Ποιο συγκρότημα;

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Ποιο συγκρότημα;

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 11:43 am

Παιδιά, καλημέρα. Θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε με ένα μικρό πρόβλημα. Εδώ και καιρό κάηκε το pc μου που είχα μέσα άλμπουμ ενός ροκ alternative γκρουπ που δεν θυμάμαι με τίποτα πως το λέγανε. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τα δύο μέλη του ήταν ο ένας Ιρανός και ο άλλος εβραίος.
Έχω κάνει πολλές αναζητήσεις στο γκουγκλ όπως: a jew and an iranian walk into a bar... αλλά τίποτα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Τώρα που το θυμήθηκα, είχαν ένα κλιπ που έδειχνε σκηνές από την Νέα Υόρκη και έγραφε τους στίχους με μεγάλα κόκκινα γράμματα.
atreu73
Fast poster

Δημοσ.: 3402
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2012, 4:34 pm
Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ποιο συγκρότημα;

Δημοσίευσηαπό Μη μου άπτου » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 12:44 pm

atreu73 έγραψε: Παιδιά, καλημέρα. Θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε με ένα μικρό πρόβλημα. Εδώ και καιρό κάηκε το pc μου που είχα μέσα άλμπουμ ενός ροκ alternative γκρουπ που δεν θυμάμαι με τίποτα πως το λέγανε. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τα δύο μέλη του ήταν ο ένας Ιρανός και ο άλλος εβραίος.
Έχω κάνει πολλές αναζητήσεις στο γκουγκλ όπως: a jew and an iranian walk into a bar... αλλά τίποτα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Τώρα που το θυμήθηκα, είχαν ένα κλιπ που έδειχνε σκηνές από την Νέα Υόρκη και έγραφε τους στίχους με μεγάλα κόκκινα γράμματα.

Yellow Dogs ?
Μη μου άπτου
New poster

Δημοσ.: 473
Εγγραφη: Ιανουάριος 15th, 2018, 10:38 am
Το μέλος Μη μου άπτου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 1:21 pm

Όχι.
atreu73
Fast poster

Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 1:39 pm

Με αναζήτηση βρήκα μία που λέγεται Sistanagila,αλλά δεν τους κόβω και για πολύ εναλλακτικούς ροκάδες

https://www.npr.org/sections/parallels/2014/11/12/363517234/the-rare-place-where-israelis-and-iranians-play-together

Βρήκα και τους alt-J αλλά δεν υπάρχει η παραμικρή αναφορά για μέλος με καταγωγή από το Ιράν

https://www.timesofisrael.com/alt-rock-band-alt-j-heading-back-to-israel-in-may/
Άβαταρ μέλους
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 2121
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 2:22 pm

Καμία σχέση.
atreu73
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Μη μου άπτου » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 2:46 pm

εχουμε κανενα αλλο στοιχειο; χωρα προελευσης, χρονολογια, ετικετα, με ποιους εμοιαζαν μουσικα;
στο τελος θα σε βαλουμε να τραγουδησεις το κομματι τους, :vp14: να παει ετσι :vp11:
Μη μου άπτου
New poster

Το μέλος Μη μου άπτου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 3:04 pm

Πρόσφατοι, αμερικάνοι μάλλον, μουσικά να έμοιαζαν ίσως με τους avett brothers ή τους mumford and sons. Ο ήχος τους φρέσκος και ωραίος στίχος.
atreu73
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Μη μου άπτου » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 3:15 pm

νοτ μαι φιλντ οφ μιουζικαλ εξπερταιζ
αλλα μη φυγεις χωρις να παρεις τιποτα, σου βρηκα αυτους, ιρανοι ειναι, αλτ ροκ ειναι, στη ΝΥ ειναι, και πριν λιγα χρονια δολοφονηθηκαν οι δυο απο τους τεσσερεις

δεν τρελαθηκα παντως
Μη μου άπτου
New poster

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 9:23 pm

Μη μου άπτου έγραψε: νοτ μαι φιλντ οφ μιουζικαλ εξπερταιζ
αλλα μη φυγεις χωρις να παρεις τιποτα, σου βρηκα αυτους, ιρανοι ειναι, αλτ ροκ ειναι, στη ΝΥ ειναι, και πριν λιγα χρονια δολοφονηθηκαν οι δυο απο τους τεσσερεις

δεν τρελαθηκα παντως

δεν έχεις άδικο..ψιλοχαζούλι το τραγουδι!
Αθεράπευτα όνειρα
Γαλήνεψε τώρα. Απελπίσου
Για μια φορά υστερινή.....
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Maniac poster

Δημοσ.: 10075
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Μη μου άπτου » Φεβρουάριος 2nd, 2018, 9:26 pm

στηριζουμε ομως γιατι ειναι μεταναστες 8)
Μη μου άπτου
New poster

Επιστροφή στην Μουσική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες