Αποχαιρέτα την Συρια που χανεται

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας

Συντονιστές: Ομάδα συντονισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: CoolBreeze, George_V, zagkor και 12 επισκέπτες

Re: Αποχαιρέτα την Συρια που χανεται

Δημοσίευσηαπό Metranion » Σεπτέμβριος 12th, 2013, 9:17 pm

Mandravelikos έγραψε:
CHARLEMAGNE έγραψε:
2ον) Δεν υπαρχουν ''μπαζουκας'' τωρα !!!
Μπαζουκας ηταν η ονομασια αντιαρματικων ΠΑΟ (Πυροβολα Ανευ Οπισθοδρομησεως) των Αμερικανων στον Β'ΠΠ !!!
Τοτε πηγες (ΑΝ ΠΗΓΕΣ ΠΟΤΕ...) στρατιωτης ;

Τı στοίχημα πας ότι μια χαρά θα τα χρησιμοποιήσει ο ΕΣ τα ΠΑΟ αν χρειαστεί. Εγώ δηλαδή γιατί εκπαιδευτηκα σε αυτά, για να ρθεις εσύ σήμερα να μας πεις ότι δεν υπάρχουν πια? Ε?

Που να καταλάβει το γίδιον, πως η λέξη μπαζούκας είναι ένας κοινωνικός όρος που χρησιμοποιείται ευρέως, όπως το άρμα ως τάνκ;
Northern Spirit έγραψε:Αν εγω ημουνα ενας απο το 1.5 εκατομυριο ανεργων και ετρωγα σε συσιτια θα εκανα το παν να οργανωσω κινημα των εξαθλιωμενων.
Άβαταρ μέλους
Metranion
Fast poster

Δημοσ.: 3531
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 8th, 2011, 10:35 pm
Τοποθεσια: maître des anions
Το μέλος Metranion, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mhxanovios » Σεπτέμβριος 12th, 2013, 9:20 pm

και ολα τα ξερει πια. ουτε ο ραμπο δεν ειχε τοσσες γνωσεις. :smt005 :smt005 :smt005
Born to kill
http://www.youtube.com/watch?v=eXuxMWbYEro

under έγραψε:

Εγω φιλε δεν εχω ψηφισει ποτε πασοκ και νδ,ειμαι εναντιον της μεταπολιτευτικης αριστεριστικης χολερας.
Άβαταρ μέλους
mhxanovios
Fast poster

Δημοσ.: 2841
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2010, 9:39 pm
Το μέλος mhxanovios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 12th, 2013, 9:24 pm

CHARLEMAGNE έγραψε: Εικόνα

Εικόνα

:watch:

Εικόνα
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 39847
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Scouser » Σεπτέμβριος 12th, 2013, 10:59 pm

Καλά, ο ταλαιπ πρέπει να ειναι ο συντονιστής που απολαμβάνει περισσότερο τον ρόλο του, προτείνω να τον ανακήρυξουμε σε δεξί χέρι του Σιντ. :lol:
“A nation that cannot control its borders is not a nation.”
Ronald Reagan

Non sibi sed patriae
Άβαταρ μέλους
Scouser
Maniac poster

Δημοσ.: 15430
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 8:45 am
Το μέλος Scouser, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CHARLEMAGNE » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 7:19 am

talaipwros έγραψε:
CHARLEMAGNE έγραψε: Εικόνα

Εικόνα

:watch:

Εικόνα

Μου γραφουν 10 ατομα,αλλα εγω δεν ...πρεπει να απαντησω ;
Με βριζουν (''γιδι'' με γραφει ο αλλος...και δεν ειναι το χειροτερο που γραφουν) αλλα δεν τα σβηνεις..
Μου σβηνεις ποστς..
Μου ''μετρας'' τα βιντεο..
Με απειλεις....
Δεν καταλαβαινω αυτο το κολλημα σου με εμενα.
Δηλαδη τι μηνυμα περνας στους αλλους ; : <<βριστε τον Σαρλεμαν...απανω του...εγω ειμαι εδω αν κουνηθει...θα τον ''φτιαξω''>> ; !!
Το παλιο γνωστο κολπο / καραμελα...''σπαμαρεις...τρολ'' για οποιον δεν γουσταρουμε.
Σπαμαρω γιατι χθες εβαλα 8 ποστ ;
Προχθες,ο metranion ποσταρε κι αυτος 8 ποστ και ο Heir transparent 16 !!!!!
Τον ιδιο η και διπλασιο αριθμο ποστ γραψανε.
Αυτοι δεν....σπαμαρουν ; !!
Τελευταία επεξεργασία απο CHARLEMAGNE την Σεπτέμβριος 13th, 2013, 10:42 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
LIFE WILL NEVER BE THE SAME AS IT WAS AGAIN
Άβαταρ μέλους
CHARLEMAGNE
Crazy poster

Δημοσ.: 6205
Εγγραφη: Νοέμβριος 1st, 2008, 9:09 am
Τοποθεσια: AΘΗΝΑ
Το μέλος CHARLEMAGNE, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CHARLEMAGNE » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 8:33 am

Mandravelikos έγραψε:
CHARLEMAGNE έγραψε:
Μπαζουκας ηταν η ονομασια αντιαρματικων ΠΑΟ (Πυροβολα Ανευ Οπισθοδρομησεως) των Αμερικανων στον Β'ΠΠ !!!

Τı στοίχημα πας ότι μια χαρά θα τα χρησιμοποιήσει ο ΕΣ τα ΠΑΟ αν χρειαστεί. Εγώ δηλαδή γιατί εκπαιδευτηκα σε αυτά, για να ρθεις εσύ σήμερα να μας πεις ότι δεν υπάρχουν πια? Ε?

Δεν μιλησα για τα ΠΑΟ ''γενικα''.
Κι ουτε για το τι θα κανει ο Ελληνικος Στρατος αν χρειαστει.
Διορθωσα τον Metranion που ειχε παρει φορα και εκανε τον...''ξερολα στραταρχη'' και εγραφε ασχετοσυνες για....''μπαζουκα'' που στην σημερινη εποχη δεν υπαρχουν,για να χρησιμοποιουνται στους πολεμους και μαλιστα στον πολεμο της Συριας για τον οποιο μιλαμε

Metranion έγραψε:
Mandravelikos έγραψε:
CHARLEMAGNE έγραψε:

Που να καταλάβει το γίδιον, πως η λέξη μπαζούκας είναι ένας κοινωνικός όρος που χρησιμοποιείται ευρέως, όπως το άρμα ως τάνκ;

Ακου ρε ο ασχετος !!!
Η λεξη ''μπαζουκα'' ειναι...''κοινωνικος ορος'' !!!
Ρε εχουμε 2013 και οχι 1944 !!!
Παρεδεξου οτι εγραψες ΑΛΛΗ ΜΙΑ βλακεια γιατι οσο πας να την μπαλωσεις,τα κανεις χειροτερα.
Τρομαρα σου....εκανες και ερωτησεις σε αλλους για το ποιο ειναι το πιο αδυνατο σημειο στο αρμα !!
Ο Β'ΠΠ και ο πολεμος στην Κορεα,εχουν τελειωσει εδω και χρονια.

mhxanovios έγραψε: και ολα τα ξερει πια. ουτε ο ραμπο δεν ειχε τοσσες γνωσεις. :smt005 :smt005 :smt005

Αυτο ειναι που ενοχλει τελικα...ετσι ;
Μην βρεθει καποιος και ξερει ''δυο'' πραγματα που δεν ξερουμε εμεις και μας βγαλει ασχετους,να πεσουμε να τον φαμε !!
Ολα δεν τα ξερω...αυτα που ξερω ομως τα λεω και ουτε θα ντραπω να πω οτι ''ξερω'',απο τον φοβο μην πεταχτει ο καθε κομπλεξικος και με πει ''ξερολα''.
Αν εχεις να βρεις λαθος σε κατι που εγραψα (κατι που δεν το αποκλειω....) κατσε με επιχειρηματα / αποδειξεις,να μου το πεις.
Οι ειρωνιες...οι βρισιες...το φιμωμα δεν ειναι ''απαντηση''.
Τελευταία επεξεργασία απο CHARLEMAGNE την Σεπτέμβριος 13th, 2013, 9:54 am, επεξεργάστηκε 4 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
CHARLEMAGNE
Crazy poster

Το μέλος CHARLEMAGNE, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό phallagitis » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 8:46 am

Καλά άσ' τις κόντρες τώρα κι ανέβασε κάνα βιντεάκι με τα κατορθώματα των αλαχμπαράκηδων, δε ξέρω κάτι παθαίνω τώρα τελευταία άμα δεν ακούσω καμμιά εικοσαριά φορές μαζεμένες το αλλαχουακμπάρ τους, νιώθω ότι κάποια αόρατη δύναμη με προστατεύει, να ρε παιδί μου πετάγομαι περίπτερο, αισθάνομαι, ότι δε θα με πατήσει αμάξι η άμα με χτυπήσει θα διαλυθεί κι εγώ θα μείνω κόκκαλο στη θέση μου ανέπαφος..

Βγαίνω έξω, αισθάνομαι, ότι σε λίγο όλα τα θυληκά θα σπαρταράνε στα πόδια μου και σε λίγο στο κρεβάτι μου, οδηγώ και νιώθω ότι είμαι ο σουμάχερ..

Άμα αρχίζω και ξεχνάω το feeling που πιάνουν τα σαλαφάκια, πιάνω τον εαυτό μου ν' αλλαχμπαρίζω κι ο ίδιος επικίνδυνα..
Scouser έγραψε: Οι διάλογοι παν-ρόκο είναι πραγματικά βγαλμένοι απο τα άδυτα του πιο παρανοϊκού σουρεαλισμού που μπορεί να κρύβεται στο Δρομοκαΐτειο. :lol:
Άβαταρ μέλους
phallagitis
Maniac poster

Δημοσ.: 10286
Εγγραφη: Φεβρουάριος 5th, 2011, 1:08 am
Το μέλος phallagitis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό <RedAlert> » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 11:22 am

οι Δυτικοί έχουν εξοπλίσει ήδη με σύγχρονο οπλισμό τους μισθοφόρους-κατσίβελους επομένως λιώνει οριστικά η καραμέλα..

http://www.washingtonpost.com/world/nat ... story.html

δωράκι από Μααλουλα!

η κατάληξη κάθε τζιχαντιστή μισθοφόρου στη Συρία, αργά ή γρήγορα!

♣ ♣ ♣
Άβαταρ μέλους
<RedAlert>
Crazy poster

Δημοσ.: 5761
Εγγραφη: Οκτώβριος 22nd, 2011, 9:55 am
Το μέλος <RedAlert>, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CHARLEMAGNE » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 1:53 pm

Επιτελους μια ''απαντηση'' !!!
Μαλιστα...
Εβαλε ο Red Alert βιντεο που δειχνουν καποια επιτυχια απο την πλευρα Ασσαντ (1 νεκρος ανταρτης στην Μαλουλα) και επιτυχιες των Κουρδων εναντιων των Ισλαμιστων ανταρτων.
Εχω μια διαφωνια ως προς τον σχολιασμο (εγω στα βιντεο που βαζω δεν κοροιδευω...βριζω...κλπ) τους νεκρους του Συριακου Στρατου,αλλα αυτο ειναι στην διαθεση του καθενος.
Ειναι ομως ,κατι...
Με το να παρουσιαζουμε οσο το δυνατον περισσοτερα βιντεο,φωτογραφιες,χαρτες κλπ (εγω απο τους ανταρτες και οποιος αλλος θελει απο την πλευρα του Συριακου Στρατου0 θα εχουμε μια ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ καλυτερη ''εικονα'' του τι πραγματικα συμβαινει.
Μπορουμε να κρατησουμε το ''Θεμα'' σε αυτο το επιπεδο και να αφησουμε τις κοντρες,τις βρισιες,τα ασχετα θεματα κλπ ;
Άβαταρ μέλους
CHARLEMAGNE
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό CHARLEMAGNE » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 1:56 pm

Οι ανταρτες κατελαβαν την μεγαλη στρατιωτικη βαση της 66ης Ταξιαρχιας και 3 χωρια (Ghadshya...Arshona...Al Asafrs) στην Ανατολικη HAMA.
12 / 9 / 2013

Aρμα του Συριακου Στρατου δεχεται πληγμα απο αντιαρματικο πυραυλο Konkurs.
12 / 9 / 2013

Aρμα Τ-72 του Συριακου Στρατου,κατεστραμενο στην Daraya της Δαμασκου.
Ο πυργος εχει αποκοληθει απο το υπολοιπο αρμα και εχει πεταχτει αρκετα μετρα μακρυα.
13 / 9 / 2013

Το βιντεο παρουσιαζει μια αποτυχημενη προσπαθεια του Συριακου Στρατου να ξεμπλοκαρει τον Αυτοκινητοδρομο μεταξυ Sfirah και Khanasser,τον οποιο εχουν κλεισει οι ανταρτες.
Οι ανταρτες φαινεται να κατεστρεψαν / ακονητοποιησαν 4 αρμα του Συριακου Στρατου,ο οποιος υποχωρησε.
11 / 9 / 2013

Τελευταία επεξεργασία απο CHARLEMAGNE την Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:11 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
CHARLEMAGNE
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό George_V » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:11 pm

Πάντως με τα μέχρι στιγμής (μερικώς ανεξακρίβωτα) στοιχεία οι απώλειες των 2 πλευρων ειναι οι εξής:

Συριακός Στρατός

Νεκροι στρατιωτες και αστυνομικοι: 27654
Νεκροι εθνοφύλακες/πολιτοφύλακες: 17824
Κρατικοι Αξιωματουχοι: 1000
Αιχμάλωτοι: 3500
Χεσμπολαχ: 171-178
Ιρανοι Φρουροί της Επανάστασης: 13

Αντάρτες

Νεκροι αντάρτες: 21860-45650 *
Νεκροι διαδηλωτες (αρχη εμφυλίου): 979
Αιχμάλωτοι αντάρτες: 9000-41508 *

Κουρδοι

Νεκροι μαχητές: 81

* Ανεξακρίβωτες πληροφορίες καθως ειτε οι ανταρτες δεν δίνουν πληροφορίες είτε δεν μπορουν να διασταυρωθουν τα νουμερα κι ετσι ο αριθμός των νεκρων και των αιχμαλώτων παρουσιαζει μεγαλες αποκλίσεις...

Πηγές: http://www.khaleejtimes.com/kt-article- ... ember6.xml
http://www.huffingtonpost.co.uk/2012/11 ... 81341.html
https://www.facebook.com/syriaohr/posts/414917708616573
http://www.ncr-iran.org/en/news/iran-wo ... -to-beirut
http://www.ncr-iran.org/en/news/terrori ... d-in-syria
http://www.ncr-iran.org/en/news/terrori ... sad-regime
http://ansamed.ansa.it/ansamed/en/news/ ... 89467.html
https://www.vdc-sy.info/index.php/en/home
Golden Age έγραψε:
George_V έγραψε:
Δεκτον ο Στάλιν εφαγε κοσμο... Αλλα εξηγησε μας την παρουσια του τοτενκοπφ και του Wolfsangel στην ΧΑ...

Έτσι γουστάρουμε ρε!
Άβαταρ μέλους
George_V
Maniac poster

Δημοσ.: 12204
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 12:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:32 pm

CHARLEMAGNE έγραψε:
Με το να παρουσιαζουμε οσο το δυνατον περισσοτερα βιντεο,φωτογραφιες,χαρτες κλπ (εγω απο τους ανταρτες και οποιος αλλος θελει απο την πλευρα του Συριακου Στρατου0 θα εχουμε μια ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ καλυτερη ''εικονα'' του τι πραγματικα συμβαινει.

Οχι, δεν ειναι αυτο το πνευμα του phorum.
οσοι θενε σπαμ αδιακοπα βιντεο να πανε αλλου
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 39847
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 10:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Εμπεδοκλής » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:37 pm

Άλλα δύο βιντεάκια για σήμερα αλλιώς δικαστής Ντρέντ θα πάρει το όπλο του. :lol:
Άβαταρ μέλους
Εμπεδοκλής
Crazy poster

Δημοσ.: 5653
Εγγραφη: Νοέμβριος 12th, 2011, 3:22 pm
Το μέλος Εμπεδοκλής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mandravelikos » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 3:27 pm

CHARLEMAGNE έγραψε: Δεν μιλησα για τα ΠΑΟ ''γενικα''.
Κι ουτε για το τι θα κανει ο Ελληνικος Στρατος αν χρειαστει.
Διορθωσα τον Metranion που ειχε παρει φορα και εκανε τον...''ξερολα στραταρχη'' και εγραφε ασχετοσυνες για....''μπαζουκα'' που στην σημερινη εποχη δεν υπαρχουν,για να χρησιμοποιουνται στους πολεμους και μαλιστα στον πολεμο της Συριας για τον οποιο μιλαμε

Εντάξει, στο στρατό τα λέμε ΠΑΟ αλλά στην καθομιλουμένη τα λέμε και μπαζούκας, σιγά το πράγμα. Και υπάρχουν, μια χαρά υπάρχουν. Υποτίθεται ότι ήταν προς απόσυρση αλλά αν χρειαστεί θα χρησιμοποιηθούν, και ισως να χρησιμοποιούνται και στη Συρία, ποιος ξέρει.
Και επειδή πρέπει να υπολογίσεις μόνοs σου που θα ρίξεις, σε σχέση και με την ταχύτητα του άρματος κλπ, σιγά μην πετύχεις τίποτα :-)
Αλλά από το καθόλου..
‘‘Δεν δικαιούσθε διά να ομιλείτε...‘‘
Άβαταρ μέλους
Mandravelikos
Fast poster

Δημοσ.: 4499
Εγγραφη: Ιανουάριος 8th, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Asia
Το μέλος Mandravelikos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ελληνικος πολιτισμος » Σεπτέμβριος 13th, 2013, 3:52 pm

τα πραγματα ειναι πολύ διαφορετικα

Εικόνα

http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-22798391

Βλέπουμε οτι η κυρια δυναμη των προδοτων-ανταρτων ειναι στα συνορα με τη Τουρκια(καλα τωρα...) αλλα και περιεργως φυλάνε και το ποταμι, στη δευτερη περιπτωση βεβαια υποψιαζομαι οτι η ενοπλες δυναμεις της Συριας δεν θεωρουν τοσο σημαντικο το ποταμι.
Wasteeeed!!!
Άβαταρ μέλους
Ελληνικος πολιτισμος
New poster

Δημοσ.: 102
Εγγραφη: Ιούνιος 8th, 2012, 5:31 pm
Το μέλος Ελληνικος πολιτισμος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Διεθνής πολιτική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: CoolBreeze, George_V, zagkor και 12 επισκέπτες