Καμιά σειρά που να αξίζει να δει κανείς;

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), τηλεόραση, ραδιόφωνο.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Καμιά σειρά που να αξίζει να δει κανείς;

Δημοσίευσηαπό Λεγεών » Ιούνιος 29th, 2011, 10:56 am

Έλα, δώστε ονόματα και σαχλαμάρες, έχω γενέθλια σήμερα!
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν Ἀγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

καὶ ἐπηρώτα αὐτόν· τί ὄνομά σοι; καὶ ἀπεκρίθη λέγων· λεγεὼν ὄνομά μοι, ὅτι πολλοί ἐσμεν
Μαρκ. 5,9
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Maniac poster

Δημοσ.: 14593
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2009, 4:03 pm
Το μέλος Λεγεών, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Καμιά σειρά που να αξίζει να δει κανείς;

Δημοσίευσηαπό Saint-Just » Ιούνιος 29th, 2011, 11:05 am

Νομίζω ότι η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, ελληνική ή ξένη, είναι το "Αραχτοί και λάιτ" του Δαλιανίδη.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Άβαταρ μέλους
Saint-Just
Crazy poster

Δημοσ.: 5000
Εγγραφη: Αύγουστος 27th, 2008, 5:12 pm
Το μέλος Saint-Just, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό _ST_ » Ιούνιος 29th, 2011, 11:06 am

Saint-Just έγραψε: Νομίζω ότι η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, ελληνική ή ξένη, είναι το "Αραχτοί και λάιτ" του Δαλιανίδη.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

και το "Ρετιρε" καλό ήταν. Όπως και το postmodern remake του η "Πολυκατοικία"
_ST_
New poster

Δημοσ.: 44
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2011, 10:11 am
Το μέλος _ST_, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Storm » Ιούνιος 29th, 2011, 11:08 am

http://www.imdb.com/title/tt0187664/

Χρόνια Πολλά!
Πάμε, έλα κραγιόν μου!
Άβαταρ μέλους
Storm
Like a daydream or a fever..

Δημοσ.: 3471
Εγγραφη: Φεβρουάριος 12th, 2011, 11:33 pm
Τοποθεσια: Near you, needing nothing.
Το μέλος Storm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lord Snow » Ιούνιος 29th, 2011, 11:09 am

H ΛΑΜΨΗ. Δραμα με πολιτικοκοινωνικες προεκτασεις και ολιγον περιπετεια και σουρεαλ φαρσοκωμωδια. Θα σε κρατησει απασχολημενο για πολυυυυυυυ καιρο..
Crouched in the corner
Waiting for something
Laughing at nothing
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Extreme poster

Δημοσ.: 25936
Εγγραφη: Ιούνιος 27th, 2011, 4:41 pm
Το μέλος Lord Snow, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saint-Just » Ιούνιος 29th, 2011, 11:10 am

_ST_ έγραψε:
Saint-Just έγραψε: Νομίζω ότι η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, ελληνική ή ξένη, είναι το "Αραχτοί και λάιτ" του Δαλιανίδη.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

και το "Ρετιρε" καλό ήταν. Όπως και το postmodern remake του η "Πολυκατοικία"

Εννοείται πώς σέβομαι το Ρετιρέ, πολύ καλό αλλά λίγο mainstream για τα γούστα μου. Οι "Αραχτοί" ήταν ψαγμένο, underground, εργάκι με άποψη.

Πολυκατοικία δεν έχω δει, αν είναι στο κόνσεπτ του Ρετιρέ θα είναι καλό.
Άβαταρ μέλους
Saint-Just
Crazy poster

Το μέλος Saint-Just, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lancelot » Ιούνιος 29th, 2011, 11:10 am

Πείτε καμιά ξένη ρε!
Albrecht έγραψε:Δεν πειραζει, ευτυχως σαν Ολυμπιακος εχω το προνομιο να μην πανηγυριζω καλπικα πρωταθληματα.
Άβαταρ μέλους
Lancelot
A Knight's tale

Δημοσ.: 8536
Εγγραφη: Ιανουάριος 17th, 2010, 11:18 am
Τοποθεσια: Athens
Το μέλος Lancelot, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Necroman » Ιούνιος 29th, 2011, 11:13 am

Μια ειναι η σειρα. Kαι να την εχεις δει ξαναδεστηνα

Εικόνα
"Mε διχως ιδεες και διχως σημαιες διχως καβατζα καμια...
Ντυθηκε η μερα τα γουστα της νυχτας και η ψυχη μου πηδα
στου Απεραντου την Ψυχα.

Venceremos! "
Άβαταρ μέλους
Necroman
Maniac poster

Δημοσ.: 16282
Εγγραφη: Ιούνιος 22nd, 2009, 12:42 am
Το μέλος Necroman, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Λεγεών » Ιούνιος 29th, 2011, 11:15 am

Ό,τι να' ναι.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν θα ασχοληθώ με τα ελληνικά πάσης φύσεως καναλοειδή εκτρώματα, ξένες θέλω της τελευταίας δεκαετίας.

καὶ ἐπηρώτα αὐτόν· τί ὄνομά σοι; καὶ ἀπεκρίθη λέγων· λεγεὼν ὄνομά μοι, ὅτι πολλοί ἐσμεν
Μαρκ. 5,9
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Maniac poster

Το μέλος Λεγεών, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό LMFM » Ιούνιος 29th, 2011, 11:20 am

splats έγραψε: Ό,τι να' ναι.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν θα ασχοληθώ με τα ελληνικά πάσης φύσεως καναλοειδή εκτρώματα, ξένες θέλω της τελευταίας δεκαετίας.

Δοκίμασε το the event αν δεν το έχεις δει, για το καλοκαίρι είναι μια χαρα.
Ένα μαύρο δαιμόνιο, μα όλο λευκότη στην ψυχή, με σκουντάει στον ώμο, συγκρατεί το χέρι μου : "Μή, όχι έτσι αλλιώς"
Άβαταρ μέλους
LMFM
Fast poster

Δημοσ.: 1870
Εγγραφη: Δεκέμβριος 29th, 2009, 3:36 pm
Το μέλος LMFM, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό _ST_ » Ιούνιος 29th, 2011, 11:20 am

Τι σε αρεσει ρε παιδάκι μου? Sci fi δες τότε Battlestar Galactica, Αστυνομικό the Wire ή ακόμα καλύτερα Breaking Bad, γουσταρεις πορνίδια και βρικόλακες δες το True Blood.... απ'όλα έχει ο μπαξες
_ST_
New poster

Δημοσ.: 44
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2011, 10:11 am
Το μέλος _ST_, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Λεγεών » Ιούνιος 29th, 2011, 11:23 am

Θέλω ούφο και βυζιά, ποτό και μηχανές, σπαθιά και όπλα, ποδόσφαιρο και αραλίκι.

Μαρκ. 5,9
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Saint-Just » Ιούνιος 29th, 2011, 11:27 am

splats έγραψε: Θέλω ούφο και βυζιά,

Η Άννα Μαρία Λογοθέτη στο "Αραχτοί και λάιτ" καλύπτει και τα δύο.
Άβαταρ μέλους
Saint-Just
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό LMFM » Ιούνιος 29th, 2011, 11:27 am

splats έγραψε:Θέλω ούφο και βυζιά, ποτό και μηχανές, σπαθιά και όπλα , ποδόσφαιρο και αραλίκι.

Ε τότε σίγουρα θα σου αρέσει αυτό που σου πρότεινα.
Ένα μαύρο δαιμόνιο, μα όλο λευκότη στην ψυχή, με σκουντάει στον ώμο, συγκρατεί το χέρι μου : "Μή, όχι έτσι αλλιώς"
Άβαταρ μέλους
LMFM
Fast poster

Το μέλος LMFM, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό LMFM » Ιούνιος 29th, 2011, 12:11 pm

splats έγραψε: Θέλω ούφο και βυζιά, ποτό και μηχανές, σπαθιά και όπλα, ποδόσφαιρο και αραλίκι.

Επίσης φαντάζομαι ότι έχεις δει τον Σπάρτακο.
Άβαταρ μέλους
LMFM
Fast poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Έβδομη τέχνη & ηλ. ΜΜΕ

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες