Συνειρμοί

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Συνειρμοί

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Μάιος 3rd, 2017, 11:40 am

Εδώ ποστάρουμε τραγούδια και μουσικά κομμάτια τα οποία προέκυψαν συνειρμικώς στην ακουστική συνείδησή μας και εφόσον επιθυμούμε καταθέτουμε και το αίτιο του συνειρμού

πηγή: το farewell του Πίθηκα https://www.phorum.gr/viewtopic.php?p=7590259#p7590259
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 24117
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Συνειρμοί

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Μάιος 3rd, 2017, 6:41 pm

Σουβλίτσα έγραψε:Εδώ ποστάρουμε τραγούδια και μουσικά κομμάτια τα οποία προέκυψαν συνειρμικώς στην ακουστική συνείδησή μας και εφόσον επιθυμούμε καταθέτουμε και το αίτιο του συνειρμού

πηγή: το farewell του Πίθηκα https://www.phorum.gr/viewtopic.php?p=7590259#p7590259

αχαχαχαχαχαχα είσαι για ξύλο!!
Μ’αρέσεις άμα σωπαίνεις, επειδή στέκεις εκεί σαν απουσία. Μακρινή κι απαρηγόρητη, σα να σε σκέπασε χώμα. Μια λέξη μόνο αν πεις,ένα χαμόγελο–μου αρκεί για να πανηγυρίσω που είσαι εδώ κοντά μου ακόμα.
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Maniac poster

Δημοσ.: 10215
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Μάιος 3rd, 2017, 6:50 pm

Μιλούσα με μια φίλη πριν μια βδομάδα και πάνω στην συζήτηση μου'ρθε ο ήχος από αυτό το τραγούδι :)

Tango With Lions ~ A Long Walk
Μ’αρέσεις άμα σωπαίνεις, επειδή στέκεις εκεί σαν απουσία. Μακρινή κι απαρηγόρητη, σα να σε σκέπασε χώμα. Μια λέξη μόνο αν πεις,ένα χαμόγελο–μου αρκεί για να πανηγυρίσω που είσαι εδώ κοντά μου ακόμα.
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Maniac poster

Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό casper quantum » Μάιος 3rd, 2017, 8:50 pm

Ο παππούς μιας καλής φίλης έχει Αλτσχάιμερ. Δεν αναγνωρίζει ΠΑΝΤΑ τα παιδιά του, ούτε την γυναίκα του, πόσο μάλλον τα ονόματά τους. Μια φορά τον είχαμε πετύχει να δακρύζει όταν πήγε κοντά του η κόρη του και του ψιθύριζε το όνομά της... (ο συνειρμός λοιπόν είναι εκείνη η σκηνή, κάθε φορά πριν του πούνε ποιές είναι, τον ρωτάνε να τους πει). Δεν ξέρω αν είναι καλά, τα τελευταία νέα που ξέρω είναι πως ήτανε στο νοσοκομείο. Φοβάμαι να ρωτήσω, αν και είμαι σίγουρη πως θα το μαθαίναμε οικογενειακά αν συνέβαινε κάτι. Πολύ γλυκός άνθρωπος και λυπηρό να συμβαίνουν αυτά. Επειδή υπάρχει κληρονομικότητα, δεν θέλω να το βιώσω με τους δικούς μου.

casper quantum
Casual Poster

Δημοσ.: 668
Εγγραφη: Μάρτιος 4th, 2017, 5:38 am
Το μέλος casper quantum, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Μάιος 4th, 2017, 2:47 am

όποτε βλέπω ή ακούω για κοράκια με έρχεται συνειρμικά το παρακάτω

viewtopic.php?f=24&t=334446

ΥΓ. ξερω, ξέρω ...
denplirono έγραψε:ναι ειμαστε ζωα, αλλα ειμαστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ζωα.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 28100
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Μάιος 4th, 2017, 6:04 pm

ΛΕΩΝ έγραψε: όποτε βλέπω ή ακούω για κοράκια με έρχεται συνειρμικά το παρακάτω

viewtopic.php?f=24&t=334446

ΥΓ. ξερω, ξέρω ...

εμένα μου εφερε στο μυαλό το κομμάτι που πόσταρες αυτό:
Τελευταία επεξεργασία απο κουλούρι Θεσσαλονίκης την Μάιος 4th, 2017, 9:07 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό DepecheModeSuck » Μάιος 4th, 2017, 6:14 pm

Όταν μένω νηστικός μέχρι να βρω μέρος να αγοράσω κάτι...άσχετα αν το τραγούδι δεν έχει να κάνει με φαγητό αλλά με sex.

DepecheModeSuck
New poster

Δημοσ.: 122
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2017, 5:37 am
Το μέλος DepecheModeSuck, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Μάιος 26th, 2017, 12:26 am

από το νήμα Μπόμπα στον Παπαδήμο

(και παίζει και στο ριπιτ)
:smt020 :smt020
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ecdwatson » Μάιος 27th, 2017, 7:15 am

Deerhunter - Snakeskin
Aug 16, 2015

ecdwatson
New poster

Δημοσ.: 55
Εγγραφη: Μάιος 20th, 2017, 6:02 pm
Το μέλος ecdwatson, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Ιούνιος 3rd, 2017, 8:21 pm

Συνειρμικό από τα νήματα στα οποία συμμετέχει το τρελό ναυταγόρι μας

παραφράζοντας, είναι σαν να ακούω τον Νάνδρο να ροκάρει παθιασμένα ως εξής:

"Τσικαμπούμ κι εγώ την έπεσα στη Wiki
σου την έφερα ρε κάλπικο ραδίκι!
:smt077 "

:lol: :smt020
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Ιούνιος 3rd, 2017, 8:54 pm

Σουβλίτσα έγραψε: Συνειρμικό από τα νήματα στα οποία συμμετέχει το τρελό ναυταγόρι μας

παραφράζοντας, είναι σαν να ακούω τον Νάνδρο να ροκάρει παθιασμένα ως εξής:

"Τσικαμπούμ κι εγώ την έπεσα στη Wiki
σου την έφερα ρε κάλπικο ραδίκι!
:smt077 "

[youtube]Fcj0Uqx7Mi4 [/youtube]
:lol: :smt020

Εικόνα
Τυπικό νεοκομμουνιστοbotάκι έγραψε:05/02/2018, 22:10
για εμένα ο Στάλιν ήταν Θεός και ο Κομμουνισμός είναι η απόλυτη Θρησκεία. Μόνο στο μνήμα του Στάλιν σκύβω προσκυνάω!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 24074
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό black_paint » Ιούνιος 3rd, 2017, 8:59 pm

not sure if 15 or 75
black_paint
Fast poster

Δημοσ.: 1894
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2017, 12:45 pm
Το μέλος black_paint, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Ιούνιος 3rd, 2017, 9:04 pm

:smt102

για να κρατάμε και το πρωτόκολλο:
https://en.wikipedia.org/wiki/Uri_Geller
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό black_paint » Ιούνιος 3rd, 2017, 9:09 pm

black_paint
Fast poster

Δημοσ.: 1894
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2017, 12:45 pm
Το μέλος black_paint, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Ιούνιος 3rd, 2017, 9:12 pm

Ναι σύντροφε αλλά από εσένα τουλάχιστον περίμενα να μείνεις στο πνεύμα του νήματος/κατηγορίας νημάτων και να "ζωγραφίσεις" και με ηχητικό
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Μουσική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες