Υπερκοπωση

Εδώ συζητάμε ο,τιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις παρακάτω κατηγορίες.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Daje, ΟΥΤΙΣ και 40 επισκέπτες

Υπερκοπωση

Δημοσίευσηαπό Felipe the dreamer » Ιούλιος 27th, 2007, 10:12 pm

Ποια ειναι τα συμπτωματα της υπερκοπωσης? Νομιζω οτι επαθα
hundreds nays advise: treasure thine yays
Άβαταρ μέλους
Felipe the dreamer
Fast poster

Δημοσ.: 4929
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2003, 1:36 am
Το μέλος Felipe the dreamer, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alan Smithee » Ιούλιος 27th, 2007, 10:22 pm

"δεν έχεις δύναμη ούτε το πισι να ανοίξεις".
Σας το ορκίζομαι, δεν ήμουν εγώ.
Άβαταρ μέλους
Alan Smithee
Maniac poster

Δημοσ.: 13890
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2003, 3:54 am
Το μέλος Alan Smithee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αίγλη » Ιούλιος 27th, 2007, 10:33 pm

Diogenes έγραψε:"δεν έχεις δύναμη ούτε το πισι να ανοίξεις".

Σωστα αρα αφου μπορεις και πληκτρολογεις ακομα ενταξει εισαι!

:D
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΑΝ
Άβαταρ μέλους
Αίγλη
Fast poster

Δημοσ.: 2903
Εγγραφη: Μάιος 14th, 2003, 1:12 am
Τοποθεσια: Σ'ένα ερημονήσι...
Το μέλος Αίγλη, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stella » Ιούλιος 27th, 2007, 10:33 pm

Ανεξήγητη υπνηλία, έλλειψη όρεξης για φαγητό, αδυναμία συγκέντρωσης, καταθλιπτικά συναισθήματα, τρέμουλο, ίλιγγος κτλ...

Υπερκόπωση σε περιόδους μεγάλης εξάντλησης, κόπωσης χωρίς την απαιτούμενη ξεκούραση, σωματική και πνευματική είναι περισσότερο επικίνδυνο να πάθουμε...

Ισορροπημένη διατροφή, σωστή ξεκούραση, αποχή από επίπονες δραστηριότητες κι ενδεχομένως συμπληρώματα διατροφής κι ενέργειας...Αν επιμείνει αυτή η αίσθηση, συμβουλή από γιατρό...
Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '05

Δημοσ.: 18422
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 30th, 2005, 12:59 am
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος stella, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αντρέας Τσαούσης » Ιούλιος 27th, 2007, 10:56 pm

stella έγραψε:Ανεξήγητη υπνηλία, έλλειψη όρεξης για φαγητό, αδυναμία συγκέντρωσης, καταθλιπτικά συναισθήματα, τρέμουλο, ίλιγγος κτλ...

Υπερκόπωση σε περιόδους μεγάλης εξάντλησης, κόπωσης χωρίς την απαιτούμενη ξεκούραση, σωματική και πνευματική είναι περισσότερο επικίνδυνο να πάθουμε...

Ισορροπημένη διατροφή, σωστή ξεκούραση, αποχή από επίπονες δραστηριότητες κι ενδεχομένως συμπληρώματα διατροφής κι ενέργειας...Αν επιμείνει αυτή η αίσθηση, συμβουλή από γιατρό...

Ποτέ τα καταθλιπτικά συναισθήματα δεν έχουν σχέση με την υπερκόπωση. Να ξέρεις ότι σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει και ψυχολογικοί παράγοντες.
Αντρέας Τσαούσης
Casual Poster

Δημοσ.: 507
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2007, 10:20 pm
Το μέλος Αντρέας Τσαούσης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stella » Ιούλιος 27th, 2007, 10:58 pm

Γενικότερα, Ανδρέα, όταν υποφέρεις από υπερκόπωση, αυτό συνδυάζεται με ατονία και δυσθυμία. Η δυσθυμία έχει πολύ μεγάλη συνάφεια με την κατάθλιψη, σε λογικά πλαίσια. Αυτό εννοούσα στο προηγούμενο ποστ μου κι αυτό είναι κι ένα από τα συνηθέστερα συμπτώματα της υπερκόπωσης...

:smt006
Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '05

Δημοσ.: 18422
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 30th, 2005, 12:59 am
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος stella, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Υπερκοπωση

Δημοσίευσηαπό Αντρέας Τσαούσης » Ιούλιος 27th, 2007, 10:58 pm

Felipe the dreamer έγραψε:Ποια ειναι τα συμπτωματα της υπερκοπωσης? Νομιζω οτι επαθα

Αν είναι σωματική η υπερκόπωση απλά ξεκουράσου
Αν είναι ψυχική τότε χωρίς πλάκα άραξε σε μια πολυθρόνα και πιες δυο, τρία ποτάκια. Πίστεψε με όταν ξυπνήσεις το πρωί θα σαι πολύ καλύτερα
Αντρέας Τσαούσης
Casual Poster

Δημοσ.: 507
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2007, 10:20 pm
Το μέλος Αντρέας Τσαούσης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Ιούλιος 27th, 2007, 11:18 pm

Επειδή έτυχε να πάθω, πριν μερικά χρόνια, θυμάμαι ότι με έπιασε τρέμουλο, η όρασή μου θόλωσε, ένιωθα ρίγος (παρότι είχε ζέστη), έτοιμος να πέσω κάτω και φοβερή υπνηλία. Γενικά, νομίζω ότι αν είχες υπερκόπωση δεν θα μπορούσες να γράψεις στο φόρουμ.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 50480
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 11:56 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Felipe the dreamer » Ιούλιος 28th, 2007, 1:37 am

Εχμμ... λογικο. Υποθετω κι εγω θα ειρωνευομουν αν διαβαζα κατι τετοιο.

Τελος παντων. Το παραπανω ηταν το τελευταιο που εγραψα, πριν πεσω ξερος. Απο τοτε που γυρισα σπιτι (γυρω στις 8 ), απο οχι και πολυ δουλεια (1:30 πηγα), δεν μπορουσα να κουνησω τιποτα χωρις να νιωσω σωματικο πονο, οπως ποναει κανεις αν ειναι αναγκασμενος να κουνηθει και ειναι πολυ κουρασμενος. Δεν ειχα φαει πριν (ηταν να φαω με καποιον στις 3:40, του λεω σε 10 λεπτα, και το ξαναθυμηθηκαμε στις 4:05, αφου ειχε ηδη κλεισει το εστιατοριο), και ειχα να μετραω μονο 2 φραπεδες - αλλα εφαγα μολις γυρισα. Νομιζα οτι ηταν απλα μια δυσφορια, περιμενα να περασει, μεχρι που καταλαβα οτι οκ, ηρθε το τελος, οπου να'ναι πεφτω. Εγραψα το παραπανω (εδω γυρω χαζευα, ισως αυτο με πειραξε :roll: ) βιαστικα, και κατω. Πολυ ασχημο πραγμα η φυσικη αδυναμια.

Τωρα περδικι. Ψυχολογικο φυσικα αποκλειεται να ειναι, αφου ως γνωστο ολα μου πανε απο τελεια εως υπερτελεια!... :D
hundreds nays advise: treasure thine yays
Άβαταρ μέλους
Felipe the dreamer
Fast poster

Δημοσ.: 4929
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2003, 1:36 am
Το μέλος Felipe the dreamer, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό αλχημεία » Ιούλιος 29th, 2007, 2:41 am

deleted by user request
Δεν μπορείς να λύσεις προβλήματα του σήμερα με εξισώσεις του χτες..
Άβαταρ μέλους
αλχημεία
Crazy poster

Δημοσ.: 9537
Εγγραφη: Απρίλιος 22nd, 2007, 9:59 am
Τοποθεσια: Στα τσακίδια
Το μέλος αλχημεία, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΙΝΕΙΑΝ06 » Ιούλιος 29th, 2007, 8:40 am

Υπερκοπωση ειναι αυτο που παθαινω εγω απο την βαρεια δημοσιουπαλλιλικη μου εργασια .......
Δυο χρονια στην βουλη ο Σαμαρας περνουσε ανενοχλητος τα μνημονιακα μετρα και ολοι ασχολιομασταν με τα μαιμουδιστικα σοου της ΧΑ
Άβαταρ μέλους
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Extreme poster

Δημοσ.: 56093
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2006, 1:17 am
Το μέλος ΑΙΝΕΙΑΝ06, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΓΑΛΗ » Ιούλιος 29th, 2007, 10:22 am

Ο Felipe δεν έχει πάθει υπερκόπωση.

Έχει τα απολύτως φυσιολογικά συμπτώματα μιας -άτυπης- λοχείας.

...cherche Calypso :smt003
.
ΓΑΛΗ
Extreme poster

Δημοσ.: 36207
Εγγραφη: Μάιος 12th, 2005, 7:40 pm
Το μέλος ΓΑΛΗ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό αλχημεία » Ιούλιος 29th, 2007, 11:15 am

deleted by user request
Δεν μπορείς να λύσεις προβλήματα του σήμερα με εξισώσεις του χτες..
Άβαταρ μέλους
αλχημεία
Crazy poster

Δημοσ.: 9537
Εγγραφη: Απρίλιος 22nd, 2007, 9:59 am
Τοποθεσια: Στα τσακίδια
Το μέλος αλχημεία, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alfonso » Ιούλιος 29th, 2007, 12:36 pm

Felipe the dreamer έγραψε:Ποια ειναι τα συμπτωματα της υπερκοπωσης? Νομιζω οτι επαθα
Εγώ χάνω την όρεξή μου να πιω αλκοόλ.
Μια φούντωση, μια φλόγα, έχω μέσα στην καρδιά.
Άβαταρ μέλους
Alfonso
Extreme poster

Δημοσ.: 21331
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2004, 9:55 pm
Το μέλος Alfonso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Ιούλιος 29th, 2007, 4:41 pm

Alfonso έγραψε:
Εγώ χάνω την όρεξή μου να πιω αλκοόλ.

Άρα μπορούμε να πούμε ότι έχει θετικές συνέπειες. Ε; :roll:
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 50480
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 11:56 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Περί ανέμων και υδάτων

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Daje, ΟΥΤΙΣ και 40 επισκέπτες