ) στο "Goodbye", το καφέ του αεροδρομίου πάνω από το σημείο απογείωσης στην πίστα.
Οικογενειακά πράγματα...

Έχω βγάλει ώρες εκεί πίνοντας καφέδες και καπνίζοντας, κοιτώντας τα αεροπλάνα ν' απογειώνονται και να ονειρεύομαι ταξίδια.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Μπιμπελό στρατηγίνα

Δημοσ.: 29955
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 6:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:19 pm

Diavlos_1 έγραψε:Ανατολικό καλύτερα. Θυμάμαι ατελείωτους καφέδες (και τσιγάρα παρακαλώ! ) στο "Goodbye", το καφέ του αεροδρομίου πάνω από το σημείο απογείωσης στην πίστα.
Οικογενειακά πράγματα...

Κακή στιγμή του αεροδρομίου η απογείωση ενός Concorde (λόγω αναγκαστικής προσγείωσης) που κατέβασε αρκετές τζαμαρίες στις εγκαταστάσεις. :cry:
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:20 pm

Daria Pavlovna έγραψε:
Οικογενειακά πράγματα...

Έχω βγάλει ώρες εκεί πίνοντας καφέδες και καπνίζοντας, κοιτώντας τα αεροπλάνα ν' απογειώνονται και να ονειρεύομαι ταξίδια.

Ασε που είχε και κλιματισμό! Η πρώτη μου επαφή με... κλιματιστικό.
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 4th, 2012, 12:23 pm

Diavlos_1 έγραψε:
Οικογενειακά πράγματα...

Κακή στιγμή του αεροδρομίου η απογείωση ενός Concorde (λόγω αναγκαστικής προσγείωσης) που κατέβασε αρκετές τζαμαρίες στις εγκαταστάσεις. :cry:

Πες μου οτι ήσουν εκεί στη μια απο τις δυο φορές που κατέβηκε κονκορντ!!!!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:26 pm

Όχι, αλλά ήμουν σίγουρα δυό τρια χιλιόμετρα νοτιότερα. :wink:
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 4th, 2012, 12:28 pm

Diavlos_1 έγραψε: Όχι, αλλά ήμουν σίγουρα δυό τρια χιλιόμετρα νοτιότερα. :wink:

Επι Ωνάση ήταν να πάρει και η ΟΑ Concorde, αλλα αποριφθηκε η πρόταση λόγω ρύπων.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Perseus » Ιούλιος 4th, 2012, 12:28 pm

εγω θυμαμαι κατι ωραιες εποχες ,εμπαινες στοαεροπλανο και δεν ηξερες που θα βγεις...

Εικόνα
"επίσεις υπήρχε ένας μικρός συνωστισμός Εβραίων έξω από τους παραδοσιακούς φούρνους σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας και της Πολωνίας..."
Υποκλινομαι...
Άβαταρ μέλους
Perseus
Extreme poster

Δημοσ.: 39718
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2004, 12:12 am
Το μέλος Perseus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Ιούλιος 4th, 2012, 12:37 pm

Σκέφτομαι ότι (αναγκαστικά) το αεροδρόμιο Ελληνικού το έχουν επισκεφτεί σχεδόν όλες οι προσωπικότητες
του παγκοσμίου στερεώματος του 20ου αιώνα...
Βαρετές επισκέψεις.
μου αρέσει
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Μαυροβασίλης » Ιούλιος 4th, 2012, 12:41 pm

Της Ζυρίχης διότι, εκτός των άλλων, έχει ένα πολύ ωραίο σιγκαρ μπαρ εντός.
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου
Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Crazy poster

Δημοσ.: 8001
Εγγραφη: Ιούλιος 23rd, 2005, 10:14 pm
Το μέλος Μαυροβασίλης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ταξίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες