10 πιο επιδραστικοί δίσκοι στη ζωή σας

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

10 πιο επιδραστικοί δίσκοι στη ζωή σας

Δημοσίευσηαπό beria » Φεβρουάριος 14th, 2018, 6:38 pm

Το ερώτημα είναι απλό. Δεν θέλω τους καλύτερους δίσκους που έχετε ακούσει
Θέλω αυτούς που σας άλλαξαν τον τρόπο που ακούτε μουσική, ή/και σας συντροφεύουν έκτοτε στη ζωή

Band on the Run Paul Mc Catrney & Wings
Εικόνα
Από τους πρώτους δίσκους που αγόρασα. Είχε μέσα τυπωμένους τους στίχους!
Έμαθα αγγλικά με αυτόν τον δίσκο κι ένα λεξικό τσέπης

Harvest, Neil Young
Εικόνα
Τον έλιωσα!!
Είχαμε κάνει με τον κολλητό το πλυσταριό στο σπίτι του, δωμάτιο με πικάπ και ακούγαμε μουσική ασταμάτητα. Ήταν από τους δίσκους που έπαιξε τις περισσότερες φορές

Άξιον Εστί, Μίκης, Ελύτης, Μπιθικώτσης, Κατράκης
Εικόνα
Ήταν ελληνικός (δεν άκουγα), ήταν Μίκης (δεν άκουγα), ήταν συμφωνικός (δεν άκουγα), ήταν Ελύτης (δεν ήξερα)
Όλα παράξενα κι ωραία. Ακόμα με συγκινεί

Revolver, Beatles
Εικόνα
Νόμιζα ότι ψαγμένη μουσική ήταν τα σαραντάλεπτα χασίματα των Yes και άκουσα αυτό
Τα αριστουργήματα ήταν τρίλεπτα και απλά
Άγιασα

Βρώμικο Ψωμί, Σαββόπουλος
Εικόνα
Ο καλύτερος ελληνικός δίσκος όλων των εποχών
Τελεία
παράγραφος

ο Σκληρός Απρίλης του 45, Μάνος Χατζιδάκις
Εικόνα
Μάνος και Ρεμπέτικο. Δεν ήξερα τίποτα από τα δύο. Έμαθα

Albinoni, Adagio
Εικόνα
Η πρώτη φορά που άκουσα παλιά μουσική.

Sandinista, Clash
Εικόνα
Και πανκ και πολιτικοποίηση και ποίηση. Δισκάρα

Τα Μικροαστικά, Λ. Κηλαηδόνης
Εικόνα
Το είχα δει σε ένα θειο μου στα 12 μου· κόκκινο βινύλιο και παράξενα λόγια. Τον αγόρασα στα 17 και δεν έχω σταματήσει να τον ακούω ποτέ
Το Ρέκβιεμ είναι το τραγούδι που αφιέρωσα στον πατέρα μου όταν έφυγε

Sweet Movie, Μάνος και Μακαβέγιεφ
Εικόνα
Το Sweet Movie ήταν η πρώτη ταινία που είδα με αυτήν που έγινε φίλη, γκόμενα, σύζυγος, μάνα του παιδιού μου και ξένη
και η μουσική από την ταινία είναι η μισή μου ζωή
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Δημοσ.: 15885
Εγγραφη: Φεβρουάριος 25th, 2005, 12:57 am
Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: 10 πιο επιδραστικοί δίσκοι στη ζωή σας

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 14th, 2018, 6:53 pm

Δεν θα αναλύσω, θα πω ότι είναι οι δίσκοι που με αλλάξαν ως άνθρωπο. Αισθητικά, αισθηματικά, όλα.

Ο Μεγάλος Ερωτικός - Χατζιδάκις.
The Song Remains The Same - Led Zeppelin.
Trans-Continental Hustle - Gogol Bordello.
Διόνυσος -Θεοδωράκης.
Il Barbiere Di Seviglia /Rossini, σε έκδοση Deutsche Grammophon με τον Plácido Domingo σε ρόλο βαρύτονου.
The Slavonic Dances /Dvorak.
Η εκδίκηση της Γυφτιάς/Ξυδάκης.
Εδώ Λιλιπούπολη - Μαραγκόπουλος, Πλάτωνος, και σία.
Η Ελλάδα τραγουδάει Vol...- μια συλλογή με τραγούδια Αγγελόπουλου, Γαβαλά, Μοσχολιού, Καζαντζίδη, Γκρέυ, Λύδιας, Μητσιά, και άλλων.
Madness -One step beyond.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 86380
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό διαστημικο μπιζελι » Φεβρουάριος 14th, 2018, 7:34 pm

Εγώ δεν πρόλαβα τους δίσκους, πρόλαβα τις κασέτες και τα cds. Σε εποχές προ ίντερνετ πήγαινα σε δισκάδικα και ζητούσα να μου γράψουν διάφορες επιλογές τραγουδιών σε κασέτα και μετέπειτα σε cds. Επίσης, μάζευα πολλά cds από εφημερίδες και περιοδικά.
Αυτό που θυμάμαι πιο έντονα και που το άκουγα αρκετά μικρή είναι αυτό:
Εικόνα

Από αυτό γνώρισα καλύτερα τον Σαββόπουλο και άλλους γνωστούς καλλιτέχνες του ελληνικού τραγουδιού.

O δίσκος που με στιγμάτισε (όχι μουσικά) ήταν αυτός:
Εικόνα
Για αυτόν τον δίσκο είχε γίνει ολόκληρη φασαρία στο σπίτι μου όταν ήμουν έφηβη που παρακαλούσα να μου δώσουν λεφτά οι γονείς μου να τον αγοράσω. Αρνούνταν πεισματικά για τελείους χαζούς λόγους που ακόμα και σήμερα που το σκέφτομαι μου σπάνε τα νεύρα.
Ήταν η στιγμή που ένιωσα πόσο εξαρτώμενη ήμουν από τους γονείς μου και εκείνη τη στιγμή κατάλαβα πόσο πολύ ήθελα επιτέλους να ενηλικιωθώ.
Σήμερα που είμαι οικονομικά ανεξάρτητη κάθε φορά που αγοράζω και την πιο μαλακία μου έρχεται αυτό το συναίσθημα στο μυαλό μου ... πόσο τυχερή είμαι που δεν χρειάζεται να ζητάω λεφτά από τους γονείς μου. Ή γενικά να τους ζητάω την άδεια για το οτιδήποτε.
Με το που τελείωσα το σχολείο έπιασα κατευθείαν δουλειά, δούλευα όσο σπούδαζα και δεν τους ξαναζήτησα ποτέ τίποτα.
Εκτός αν μου έδιναν αυτοί από μόνοι τους. :lol:
Άβαταρ μέλους
διαστημικο μπιζελι
Crazy poster

Δημοσ.: 6946
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2012, 10:27 pm
Το μέλος διαστημικο μπιζελι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: 10 πιὸ ἐπιδραστικοὶ δίσκοι στὴν ζωή σας.

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Φεβρουάριος 14th, 2018, 7:37 pm

Σὺν [+] στὸ θέμα.
----
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

ΕικόναΕικόναΕικόνα ....
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33148
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:09 pm

Όταν είχε πάρει ο πατέρας μου cd player, τρίτη δημοτικού εγώ, είχε πάρει και εφτά σιντιά μαζί. Είχα ξεχωρίσει ένα που το ακούω ακόμα:

Εικόνα

Πέμπτη δημοτικού, είχα πάει Αθήνα, μπήκα (ντάξει, η μάνα μου με πήγε) σε δισκάδικο και πήρα ένα σιντί που είχε καινούργιο κομμάτι των μπιτλς με τη φωνή του Λένον

Εικόνα

Έκτη δημοτικού- αρχές γυμνασίου αυτό το cd είχα αποστηθίσει, από την αρχή μέχρι το τέλος.

Εικόνα

Τρίτη γυμνασίου, το πρώτο μου δώρο για Αγίου Βαλεντίνου (μέρα που είναι). Κακογέρασε στ' αυκιά μου, αλλά μου ξυπνάει ευχάριστες μνήμες.

Εικόνα

Όταν ήμνταν μικρός έπαιρνα το περιοδικό χάι τεκ για κάποιες βιντεοκασέτες που είχε. Μέσα υπήρχε μία κριτική ενός δίσκου του Ζάπα (νομίζω ήταν το λέδερ αλλά δεν θυμάμαι). Είχε βάλει πέντε αστέρια, κάτι που συνέβαινε σπάνια. Ρώτησα τον πατέρα μου "ποιος είναι ο Ζάπα;" Μου κάνει "ένας μαλάκας". Ε, για να το λέει ο πάνσοφος μπαμπάς δίκιο θα' χει. Μετά από μια τριάρα χρόνια, στο λύκειο πια, είχα πάει να αράξω στο σπίτι ενός φίλου μου. "Άκου αυτό, θα τρελαθείς" μου είπε. Έβαλε έναν δίσκο και τρελάθηκα. "Τι ακούμε ρε;" "Πάρε δες"

Εικόνα

Όταν ήταν να φύγω για φοιτητής, ο πατέρας μου μου πήρε ένα σιντί που έμελλε να λιώσω στο παίξιμο. Αυτό το άλμπουμ το έχω ακούσει περισσότερες φορές απ' ότι όλα τα άλλα αθροιστικά. Υπήρχε κάποιος καιρός που δεν χρειαζόταν να το ακούσω, έκλεινα τα μάτια μου και μπορούσα να το παίξω στο μυαλό μου χωρίς να χάσω νότα:

Εικόνα

... κάτι που έγινε και με άλλα πράματα που τα πήρα εγώ λίγο αργότερα:

Εικόνα

Εικόνα

Στρατός. Mp3 player. Μόνο ένα άλμπουμ είχα αποθηκεύσει για να ακούω
Εικόνα

Θα βάλω και το σιντί που μου σύστησε την όπερα

Εικόνα

Οι εικόνες που δεν εμφανίζει είναι το headhunters του herbie hancock και το όχι λάθη πάντα λάθη των χειμερινών κολυμβητών.
Τελευταία επεξεργασία απο Γραφικός την Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:19 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 3666
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Harry Haller » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:15 pm

μπράβο σύντροφε!!!

+1

μας αύτωσες τα πρέκια - και θες και 10 plus αιτιολόγηση ρε πστ μου

Μεγάλο κείμενο: εμφάνιση
με τέτοια αναμόχλευση, μην παραξενευτείτε εάν έχετε τυχαίες συναντήσεις, τηλέφωνα, αιτήματα στο fb κλπ από χαμένους ανθρώπους του παρελθόντος σας ή εάν ξαναπέσετε σε παλαιότερα κολλήματα/συνήθειες/άγχη σας - μην τρομάξετε, δεν είναι τίποτα, απλώς ενεργειακό
¡Patria o muerte. Venceremos!
F.A.C.R
13.08.1926 – 25.11.2016
Άβαταρ μέλους
Harry Haller
Fast poster

Δημοσ.: 2008
Εγγραφη: Φεβρουάριος 28th, 2015, 10:58 pm
Το μέλος Harry Haller, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:19 pm

Μεγαλώσαμε. Βλέπω ανθρώπους που στον στρατό είχανε ΜΡ3. Στον Στρατό αγόραζα βινύλια και κασέτες. Είχα πικ απ και κασετόφωνο. :lol:
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:23 pm

Cavaliere έγραψε: Μεγαλώσαμε. Βλέπω ανθρώπους που στον στρατό είχανε ΜΡ3.

Αυτός ο άθρωπας που υπονοείς δεν ενηλικιώθηκε χθες.
Είναι σαράντα παρά έξι, οπότε βράστα.

Edit: και δεν άργησε και πολύ να πάει στρατό, στα είκοσι τέσσερά του υπηρέτησε.
Τελευταία επεξεργασία απο Γραφικός την Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:26 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 3666
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Harry Haller » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:24 pm

Cavaliere έγραψε: Μεγαλώσαμε. Βλέπω ανθρώπους που στον στρατό είχανε ΜΡ3. Στον Στρατό αγόραζα βινύλια και κασέτες. Είχα πικ απ και κασετόφωνο. :lol:

Εικόνα
¡Patria o muerte. Venceremos!
F.A.C.R
13.08.1926 – 25.11.2016
Άβαταρ μέλους
Harry Haller
Fast poster

Δημοσ.: 2008
Εγγραφη: Φεβρουάριος 28th, 2015, 10:58 pm
Το μέλος Harry Haller, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:27 pm

Θυμάται κανείς τις μπλε κασέτες, που ήταν οι πειρατικές;
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Δημοσίευσηαπό ZTEO » Φεβρουάριος 14th, 2018, 10:53 pm

1.Εικόνα
Το πρωτο cd που αγορασα.Εκει εμαθα το μεγαλειο που λεγεται Μερκιουρι.Απο εδω αρχισα να τον ψαχνω.Ενα απολυτο ταξιδι στο υπερπεραν.

2.Εικόνα
Για μηνες ακουγα μονο αυτον τον δισκο.Για μηνες κλεινομουνα στο δωματιο και εκανα τον Page στα Black Dog και Rock N Roll.Ηταν η δευτερη μου σχεση με την ροκ η ποιο ωριμη και η ποιο ολοκληρωμενη..

3.Εικόνα
Ο πρωτος μου ερωτας η πρωτη μου μεγαλη αγαπη για το ροκ.Απο εδω ξεκινησαν ολα.

4.Εικόνα
Παντα μου αρεσαν οι δισκοι που λενε μια ιστορια.Και εδω η ιστορια του Τζοναθαν ειναι βγαλμενη απο τα ποιο σκοτεινα μπουντρουμια της θλιψης και της μελαγχολιας.Ο δισκος που ακουγα οταν ενιωθα οτι ολα γυρω μου ειναι ψευτικα.

5.Εικόνα
H ιστορια του Νικι ειναι μια αναζητηση της καθαρσης μεσα απο τις ποιο βρωμερες λασπες.Ο δισκος που ακουω οταν θελω να καθαρισω τον εαυτο μου απο αρνητικα συναισθηματα και να δω την πραγματικοτητα οπως εχει.

6.Εικόνα
Ο δισκος που ακουγα ειμουν οργισμενος.Διοτι τοτε ενιωθα ((αναπαυτικος παραλυτος)) διοτι δεν ηθελα ((κανεναν δασκαλο πανω απο το κεφαλι μου)) διοτι ειχα παντα την αγωνια ((εαν υπαρχει κανενας να μ ακουει και να με νιωθει πισω απο το τειχος)).

7.Εικόνα
Ο δισκος που ακουγαμε οσοι ασφυκτιουσαμε απο το Κωστοπουλειο λαιφσταιλ του 90.

8.Εικόνα
Ισως ο ποιο καταθλιπτικος δισκος που εχω ακουσει.Και ομως η ομορφια στιχων-μελωδιας ειναι ανεπαναληπτη.

9.Εικόνα
Τους θυμαστε καθολου?Και ομως αυτον τον δισκο ειχα λιωσει να τον ακουω.

10.Εικόνα
Εδω λατρεψα τον Λειβαδιτη με το διστυχο δυναμιτης.
((Οταν δεν πεθαινει ο ενας για τον αλλον ειμαστε κιολας νεκροι)).
Άβαταρ μέλους
ZTEO
Crazy poster

Δημοσ.: 9036
Εγγραφη: Ιανουάριος 13th, 2012, 1:59 pm
Το μέλος ZTEO, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 14th, 2018, 11:01 pm

πολύ όμορφο τόπικ, εύγε σε όλους
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 3260
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ελβετός Τραπεζίτης » Φεβρουάριος 14th, 2018, 11:13 pm

10 απο τους δίσκους που άκουγα επι ωρες επι ημέρες επι εβδομάδες επι μηνες - σε τυχαία σειρά.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Στις 80 από τις 590 σελίδες του βιβλίου του Βαρουφάκη,ο Φλαμπουράρης κοιμάται
-στις υπόλοιπες ψάχνει δικαιολογίες πως να αρπάξει € και να μην πληρωσει το λογαριασμο νερού. Paparazzi'yi ağlayacağız
Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Maniac poster

Δημοσ.: 11915
Εγγραφη: Οκτώβριος 25th, 2012, 11:53 pm
Τοποθεσια: Geneva
Το μέλος Ελβετός Τραπεζίτης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ελβετός Τραπεζίτης » Φεβρουάριος 14th, 2018, 11:48 pm

Για αλμπουμ που άκουσα επι ημέρες επι εβδομάδες ασταμάτητα κάθε ημερα τα 10 δεν ειναι αρκετά , ουτε 20, άνετα μπορώ να αναρτήσω άλλα 10. :D

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Στις 80 από τις 590 σελίδες του βιβλίου του Βαρουφάκη,ο Φλαμπουράρης κοιμάται
-στις υπόλοιπες ψάχνει δικαιολογίες πως να αρπάξει € και να μην πληρωσει το λογαριασμο νερού. Paparazzi'yi ağlayacağız
Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Maniac poster

Δημοσ.: 11915
Εγγραφη: Οκτώβριος 25th, 2012, 11:53 pm
Τοποθεσια: Geneva
Το μέλος Ελβετός Τραπεζίτης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό beria » Φεβρουάριος 15th, 2018, 12:00 am

Gunilla έγραψε: πολύ όμορφο τόπικ, εύγε σε όλους

περιμένουμε τη δική σου λίστα
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Δημοσ.: 15885
Εγγραφη: Φεβρουάριος 25th, 2005, 12:57 am
Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Μουσική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες