Ακούω στο repeat, ξανά και ξανά..

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Ακούω στο repeat, ξανά και ξανά..

Δημοσίευσηαπό Storm » Μάιος 13th, 2011, 3:42 pm

Έχω περάσει μέρες και βδομάδες με ένα τραγούδι μονάχα στον υπολογιστή, στο στέρεο, στο δρόμο (και συνήθως το επιβάλλω και στους υπόλοιπους γύρω μου :) ).
Στην αρχή είναι έρωτας, μετά εξάρτηση και έπειτα συνήθεια.
Μετά από κάθε τέτοια περίοδο, κάθε τραγούδι χάνει την αρχική του μορφή, σα να αποδομείται μέχρι που κάποια στιγμή είναι τόσες οι φορές και γίνεται τόσο αυτονόητο ώστε δεν το ακούω πια ουσιαστικά. Χρειάζεται συνήθως πολύς καιρός μέχρι να το ακούσω ξανά.

Κάποια από αυτά ήταν..

Τα δικά σας;
Πάμε, έλα κραγιόν μου!
Άβαταρ μέλους
Storm
Like a daydream or a fever..

Δημοσ.: 3471
Εγγραφη: Φεβρουάριος 12th, 2011, 11:33 pm
Τοποθεσια: Near you, needing nothing.
Το μέλος Storm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ακούω στο repeat, ξανά και ξανά..

Δημοσίευσηαπό Chimaera » Μάιος 13th, 2011, 4:22 pm

Είναι άπειρα... :o

Ξεκινώ με κάποια all time, που δεν μ' έχουν κουράσει ποτέ κι ας τ' ακούω χρόνια. Γνωρίζω τις ενορχηστρώσεις απ' όλα τα όργανα, τους στίχους, τα πρώτα, δεύτερα φωνητικά και πάει λέγοντας.

Η λατρεμένη μου, είναι ποιήτρια και το τραγούδι αυτό φέρνει στο μυαλό μου τα Ιερά Βήματα προς τον Αγαπημένο.

Αν κάποιος με ρωτούσε ποια φωνή αγγίζει ακόμη και το τελευταίο μου κύτταρο, θα απαντούσα αυτή:

Το επόμενο μυρίζει χειμώνα, μου πήρε καιρό να σβήσω τα υπολείμματα.

Εντάξει, μουσική, φωνητικά, στίχοι... το βρίσκω αριστουργηματικό. Έχω περάσει μερόνυχτα ακούγοντάς το, μουρμουρίζοντας "this love, doesn't know it is love, this love, doesn't have to feel love, doesn't care to be love".

Απειλώ ότι θα επανέλθω... μου αρέσει το θέμα!
ουστ/σουτ
Άβαταρ μέλους
Chimaera
In.Flux.

Δημοσ.: 7414
Εγγραφη: Ιανουάριος 25th, 2011, 4:29 pm
Το μέλος Chimaera, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό 42 » Μάιος 13th, 2011, 6:13 pm

να μερικα:

Άβαταρ μέλους
42
Crazy poster

Δημοσ.: 7736
Εγγραφη: Νοέμβριος 28th, 2007, 6:31 am
Το μέλος 42, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ » Μάιος 13th, 2011, 6:31 pm

τον τελευταιο καιρο....το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο

Άβαταρ μέλους
ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ
Σπάσε τη σούστα να κάνουμε γούστα

Δημοσ.: 7519
Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2006, 1:00 am
Το μέλος ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ » Μάιος 13th, 2011, 6:36 pm

πριν πολλα χρονια οταν ειχα αγορασει τον δισκο τους εκεινον με το ωραιο (τοτε τουλαχιστον μου ειχε αρεσει) εξωφυλλο...αυτη ειναι λιγο διαφορετικη εκτελεση

Άβαταρ μέλους
ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ
Σπάσε τη σούστα να κάνουμε γούστα

Δημοσ.: 7519
Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2006, 1:00 am
Το μέλος ΕΛΙΧΡΥΣΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Universal Emptiness » Μάιος 13th, 2011, 7:08 pm

το σκεφτόμουν και εκείνη την ημέρα και από τότε ...
Άβαταρ μέλους
Universal Emptiness
Crazy poster

Δημοσ.: 8294
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2010, 12:29 am
Το μέλος Universal Emptiness, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dukedelouben » Μάιος 13th, 2011, 9:30 pm

πάνε 7 ή 8 χρόνια , δεν θυμάμαι .. αγκαλιά κάνα μήνα με ολάκερο τούτο το δισκάκι.
δεν ξέρω γιατί με συγκινούσε ,, μάλλον επειδή είχα πιάσει πάτο.
ακόμη και σήμερα με προκαλεί θλιμμένες αναταραχές (και είμαι και σκληρό αγόρι, έτσι; )

...in this fucking mess where only one sentence repeats itself.
as he recited all the beautiful words that had ever come out her mouth...
...not worth a fuck and only one sentence repeats itself

the last human getaway..
Άβαταρ μέλους
dukedelouben
Remorse of a cynic bourgeois

Δημοσ.: 907
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 20th, 2010, 11:48 am
Το μέλος dukedelouben, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Storm » Μάιος 14th, 2011, 1:54 am

Κάθε φορά που τ'ακούω θυμάμαι γιατί το αγάπησα κατευθείαν την πρώτη.Ένιωσα εμένα σε ήχους.
Πάμε, έλα κραγιόν μου!
Άβαταρ μέλους
Storm
Like a daydream or a fever..

Δημοσ.: 3471
Εγγραφη: Φεβρουάριος 12th, 2011, 11:33 pm
Τοποθεσια: Near you, needing nothing.
Το μέλος Storm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cenotaph » Μάιος 14th, 2011, 2:50 am

Άβαταρ μέλους
Cenotaph
Fast poster

Δημοσ.: 1333
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2009, 5:22 pm
Το μέλος Cenotaph, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Rtype » Μάιος 14th, 2011, 3:10 am

Hear Wisdom's voice.
Rise, know the strength that you feel.
Hold in your heart but never reveal.

http://www.youtube.com/watch?v=avi4ekuLdjc
Άβαταρ μέλους
Rtype
Fast poster

Δημοσ.: 1292
Εγγραφη: Ιούνιος 6th, 2007, 12:07 pm
Το μέλος Rtype, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό 42 » Μάιος 16th, 2011, 7:33 pm

Άβαταρ μέλους
42
Crazy poster

Δημοσ.: 7736
Εγγραφη: Νοέμβριος 28th, 2007, 6:31 am
Το μέλος 42, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Universal Emptiness » Μάιος 16th, 2011, 8:19 pm

Άβαταρ μέλους
Universal Emptiness
Crazy poster

Δημοσ.: 8294
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2010, 12:29 am
Το μέλος Universal Emptiness, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chimaera » Μάιος 18th, 2011, 9:08 pm

με ιδιαίτερη επιμονή στο 03:08
ουστ/σουτ
Άβαταρ μέλους
Chimaera
In.Flux.

Δημοσ.: 7414
Εγγραφη: Ιανουάριος 25th, 2011, 4:29 pm
Το μέλος Chimaera, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Φρούραρχος Γατάκης » Μάιος 18th, 2011, 9:21 pm

αν και ποτε δεν ηταν στα top συγκροτηματα μου , αυτο το τραγουδι το ξεχναω αλλα οταν το θυμαμαι παιζει ξανα και ξανα.......

killing joke - love like blood

Αυτό το νήμα κατέβηκε 3 φορές

YouTube code: TxChky12lLY
Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος Γατάκης
Extreme poster

Δημοσ.: 25152
Εγγραφη: Οκτώβριος 6th, 2010, 12:29 pm
Το μέλος Φρούραρχος Γατάκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Willard » Μάιος 18th, 2011, 11:40 pm

Τα τελευταία που θυμάμαι

Το βίντεο δεν είναι και τόσο καλό αλλά η live εκτέλεση τα σπάει

Συν τοις άλλοις θεωρώ ότι το βίντεο είναι ένα από τα πιό επιτυχημένα που έχουν ανέβει στο youtube

Over The Hill (demo version) ,η εκτέλεση αργότερα στην συλλογή της δεν μου άρεσε και πολύ
Άβαταρ μέλους
Willard
Fast poster

Δημοσ.: 2443
Εγγραφη: Απρίλιος 13th, 2009, 11:42 pm
Τοποθεσια: Βόρειος
Το μέλος Willard, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Μουσική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες