Σκυλος: ο καλυτερος και πιστοτερος φιλος του ανθρωπου

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Σκυλος: ο καλυτερος και πιστοτερος φιλος του ανθρωπου

Δημοσίευσηαπό Northern Spirit » Απρίλιος 7th, 2013, 11:34 pm

Επειδη ειχε ανοιξει νημα για γατια ανοιγω και ενα για σκυλους...Τρομερα ζωα τα προτιμω απο τις γατες...Εζησα αρκετα χρονια με σκυλια (κι ας μην ητανε δικα μου) και ητανε εξαιρετικη η καθημερινοτητα μαζι τους..

Σαφως καλυτερα απο την κωλογατα που ερχοτανε τα χαραματα στο δωματιο και πατουσε στο κεφαλι μου για να περασει στο παραθυρο (που ητανε διπλα μου) να δει το χαραμα.. :smt013 :smt013 :smt013

Εικόνα
«Διά τους σημερινούς έλληνας, είναι η Ελλάς τόπος κατάλληλος μόνον προς γεροντικήν ανάπαυσιν και αιώνιον ύπνον. Πολύ προτιμοτέρα η εξορία παρά να ζη τις εντός κοιμητηρίου» (Εμμ. Ροιδης)
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Extreme poster

Δημοσ.: 33943
Εγγραφη: Ιανουάριος 12th, 2011, 2:33 am
Τοποθεσια: Novus Ordo Seclorum-Great Britain
Το μέλος Northern Spirit, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Σκυλος: ο καλυτερος και πιστοτερος φιλος του ανθρωπου

Δημοσίευσηαπό Crack Whore » Απρίλιος 7th, 2013, 11:37 pm

Northern Spirit έγραψε: Εζησα αρκετα χρονια με σκυλια (κι ας μην ητανε δικα μου) και ητανε εξαιρετικη η καθημερινοτητα μαζι τους..

γκζέρουμε, γκζέρουμε...

Εικόνα
"Ακούστηκε από τον κύριο Τσίπρα ότι είμαστε νεοναζιστική οργάνωση.....δεν είμαστε οργάνωση είμαστε πολιτικό κόμμα!"

Η.Κ.
Άβαταρ μέλους
Crack Whore
Fast poster

Δημοσ.: 4103
Εγγραφη: Ιούνιος 10th, 2011, 1:26 am
Το μέλος Crack Whore, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Νταρνάκας » Απρίλιος 7th, 2013, 11:41 pm

Northern Spirit έγραψε:
Σαφως καλυτερα απο την κωλογατα

Eίμεθα γατόφιλοι κύριε,μη μας προκαλείτε έτσι!
Οὕτω τὸ δίκαιον κέκριται, τὸν κρείττω τοῦ ἥττονος ἄρχειν καὶ πλέον ἔχειν.
Πλάτων, Γοργίας, 483.δ
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Extreme poster

Δημοσ.: 23825
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 12:55 am
Τοποθεσια: Εμμανουήλ Παππάς Σερρών
Το μέλος Νταρνάκας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Northern Spirit » Απρίλιος 7th, 2013, 11:46 pm

εγω γενικα ειμαι φιλζως αλλα οι γατες ειναι υπουλες..δεν τις πολυπαω..

Τετοιος ητανε ο Μπεν που ειχα στο αλλο σπιτι στην Αγγλια: :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

Εικόνα
«Διά τους σημερινούς έλληνας, είναι η Ελλάς τόπος κατάλληλος μόνον προς γεροντικήν ανάπαυσιν και αιώνιον ύπνον. Πολύ προτιμοτέρα η εξορία παρά να ζη τις εντός κοιμητηρίου» (Εμμ. Ροιδης)
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Extreme poster

Δημοσ.: 33943
Εγγραφη: Ιανουάριος 12th, 2011, 2:33 am
Τοποθεσια: Novus Ordo Seclorum-Great Britain
Το μέλος Northern Spirit, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Απρίλιος 8th, 2013, 12:08 am

Εικόνα

1000 φορες σκυλο. ειχα βρει το καλοκαιρι ενα τετοιο μαλλον. ηταν 1 μερας με κλειστα ματια. σκουνα την εβγαλα μετα απο λιγες μερες την εδωσα σε κατι φιλους ιταλους.
δύο μαστοί σου, ὡς δύο νεβροὶ δίδυμοι δορκάδος·

Εἰς κῆπον καρύας κατέβην ἰδεῖν ἐν γεννήμασι τοῦ χειμάῤῥου, ἰδεῖν εἰ ἤνθισεν ἡ ἄμπελος, ἐξήνθησαν αἱ ῥοαί· ἐκεῖ δώσω τοὺς μαστούς μου σοί.

Σολομών
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Fast poster

Δημοσ.: 2497
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 9:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Σκύλος: ὁ καλλίτερος καὶ πιστότερος φίλος τοῦ ἀνθρώπου.

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 8th, 2013, 6:31 am

.......... ........... Εικόνα

Μπορῶ νὰ πῶ: ΝΑΙ. Καὶ βέβαια +
Ὅταν τὰ παιδιὰ ἦταν μικρὰ, εἴχαμε, γιὰ ὀκτὼ χρόνια, ἀπὸ νεογέννητη, τὴν θρυλική μας Μπεμπίτσα.
Τὴν λατρεύαμε ὅλοι μας. Καὶ ἤμουν τ' ἀφεντικό της. Ἔφευγα περιοδεῖες καὶ κοιμόταν στὴν θέση μου.
Στὰ παιδιὰ διάβαζα ἱστορίες καὶ ὁ,τιδήποτε ἀφοροῦσε σκυλιὰ, βλέπαμε ταινίες, λέγαμε ἀστεῖα: Τὰ Νέα τῆς Μπεμπίτσας λίγο πρὶν κοιμηθοῦν τὰ παιδάκια μου!
Κάθε βράδυ κι' ἄλλο σκυλο-νανουριστικὸ ὅ,τι μοῦ κατέβαινε στὸ μυαλὸ μακρᾶς διαρκείας. Περιπέτειες-ποταμὸς!
[* Ἡ Μπεμπίτσα ἀστυνομικίνα, Ὁρκομωσία Γατοεξολόθρευσης.
* Ἡ Μπεμπίτσα στὸ Φεστιβὰλ γαβγιστικοῦ κινηματογράφου.
* Ἡ Μπεμπίτσα Τζίντζερ Ρότζερς καὶ ὁ μπαμπὰς Φρὲντ Ἀσταὶρ, φυσικὰ χορεύουν "Καριόκα".
* Δύο παιδάκια μαθαίνουν νὰ γαβγίζουν σωστὰ! καὶ ἄλλες ἱστορίες]

Ὅμως δὲν ἀφήσαμε τὴν Μπεμπίτσα ποτὲ νὰ ζευγαρώσει κι' αὐτὸ τῆς προκάλεσε καρκίνο. Ἔτσι τὴν χάσαμε.
Ἔχω δώσει ἀναρίθμητες μάχες μὲ τοὺς Ἕλληνες γι' αὐτὸ τὸ σκυλὶ - καὶ γιὰ ἄλλα, ξένα, ὅπου κι' ἄν βρεθῶ.
Τὸ σκυλὶ θέλει φροντίδα ἄλλου εἴδους.
Ἡ ζωή μου ποτὲ δὲν ἦταν εὔκολη - πιὸ εὔκολη εἶναι τώρα ποὺ κάθε μέρα ἔχω τὴν αἴσθηση πὼς ξεψυχάω καὶ ζῶ ἐντελῶς μόνος - ὁπότε στράφηκα πρὸς τὶς γά-
τες, ποὺ τὶς λατρεύω κι' αὐτὲς. Ὅμως μὲ τὴν Μπεμπίτσα μιλοῦσα - ἄν ζοῦσε κι' ἄλλο ἴσως τῆς μάθαινα καὶ νὰ διαβάζει. Τὴν σκέψη μου τὴν προλάβαινε.
Καὶ καθὼς καὶ τὶ δὲν ἔχουν δεῖ τὰ μάτια μου, καὶ τὶ δὲν ἔχουν ἀκούσει τ' αὐτιά μου, καὶ τὶ δὲν ἔχω σιχαθεῖ στὸν κόσμο,
μετὰ τὸ βιβλίο, τὸ θέατρο, τὴν μουσικὴ, τὸν χορὸ καὶ κάθε φώτιση,
ὁ σκύλος εἶναι ὁ καλλίτερος καὶ πιστότερος φίλος τοῦ ἀνθρώπου.
Τελευταία επεξεργασία απο ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ την Απρίλιος 8th, 2013, 6:50 am, επεξεργάστηκε 4 φορές συνολικά.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.

* Ζῶ μὲ δύο ἐρωμένες, τὴν Γαλήνη (Σολωμὸς),
τὴν Τρικυμία (Σαίξπηρ).
* Γιὰ χρήση κειμένου μου, χρειάζεστε ἔγκρισή μου (Π.Μ.)
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 22597
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 10:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὀν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ξημερώνει » Απρίλιος 8th, 2013, 6:37 am

Συμφωνούν και οι φίλοι της Πάολας! :D
Go Diego, πάμε Diego.
~ Dorούλα the explorer
xOxO
Ξημερώνει
New poster

Δημοσ.: 6
Εγγραφη: Απρίλιος 8th, 2013, 6:17 am
Το μέλος Ξημερώνει, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό RusArmy » Απρίλιος 8th, 2013, 10:22 am

Πολυ ωραια τα λαμπραντορ Νορθεν εχω μια θυληκια νομιζω Εγγλεζικης προελευσης,
μπορω να πω οτι τα λαμπραντορ ειναι μακραν τα ποιο εξυπνα σκυλια.

Αν δεν κανω λαθος η διαφορα σε σωματικη διαπλαση το Εγγλεζικο
εχει ποιο φαρδι στηθος μακροστενο σωμα και κοντα ποδια ;

Και το Καναδεζικο εχει ψηλα ποδια ποιο πολυ τριχα, στενο στηθος και μεγαλυτερη ουρα ;

νορθεν κανω καπου λαθος ;

Στην φωτογραφια ειναι 10μηνων και 23 κιλα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
RusArmy
Casual Poster

Δημοσ.: 812
Εγγραφη: Ιανουάριος 10th, 2012, 3:12 am
Το μέλος RusArmy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό phallagitis » Απρίλιος 8th, 2013, 11:08 am

Northern Spirit έγραψε: Επειδη ειχε ανοιξει νημα για γατια ανοιγω και ενα για σκυλους...Τρομερα ζωα τα προτιμω απο τις γατες...Εζησα αρκετα χρονια με σκυλια (κι ας μην ητανε δικα μου) και ητανε εξαιρετικη η καθημερινοτητα μαζι τους..

Σαφως καλυτερα απο την κωλογατα που ερχοτανε τα χαραματα στο δωματιο και πατουσε στο κεφαλι μου για να περασει στο παραθυρο (που ητανε διπλα μου) να δει το χαραμα.. :smt013 :smt013 :smt013

Μακράν καλύτερος ο σκύλος από το εγωϊστικότερο κατοικίδιο στον πλανήτη..
Το παιχνίδι, που κάνεις με το σκύλο και η αγάπη-αφοσίωση στο αφεντικό του, δεν το βρίσκεις για κανένα λόγο στη γάτα, χωρίς να θέλω να γενικεύσω(σαφώς και υπάρχουν πολύ φιλικές, παιχνιδιάρικες γάτες, που αγαπάνε το αφεντικό τους), αλλά σα μέσο όρο συμπεριφορών σκυλιών και γατιών, που έχω παρατηρήσει προσωπικά, εκεί καταλήγω..

Γι' αυτό και βέβαια, έχω ένα απίστευτο σκυλί..
SundropsInTheHauntedCity έγραψε:θα έπρεπε η τουρκία να πάρει σχεδόν ολόκληρο το νησί, να στριμώξει τους Ε/Κ σε μια γωνιά και να τους γαμάει στους βομβρδισμούς, μπας και καταλάβουν κάτι γλύφτες του ισραήλ τι θα πει μπατχερτ.
Άβαταρ μέλους
phallagitis
Maniac poster

Δημοσ.: 11054
Εγγραφη: Φεβρουάριος 5th, 2011, 1:08 am
Το μέλος phallagitis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AZUREUS » Απρίλιος 8th, 2013, 11:52 am

Ώρες ώρες σιχαίνομαι τον εαυτό μου που αναγκάζω ένα πλάσμα να εξαρτάται σε τέτοιο βαθμό απο μένα.
Φαγητό, νερό, στειρώσεις...
Το βρίσκω εγωιστικό, κομπλεξικό, και εξουσιαστικό. Και άσχημη η λέξη "αφεντικό' που μεταχειριζόμαστε για τους εαυτούς μας απέναντί τους.
Καλύτερα σύντροφοι μας.
Ο σύντροφος Αζώρ να λέμε.
Με "παρηγορεί" μόνο οτι κάποιοι δείχνουν ανάλογες και χειρότερες συμπεριφορές στα ίδια τα παιδιά τους.
Αβυσσος η ψυχή του εγωιστή ανθρώπου.
Otto Weininger έγραψε:
Last Veteran έγραψε:
ένα κίνημα φασιστικό/ναζιστικό/εθνικιστικό/αυταρχικό/χουντικό/χιτλερικό/αυγοφιδίτικο

είμαστε η ΔΕΞΙΑ.

Ελευθερία ή φασισμός.
AZUREUS
Maniac poster

Δημοσ.: 11309
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2007, 4:41 pm
Το μέλος AZUREUS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 8th, 2013, 12:14 pm

AZUREUS έγραψε: Ώρες ώρες σιχαίνομαι τον εαυτό μου που αναγκάζω ένα πλάσμα να εξαρτάται σε τέτοιο βαθμό απο μένα.
Φαγητό, νερό, στειρώσεις...
Το βρίσκω εγωιστικό, κομπλεξικό, και εξουσιαστικό. Και άσχημη η λέξη "αφεντικό' που μεταχειριζόμαστε για τους εαυτούς μας απέναντί τους.
Καλύτερα σύντροφοι μας.
Ο σύντροφος Αζώρ να λέμε.
Με "παρηγορεί" μόνο οτι κάποιοι δείχνουν ανάλογες και χειρότερες συμπεριφορές στα ίδια τα παιδιά τους.
Αβυσσος η ψυχή του εγωιστή ανθρώπου.
Ἔτσι μακάρι νὰ ἦταν οἱ ἄνθρωποι.
Ἀλλὰ τὸ ἀντίστροφο, αὐτὸ ποὺ ζῶ, θεληματικὰ ἐγὼ, δὲν εἶναι εὔκολο: κάποιος ποὺ δὲν ἐπιβαρύνει κανέναν, δὲν ζητάει τίποτα ἀπὸ κα-
νέναν, οὔτε ἅγιο!
Οὐδέποτε ἤθελα δούλους - οὔτε κἄν ἕνα σκυλὶ. Λέγοντας πιὸ πάνω "ἀφεντικὸ" ἤθελα νὰ δηλώσω ὅτι ὁ σκύλος ἀφοσιώνεται σὲ κάποιον.
Κι' ἄλλωστε ἐδῶ μιλᾶμε γιὰ "φίλο" ἤ "σύντροφο" - ὅμως κι' αὐτὲς οἱ λέξεις ἀρκοῦν; κυριολεκτοῦμε;
Γιατὶ δὲν πρέπει καὶ νὰ παρασυρόμαστε ἀπὸ ἐντυπώσεις τῆς στιγμῆς καὶ νὰ λέμε ὅ,τι θέλουμε, χωρὶς ἀντίκρυσμα.
Τέλος, μπορεῖ ὁ ἄνθρωπος νὰ ζήσει χωρὶς ἀνθρώπους; Ὄχι, ποτὲ. Τὰ τέρατα πᾶνε μαζὺ.
Βρὲς ἄκρη.
ὡραῖος, ὀλέθριος.

τὴν Τρικυμία (Σαίξπηρ).
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὀν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 8th, 2013, 3:48 pm

βραβεῖον Ζώου-Κλινὸ.

Εικόνα
Ἐπειδὴ τὸ ἀξίζεις!
ὡραῖος, ὀλέθριος.

τὴν Τρικυμία (Σαίξπηρ).
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Απρίλιος 8th, 2013, 8:27 pm

Μπορεί μια ισχνή και φοβιτσιάρα γάτα να σηκώσει 75+ κιλά;
Εικόνα

Μπορεί.

Εικόνα

Μπορεί ο Διαβολος να ρίξει κάτω σκύλο 75+ κιλά με ένα χάδι;

Μπορεί.
Εικόνα

Η γειτονιά του Μήτσου είναι χωρισμένη σε δύο μεγάλα στρατόπεδα.
Κάποιοι πιστεύουν ότι ο Μήτσος είναι Κόλεϊ-Χάσκι ενώ οι παλαιότεροι ισχυρίζονται ότι είναι.... Λάση. :smt005
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσ.: 3507
Εγγραφη: Δεκέμβριος 2nd, 2010, 5:57 pm
Τοποθεσια: Southern L.A.
Το μέλος Diavlos_1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AZUREUS » Απρίλιος 8th, 2013, 8:48 pm

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:
Οὐδέποτε ἤθελα δούλους - οὔτε κἄν ἕνα σκυλὶ. Λέγοντας πιὸ πάνω "ἀφεντικὸ" ἤθελα νὰ δηλώσω ὅτι ὁ σκύλος ἀφοσιώνεται σὲ κάποιον.
Κι' ἄλλωστε ἐδῶ μιλᾶμε γιὰ "φίλο" ἤ "σύντροφο" - ὅμως κι' αὐτὲς οἱ λέξεις ἀρκοῦν; κυριολεκτοῦμε;

Δεν αναφερόμουν σε σένα κλινοσοφιστή για την σχέση του σκύλου με το "αφεντικό" του και συγνώμη αν σου δόθηκε αυτή η εντύπωση.

Αυτοκριτική έκανα περισσότερο. Αλλο είδος αυτός, αλλο είδος εγω, δύσκολη η ρημάδα η συνύπαρξη.
φιλικά... :D
Otto Weininger έγραψε:
Last Veteran έγραψε:
ένα κίνημα φασιστικό/ναζιστικό/εθνικιστικό/αυταρχικό/χουντικό/χιτλερικό/αυγοφιδίτικο

είμαστε η ΔΕΞΙΑ.

Ελευθερία ή φασισμός.
AZUREUS
Maniac poster

Δημοσ.: 11309
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2007, 4:41 pm
Το μέλος AZUREUS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 9th, 2013, 7:22 pm

Ἀφορμὴ γιὰ συζήτηση ἦταν, AZUREUS, τίποτ' ἄλλο, μὴ θίγεσαι ἔτσι εὔκολα!
ὡραῖος, ὀλέθριος.

τὴν Τρικυμία (Σαίξπηρ).
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες