Υγρός στίβος, τα φώτα σας

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

Υγρός στίβος, τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Αύγουστος 1st, 2012, 9:56 pm

Μου αρέσει να παρακολουθώ κολύμβηση, θα ήθελα να ήμουν αθλητής σε κούρσες στην πισίνα. Δυστυχώς ούτε ταλέντο έχω ενώ και ξέρω μάλλον κακό κολύμπι. Αν κάνω παιδί ποτέ θα ήθελα να αθλείται στην κολύμβηση.
Θα κάνω μερικές ερωτήσεις μιας που δεν γνωρίζω πολύ καλά τα πράγματα.

1. Με αφορμή την 16χρονη Κινέζα, τι ντόπα λέτε να πήρε; Ή το φυσάνε και δεν κρυώνει οι Αμερικάνοι;
2. Ο εκφωνητής είπε ότι άλλαξαν οι κανονισμοί των μαγιό. Τι ίσχυε, τι ισχύει;
3. Μερικοί φορούν σκουφάκια, μερικοί όχι. Είναι τελικά προαιρετικό; Ή πρέπει να έχεις ξυρισμένο κεφάλι για αυτό;
4. Τα γυαλάκια δεν θολώνουν στα μάτια τους;
5. Πώς γίνονται οι κούρσες από προκριματικούς μέχρι τελικό;
If you can bear to hear the truth you’ve spoken, twisted by knaves to make a trap for fools...
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Δημοσ.: 28530
Εγγραφη: Ιούλιος 28th, 2010, 12:41 am
Τοποθεσια: Χαμένο νησί
Το μέλος κάποιος_Νίκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Υγρός στίβος, τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό exzorg » Αύγουστος 1st, 2012, 10:04 pm

κάποιος_Νίκος έγραψε: Μου αρέσει να παρακολουθώ κολύμβηση, θα ήθελα να ήμουν αθλητής σε κούρσες στην πισίνα. Δυστυχώς ούτε ταλέντο έχω ενώ και ξέρω μάλλον κακό κολύμπι. Αν κάνω παιδί ποτέ θα ήθελα να αθλείται στην κολύμβηση.
Θα κάνω μερικές ερωτήσεις μιας που δεν γνωρίζω πολύ καλά τα πράγματα.

1. Με αφορμή την 16χρονη Κινέζα, τι ντόπα λέτε να πήρε; Ή το φυσάνε και δεν κρυώνει οι Αμερικάνοι;
2. Ο εκφωνητής είπε ότι άλλαξαν οι κανονισμοί των μαγιό. Τι ίσχυε, τι ισχύει;
3. Μερικοί φορούν σκουφάκια, μερικοί όχι. Είναι τελικά προαιρετικό; Ή πρέπει να έχεις ξυρισμένο κεφάλι για αυτό;
4. Τα γυαλάκια δεν θολώνουν στα μάτια τους;
5. Πώς γίνονται οι κούρσες από προκριματικούς μέχρι τελικό;

1.Που θες να ξερουμε;Το ο,τι πηρε ωστοσο ειναι στανταρ.
2.Παλαιοτερα βαζανε στολη που ειχε πολυ μικρη τριβη με το νερο και εκανες φανταστικους χρονους.Ωστοσο το ληξανε γιατι περισσοτερο αγωνιζονταν οι στολες και λιγοτερο οι αθλητες.
3.ΤΟ σκουφακι το βαζεις αν εχεις πολυ μαλλι ωστε
-να μην γεμιζει η πισινα τριχες
-να εχεις λιγοτερη τριβη
-να προστατευονται τα αυτια.
Για μια κουρσα δε χρειαζεται τοσο πολυ το πρωτο και το τριτο,αλλα το 2ο μαστ αν θες να μειωσεις την τριβη.Επισης για αυτο οι κολυμβητες ξυριζονται στο σωμα.
4.Οχι.
5.Τι εννοεις;
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ρωμανός » Αύγουστος 1st, 2012, 10:09 pm

Exzorg ποιός είχε ειδική στολή, σχεδιασμένη για τον ίδιο και μόνο; Ο Φελπς ή ο Θορπ;
Green Dragon έγραψε:
Otto Weininger έγραψε:εύχεσαι καρκίνο σε όποιον ψηφίσει ΝΔ.
σωστά ;

ΝΑΙ
ΞΕΚΑΘΑΡΑ
Άβαταρ μέλους
Ρωμανός
... Of Steel And Music

Δημοσ.: 16468
Εγγραφη: Νοέμβριος 5th, 2011, 5:53 pm
Τοποθεσια: Nova Roma
Το μέλος Ρωμανός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Αύγουστος 1st, 2012, 10:12 pm

Ευχαριστώ exzorg.

Στο 5. εννοώ τη διαδικασία μέχρι τον τελικό. Προκρίνονται όσοι έχουν καλύτερο χρόνο ή όσοι κερδίζουν τις προκριματικές κούρσες; αυτό θέλω να καταλάβω.

Τα του 3. τα γνωρίζω (πηγαίνω κατά καιρούς και κολυμπώ) ωστόσο είχα την εντύπωση ότι το σκουφί είναι υποχρεωτικό στους αγώνες, μέχρι που είδα 2-3 ξεσκούφωτους. Θεωρητικά δηλαδή μπορεί ο άλλος να πάει στην κούρσα με την κοτσίδα;
Επίσης, τα γυαλικά είναι υποχρεωτικά; Γιατί όλοι έχουν σκούρα; Είναι ειδική κατασκευή ή μου φαίνεται; Στην πισίνα έχω γυαλιά δικά μου, αλλά δεν μοιάζουν σε αυτά που βλέπω να φορούν οι αθλητές. Και πώς γίνεται να μη θολώνουν, εγώ μετά από λίγο τυφλώνομαι.
If you can bear to hear the truth you’ve spoken, twisted by knaves to make a trap for fools...
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Το μέλος κάποιος_Νίκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Αύγουστος 1st, 2012, 10:25 pm

Μου έκανε επίσης εντύπωση η συνέντευξη του προπονητή της Κινέζας, που έλεγε ότι της έκανε ενέσεις με "βιταμίνες" δυο φορές την ημέρα. Μα είναι δυνατόν να μιλάμε για "νόμιμα σκευάσματα" και να γίνεται η χορηγία με ενδοφλέβια; Ακόμη και ολότελα φυσιολογική να είναι η ουσία, η ένεση εφόσον δεν γίνεται για θεραπεία τραυματισμού, μου φαίνεται απαράδεκτη.
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Ρωμανός » Αύγουστος 1st, 2012, 10:26 pm

κάποιος_Νίκος έγραψε: ενέσεις με "βιταμίνες" δυο φορές την ημέρα

Enough said.
Green Dragon έγραψε:
Otto Weininger έγραψε:εύχεσαι καρκίνο σε όποιον ψηφίσει ΝΔ.
σωστά ;

ΝΑΙ
ΞΕΚΑΘΑΡΑ
Άβαταρ μέλους
Ρωμανός
... Of Steel And Music

Δημοσ.: 16468
Εγγραφη: Νοέμβριος 5th, 2011, 5:53 pm
Τοποθεσια: Nova Roma
Το μέλος Ρωμανός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό xristos » Αύγουστος 1st, 2012, 10:27 pm

τι να κανει; πρεπει να προσαρμοστει
xristos
Crazy poster

Δημοσ.: 6474
Εγγραφη: Ιούλιος 13th, 2010, 9:37 pm
Το μέλος xristos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό hannavandertrollen » Αύγουστος 1st, 2012, 10:31 pm

η κινεζα δεν ειναι ντοπε. χθες στα αλλα στυλ (πεταλουδα κτλ) τα πηγε κανονικα, μονο στο ελευθερο παιρνει φορα.
θεωρω οτι οι κινεζοι δινουν τοσο σημασια στους τυπους και στην εικονα τους που ποτε δεν θα το ρισκαραν.
Άβαταρ μέλους
hannavandertrollen
Fast poster

Δημοσ.: 3357
Εγγραφη: Μάιος 17th, 2012, 2:03 pm
Το μέλος hannavandertrollen, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Αύγουστος 1st, 2012, 10:37 pm

Ρωμανός έγραψε:

Enough said.

Άμα είναι να τρυπιούνται ακόμη και για αθώα πορτοκαλάδα που λέει ο λόγος, ας κάνουν και μια Ολυμπιάδα "διαβητικών"...
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Willard » Αύγουστος 1st, 2012, 10:57 pm

1.Συμφωνώ με vandertrolen
http://www.naftemporiki.gr/sports/story?id=2216821

2.Από το 2010 τέλος στα συνθετικά μαγιο,επιστροφή στα υφασμάτινα

3.προαιρετικό.οι ελάχιστοι που δεν θέλουν να φοράνε είναι με ξυρισμένο κεφάλι

4.δεν ξέρω

5.προκριματικοί,ημιτελικοί,τελικός - τρείς κούρσες γιά το μετάλλιο
Άβαταρ μέλους
Willard
Fast poster

Δημοσ.: 1774
Εγγραφη: Απρίλιος 13th, 2009, 10:42 pm
Τοποθεσια: Βόρειος
Το μέλος Willard, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Αύγουστος 1st, 2012, 11:04 pm

Ρωμανός έγραψε: Exzorg ποιός είχε ειδική στολή, σχεδιασμένη για τον ίδιο και μόνο; Ο Φελπς ή ο Θορπ;

Δεν θυμαμαι αλλα δεν θα εκπλησσομουν αν ηταν και οι 2.\
Παντως με τον 2ο ειχε δημιουργηθει θεμα λογω χορηγων(οπως και με τον Spitz οποιος θυμαται το στιγμιοτυπο με τα παπουσια)
κάποιος_Νίκος έγραψε:
Ρωμανός έγραψε:

Enough said.

Άμα είναι να τρυπιούνται ακόμη και για αθώα πορτοκαλάδα που λέει ο λόγος, ας κάνουν και μια Ολυμπιάδα "διαβητικών"...

Θεωρητικα οι ενδοβλεβιες βοηθουνε τη μεγαλυτερη αποδοση των βιταμινων αλλα μεταξυ μας δεν ειναι οι βιταμινες που κανουν τη διαφορα.
Οταν μια γυναικα,μιση στο υψος απο εναν παγκοσμιο πρωταθλητη κολυμβησης εχει καλυτερο χρονο απο αυτον,κατι βρωμαει και ζεχνει.
Θυμιζω την περιπτωση Γκριφιθ Τζοουνς που το 1984 πηρε το χρυσο με τον ιδιο χρονο που εκανε ο Βαλερι Μπορτζοφ το 1980 και μετα πεθανε απο την πολυ ντοπα.

κάποιος_Νίκος έγραψε: Ευχαριστώ exzorg.

Στο 5. εννοώ τη διαδικασία μέχρι τον τελικό. Προκρίνονται όσοι έχουν καλύτερο χρόνο ή όσοι κερδίζουν τις προκριματικές κούρσες; αυτό θέλω να καταλάβω.

Τα του 3. τα γνωρίζω (πηγαίνω κατά καιρούς και κολυμπώ) ωστόσο είχα την εντύπωση ότι το σκουφί είναι υποχρεωτικό στους αγώνες, μέχρι που είδα 2-3 ξεσκούφωτους. Θεωρητικά δηλαδή μπορεί ο άλλος να πάει στην κούρσα με την κοτσίδα;
Επίσης, τα γυαλικά είναι υποχρεωτικά; Γιατί όλοι έχουν σκούρα; Είναι ειδική κατασκευή ή μου φαίνεται; Στην πισίνα έχω γυαλιά δικά μου, αλλά δεν μοιάζουν σε αυτά που βλέπω να φορούν οι αθλητές. Και πώς γίνεται να μη θολώνουν, εγώ μετά από λίγο τυφλώνομαι.

Λοιπον,αν θελει ας παει με την κοτσιδα αλλα θα εχει τετοια οπισθελκουσα που σιγα μη βγει στος τελικους.
Αν θες γυαλια που να μη θολωνουν,αγορασε ακριβοτερα.Προτεινω Arena ή Speedo.Μακρια απο Puma(αν βρεις).
Στο 5,λυπαμαι,δεν καταφερα να παρακολουθησω αναλυτικα τους αγωνες.Μετα την ξεφτυλλα του 2008 στο Πεκινο που δωσανε χρυσο σε αθλητη που βγηκε 2ος,δεν θελω να ξερω τη FINA.
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26060
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 12:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό λα'ι'κιστής » Αύγουστος 1st, 2012, 11:52 pm

Ρωμανός έγραψε: Exzorg ποιός είχε ειδική στολή, σχεδιασμένη για τον ίδιο και μόνο; Ο Φελπς ή ο Θορπ;

Δεν θυμαμαι αλλα δεν θα εκπλησσομουν αν ηταν και οι 2.\
Παντως με τον 2ο ειχε δημιουργηθει θεμα λογω χορηγων(οπως και με τον Spitz οποιος θυμαται το στιγμιοτυπο με τα παπουσια)
κάποιος_Νίκος έγραψε:
Ρωμανός έγραψε:

Enough said.

Θεωρητικα οι ενδοβλεβιες βοηθουνε τη μεγαλυτερη αποδοση των βιταμινων αλλα μεταξυ μας δεν ειναι οι βιταμινες που κανουν τη διαφορα.
Οταν μια γυναικα,μιση στο υψος απο εναν παγκοσμιο πρωταθλητη κολυμβησης εχει καλυτερο χρονο απο αυτον,κατι βρωμαει και ζεχνει.
Θυμιζω την περιπτωση Γκριφιθ Τζοουνς που το 1984 πηρε το χρυσο με τον ιδιο χρονο που εκανε ο Βαλερι Μπορτζοφ το 1980 και μετα πεθανε απο την πολυ ντοπα.

κάποιος_Νίκος έγραψε: Ευχαριστώ exzorg.

Λοιπον,αν θελει ας παει με την κοτσιδα αλλα θα εχει τετοια οπισθελκουσα που σιγα μη βγει στος τελικους.
Αν θες γυαλια που να μη θολωνουν,αγορασε ακριβοτερα.Προτεινω Arena ή Speedo.Μακρια απο Puma(αν βρεις).
Στο 5,λυπαμαι,δεν καταφερα να παρακολουθησω αναλυτικα τους αγωνες.Μετα την ξεφτυλλα του 2008 στο Πεκινο που δωσανε χρυσο σε αθλητη που βγηκε 2ος,δεν θελω να ξερω τη FINA.[/quote]
Σωστό το κουμμούνι. ΤΟ σκάνδαλο.
Άβαταρ μέλους
λα'ι'κιστής
Fast poster

Δημοσ.: 1924
Εγγραφη: Ιούλιος 20th, 2011, 1:27 pm
Το μέλος λα'ι'κιστής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αlexandros_29 » Αύγουστος 2nd, 2012, 9:20 am

κάποιος_Νίκος έγραψε:

Στην Κινα στης αρχεσ του 1990 το κινεζικο καθεστος αρχισε κρατικο προγραμα δημιουργιας "συλλεκτων μεταλλιων". Απο 4 ετων σε περνει το κρατος και σε ξεζουμιζει(υπαρχει προσφατο ντοκυμαντερ περι αυτου που ειναι σοκαριστικο).

Ειναι κοινο μυστικο οτι υπαρχει κρατικο προγραμμα ντοπαρισματος απο τοτε !!! Στα μεσα της δεκαετιας του 90 οι κινεζες κυριαρχουσαν στην κολυμβηση μεχρι που πιαστηκε ντοπε ολη η ομαδα... μετα απο αυτο απλος εξαφανιστικαν για πανω απο 6 χρονια απο τα μεταλλια. Τωρα απλος εχουν μαθει το μαθημα τους, και βελτιωθηκαν στις λεπτομερειες :wink:
Άβαταρ μέλους
Αlexandros_29
Fast poster

Δημοσ.: 1449
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2006, 11:49 am
Το μέλος Αlexandros_29, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Αύγουστος 2nd, 2012, 10:14 am

ενα σιχαμενο τιπ για να μην θολωνουν τα γυαλια.

πριν βουτηξεις, τα φτυνεις, και τα τριβεις να παει το σαλιο σε ολο το γυαλι, τα ξεπλενεις και τα φορας.

στις μασκες καταδυσης τουλαχιστον ετσι γινεται.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Crazy poster

Δημοσ.: 7661
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 4:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό mafia manager » Αύγουστος 2nd, 2012, 10:18 am

Μιας και είσαι ψαροντουφεκάς ,αν θες να αποφύγεις το σιχαμένο της υπόθεσης, ακριβώς ίδια δουλειά κάνει να περάσεις το γυαλί από μέσα με κομμένη εκείνη την ώρα πατάτα. Ε μια πατατούλα στο πορτ παγκάζ δεν είναι δα τίποτα δύσκολο. :wink:
Άβαταρ μέλους
mafia manager
Extreme poster

Δημοσ.: 27403
Εγγραφη: Οκτώβριος 17th, 2009, 10:04 am
Το μέλος mafia manager, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Αθλητικά

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες