Όσοι απήργησαν εχθές

Η πολιτική στην Ελλάδα.

Συντονιστές: Ομάδα συντονισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: gouerino, kappa, zoltan και 21 επισκέπτες

Όσοι απήργησαν εχθές

Δημοσίευσηαπό zzzz » Μάιος 2nd, 2013, 2:33 pm

με την λογική ότι η Πρωτομαγιά είναι απεργία και όχι αργία, την Τρίτη, θα πρέπει να είναι στην δουλειά τους. Για να δούμε...
Άβαταρ μέλους
zzzz
New poster

Δημοσ.: 411
Εγγραφη: Απρίλιος 12th, 2013, 2:51 pm
Το μέλος zzzz, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Όσοι απήργησαν εχθές

Δημοσίευσηαπό malakassa » Μάιος 2nd, 2013, 2:46 pm

zzzz έγραψε: με την λογική ότι η Πρωτομαγιά είναι απεργία και όχι αργία, την Τρίτη, θα πρέπει να είναι στην δουλειά τους. Για να δούμε...

Αυτά να τα πεις στην κυβέρνηση που μετέφερε την "αργιοαπεργία"!
Γ. Σμπώκος:
-«Ανήκω στην αδικαίωτη γενιά του Πολυτεχνείου. Τραγικός εφιάλτης μου σήμερα: Στο κελί που μένω σήμερα κρατούνταν ο Ιωαννίδης της χούντας. Αυτό αποτελεί μεγάλο εφιάλτη για 'μένα».
Άβαταρ μέλους
malakassa
Maniac poster

Δημοσ.: 10019
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2012, 9:13 am
Το μέλος malakassa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό zzzz » Μάιος 2nd, 2013, 2:54 pm

malakassa έγραψε:
zzzz έγραψε: με την λογική ότι η Πρωτομαγιά είναι απεργία και όχι αργία, την Τρίτη, θα πρέπει να είναι στην δουλειά τους. Για να δούμε...

η κυβέρνηση το έκανε για να βοηθήσει τα ρουχάδικα, τις ταβέρνες και και τα ουζερί στα οποία ξεχύθηκε το προλετάριο μετά το περας της επανάστασης. Τώρα όλοι αυτοί οι ΔΗΜΟΣΙΟΙ υπάλληλοι γιατί να μην δουλέψουν την Τρίτη;;;;; δηλαδή το ΚΚΕ/ΠΑΜΕ από τη μία δεν αποδέχεται την αργία και κάνει απεργία και από την άλλη εκμεταλεύουνται και την αργία;;;; εγώ που θέλω να κάνω την δουλειά μου, την Τετάρτη δεν μπορώ γιατί το προλετάριο απεργεί, την Πέμπτη ή την έχει κοπανήσει ή είναι άδεια, την Παρασκευή έχει αργία, το Σ/Κ κάθεται, την Δευτέρα έχει αργία.... την ΤΡΙΤΗ γιατί δεν μπορώ;;;;;

ποιος δουλεύει σε αυτή τη χώρα; Η Μερκελ πληρώνει, ο ελληνας "προλεταριος" επαναστατεί. Απολυσεις δεν βλέπουμε, δουλειά δεν βλέπουμε, και το δανεικο πάει σύνεφο.
Άβαταρ μέλους
zzzz
New poster

Το μέλος zzzz, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζόν Χάλαρις » Μάιος 2nd, 2013, 2:55 pm

zzzz έγραψε:
malakassa έγραψε:

η κυβέρνηση το έκανε για να βοηθήσει τα ρουχάδικα, τις ταβέρνες και και τα ουζερί στα οποία ξεχύθηκε το προλετάριο μετά το περας της επανάστασης. Τώρα όλοι αυτοί οι ΔΗΜΟΣΙΟΙ υπάλληλοι γιατί να μην δουλέψουν την Τρίτη;;;;; δηλαδή το ΚΚΕ/ΠΑΜΕ από τη μία δεν αποδέχεται την αργία και κάνει απεργία και από την άλλη εκμεταλεύουνται και την αργία;;;; εγώ που θέλω να κάνω την δουλειά μου, την Τετάρτη δεν μπορώ γιατί το προλετάριο απεργεί, την Πέμπτη ή την έχει κοπανήσει ή είναι άδεια, την Παρασκευή έχει αργία, το Σ/Κ κάθεται, την Δευτέρα έχει αργία.... την ΤΡΙΤΗ γιατί δεν μπορώ;;;;;

ποιος δουλεύει σε αυτή τη χώρα; Η Μερκελ πληρώνει, ο ελληνας "προλεταριος" επαναστατεί. Απολυσεις δεν βλέπουμε, δουλειά δεν βλέπουμε, και το δανεικο πάει σύνεφο.

εντάξει, αστέ ηρέμησε τώρα
Άβαταρ μέλους
Τζόν Χάλαρις
Maniac poster

Δημοσ.: 19413
Εγγραφη: Αύγουστος 12th, 2011, 7:03 am
Το μέλος Τζόν Χάλαρις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό malakassa » Μάιος 2nd, 2013, 2:58 pm

zzzz έγραψε: την ΤΡΙΤΗ γιατί δεν μπορώ;;;;;
.

Ρώτα τη κυβέρνηση που μετέφερε την αργιοαπεργία...τα ίδια θα λέμε;
Γ. Σμπώκος:
-«Ανήκω στην αδικαίωτη γενιά του Πολυτεχνείου. Τραγικός εφιάλτης μου σήμερα: Στο κελί που μένω σήμερα κρατούνταν ο Ιωαννίδης της χούντας. Αυτό αποτελεί μεγάλο εφιάλτη για 'μένα».
Άβαταρ μέλους
malakassa
Maniac poster

Δημοσ.: 10019
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2012, 9:13 am
Το μέλος malakassa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Werner Illmer » Μάιος 2nd, 2013, 3:22 pm

Οταν θα μιλας για ΠΑΜΕ, θα μιλάς 80% για ΙΤ. Στο Δημόσιο, ακόμα και στις ΔΕΚΟ που προσμετρούνται στην ΓΣΕΕ, το ΠΑΜΕ είναι πολύ πιο χαμηλά. Για ΔΤ κοίτα προς ΠΑΣΚΕ- ΔΑΚΕ μεριά. Και προφανώς στον ΙΤ όσοι απεργήσαν εχθές, εκτός και αν κλείσει η επιχείρηση τους, θα δουλέψουν.
Χρειάζονται πολλά τον κόσμο για ν’ αλλάξεις,
οργή κι επιμονή, γνώση κι αγανάκτηση, γρήγορη αντίληψη, βαθύς στοχασμός.
Άβαταρ μέλους
Werner Illmer
Crazy poster

Δημοσ.: 6397
Εγγραφη: Ιούλιος 19th, 2012, 3:42 pm
Το μέλος Werner Illmer, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό zzzz » Μάιος 2nd, 2013, 3:25 pm

Werner Illmer έγραψε: Οταν θα μιλας για ΠΑΜΕ, θα μιλάς 80% για ΙΤ. Στο Δημόσιο, ακόμα και στις ΔΕΚΟ που προσμετρούνται στην ΓΣΕΕ, το ΠΑΜΕ είναι πολύ πιο χαμηλά. Για ΔΤ κοίτα προς ΠΑΣΚΕ- ΔΑΚΕ μεριά. Και προφανώς στον ΙΤ όσοι απεργήσαν εχθές, εκτός και αν κλείσει η επιχείρηση τους, θα δουλέψουν.

συνεπώς οι ιδεολογικά συνεπείς του ΚΚΕ/ΠΑΜΕ θα δουλέψουν κανονικότατα την Τρίτη.
Άβαταρ μέλους
zzzz
New poster

Δημοσίευσηαπό Werner Illmer » Μάιος 2nd, 2013, 3:28 pm

zzzz έγραψε:
Werner Illmer έγραψε: Οταν θα μιλας για ΠΑΜΕ, θα μιλάς 80% για ΙΤ. Στο Δημόσιο, ακόμα και στις ΔΕΚΟ που προσμετρούνται στην ΓΣΕΕ, το ΠΑΜΕ είναι πολύ πιο χαμηλά. Για ΔΤ κοίτα προς ΠΑΣΚΕ- ΔΑΚΕ μεριά. Και προφανώς στον ΙΤ όσοι απεργήσαν εχθές, εκτός και αν κλείσει η επιχείρηση τους, θα δουλέψουν.

συνεπώς οι ιδεολογικά συνεπείς του ΚΚΕ/ΠΑΜΕ θα δουλέψουν κανονικότατα την Τρίτη.

Πάμε πάλι.

Και προφανώς στον ΙΤ όσοι απεργήσαν εχθές, εκτός και αν κλείσει η επιχείρηση τους, θα δουλέψουν.

Οι λόγοι είναι προφανείς νομίζω.
Άβαταρ μέλους
Werner Illmer
Crazy poster

Το μέλος Werner Illmer, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό diceman » Μάιος 2nd, 2013, 3:33 pm

με την λογική ότι η Πρωτομαγιά είναι απεργία ανεργία και όχι αργία,
diceman
Fast poster

Δημοσ.: 2074
Εγγραφη: Φεβρουάριος 27th, 2012, 9:22 pm
Τοποθεσια: Under Waterfall
Το μέλος diceman, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BILLO » Μάιος 2nd, 2013, 3:50 pm

zzzz έγραψε:

Την τριτη δεν ειναι απεργια, ειναι αργια.
Άβαταρ μέλους
BILLO
Crazy poster

Δημοσ.: 6175
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2007, 3:02 pm
Το μέλος BILLO, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Metranion » Μάιος 2nd, 2013, 4:37 pm

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως για μεροκάματο και την μέρα του Πάσχα θα πήγαινα, και την Πρωτομαγιά το ίδιο, και τα Χριστούγεννα κλπ. Γενικά, η ανάγκη είναι πάνω απ' όλα.
Northern Spirit έγραψε:Αν εγω ημουνα ενας απο το 1.5 εκατομυριο ανεργων και ετρωγα σε συσιτια θα εκανα το παν να οργανωσω κινημα των εξαθλιωμενων.
Άβαταρ μέλους
Metranion
Fast poster

Δημοσ.: 3686
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 8th, 2011, 10:35 pm
Τοποθεσια: maître des anions
Το μέλος Metranion, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Green Dragon » Μάιος 2nd, 2013, 4:39 pm

zzzz έγραψε: Η Μερκελ πληρώνει

:laugh:
under έγραψε:Μακαρι να ερχοταν ο Στουρναρας στη ΝΔ.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Maniac poster

Δημοσ.: 10326
Εγγραφη: Νοέμβριος 6th, 2011, 2:04 pm
Το μέλος Green Dragon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Werner Illmer » Μάιος 2nd, 2013, 4:44 pm

Metranion έγραψε: Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως για μεροκάματο και την μέρα του Πάσχα θα πήγαινα, και την Πρωτομαγιά το ίδιο, και τα Χριστούγεννα κλπ. Γενικά, η ανάγκη είναι πάνω απ' όλα.

Η ανάγκη είναι το μεροκάματο που παίρνεις να πιάνει τόπο. Και αυτό δεν κερδίζεται με προσευχες.
Άβαταρ μέλους
Werner Illmer
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Metranion » Μάιος 2nd, 2013, 4:46 pm

Werner Illmer έγραψε:
Metranion έγραψε: Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως για μεροκάματο και την μέρα του Πάσχα θα πήγαινα, και την Πρωτομαγιά το ίδιο, και τα Χριστούγεννα κλπ. Γενικά, η ανάγκη είναι πάνω απ' όλα.

Η ανάγκη είναι το μεροκάματο που παίρνεις να πιάνει τόπο. Και αυτό δεν κερδίζεται με προσευχες.

Δεν προσεύχομαι και πιάνει τόπο, πρώτα απ' όλα στο στομάχι μου.
Northern Spirit έγραψε:Αν εγω ημουνα ενας απο το 1.5 εκατομυριο ανεργων και ετρωγα σε συσιτια θα εκανα το παν να οργανωσω κινημα των εξαθλιωμενων.
Άβαταρ μέλους
Metranion
Fast poster

Δημοσ.: 3686
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 8th, 2011, 10:35 pm
Τοποθεσια: maître des anions
Το μέλος Metranion, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Werner Illmer » Μάιος 2nd, 2013, 4:47 pm

Metranion έγραψε:
Werner Illmer έγραψε:

Δεν προσεύχομαι και πιάνει τόπο, πρώτα απ' όλα στο στομάχι μου.

Με καθαρό μηνιάτικο κάτω απο 500, μόνο με τόστ θα γεμίσει το στομάχι σου.
Άβαταρ μέλους
Werner Illmer
Crazy poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Εσωτερική πολιτική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: gouerino, kappa, zoltan και 21 επισκέπτες