Δωδεκαθεϊστες : Διαφημιστικο τρυκ ή γνησια αντιδραση ;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστές: Ομάδα συντονισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, Leporello, Nero, panos0, ΛΕΩΝ και 13 επισκέπτες

Re: Απάντηση

Δημοσίευσηαπό AlexAnime » Μάρτιος 7th, 2007, 1:51 am

ΑΝΤΙΟΧΟΣ έγραψε:Φίλτατε Φόρις, ρώτα τον αρχηγό της μονάδας το εξής:
"Κύριε διοικητά, έχω την εξής απορία: αν αύριο, λέω αν, εκραγεί ένας Ελληνοβουλγαρικός πόλεμος, δεδομένου ότι καί οι Έλληνες καί οι Βούλγαροι είναι ορθόδοξοι χριστιανοί, ο Χριστός καί η Παναγία ποιούς θα βοηθήσουν, εμάς ή τους Βουλγάρους; Γιατί καί στις δύο περιπτώσεις η προσευχή μας θα είναι άχρηστη. Διότι αν δεν μας βοηθήσουν είναι μάταιο προσευχηθούμε σε αυτούς, ενώ αν μας βοηθήσουν είναι περιττή".
Καί τότε να δούμε τί θα σου πουν.

Ε ναι, αυτο ειναι το θεμα
να εχουμε τον θεο στο πλευρο μας σε περιπτωση πολεμου
ειναι γνωστο εξαλλου οτι ο χριστιανος προσευχεται και το πρωτο πυο λεει ειναι βοηθαμε να ξεπαστρεψω τους εχθρους μου

Αλλα αυτη ειναι η ηθικη των παγανιων
για αυτο εκαναν πολεμο καθε βδομαδα
Άβαταρ μέλους
AlexAnime
Extreme poster

Δημοσ.: 37642
Εγγραφη: Νοέμβριος 23rd, 2005, 3:23 pm
Το μέλος AlexAnime, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Δωδεκαθεϊστες : Διαφημιστικο τρυκ ή γνησια αντιδραση ;

Δημοσίευσηαπό Γηρυόνης » Μάρτιος 7th, 2007, 10:44 am

Βαβυλώνιος έγραψε:Για να σου αποδείξω πόσο κολλημένος είσαι Γυρηόνη, για όλα τα σχολικά μαθήματα μπορείς να επικαλεστείς "εξαίρεση" με κάποια δικαιολογία, ενώ θυμάμαι πολύ αντρικούς άντρες που λόγω του ότι ήταν μουσουλμάνοι φυσικά και δεν έκαναν την προσευχή τους στο στρατό. Αλλά βλέπεις αυτοί είχαν την δύναμη του αντρισμού για να υποστηρίξουν ανοιχτά τα θρησκευτικά τους πιστεύω. Και δεν είδα να έχουν κανένα πρόβλημα.

Δε λέμε κάτι διαφορετικό, μπορείς να επικαλεστείς εξαίρεση σε ένα υποχρεωτικό μάθημα, ας σταματήσει επιτέλους να είναι υποχρεωτικό (δηλαδή να δηλώνουνε οι γονείς ότι τα παιδιά τους θέλουνε να το παρακολουθήσουνε και όχι να δηλώνουνε ότι δε θέλουνε) για να μιλάμε για ένα ευνομούμενο αποθρησκευμένο κράτος. Στο κάτω κάτω τον πολίτη δεν τον κάνει το θρήσκευμα αλλά η πολιτική του ιδιότητα ανεξαρτήτου θρησκεύματος.

Όσο για το στρατό, και εγώ δήλωσα ότι δεν είμαι χριστιανός και μάλιστα έφτασα μέχρι το γραφείο του διοικητή του ΚΕ Πόρος αλλά εις μάτην. Το να παρευρίσκομαι στην πρωϊνή προσευχή είναι κίνηση και όχι επιλογή, είπανε. Έτσι ήμουνα υποχρεωμένος να παρακολουθώ την πρωϊνή προσευχή. Το ίδιο βεβαίως παθαίνανε και οι μουσουλμάνοι και οι αγνωστικιστές και όσοι τέλος πάντων δηλώνανε ότι δεν είναι χριστιανοί. Για ποια δύναμη του ανδρισμού μιλάς λοιπόν;

Βαβυλώνιος έγραψε:Όσων αφορά τις εικόνες στις δημόσιες υπηρεσίες, σε ένα έθνος με σταυρό στην σημαία, είσαστε τουλάχιστον γελοίοι για να έχετε τέτοιες απαιτήσεις. Και εν πάσει περιπτώσει τα 50 άτομα της υπατίας δεν μπορούν να κάνουν έρμαιο το 80% των Ελλήνων. Αν δεν τους αρέσουν οι εικόνες, ας κλείσουν τα μάτια ή ας αλλάξουν χώρα. Ενημερωτικά πάντως, εικόνες θα βρεις και σε δημόσιες υπηρεσίες των ΗΠΑ.

Κατ' αρχάς ο σταυρός δεν είναι χριστιανικό σύμβολο, κατά δεύτερον η ένστασή μου δεν είναι μόνο για το σταυρό και κατά τρίτον αν θέλεις ένα θρησκευτικώς αποχρωματισμένο κράτος πρέπει να εξαλειφθούνε όλα τα θρησκευτικά σύμβολα. Όσο για το 80% πολύ αμφιβάλλω αν είναι 80%, την τελευταία φορά με τις ταυτότητες δε μαζέψατε πάνω από 30% αν θυμάμαι καλά. Αλλά έστω ότι είναι και 80% και τί έγινε; Η πραγματική δημοκρατία φαίνεται στο πόσο πολύ προστατεύεται η μειοψηφία και όχι στο πόσο πολύ επιβάλλεται ο όχλος. Ενημερωτικώς πάντως οι ΗΠΑ είναι από τα πιο θεοκρατικά κράτη του κόσμο, στην ΕΕ βεβαίως τα πράγματα είναι διαφορετικά, εικόνες δε θα βρεις σε καμία δημόσια υπηρεσία της π.χ. Μεγάλης Βρετανίας.

Βαβυλώνιος έγραψε:Όσων αφορά τους φόρους, και για οποιονδήποτε φόρο, έχει δικαίωμα ο κάθε πολίτης να προσφύγει στα δικαστήρια. Αν έχεις πρόβλημα τέτοιο εσύ ή άλλοι το δικαστήριο είναι πιο αποτελεσματικό μέσον από τα φόρουμς.

Αναληθές. Από τη στιγμή που η Εκκλησία είναι κομμάτι του Κράτους τότε δικαιούται το κράτος να δώσει κονδύλια στην Εκκλησία, όπως δίνει κονδύλια για την παιδεία, για την αγροτική ανάπτυξη κλπ. Το να καταθέσω μήνυση κατά του κράτους είναι σαν να καταθέτω μήνυση και να λέω ότι δε θέλω οι φόροι μου να πηγαίνουνε στη δημόσια υγεία ή στον αθλητισμό. Γι' αυτό και ζητάμε διαχωρισμού Κράτους κι Εκκλησίας.
Άβαταρ μέλους
Γηρυόνης
Crazy poster

Δημοσ.: 6557
Εγγραφη: Ιούνιος 20th, 2001, 2:00 am
Το μέλος Γηρυόνης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό kukos » Μάρτιος 7th, 2007, 3:57 pm

..Οφείλω να ομολογήσω Γηρυόνη ότι η παραπομπή σου
στην ιστοσελίδα του ΥΣΕΕ ήταν αρκούντως κατατοπιστική...
..Ασφαλώς και είναι δικαίωμα του καθενός να πρεσβεύει τις
όποιες απόψεις του , σε νόμιμα πλαίσια , και να επιδιώκει την
προώθηση τους με θεμιτά μέσα

Ο αρχαίος Ελληνικός πολιτισμός όπως και κάθε αρχαίος πολιτισμός
φυσικά ,αποτελεί κληρονομιά της ανθρωπότητας. Ένας λόγος παραπάνω
βέβαια από την στιγμή που η Ελληνική σκέψη όπως έχει περιέλθει σε εμάς
από τα αρχαία κείμενα , αποτελεί μια από τις κύριες συνιστώσες του Ευρωπαϊκού πολιτισμού..
Όλα αυτά γνωστά και χιλιοειπωμένα

Χωρίς να θέλω να ακυρώσω το έργο σας μονομιάς , αναρωτιέμαι τι
άραγε προσφέρει στο σημερινό κοινωνικό, πολιτικό αλλά και θεολογικό
γίγνεσθαι η αναβίωση των θρησκευτικών « ειωθοτων και νομιζομενων» των
αρχαίων μας προγόνων , από την στιγμή που είναι πανεύκολη στη χώρα
της «φαιδρας πορτοκαλεας» που όλοι μας ζούμε, η διολίσθηση στο νεο-εθνικ
τουριστικό αλλά και ιδεολογικό φολκλόρ..με ότι αυτό συνεπάγεται...

Πράγμα που μάλλον θέλουν να καταδείξουν οι προφανώς άκομψες αλλά
Οπωσδήποτε βασισμένες σε υπαρκτά γεγονότα αιτιάσεις του Βαβυλώνιου

Πέραν τούτου βέβαια πιστεύω ότι μια αναγωγή στην ιστορία παρόμοιων
Και επιτρεψτε μου , σοβαρότερων εγχειρημάτων , βλέπε Άγγελος Σικελιανός
Θα είχε πολλά να διδάξει
8)
Τελευταία επεξεργασία απο kukos την Μάρτιος 7th, 2007, 7:58 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Στα κάτεργα κατάδικος
γιατί είν' ο κόσμος άδικος
Άβαταρ μέλους
kukos
Fast poster

Δημοσ.: 3461
Εγγραφη: Μάρτιος 1st, 2007, 3:49 pm
Τοποθεσια: ..μαζί με άλλους τρεις
Το μέλος kukos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Annibas » Μάρτιος 7th, 2007, 5:07 pm

Αναληθές. Από τη στιγμή που η Εκκλησία είναι κομμάτι του Κράτους τότε δικαιούται το κράτος να δώσει κονδύλια στην Εκκλησία, όπως δίνει κονδύλια για την παιδεία, για την αγροτική ανάπτυξη κλπ. Το να καταθέσω μήνυση κατά του κράτους είναι σαν να καταθέτω μήνυση και να λέω ότι δε θέλω οι φόροι μου να πηγαίνουνε στη δημόσια υγεία ή στον αθλητισμό. Γι' αυτό και ζητάμε διαχωρισμού Κράτους κι Εκκλησίας.

Για να είναι η εκκλησία κομμάτι του κράτους πρέπει να πιστεύει απόλυτα σε αυτήν και τις αρχές της το σύνολο των πολιτών.
Άν οι περισσότεροι πολίτες πιστεύουν κάτι άλλο, ή πιστεύουν μόνο "κατα τύποις" απο υποχρέωση, εκβιασμό, ανάγκη και άλλους κλόγους χωρίς να την θεωρούν εσωτερικό βίωμα είναι παράλογο να την συνδέουμε τόσο στενά με το κράτος που εκπροσωπεί τους πολίτες.
Η καλύτερη λύση θα ήταν το δημοψήφισμα όπου ο λαός θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο απέναντι στον χριστιανισμό.
Σε άλλες εποχές δέν αμφιβάλλω θα κέρδιζε με ευχάριστο περίπατο, τώρα όμως φαίνεται πολύ δύσκολο.
Άβαταρ μέλους
Annibas
Fast poster

Δημοσ.: 1707
Εγγραφη: Μάρτιος 28th, 2006, 11:16 am
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος Annibas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γηρυόνης » Μάρτιος 8th, 2007, 1:48 pm

kukos έγραψε: Χωρίς να θέλω να ακυρώσω το έργο σας μονομιάς , αναρωτιέμαι τι
άραγε προσφέρει στο σημερινό κοινωνικό, πολιτικό αλλά και θεολογικό
γίγνεσθαι η αναβίωση των θρησκευτικών « ειωθοτων και νομιζομενων» των
αρχαίων μας προγόνων , από την στιγμή που είναι πανεύκολη στη χώρα
της «φαιδρας πορτοκαλεας» που όλοι μας ζούμε, η διολίσθηση στο νεο-εθνικ
τουριστικό αλλά και ιδεολογικό φολκλόρ..με ότι αυτό συνεπάγεται...

Το κυριότερο είναι η Παιδεία. Με αυτή θα έλθουνε και τα υπόλοιπα.
Άβαταρ μέλους
Γηρυόνης
Crazy poster

Δημοσ.: 6557
Εγγραφη: Ιούνιος 20th, 2001, 2:00 am
Το μέλος Γηρυόνης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AlexAnime » Μάρτιος 8th, 2007, 1:51 pm

Γηρυόνης έγραψε:Το κυριότερο είναι η Παιδεία. Με αυτή θα έλθουνε και τα υπόλοιπα.

:o
Κατσε για να καταλαβω
Για να αποκτησεις παιδεια πρεπει να μετεχεις σε ορφικες τελετες;
Άβαταρ μέλους
AlexAnime
Extreme poster

Το μέλος AlexAnime, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mothergoose » Μάρτιος 8th, 2007, 1:52 pm

Annibas έγραψε:Η καλύτερη λύση θα ήταν το δημοψήφισμα όπου ο λαός θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο απέναντι στον χριστιανισμό.

αμην και ποτε!

για να αντιληφθουν καποιοι οτι αποτελουν μονοψηφιο νουμερο και να μην τρεφουν φρουδες ελπιδες...
Mothergoose
Extreme poster

Δημοσ.: 47511
Εγγραφη: Απρίλιος 30th, 2005, 11:33 pm
Τοποθεσια: Μνημόνιο
Το μέλος Mothergoose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Seeker » Μάρτιος 8th, 2007, 5:11 pm

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ έγραψε:
Annibas έγραψε:Η καλύτερη λύση θα ήταν το δημοψήφισμα όπου ο λαός θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο απέναντι στον χριστιανισμό.

αμην και ποτε!

για να αντιληφθουν καποιοι οτι αποτελουν μονοψηφιο νουμερο και να μην τρεφουν φρουδες ελπιδες...

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσε.
I'm not a believer
Άβαταρ μέλους
Seeker
New poster

Δημοσ.: 189
Εγγραφη: Ιανουάριος 26th, 2007, 2:04 am
Το μέλος Seeker, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό chewbacca » Μάρτιος 8th, 2007, 7:22 pm

Από τη παρατήρηση των διαφόρων σαϊτ που σχετίζονται με το χώρο των εθνικών διαπίστωσα οτι κάποιοι εθνικοί είναι ταυτόχρονα και εθνικιστές και αντισημίτες.
Παρακινημένοι από το μίσος τους απέναντι στους Εβραίους(διαδεδομένο στον ακροδεξιό χώρο) αντιδρούν στο γεγονός οτι ο χριστιανισμός έχει εβραϊκές ρίζες και τον απορρίπτουν.
Έπειτα απορρίπτουν όλη τη μεσαιωνική ιστορία μη μπορώντας να συμβιβαστούν με την ιδέα οτι ο βυζαντινός κόσμος ήταν ένας οικουμενικός κόσμος όπου δεν υπήρχαν διακρίσεις φυλής.Ίσως το έντονο ρατσιστικό αίσθημα τους φέρνει αντιμέτωπους με την έννοια του να ανήκει κανείς στο "γένος των Ρωμαίων" το οποίο είχε περισσότερο θρησκευτικό και πολιτισμικό χαρακτήρα παρά φυλετικό.Ισως συνεπώς πολλοι νεοποαγανιστές θεωρούν το "μιαρό βυζάντιο" υπεύθυνο μέσω των αφομοιωτικών πολιτικών του και μέσω της επίδρασης της Εκκλησίας για το μπαστάρδεμα του αρχαιοελληνικού αίματος,για το μπαστάρδεμα της αρχαίας ελληνικής φυλής

Φυσικά αυτου του είδους οι εθνικοί πρέπει να είναι μειοψηφία
DEUS LO VULT
Άβαταρ μέλους
chewbacca
Fast poster

Δημοσ.: 1012
Εγγραφη: Ιούνιος 9th, 2006, 12:41 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος chewbacca, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Καράμπαμπας » Μάρτιος 8th, 2007, 7:58 pm

Βαβυλώνιος έγραψε:Πάντως θα ήθελα να ακούσω και από τους ίδιους, τι ακριβώς εικόνα επιπέδου πιστεύουν πως δίνουν σε αυτό το φόρουμ;

Αγαπητέ Βαβυλώνιε
Μήπως θα ήταν προτιμότερο να ρωτήσεις κάποιον άλλον ?
Να ρωτήσεις εκείνον το συμφορουμίτη μας που παριστάνει τον ευσεβή χριστιανό και τον οποίο γνωρίζεις πάρα πολύ καλά ?
Μιλάω για εκείνον που απείλησε πολλούς συμφορουμίτες με χειροδικία επειδή διαφώνησε μαζί τους
Εκείνον που με κάλεσε σε μονομαχία στο κάστρο του Καράμπαμπα στην Χαλκίδα για να μου κάνει τα μούτρα κιμά.
Εκείνον που απειλούσε ότι θα πάει στον Ολυμπο στην γιορτή των Προμηθείων και θα τα κάνει όλα λαμπόγυαλο.
Εκείνον που παραπονέθηκε στον θρέντ "Παίζετε ξύλο" ότι δεν ευχαριστιέται όταν μαλώνει διότι τα θύματά του δεν αντέχουν πάνω από 4 δευτερόλεπτα.
Αλήθεια ποιά εικόνα και ποιό επίπεδο βγάζει προς τα έξω αυτός ο φίλος μας ?
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ , ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΤΗΝ 12η ΜΑΪΟΥ 2007
Καράμπαμπας
Fast poster

Δημοσ.: 1261
Εγγραφη: Φεβρουάριος 13th, 2005, 11:49 pm
Το μέλος Καράμπαμπας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AlexAnime » Μάρτιος 8th, 2007, 8:25 pm

Καράμπαμπας έγραψε:
Βαβυλώνιος έγραψε:Πάντως θα ήθελα να ακούσω και από τους ίδιους, τι ακριβώς εικόνα επιπέδου πιστεύουν πως δίνουν σε αυτό το φόρουμ;

Αγαπητέ Βαβυλώνιε
Μήπως θα ήταν προτιμότερο να ρωτήσεις κάποιον άλλον ?
Να ρωτήσεις εκείνον το συμφορουμίτη μας που παριστάνει τον ευσεβή χριστιανό και τον οποίο γνωρίζεις πάρα πολύ καλά ?
Μιλάω για εκείνον που απείλησε πολλούς συμφορουμίτες με χειροδικία επειδή διαφώνησε μαζί τους
Εκείνον που με κάλεσε σε μονομαχία στο κάστρο του Καράμπαμπα στην Χαλκίδα για να μου κάνει τα μούτρα κιμά.
Εκείνον που απειλούσε ότι θα πάει στον Ολυμπο στην γιορτή των Προμηθείων και θα τα κάνει όλα λαμπόγυαλο.
Εκείνον που παραπονέθηκε στον θρέντ "Παίζετε ξύλο" ότι δεν ευχαριστιέται όταν μαλώνει διότι τα θύματά του δεν αντέχουν πάνω από 4 δευτερόλεπτα.
Αλήθεια ποιά εικόνα και ποιό επίπεδο βγάζει προς τα έξω αυτός ο φίλος μας ?

:o :o :o
τι ειναι αυτα ρε παιδες;
ειπαμε να ριξουμε κανενα μπινελικι να σπασουμε λιγο τα νευρα του αλλου
αλλα οχι και τετοια
Άβαταρ μέλους
AlexAnime
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό AlexAnime » Μάρτιος 8th, 2007, 8:26 pm

Arktos έγραψε:Φυσικά αυτου του είδους οι εθνικοί πρέπει να είναι μειοψηφία

Δεν νομιζω
αλλα ετσι και αλλιως ολοι μαζι δεν ειναι παρα μερικες χιλιαδες (καπου 50 ειπε ενας δικος τους σε μαι εκπομπη του χαρδαβελα) οποτε μαλλον δεν τρεχει και τιποτα
Άβαταρ μέλους
AlexAnime
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό kukos » Μάρτιος 8th, 2007, 10:35 pm

Καράμπαμπας έγραψε:Εκείνον που απειλούσε ότι θα πάει στον ΟΛΥΜΠΟ στην γιορτή των Προμηθείων και θα τα κάνει όλα λαμπόγυαλο.

...Αν και έχω χάσει αρκετά επεισόδια προφανώς ,
.......................................

Επιγραμματικά...ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ ?
Τελευταία επεξεργασία απο kukos την Μάρτιος 22nd, 2007, 2:45 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Στα κάτεργα κατάδικος
γιατί είν' ο κόσμος άδικος
Άβαταρ μέλους
kukos
Fast poster

Δημοσ.: 3461
Εγγραφη: Μάρτιος 1st, 2007, 3:49 pm
Τοποθεσια: ..μαζί με άλλους τρεις
Το μέλος kukos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Καράμπαμπας » Μάρτιος 9th, 2007, 1:55 am

kukos έγραψε:...Λόγω εντοπιότητας ...θα ήθελα να αναφέρω τα κάτωθι....
...Όπως τα πιάνει χοντρά και θέλει να φάει και τον μισό Όλυμπο ,
ο αθεόφοβος ...manager του Σιορ-Διονυσιου( μέχρι και στο παραδικαστικο ήταν μπλεγμένος..περίεργο ε?)

Ναί , αλλά τα ήθιλι κι σας η κώλους σας !!!
Του ξέρς Κούκου μ' πως όταν πιρνούσαν τα μπλάρια του Σιόρ Διουσύσ΄ ,σκώνουνταν οι μανιές κι φκιάναν τουν σταυρό τ΄ς ?

----------------------------
Υ.Γ.
Εσείς οι Λιτοχωρινοί επειδή είστε δίπλα στον Ολυμπο , είστε καταδικασμένοι να ζήτε σαν Θεοί !!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ , ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΤΗΝ 12η ΜΑΪΟΥ 2007
Καράμπαμπας
Fast poster

Δημοσ.: 1261
Εγγραφη: Φεβρουάριος 13th, 2005, 11:49 pm
Το μέλος Καράμπαμπας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Μάρτιος 9th, 2007, 11:25 am

Και ποιός σου είπε ρε Καράμπαμπα ότι εγώ ψάχνω χριστιανούς και μάζες για να κάνουμε παρέες και να σας εξοντώσουμε;
Μήπως σου είπα εγώ ποτέ ότι είμαι κανένας καλός χριστιανός και δεν το θυμάμαι;

Το μόνο που θυμάμαι ήταν 15 χοντροί να την πέφτουν ξαφνικά στον Βαβυλώνιο και να του κάνουν μία -ομολογουμένως- άστοχη πλύση εγκεφάλου με τα αντίθετα ακριβώς αποτελέσματα.

Εγώ φιλαράκι μου ξόδεψα μέρος της ζωής μου σε καράβι και με μοναδική ασχολία το διάβασμα έκανα 2-3 πράγματα στην ζωή μου και παράλληλα έλυσα και το οικονομικό μου, δεν πιστεύω σε ηλιθιότητες για να δώσουν νόημα στην ζωή μου. Όταν θέλω νόημα παίρνω μία από τις 3 μηχανές μου και την κοπανάω στο εξωτερικό. Έχω γραμμένους και πολεμικές βιομηχανίες και δουλειές και όλα, το νόημα της ζωής είναι η πράξη, από μπλα-μπλά καφενέ και internet άλλο τίποτα.

Άλλοι έχουν το πρόβλημα με τις πατσές φίλε μου και αντί να κάθονται να τις ξίνουν θα έπρεπε να βρούνε μερικά ενδιαφέροντα. Εγώ είμαι μ' αυτούς που πάνε και παίζουν μπάλα, ξύλο ή ότι άλλο τέλος πάντων τους κάνει να αισθάνονται ζωντανοί άνθρωποι. Τέλος πάντων ενδεχομένως δεν σας πειράζει ούτε ο χριστιανισμός ούτε τίποτα, αλλά τα ίδια σας τα κόμπλεξ.
Αcta, acta φιλαράκι, όχι verba.
*Scripta manent, verba volant*
**********SPQR***********
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
Fast poster

Δημοσ.: 1936
Εγγραφη: Μάιος 4th, 2005, 7:28 am
Τοποθεσια: Βαβυλώνα
Το μέλος Βαβυλώνιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Θρησκειολογία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, Leporello, Nero, panos0, ΛΕΩΝ και 13 επισκέπτες