Έτερος Εγώ

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), τηλεόραση, ραδιόφωνο.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Έτερος Εγώ

Δημοσίευσηαπό vantono » Μάρτιος 19th, 2017, 5:43 pm

7.9 στο ιμδβ. Μου έκανε εντύπωση. Εχει βγει αρκετό καιρό αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι. Καλούτσικο φαινεται απ το τρέιλερ.Για τα ελληνικα στανταρ,πιθανόν και αριστούργημα. Πασιφανής αντιγραφή από πολλές γνωστές παραγωγες (πχ, Χάνιμπαλ, κτλ κτλ). Το χει δει κανεις πχορουμίτης να μας πει μια άποψη?

3ος μνημονιος σαλπιζει-αστηρ καιομενος επεσεν επι τας πηγας των υδατων
4ος μνημόνιος εσαλπισε-και εκ του καπνου εξηλθον
Άβαταρ μέλους
vantono
Fast poster

Δημοσ.: 4166
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2015, 12:10 pm
Τοποθεσια: οστέριτυ μέζουρς
Το μέλος vantono, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Έτερος Εγώ

Δημοσίευσηαπό Nero » Μάρτιος 19th, 2017, 5:47 pm

έπαιξε τον Φλεβάρη νομίζω. Κάθε φορά που το βλέπω μπροστά μου το προσπερνάω γιατί ο τίτλος το κάνει να φαίνεται σαν ταινία Παπακαλιάτη,κάτι μου λέει ότι γι'αυτό πέρασε και δεν ακούμπησε :smt003
iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
Άβαταρ μέλους
Nero
Maniac poster

Δημοσ.: 16945
Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vantono » Μάρτιος 19th, 2017, 5:53 pm

Nero έγραψε: έπαιξε τον Φλεβάρη νομίζω. Κάθε φορά που το βλέπω μπροστά μου το προσπερνάω γιατί ο τίτλος το κάνει να φαίνεται σαν ταινία Παπακαλιάτη,κάτι μου λέει ότι γι'αυτό πέρασε και δεν ακούμπησε :smt003

οντως παπακαλιατιστικός χαζοτίτλος. Για να χει βγει πάντως εδώ και 2 μηνες και να μην το χουν πάρει πρέφα πολλοί,σίγουρα κάτι στράβωσε.
Άβαταρ μέλους
vantono
Fast poster

Το μέλος vantono, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό YouOnlyLiveOnce » Μάρτιος 20th, 2017, 1:15 pm

Νομιζα οτι θα λεγατε για την Νικολουλη. :lol:
Στην εκπομπη της Παρασκευης εξεταζαν το θεμα του ''κατα συρροη'' δολοφονου του ταξιτζη στην κηφισια και την αποπειρα ενος ακομα.
Συζητουσαν μηπως η ταινια αυτη ηταν το εναυσμα για να ξεκινησει ολο αυτο η θελει να μιμηθει την ταινια κτλ.
Σε μια προβολη της ταινιας,που στο τελος θα ακολουθουσε ανοιχτη συζητηση με τους συντελεστες ,
εγινε απο καποιον τυπο μια ερωτηση που τους ξαφνιασε (οπως ειπαν)
Ρωτησε τον σκηνοθετη/σεναριογραφο αν οταν εγραφε το σεναριο, σκεφτηκε αν θα μπορουσε να εμπνευσει καποιον να κανει κατι αντιστοιχο.
Μαλιστα μιλησε και ο ιδιος ο σεναριογραφος της ταινιας στην εκπομπη.
Εδω εχει και αλλες λεπτομεριες γενικα για το θεμα
http://www.zappit.gr/enimerosi/fos-sto- ... go/1099149
Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Fast poster

Δημοσ.: 1884
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 10:50 am
Το μέλος YouOnlyLiveOnce, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vantono » Μάρτιος 20th, 2017, 1:24 pm

α μάλιστα :lol: , και αναρωτιόμουν πως διαολο ξεπετάχτηκε η ταινία αυτη απο το πουθενά την τελευταία βδομαδα,ενώ εχει βγει πριν κανα 2μηνο και τότε δεν είχε κάνει και πολύ ντόρο. Τρομερή διαφήμιση για την ταινια πάντως μέσω αυτής της τροπής που πήρε από την εν λόγω ιστορία.
Άβαταρ μέλους
vantono
Fast poster

Δημοσίευσηαπό antisocial » Μάρτιος 20th, 2017, 1:48 pm

δεν υπάρχουν λεφτά.σε μια σκηνή καταδίωξης κυνηγάει ένας μπάτσος που κάνει ίου ίου τον δολοφόνο με τα πόδια και τον τζαρτζάρει να τον ρίξει σε ένα ρέμα
antisocial
Extreme poster

Δημοσ.: 20647
Εγγραφη: Μάρτιος 31st, 2011, 2:06 pm
Το μέλος antisocial, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Μάρτιος 20th, 2017, 1:59 pm

Ψιλομαλακία το κόβω. Τι κατα συρροή δολοφόνος μας λέει; Που νομίζει ότι είναι στο μαιάμι; Μαλακίες. Και να σκεφτεί κανείς ότι αντιγράφουν τα αμερικάνικα για να πουλήσουν σε ξένες αγορές να πεις καλά. Ούτε αυτό ισχύει. Αντιγράφουν τα αμερικάνικα γιατί δεν μπορούν την γκλάβα τους να κατεβάσει κάτι πρωτότυπο.
Εγώ έχω μια φοβερή ιδέα για ελληνική ταινία δράσης. Κατεβαίνει κάποιος με αυτοκίνητο από ορεστιάδα γύθειο από εγνατία/ιονία και ανεβαίνει από αθήνα. Γαμάτο έτσι; Λάθος. Έχω καταθέσει την ιδέα του σεναρίου στο κεκ και ακόμα δεν πήρα, όχι επιδότηση, ούτε κάν απάντηση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού τους λέω στην επιστολή ότι χρειάζομαι κάποια χρήματα για να αρχίσω να γράφω το σενάριο. Θα δείχνει κι όλες τις ομορφιές της ελλάδας κ.τλ.. Δεν θέλω πολλά για να αρχίσω τη συγγραφή. 2-3 χιλιάρικα. Ακόμα τίποτα. Άκου εκεί κατά συρροή δολοφόνος στην ελλάδα. Το πολύ πολύ να σκοτώσει πεντεξι σουβλάκια.
atreu73
Fast poster

Δημοσ.: 3207
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2012, 4:34 pm
Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό YouOnlyLiveOnce » Μάρτιος 20th, 2017, 2:09 pm

Οι κατά συρροή δολοφόνοι που συγκλόνισαν την Ελλάδα
http://policenet.gr/article/%CE%BF%CE%B ... B4%CE%B1-0
Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Fast poster

Το μέλος YouOnlyLiveOnce, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Μάρτιος 20th, 2017, 2:13 pm

Πόσοι είναι; Πέντε ή έξι; Μιλάμε για πλήθος. Να ακροβολιστούν στις συγκεντρώσεις του συριζα να φαίνονται μεγάλες.
atreu73
Fast poster

Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό YouOnlyLiveOnce » Μάρτιος 20th, 2017, 2:21 pm

Αστα αυτα τωρα και πες μας καμοια λεπτομερια για το σεναριο σου.Οι συμφορουμιτες εχουν λεφτα μπορει καποιος να θελει να επενδυσει. 8)
Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Fast poster

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Μάρτιος 20th, 2017, 5:30 pm

Βασικά είμαι στην αρχή αλλά η ιστορία είναι για έναν ας πούμε μέσο Έλληνα που αισθάνεται ότι έχει αδικηθεί σε όλη τη ζωή του και ξεκινά ένα ταξίδι για να βρει όλους εκείνους που πιστεύει ότι τον αδίκησαν και να κλείσει λογαριασμούς. Θα μπορούσε να είναι και η ιστορία ενός σηριαλκιλερ τώρα που το σκέφτομαι. Θα είναι λίγο τραγωδία λίγο κωμωδία και η αφήγηση όχι γραμμική.
atreu73
Fast poster

Δημοσίευσηαπό beria » Μάρτιος 20th, 2017, 5:34 pm

Οι συντελεστές αποσύρουν την ταινία, λόγω των εξελίξεων με τη δολοφονία του ταξιτζή

http://www.zougla.gr/politismos/sinema- ... -tsafoulia
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Δημοσ.: 14845
Εγγραφη: Φεβρουάριος 25th, 2005, 12:57 am
Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Μάρτιος 20th, 2017, 5:52 pm

Δεν είχα ακούσει τίποτα για τη συγκεκριμένη ταινία μέχρι που είδα αυτό το νήμα. Ασχολούμαι με την εγκληματολογία οπότε ταινίες αυτού του είδους μου αρέσουν πολύ κι ενθουσιάστηκα με το trailer. Kρίμα που την αποσύρουν. :(
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 2225
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Τοποθεσια: Ασπρόπυργος - Γκορυτσά
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vantono » Μάρτιος 20th, 2017, 5:52 pm

νταξ μιλάμε για υπερβολικα τεράστιες διαστάσεις. Αν ειναι να αποσυρονται τοσο ευκολα ταινίες για να μη σεληνιάζονται οι ψυχοπαθείς που (σιγουρα θα) τις παρακολουθουν, τοτε το ζόντιακ πχ θα επρεπε να έχει αποσυρθεί 100 φορές (που δεν ειναι και μυθοπλασία δω που τα λεμε,αλλα βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα). Καλα,μη μιλησω για αλλα ανεκδιήγητα τυπου saw,hostel κτλ..
Άβαταρ μέλους
vantono
Fast poster

Δημοσίευσηαπό CTAΛKEP » Μάρτιος 20th, 2017, 6:05 pm

vantono έγραψε: νταξ μιλάμε για υπερβολικα τεράστιες διαστάσεις. Αν ειναι να αποσυρονται τοσο ευκολα ταινίες για να μη σεληνιάζονται οι ψυχοπαθείς που (σιγουρα θα) τις παρακολουθουν, τοτε το ζόντιακ πχ θα επρεπε να έχει αποσυρθεί 100 φορές (που δεν ειναι και μυθοπλασία δω που τα λεμε,αλλα βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα). Καλα,μη μιλησω για αλλα ανεκδιήγητα τυπου saw,hostel κτλ..

Μόνος του ο σκηνοθέτης την απέσυρε λέει, δεν τον ανάγκασε κανείς.

Για κόλπο μάρκετινγκ έχουμε δει και χειρότερα.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality.
يا حي الشهداء
Άβαταρ μέλους
CTAΛKEP
Crazy poster

Δημοσ.: 5945
Εγγραφη: Ιανουάριος 2nd, 2011, 4:53 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος CTAΛKEP, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Έβδομη τέχνη & ηλ. ΜΜΕ

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες