10 πιο επιδραστικοί δίσκοι στη ζωή σας

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Re: 10 πιο επιδραστικοί δίσκοι στη ζωή σας

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:17 am

μια ζωή δε μου φτάνει

για να καταφέρω να συγκεντρωθώ
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 3266
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Harry Haller » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:54 am

Please Please Me - The Beatles
Εικόνα
Κασέτα δώρο του διπλανού στο θρανίο για το "πάρτι" της ονομαστικής γιορτής στη Β΄ Γυμνασίου: θα τους ξέρεις σίγουρα, τους ακούει συνέχεια ο μλκς μεγάλος αδελφός κι έχω αρχίσει να κολλάω επίσης. Εγώ ανήγαγα το κόλλημα σε επίπεδα ψυχαναγκασμού: μία κασέτα Beatles μηνιαίως -αυτή επέτρεπε η οικονομία του χαρτζιλικιού-, το δε Σάββατο της αγοράς από συγκεκριμένο τουριστικό της Ομόνοιας προηγούνταν και ακολουθούσε εβραϊκή τελετουργία (ξύπνημα με τα κοκκόρια, μπάνιο, σχολιανά ρούχα, κούρεμα, ολοήμερη απομόνωση, άγριο σεξ με το φορητό κασετόφωνο, λίγο φαΐ τα μεσάνυχτα και ποτέ πριν την 20η ακρόαση - οι υπόλοιποι είχαν 4 Σάββατα το μήνα, εγώ 3). Έκαστη κασέτα έβρισκε τη θέση της πάνω από το προσκέφαλο σε κουτί αθλητικών παπουτσιών, ώστε να μεταφέρονται εύκολα για κάθε απουσία άνω των 48 ωρών. Απάνω στο χρόνο η δισκογραφία συμπληρώθηκε, αλλά και για ολόκληρο τον επόμενο δεν άκουγα τίποτε άλλο - ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ. Άνοιγα το ράδιο μόνο για ποδόσφαιρο και πλέον θεωρούσα εχθρούς τα περιοδικά ΠΟΠ & ΡΟΚ, ΗΧΟΣ, το Γιάννη Πετρίδη και τις εκπομπές Από τις 4 στις 5 και Μουσικόραμα. Ο διετής μουσικός απομονωτισμός έλαβε τέλος με την πολυπόθητη αγορά στερεοφωνικού στην Α΄ Λυκείου, ωστόσο οι δίσκοι τους ουδέποτε αγοράστηκαν σε βινύλιο ή CD - όλα τα τραγούδια των Beatles θα υπάρχουν για πάντα στον σκληρό του εγκεφάλου.
Με τον Άρη μπήκαμε στην ίδια σχολή - εκείνος δεν την τέλειωσε με το όνειρο να γίνει επαγγελματίας κιθαρίστας ( :lol: ). Εντελώς άθελά του και με ένα δώρο που είχε υποχρέωση να κάνει, έγινε ο μέντοράς μου στη μουσική. Ευτυχώς το έμαθε...

Hoochie Coochie Man (Levi's 501 Hit '88) - Muddy Waters
Εικόνα
Ακολούθησε η χαρντ και το μέταλ, η δε σχέση με την μπλουζ είχε περιοριστεί στην πώληση του πρώτου των Led Zeppelin δυο βδομάδες από την αγορά του, με τη σκέψη: τι μαλακίες βαράνε οι αθρώποι - μπλουζ είναι αυτά που βάζουμε σε πάρτι για να τριφτούμε στα κοριτσάκια. Ηλεκτροσόκ λοιπόν η διαφήμιση της Levi's με το ψυγείο και αποκάλυψη ο μάρκετινγκ δίσκος (best of MW) που ήρθε μετά. Ένας ολάκερος μουσικός κόσμος άνοιξε μπρος μου, νέγρος κι άραχνος, που προϋπόθετε ταξίδι of no return. Τίποτε πλέον δεν θα είναι ίδιο στο αυτί, αλλά και όλα τα -προηγούμενα κι επόμενα- ακούσματα θα επιστρέφουν στον γενέθλιο τόπο. Απλή ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑ...
οπισθόφυλλο: εμφάνιση
Εικόνα

Σταυρός του Νότου - Θάνος Μικρούτσικος
Εικόνα
Δεν είναι ότι πρόκειται για τον μοναδικό δίσκο που χρειάστηκε να αντικατασταθεί ένεκα υπερβολικής χρήσης. Είναι ότι αποτελεί την απενοχοποίηση που η δισκοθήκη έχει μονοψήφιο αριθμό δειγμάτων ελληνικής μουσικής. :oops:

Tommy - As Performed by The London Symphony Orchestra
Εικόνα
Και δεν είναι καν η πρωτότυπη δουλειά, αλλά ένα μεταγενέστερο εγχείρημα για περισσότερα κέρδη. Γιατί τον πήρα εν γνώσει μου ότι δεν είναι ο ορίτζιναλ (τον οποίον και ποτέ δεν απέκτησα); Γιατί τον ακούω ξανά και ξανά-μανά ενώ δεν μ' αρέσει; Γιατί μου τον κατέβασε άσχετος και στο άσχετο και τώρα τον βάζω και σε ταξίδια με αμάξι; Γιατί θα είναι ο ένας και μόνος που θα ήθελα όταν ναυαγήσω σε ερημικό νησί του Ειρηνικού; Είμαι καλά και τι σκατά θέλει να μου πει το Σύμπαν μέσω αυτού; :smt102

Σύντροφε, αυτοί οι τέσσερις είναι και για τη μη συμπλήρωση 10άδας ας υποστώ πάσα συνέπεια.
¡Patria o muerte. Venceremos!
F.A.C.R
13.08.1926 – 25.11.2016
Άβαταρ μέλους
Harry Haller
Fast poster

Δημοσ.: 2016
Εγγραφη: Φεβρουάριος 28th, 2015, 10:58 pm
Το μέλος Harry Haller, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dna » Φεβρουάριος 15th, 2018, 2:25 am

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14325
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κόκορας » Φεβρουάριος 15th, 2018, 3:22 am

Περίμενα ψηλά στις λίστες το ανυπέρβλητο Χαμόγελο της Τζοκόντα(ς),
Εικόνα
το ξεχάσατε;

με ενθουσιαζε(ακομα το κανει) και αυτος
Εικόνα
αλλα και
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

και αλλα τι να γραφουμε τωρα ο θεοδωρακης μονο εχει πεντακοσιους ή μηπως ο μαρκοπουλος,ο λοιζος ,ο καταπληκτικος σπανος,ακομα και ο κηλαηδονης δεν μπορουν να μπουν στην λιστα; ανετα
και καποια ξενα βεβαια(λιγοτερα παντως) ευρωπαικα και μη
α και ενας (συγκεκριμενος)δισκος κλασικης μουσικης ..τελος παντων

:)
Τελευταία επεξεργασία απο Κόκορας την Φεβρουάριος 15th, 2018, 3:58 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
“The first gulp from the glass of natural sciences will turn you into an atheist, but at the bottom of the glass God is waiting for you.”
― Werner Heisenberg
Άβαταρ μέλους
Κόκορας
Extreme poster

Δημοσ.: 31924
Εγγραφη: Απρίλιος 10th, 2010, 2:26 pm
Τοποθεσια: Συμβασιλεύουσα
Το μέλος Κόκορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sid Vicious » Φεβρουάριος 15th, 2018, 3:57 am

Dio - Holy Diver
Εικόνα

Sex Pistols - Never Mind The Bollocks
Εικόνα

Cro-Mags ‎– The Age Of Quarrel
Εικόνα

Bauhaus ‎– In The Flat Field
Εικόνα

Skrewdriver ‎– All Skrewed Up
Εικόνα

Skrewdriver ‎– Hail The New Dawn
Εικόνα

Coil ‎– Musick To Play In The Dark
Εικόνα

Bathory - Hammerheart
Εικόνα

Big Black ‎– Songs About Fucking
Εικόνα

Ramones ‎– Rocket To Russia
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
With Love and a Molotov Cocktail

Δημοσ.: 17268
Εγγραφη: Μάρτιος 22nd, 2006, 12:18 pm
Το μέλος Sid Vicious, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paralo » Φεβρουάριος 15th, 2018, 3:58 am

Να θυμηθώ να γράψω .
61+1+r

#dabda
Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster

Δημοσ.: 8812
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2015, 6:56 pm
Το μέλος paralo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑλβανοςΤουριστας » Φεβρουάριος 15th, 2018, 4:26 am

Να προσθεσω

1)Τα μπαρακια του Βαγγελη Γερμανου

2)Παρραληλλη δισκογραφια των αδερφων Κατσιμιχα

3)Χαιρετισματα-Παπακωνσταντινου
ΑλβανοςΤουριστας
Casual Poster

Δημοσ.: 726
Εγγραφη: Ιούνιος 5th, 2017, 11:12 pm
Το μέλος ΑλβανοςΤουριστας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Φεβρουάριος 15th, 2018, 7:49 am

1. Ommadawn/Incantations - Μάικ Όλντφιλντ. Ξεκινάω με cheat. Στην ουσία είναι δύο άλμπουμ, το δεύτερο μάλιστα διπλό, αλλά αφενός τα αγόρασα μαζί, αφετέρου είναι παρόμοια στην φιλοσοφία τους (όχι στον ήχο) και με επηρέασαν το ίδιο. Με εισήγαγαν στην παράξενη μουσική του Μάικ Όλντφιλντ και τα έχω λιώσει στο παίξιμο, τόσο που πλέον φυσικά δεν δουλεύουν (τα CD χαλάνε πολύ πιο γρήγορα από δίσκους).

2. Bridge Over Troubled Water - Σάιμον και Γκάρφανκλ. Το δίδυμο το ήξερα αρκετά χρόνια πριν αγοράσω αυτό το CD, το οποίο όμως μού άνοιξε έναν κόσμο της αμερικανικής μουσικής σκηνής που δεν είχα ακόμα εντοπίσει.

3. The Visit - Λορίνα Μακ Κένιτ. Το πρώτο CD που αγόρασα με δικά μου λεφτά. Πέρα από το είδος μουσικής στο οποίο με εισήγαγε, μού άνοιξε το ενδιαφέρον για την ευρωπαϊκή κουλτούρα (τα CD της είχαν όλα ένθετα με σημειώσεις από τα ταξίδια της και διάφορες κουλτουριάρικες επισημάνσεις). Με έβαλε στην διαδικασία να ψάξω τα έργα του Σαίξπηρ στο πρωτότυπο και να τα διαβάσω όλα (παρά τα εξαιρετικά φτωχά μου αγγλικά - δεν είχα πάει ποτέ φροντιστήριο).

4. Ten Kai - Κιτάρο. Τον Κιτάρο τον ήξερα από το Silk Road, που είχα σε μια παλιά κασέτα επί 80's, την οποία είχα καταλιώσει. Η μουσική του με είχε συγκινήσει αφάνταστα και όταν ανακάλυψα τον συνθέτη της (η κασέτα έγραφε «Κύτταρο»!), κατέβασα το συγκεκριμένο άλμπουμ (που ήταν το πρώτο του) μέσω napster. Δεν θυμάμαι πόσες μέρες μού πήρε, άλλα ήταν το πρώτο πλήρες άλμπουμ που είχα σε mp3. Χρόνια αργότερα αγόρασα όλα του τα CD μέσω Amazon, διότι στην Ελλάδα ήταν από δυσεύρετα ως ανύπαρκτα. Η νοσταλγική του μουσική μού ξύπνησε την διάθεση να μάθω περισσότερα πράγματα για κουλτούρες που δεν γνώριζα καθόλου μα καθόλου (κυρίως ασιατικές).

5. Η Λίμνη των Κύκνων - Τσαϊκόφσκι. Το είχα σε κασέτα. Μας το είχε πάρει η μαμά μου όταν ήμουν σπόρος. Ακόμα υπάρχει αλλά φυσικά δεν παίζει. Η πρώτη μεγάλη μου αγάπη κλασικής μουσικής και ανυπέρβλητη. Ίσως δεν είναι το τελειότερο έργο του Τσαϊκόφσκι, αλλά αναμφισβήτητα είναι ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα έργα κλασικής μουσικής όλων των εποχών -αν όχι το νούμερο ένα- και με πολύ καλό λόγο. Είναι 100% το στυλ μου στα πάντα. Πομπώδες, φασαριόζικο, μελαγχολικό, πιασάρικο, μια ξαφνικά χαρούμενο μια ξαφνικά θυμωμένο ή θλιμμένο, σχιζοφρενικό, αλλοπρόσαλλο, πολύπλοκο, στομφώδες.

6. Rue des Cascades - Γιαν Τιρσέν. Μελαγχολικό του θανατά, μέχρι τα πρόθυρα αυτοκτονίας. Απορώ που δεν έχει αυτοκτονήσει μέχρι τώρα ο Τιρσέν. Εμένα ακούγοντας ειδικά αυτό το άλμπουμ μού ήρθε πολλές φορές να αυτοκτονήσω. Ή ίσως και το αντίθετο. Το ανακάλυψα σε μια πολύ άσχημη φάση της ζωής μου και το άκουγα όταν ήθελα να κλάψω. Ίσως αυτό να ήταν η εκτόνωσή μου και να ευθύνεται για το ότι ζω ακόμα. Ποιος ξέρει; Λίγο μετά, κάποια από τα κομμάτια αυτού του άλμπουμ χρησιμοποιήθηκαν στην ταινία Αμελί. Έκτοτε αγοράζω κάθε του CD.

7. The Astaire Story - Φρεντ Ασταίρ. Α, ο Φρεντ Ασταίρ. Ο καλύτερος χορευτής όλων των εποχών. Η φωνή του δεν ήταν απ' αυτές τις φωνές που θα σε κάνουν να εκπλαγείς, αλλά ο χορός του... αγόρασα αυτό το άλμπουμ όταν είδα τυχαία μια ταινία του (το Bandwagon) και είπα «ρε συ, αυτό είναι το βιντεοκλίπ του Smooth Criminal». Φυσικά τον Ασταίρ (αρνούμαι να το γράψω με έψιλον) τον είχα ακουστά από μωρό. Είναι ένα απ' αυτά τα ονόματα του παρελθόντος που αναφέρονται. Δεν είχα όμως γνωρίσει το στυλ του ποτέ πριν το Bandwagon. Επηρέασε σε τέτοιον βαθμό το στυλ μου, που ακόμα και όταν ανάβω το φως στο δωμάτιο ή πετάω τα κλειδιά μου, το κάνω θεατρικά, όπως θα το έκανε ο Φρεντ (σοβαρά, άμα με παρατηρήσετε IRL θα με θεωρήσετε βλαμμένο -σκασμός).

8. Heroes of Might and Magic 2 Soundtrack - Paul Romero (ναι, σάουντρακ από βιντεοπαιχνίδι, το πρώτο στην ιστορία με μουσική όπερας, φουλ ορχήστρα, τενόρο και υψίφωνο). Το συγκεκριμένο ήταν η αφορμή να ψαχτώ με το είδος της όπερας (που αποφάσισα μερικά χρόνια αργότερα ότι απλά δεν είναι το στυλ μου) αλλά και γενικότερα της συμφωνικής μουσικής. Η εμπειρία να παίζεις με φόντο όπερα, ήταν για την εποχή εξωπραγματική.

9. Songs from the Wood - Τζέθρο Ταλ. Ένας άλλος μουσικός κόσμος, που με ταξίδεψε πολύ. Είναι πολύ οι λόγοι που βρίσκεται στην λίστα μου και τόσο προσωπικοί που δεν έχει νόημα να τους εξηγήσω (γιατί δεν θα βγάζουν κανένα νόημα).

10. Το Χαμόγελο της Τζοκόντας - Μάνος Χατζιδάκις. Η εισαγωγή μου στον Χατζιδάκι, το είχε σε δίσκο η θεία μου και η ονομασία του μου φαινόταν αστεία, γιατί μού έρχονταν στο μυαλό τα σοκολατάκια. Όταν στην εφηβεία μου απομακρύνθηκα από την ελληνική μουσική, γιατί με κούραζε -ειδικά τα παλιά λαϊκά-, το συγκεκριμένο άλμπουμ ήταν που με έφερε πίσω και με ώθησε να ξεχάσω τις προκαταλήψεις μου και να ανακαλύψω το παλιότερο ελληνικό τραγούδι.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 59740
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Φεβρουάριος 15th, 2018, 10:20 am

Εικόνα

5 δισκοι. τους εμαθα απεξω, καθε λεξη, ακομη και τις ομιλιες που εκανε αναμεσα στα τραγουδια. ακομη υπαρχουν σχεδον ολα στο playlist μου.

Εικόνα

κολλησα την εποχη που κατεβηκα απ το βουνο και μπηκα στη θαλασσα.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19790
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Φεβρουάριος 15th, 2018, 11:31 am

Δέκα και ένας επιδραστικοί, όχι κατ' ανάγκη οι καλύτεροι:

Iron Maiden - Seventh Son (η πρώτη κασσέτα που αγόρασα ποτέ πιτσιρικάς)
Guns N' Roses - Appetite for Destruction
Celtic Frost - Into the Pandemonium
The Sisters Of Mercy ‎– Body and Soul EP
Fields of the Nephilim - Elyzium
Wumpscut - the Mesner Tracks
Delerium - Semantic Spaces
Chakra and Edi Mis - The Promised Land
Carbon Based Lifeforms - World of Sleepers
NWA - Straight Outta Compton
Μετζέλος - Η κασσέτα που είχε βγει χέρι με χέρι πριν τα ημίζ
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Crazy poster

Δημοσ.: 5148
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:21 pm

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε:

τεζα στο κασσετοφωνο του αυτοκινητου "τον πουτσο μου τον λενε μητσο" μποτιλιαρισμενος στην παραλιακη οδο αναμεσα στα κλαμπακια. καλες εποχες.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19790
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:24 pm

ΑλβανοςΤουριστας έγραψε: Να προσθεσω

2)Παρραληλλη δισκογραφια των αδερφων Κατσιμιχα

:smt013 :smt021 :smt067 :smt068 :smt075
Άβαταρ μέλους
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 2138
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:27 pm

Ασεβαστος έγραψε:
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε:

τεζα στο κασσετοφωνο του αυτοκινητου "τον πουτσο μου τον λενε μητσο" μποτιλιαρισμενος στην παραλιακη οδο αναμεσα στα κλαμπακια. καλες εποχες.

Αυτά μόνο με το ορίτζιναλ πασοκ, φίλε
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Crazy poster

Δημοσ.: 5148
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:31 pm

Iron maiden - The number of the Beast (το περισσότερο λιώσιμο)
Iron Maiden - Somewhere in time (εισαγωγή στη metal)
Alice Cooper - Trash (πρώτη κασέτα που αγόρασα)
Metalica - Black (Εποχές χωρίς σαζαμ που πέρναμε τηλ τους σταθμούς να μάθουμε ποιο κομμάτι είναι το Unforgiven)
Muse - Origin of Symmetry (με πήρε απο τη metal και με έβαλε σούμπιτο στην alt)
Radiohead - the bends (Νομίζω τα λόγια περιττεύουν )
Led Zepellin - Led Zeppelin IV (Το κλασσικό των κλασσικών)
Robbie Williams - Escapology (ναι το me and my monkey ειναι το κομμάτι που περιγράφει τη ζωή μου κάθε στιγμή)
Madrugada - Industrial Silence (νταρκίλα, κατάθλιψη, πολύ καλός φίλος στα δύσκολα)
Godspeed You! Black Emperor - F♯ A♯ ∞ (ότι ισχύει και για το απο πάνω)

bonus

H Δισκογραφία απο ΤΡΙΠΑcrew γιατί με κράτησε γερά πριν καταπέσω στα πάρα πολύ δύσκολα
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 35383
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:36 pm

dna έγραψε:
Εικόνα

Joe Strummer doing the satanic handsign Eye Of Horus :smt002
Άβαταρ μέλους
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 2138
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μουσική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες