Είδα σε DVD

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), τηλεόραση, ραδιόφωνο.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Re: Είδα σε DVD

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Ιανουάριος 18th, 2018, 7:20 pm

Harry Haller έγραψε: πάλι

κ@βλα, κ@βλα, κ@βλα νεορεαλιστική

και σουρεαλιστική σύλληψη από τους μυστικούς που χορεύουν το μάμπο του Χατζιδάκι

Πώς τον λεν, πώς τον λεν τον ποταμό;
Ιλισό, Ιλισό

απλά η καλύτερη ελληνική ταινία όλων των εποχών
sometimes the old ways are the best
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 35281
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 3:38 pm
Τοποθεσια: "Μεσημβρία"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό SuperRogue » Ιανουάριος 20th, 2018, 2:44 pm

Saliveros έγραψε:

Είδα το "Silence".

Πού κατάντησε ο Scorsese... :-?

Απλά τρομερή και σπάνια ταινία. Την πρότεινα σε όλους τους γνωστούς μου.

three billboards outside ebbing missouri. από τον σκηνοθέτη του "in bruges". προτείνετε.
    Εικόνα
    SuperRogue
    Fast poster

Δημοσ.: 1514
    Εγγραφη: Δεκέμβριος 10th, 2012, 12:46 pm
    Το μέλος SuperRogue, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paul25 » Ιανουάριος 20th, 2018, 4:22 pm

Εικόνα

Ενδιαφέρον και εξηγεί όσο πιο απλά μπορεί να γίνει την κρίση των subprimes στην Αμερική, αλλά νομίζω ότι η διάρκεια 2ωρών και 10 λεπτών ήταν πολύ μεγάλη και νομίζω πως έκανε "κοιλιά" το έργο, θα μπορούσε να το καλύψει σε 1 ώρα και 30 λεπτά. Δεν χρειαζόταν να πιάσει το στόρι από το 2006, πέρα από αυτό όμως βλεπόταν ευχάριστα, ωστόσο για όσους δεν είχαν κάποια ιδέα οικονομικών θα παρέμεινε ακόμα δύσκολο να το καταλάβουν και μάλλον πολύ βαρετό.
    Άβαταρ μέλους
    paul25
    Fast poster

Δημοσ.: 1808
    Εγγραφη: Απρίλιος 30th, 2015, 11:46 pm
    Το μέλος paul25, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Είδα σε DVD

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Ιανουάριος 21st, 2018, 2:30 pm

Το δε μπιγκ σορτ είναι τεράστια ταινία που δεν έχει λάβει την αναγνώριση που της αξίζει. Κάποιοι δε από τους πρωταγωνιστές δίνουν ρισάιταλ. Τέσσαρα στα πένδε

Μπήκα να γράψω ότι τελικά είδα το καινούργιο μπλέιντ ράννερ. meh. Πολύ φασαρία για το τίποτε. Κάνει κάτι αεροπλανικά ο μαέστρο, αλλά πολύ κοκοκό και από αυγό γιόκ. Δύο στα πένδε. Έγραψε κανείς ότι θυμίζει σε φάσεις το Α.Ι. ;
    Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
    Άβαταρ μέλους
    ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
    Crazy poster

Δημοσ.: 5148
    Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
    Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό SuperRogue » Ιανουάριος 21st, 2018, 4:11 pm

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε: Το δε μπιγκ σορτ είναι τεράστια ταινία που δεν έχει λάβει την αναγνώριση που της αξίζει.

Και εκεί που λέω αυτός ξέρει από ταινίες...

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε: Μπήκα να γράψω ότι τελικά είδα το καινούργιο μπλέιντ ράννερ. meh.

...το έχεσε. Ταινία της χρονιάς, τουλάχιστον.

Δεν είναι ταινίες αλλά είδα τα πρόσφατα λάιβ του Dave Chappelle. Αρκετά καλά αλλά στάθηκε πολύ στο θέμα τρανσέξουαλ.

SuperRogue
    Fast poster

Δημοσ.: 1514
    Εγγραφη: Δεκέμβριος 10th, 2012, 12:46 pm
    Το μέλος SuperRogue, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paizwgames » Ιανουάριος 21st, 2018, 4:58 pm

Πολύ ωραίο.

αρχείο λήψης.jpg
    αρχείο λήψης.jpg (10.55 KiB) 585 προβολές
    paizwgames
    Casual Poster

Δημοσ.: 519
    Εγγραφη: Νοέμβριος 17th, 2017, 1:47 pm
    Το μέλος paizwgames, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Non4me » Ιανουάριος 25th, 2018, 8:47 am

John wick (1+2) watchables :p8:
    Άβαταρ μέλους
    Non4me
    Fast poster

Δημοσ.: 1503
    Εγγραφη: Σεπτέμβριος 27th, 2011, 1:16 am
    Το μέλος Non4me, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Medtech » Ιανουάριος 25th, 2018, 8:24 pm

The Hateful Eight (2015) του Ταραντίνο.Ταινία τρόμου και μυστηριου με εξωτερικό περιτύλιγμα γουεστερν και αρκετές στιγμές διεστραμένου μαύρου χιούμορ.Αν και πολλοί την θεωρουν μια απο τις χειρότερες ταινίες του,εγώ την ευχαριστήθηκα.
    The plural of anecdote is not data

My mommy always said there were no monsters - no real ones - but there are...
    Άβαταρ μέλους
    Medtech
    Crazy poster

Δημοσ.: 5946
    Εγγραφη: Μάιος 2nd, 2007, 7:07 pm
    Τοποθεσια: Γιδιστάν
    Το μέλος Medtech, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Ιανουάριος 25th, 2018, 9:10 pm

βλεπω blade runner 2049. ειμαι καπου στη μεση και εχω σκυλοβαρεθει τοσο , που εχω σταματησει 2-3 φορες να τσεκαρω το πχορουμ. θα βασανιστω να τη φτασω μεχρι το τελος.
    μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
    εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
    Άβαταρ μέλους
    Ασεβαστος
    Maniac poster

Δημοσ.: 19790
    Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
    Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nero » Ιανουάριος 25th, 2018, 9:13 pm

Ασεβαστος έγραψε: βλεπω blade runner 2049. ειμαι καπου στη μεση και εχω σκυλοβαρεθει τοσο , που εχω σταματησει 2-3 φορες να τσεκαρω το πχορουμ. θα βασανιστω να τη φτασω μεχρι το τελος.

Απλά το λέω να ξέρετε,κρατάω λίστα με όσα νικ εκφέρονται άσχημα για το αριστούργημα. Κάποια στιγμή ίσως να πούμε :smt004
    iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
    Άβαταρ μέλους
    Nero
    Maniac poster

Δημοσ.: 18192
    Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
    Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Ιανουάριος 25th, 2018, 10:32 pm

Nero έγραψε:
    Ασεβαστος έγραψε: βλεπω blade runner 2049. ειμαι καπου στη μεση και εχω σκυλοβαρεθει τοσο , που εχω σταματησει 2-3 φορες να τσεκαρω το πχορουμ. θα βασανιστω να τη φτασω μεχρι το τελος.

Απλά το λέω να ξέρετε,κρατάω λίστα με όσα νικ εκφέρονται άσχημα για το αριστούργημα. Κάποια στιγμή ίσως να πούμε :smt004

Δεν το είδα, αλλά μεγάλη μούφα :smt016
    Ο Άκης φυλακίστηκε επειδή πήρε ρώσικα όπλα λέω εγώ. Οι Αμερικάνοι και οι μυστικές, διπλωματικές υπηρεσίες τους είναι γνωστά καθάρματα.
    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 47877
    Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 11:10 pm
    Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
    Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιανουάριος 25th, 2018, 10:38 pm

Μια απο τα ιδια.
    Εδω και 3 μερες παλευω να το δω αλλα με παιρνει ο υπνος.
    Εχω φτασει στο 27ο λεπτο.Βλεπω να κανω κανα μηνα για να το ολοκληρωσω!
    stergiosbik
    Fast poster

Δημοσ.: 4978
    Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
    Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
    Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nero » Ιανουάριος 25th, 2018, 10:47 pm

Saliveros έγραψε:

stergiosbik έγραψε:
    Μια απο τα ιδια.

Εικόνα

αυγολέμονοι
    iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
    Άβαταρ μέλους
    Nero
    Maniac poster

Δημοσ.: 18192
    Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
    Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Ιανουάριος 25th, 2018, 11:33 pm

Αφού ρε μλκ είναι ρίποφ Α.Ι. Ή έχει περάσει αρκετός καιρός ώστε να λέγεται ομάζ;
    Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
    Άβαταρ μέλους
    ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
    Crazy poster

Δημοσ.: 5148
    Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
    Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Ιανουάριος 25th, 2018, 11:38 pm

Nero έγραψε:
    Saliveros έγραψε:

stergiosbik έγραψε:
    Μια απο τα ιδια.

Εικόνα

αυγολέμονοι

Πάντως είναι κλασική ταινία που χάνει στην μικρή οθόνη. (Υποθέτω δηλαδή, την είδα μόνο στην αίθουσα)
    black_paint έγραψε:είσαι μισογύνης

Yoga Girl έγραψε:είσαι μισογύνης

Άβαταρ μέλους
    Τζακ Πάλανς
    Maniac poster

Δημοσ.: 11266
    Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
    Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Έβδομη τέχνη & ηλ. ΜΜΕ

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες