Ο Καραγκιόζης Συντονιστής

Πεζογραφία, ποίηση, γλώσσα και γραπτός λόγος, βιβλία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Ο Καραγκιόζης Συντονιστής

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Φεβρουάριος 10th, 2007, 8:54 pm

Αναβρασμος μεγαλος στο σαραι του πασα.Ξενοφερτοι πρακτορες εκ Γαλλιας αλωνιζουν την υπαιθρο και προπαγανδιζουν υπερ ‘Ελευθεριας,ισοτητος,αδελφοτητος‘ Η εξουσια των πασαδων απειλιεται...
Τα μετρα επικυρηξης που ελεβε ο πασας δεν φαινεται να εχουν αποτελεσμα..
Ο δωσιλογος ομως γραμμτικος του Πασα εχει μια ιδεα!

Να πολεμησουν τους προπαγανδιστες με τα ιδια τους τα οπλα!

Αμεσως ξεκινα μια εκστρατεια διαφωτισης του κοινου σχετικα με την λειτουργια
του Pasa-t-room οπου ο καθενας θα μπορει να εκφραζει ελευθερα :o τιςσκεψεις του...
Το αγκαθι ομως ειναι η ενοτητα Ιστορια..Αν αφεθουν ελεθεροι ι γκιαουρηδες και μαθουν τα των ρπογονων τους η εξυσια του Σουλτανυ κινδυνευει.
Ο πονηρος μως γραμματικος εχιε ετοιμη τη λυση.
Αμεσως βγαζουν τελαλη να βρει Συντονιστη για την ενοτητα! :smt003

Εν τω μεταξυ ο Καραγκιοζης εχει γινει κολλητος με εναν αναρχοαπλυτο και εχει ξεχασει τελειως καθε σκεψη για εργασια!!!

ΥΓ.Τι λετε;Σας αρεσουν εν γενει οι παραστασεις θεατρου σκιων;
παραφορουμ : viewtopic.php?f=15&t=133451

http://magnusmagus.blogspot.com τελευταία ανανέωση: έχετε το νου σας !
Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσ.: 9837
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2005, 5:52 pm
Τοποθεσια: Λακωνία
Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Speculoos » Φεβρουάριος 10th, 2007, 8:59 pm

Είναι ο ΕΡΜΗΣ ( 8) ) καραγκιόζης?

Πάντως περιμένω με ενδιαφέρον το θεατρικό!
Κι όπως είπε ο μελλοθάνατος λίγο πριν τον οδηγήσουν στο απόσπασμα:

"Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε"

If you stare at the obese, the obese stares back...
Friedrich Nietzsche
Άβαταρ μέλους
Speculoos
Maniac poster

Δημοσ.: 11136
Εγγραφη: Ιανουάριος 8th, 2006, 8:44 pm
Τοποθεσια: Brüssel
Το μέλος Speculoos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Φεβρουάριος 10th, 2007, 9:10 pm

Speculoos έγραψε:Είναι ο ΕΡΜΗΣ ( 8) ) καραγκιόζης?

Πάντως περιμένω με ενδιαφέρον το θεατρικό!

Οχι ρε συ!Δεν εννοω καραγκιοζης ο συντονιστης

αλλα:

Καραγκιοζης ΩΣ συντονιστης!!!

Εδω βεβαια δεν νομιζω οτι το κειμενο μπορει να εχει αυτονομο ενδιαφερον οπως ισως ενα σεναριο..Αλλωστε μπορουμε να παρακαμψουμε τη συγγραφη του κειμενου και να περασουμε απευθειας στο παιξιμο.

Αν θελετε την ταπεινη μου γνωμη καραγκιοζοπαικτης βαρβαρος ειναι κατ εμε μονο ο ευγ.Σπαθαρης και ισως κα ενας δυο αλλοι.Οταν ειδα αλλες παραστασεις στην τιβι απ αλλους μπορστα στον Παθαρη τους βρκα πολυ κατωτερους...

deite edv

http://www.karagkiozhs.com

Mirkow epiaza karagkiozh spiti me ton patera moy..figoyrew mporw na brw apo ton isto,na tiw typoso se xartoni η να τις αγορασω απο ατηινα..εχωδει σε περιπτερο κονα στο πολυτεχνειο στουρναρα.
Απ κει και περα δεν εχω αναγκη κανεναν.Μπορω να δουλεψω την παρασταση λιγο'λιγο και στο μονταζ θα κοβω οτι δεν εχει βγει καλο!
απο θεμα μιμησεων δεν υστερω θα ελεγα ουσιωδως αλλα γαναρχισω προβες προεπει να εχω τις φιγουρες ανα χειρας!Πληρφρειςε και τεχνικες βρισκω απο τον Ιστο δοξα τω Θεω..

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Φεβρουάριος 10th, 2007, 9:14 pm

Θα ημουν πολυ ευγνωμων σε οποιονδηποτε σχεδιαστη μπορουσε να μου φτιαξει τη φιγουρα του ΅αναρχοαπλυτου΅που σας ελεγα πιο πανω, ας τον ονομασουμε Γκουφοδημα πχ :smt003 να μου στειλει το σχεδιο σε μορφη τζειπεγκ και εγω μπορω να του στειλω κομματια απο μουσικα σιντι που θα τον εδιεφεραν

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Φεβρουάριος 11th, 2007, 7:02 pm

Διαλογος Καραγκιοζη'Μορφονιου (αποσπασμα)

ΜΟρφονιος (κατεθυνεαι στην καλυβα τιου καραγκιοζη) Ουιτ!Θα το πως στη μαμα μου!Ο Καραγκιοζης υπονομευει το μελλον μου..με ζηλευει για τη γοητεια μυ και με διαγραφει συνεχεια!(Χτυπα την πορτα με τη μυτη του)
Καραγκιζης.Μισο..ερχομαι
(Ξαναχτυπαει πιο δυνατα)
Κ. Τωρα..κατσε να πατησω το υποβολη
Μ.(Χυπα Πολυ δυνατα)
Κ.Αμαν λυσσαξες πια..Οριστε τωρα αντι για υποβολη πατησα διαγραφη..δε βαριεσαι)Ανοιγει)Παναγια μου ενας ελεφαντααας!!!(Κλεινεται μεσα)
Καλα ρε σεις βγηκε βολτα το τσιρκο Μεντρανο κα κανεις δε μου πε τιποτα..μου φαινεται πρεπει να κοψω το πολυ ιντερνετ γιατι εχω χασει επεισοδια ..Κατσε να δω απο το ματακινα συνηθισω στην ιδεα!
Μ.Ανοιξε καραγκιοζη

Κ.Να ανοιξω μια κουβεντα ειναι..πως ξερω πως δε δαγκωνεις;)Ανοιγει

Μ.Καλημερα..

...........
Κ.Εσυ μωρε εισαι ο Vosculis
που βιαζεις τη δημοσια αιδω;

Μ. δεν τη ξερω την κυρια!!Ουιτ εμενα η μαμα μου ειπε να μπω στο πασατρουμ να βρω εκφυλα γκομενακια,να καμω νταραβερι κα μετα να διαλεξω την καλυτερη..να ανοιξω το σπιτικο μου!Ουιτ

Κ.Τα γκομενακια που ψαχνεις ρε Βοσκολυη δεν ανοιγουν σπιτια..κλεινουν σπιτια!!!

Μ.<πο τη ζηλαεια σου τα λες αυτα..με ζηλευεις γιατι ειμαι ομορφος κα εχω λεγειν..

.(Γελωντας)Τι εχεις;;;

Μ.Λεγειν..μπλα-μπλα,ευφραδεια λογου...

Κ.Τι ευφραδεια μωρε και κοκκινα αλογατα;Βοσκουλης εισαι εσυ μωρε με τα αισχρα που γραφεις για πορνοβοσκουλης;
..............

(Φευγει ο μρφονιος)Κατσε τωρα να στειλω ενα ημελη της αφροδιτης με την μουτσουνα του να ξερει με ποιον εχει να κανει!!Ακους εκει..ο γρουσουζης..ο τζαναμπετης...πηγε και μουβαλε τον Βαλεντινο για αβαταρ!!!

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Επιστροφή στην Λογοτεχνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες