Να μην πηγαίνετε σινεμά

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), τηλεόραση, ραδιόφωνο.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: atreu73, Papa John και 15 επισκέπτες

Να μην πηγαίνετε σινεμά

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Οκτώβριος 4th, 2017, 10:55 pm

Ζευγαράκια, καγκουροπαρέες, αθρώποι που κάνουν δίαιτα, άρα δεν μπορούν ούτε να φάνε ούτε να πιουν, διαλέγουν το σινεμά ως λύση για την βραδινή έξοδό τους. Καλά ως εδώ, αλλά ρε παιδιά
ΒΟΥΛΩΣΤΕ
ΤΟ
ΓΑΜΗΜΕΝΟ
ΣΑΣ

Στο σινεμά δεν πας για κοινωνικοποίηση. Πας για να κάτσεις σε μια γαμωκαρέκλα, να το βουλώσεις και να το ξανανοίξεις μετά από δύο ώρες.

Μερικές συμβουλές προς διάφορα είδη ζώων που καταστρέφουν την κινηματογραφική εμπειρία.

Προς κάφρους: Αν θέλετε να καφρίζετε τις ταινίες με παρέα, μείνετε σπίτι με τους φίλους σας. Οι φίλοι σας σάς έχουν διαλέξει, εκτιμούν το χιούμορ σας και πιθανότατα έχουν παρόμοιο. Αντιθέτως, εγώ δεν σας έχω διαλέξει, πιθανότατα θεωρώ το χιούμορ σας γιατομπούτσο και έχω πληρώσει οχτώ δύσκολα κερδισμένα ευρώ για να δω την οπτική του σκηνοθέτη. Σταματήστε να μου επιβάλλετε την φορτική σας παρουσία.

Προς ζευγαράκια: Αν θέλετε να φασώνεστε να κάθεστε στα πίσω- πίσω καθίσματα. Δεν είναι η ώρα να εντυπωσιάσετε το έταιρόν σας ήμισυ με την ευφράδειά σας. Είναι η ώρα να εντυπωσιάσετε το έταιρόν σας ήμισυ με την ικανότητά σας να σκάτε.

Προς νέους γονείς: Γενικά είμαι πολύ ανεκτικός με τα παιδιά. Σε παραλίες, κέντρα, καφετέριες, είμαι ο τελευταίος άνθρωπος που θα διαμαρτυρηθεί για την παρουσία τους. Όταν έρχονται και μου μιλάνε τους απαντώ, όταν κλαίνε κάνω υπομονή μέχρι να σταματήσουν. Το καινούργιο, κουλ είδος μισανθρώπου που συνέχεια διαμαρτύρεται επειδή οι χαρούμενες φωνές των παιδιών χαλάνε το εύθραυστο ζεν του μου γυρνάει τα άντερα.
Όμως, μέσα στη σκοτεινή αίθουσα, αυτό που κάπου αλλού είναι το γέλιο ενός παιδιού, ό,τι πιο ευχάριστο στ' αυκιάμ', γίνεται ο εκνευριστικός ήχος ενός τέρατος που κάποιος πρέπει να το σκοτώσει αμέσως. Είναι σαν να το κουβαλάτε σε κέντρο διαλογισμού. Δικαίωμα να πάτε στον κινηματογράφο θα ξαναποκτήσετε όταν βρείτε χρήματα για μπέιμπι σίτερ ή όταν μεγαλώσει αρκετά ώστε να μπορείτε να το αφήνετε μόνο του στο σπίτι. Εξαιρούνται βέβαια οι παιδικές ταινίες.

Προς εξαρτημένους με το κινητό: Το φως από το κινητό σας φέγγει σαν φάρος μέσα στην αίθουσα. Αφού έτσι κι αλλιώς δεν την βλέπετε την ταινία τι διάολο ξοδέψατε τα ωραία σας τα φράγκα; Πηγαίνετε σπίτι σας, βάλτε το στον κώλο σας κι αρχίστε να σας παίρνετε τηλέφωνο από το σταθερό.
Αν είστε από αυτούς που το αφήνουν ανοιχτό κι απαντάτε όταν σας καλούν να ξέρετε ότι σας περιμένω στην γωνία μ' ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ. Σοβαρολογώ.

Προς κουλτουράδες που την έχουν δει σχολιαστές και δεν σταματούν να αναλύουν την ταινία κατά τη διάρκειά της: Πώς γίνετε να αποκτήσατε τόσο βαθιά γνώση για τις ταινίες και να μην σέβεστε το δικαίωμα μου να τις απολαύσω; Είστε ανασφαλή ανθρωπάκια που προσπαθείτε να επιδειχθείτε. Μην έχετε αυταπάτες ότι βελτιώνετε την κινηματογραφική εμπειρία όσων σας ακούν. Η μέγιστη προσφορά σας στην αίθουσα μπορεί να επιτευχθεί μόνο με την σιωπή σας.

Προς όσους έχουν δει την κινηματογραφική αίθουσα ως παραλλαγή της καφετέριας και λένε για την μέρα τους: Ψόφος κακός.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 3666
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Να μην πηγαίνετε σινεμά

Δημοσίευσηαπό Τρομπλόν » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:01 pm

Σιγά μην πάω σινεμά. 2 ώρες άκαπνος; Έλεος!
Άβαταρ μέλους
Τρομπλόν
Casual Poster

Δημοσ.: 909
Εγγραφη: Ιούλιος 29th, 2017, 3:40 pm
Το μέλος Τρομπλόν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:03 pm

Τρομπλόν έγραψε: Σιγά μην πάω σινεμά. 2 ώρες άκαπνος; Έλεος!

Ω, ναι!
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 24104
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nero » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:05 pm

+1 θα δω το blade runner αύριο Πέμπτη ελπίζοντας να είναι σχετικά άδειο :-?
iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
Άβαταρ μέλους
Nero
Maniac poster

Δημοσ.: 18172
Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:08 pm

Και τώρα έχουν εκπολιτιστεί οι Έλληνες. Παλιά τα χρόνια του ΄80, στους σινεμάδες γινόταν χαμός. Μιλούσε ο άλλος με τους πρωταγωνιστές. Βλέπαμε ένα Β movie με θέμα την Τροία, και μόλις σκάει μύτη ο Πάρης λέει ένας Α, ρε, σοκολατόπαιδο. Το πιο αστείο είναι που ήταν θείος μου.
:lol:
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 86327
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό George_V » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:14 pm

Φερτε πισω τα θερινα σινεμα και τα ντραιβ ιν ρε για να μπορουμε να καπνιζουμε και να φασωνομασται αντιστοιχως με την ησυχια μας.
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 32048
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:14 pm

Είναι το νέο είδος ανθρώπου, Homo multitasking. Τρώνε, πίνουν, μιλάνε στην παρέα, βλέπουνε το έργο και ρίχνουν και κανά ποστ στο πχώρουμ άμα λάχει .
Δεν επιβάλεις δικτατορία για να περιφρουρήσεις την επανάσταση. Κάνεις επανάσταση για να επιβάλεις δικτατορία.
Τζωρτζ Όργουελ
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 26905
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Οκτώβριος 4th, 2017, 11:40 pm

εψήφισα θετικά!
sometimes the old ways are the best
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 35273
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 3:38 pm
Τοποθεσια: "Μεσημβρία"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό διαστημικο μπιζελι » Οκτώβριος 5th, 2017, 12:11 am

Σινεμά έχω πάρα πολύ καιρό να πάω. Μου αρέσει αλλά θεωρώ τις τιμές τσιμπημένες για να δω μια ταινία.
Πιο πολύ πηγαίνω θέατρο.
Άβαταρ μέλους
διαστημικο μπιζελι
Crazy poster

Δημοσ.: 6925
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2012, 10:27 pm
Το μέλος διαστημικο μπιζελι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό διαστημικο μπιζελι » Οκτώβριος 5th, 2017, 4:05 pm

Πάντως Γραφικέ νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Εμένα προσωπικά δεν μου έχουν τύχει ποτέ όλα αυτά τα περιστατικά που λες. Τώρα αν και ο παραμικρός θόρυβος σε ενοχλεί ... τι να πω;
Εμένα το μοναδικό άγχος μου όταν πηγαίνω θέατρο/σινεμά είναι μην κάτσει κανένας ψηλός μπροστά μου και δεν βλέπω. Αυτό πολύ μου τη σπάει.
Το άλλο που μου τη σπάει (απίστευτα όμως) είναι όταν ο πίσω χτυπάει την καρέκλα μου με τα πόδια του συνέχεια λες και το κάνει επίτηδες.

Σχετικά που λέτε με ότι σας αρέσουν πιο πολύ τα άδεια σινεμά για να βλέπετε ταινίες εμένα μου βγάζει μια μιζέρια αυτή η εικόνα. Μια κακομοιριά.
Καταρχήν για να είναι άδειο το σινεμά σημαίνει ότι η ταινία δεν είναι καλή ή το σινεμά θα είναι κανένα παμπάλαιο.
Δεύτερον άμα ήθελα να δω ταινία μόνη μου καθόμουν και σπίτι μου.
Εμένα μου αρέσει όλο αυτό το interactive που γίνεται με το κοινό. Γελάμε όλοι μαζί, κλαίμε όλοι μαζί, τρομάζουμε όλοι μαζί, ακούς και από άλλους σχόλια για την ταινία, κόβεις αντιδράσεις ... έχει φάση.
Και μερικοί μάλιστα γελάνε και ωραία. Ξεκαρδίζονται.
Δεν είναι πολύ ωραίο όταν ακούς κάποιον να ξεκαρδίζεται στα γέλια; Στο μεταδίδει κι εσένα.
Άβαταρ μέλους
διαστημικο μπιζελι
Crazy poster

Το μέλος διαστημικο μπιζελι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sys3x » Οκτώβριος 5th, 2017, 4:16 pm

Γραφικός έγραψε: Ζευγαράκια, καγκουροπαρέες, αθρώποι που κάνουν δίαιτα, άρα δεν μπορούν ούτε να φάνε ούτε να πιουν, διαλέγουν το σινεμά ως λύση για την βραδινή έξοδό τους. Καλά ως εδώ, αλλά ρε παιδιά
ΒΟΥΛΩΣΤΕ
ΤΟ
ΓΑΜΗΜΕΝΟ
ΣΑΣ

Στο σινεμά δεν πας για κοινωνικοποίηση. Πας για να κάτσεις σε μια γαμωκαρέκλα, να το βουλώσεις και να το ξανανοίξεις μετά από δύο ώρες.

Μερικές συμβουλές προς διάφορα είδη ζώων που καταστρέφουν την κινηματογραφική εμπειρία.

Προς κάφρους: Αν θέλετε να καφρίζετε τις ταινίες με παρέα, μείνετε σπίτι με τους φίλους σας. Οι φίλοι σας σάς έχουν διαλέξει, εκτιμούν το χιούμορ σας και πιθανότατα έχουν παρόμοιο. Αντιθέτως, εγώ δεν σας έχω διαλέξει, πιθανότατα θεωρώ το χιούμορ σας γιατομπούτσο και έχω πληρώσει οχτώ δύσκολα κερδισμένα ευρώ για να δω την οπτική του σκηνοθέτη. Σταματήστε να μου επιβάλλετε την φορτική σας παρουσία.

Προς ζευγαράκια: Αν θέλετε να φασώνεστε να κάθεστε στα πίσω- πίσω καθίσματα. Δεν είναι η ώρα να εντυπωσιάσετε το έταιρόν σας ήμισυ με την ευφράδειά σας. Είναι η ώρα να εντυπωσιάσετε το έταιρόν σας ήμισυ με την ικανότητά σας να σκάτε.

Προς νέους γονείς: Γενικά είμαι πολύ ανεκτικός με τα παιδιά. Σε παραλίες, κέντρα, καφετέριες, είμαι ο τελευταίος άνθρωπος που θα διαμαρτυρηθεί για την παρουσία τους. Όταν έρχονται και μου μιλάνε τους απαντώ, όταν κλαίνε κάνω υπομονή μέχρι να σταματήσουν. Το καινούργιο, κουλ είδος μισανθρώπου που συνέχεια διαμαρτύρεται επειδή οι χαρούμενες φωνές των παιδιών χαλάνε το εύθραυστο ζεν του μου γυρνάει τα άντερα.
Όμως, μέσα στη σκοτεινή αίθουσα, αυτό που κάπου αλλού είναι το γέλιο ενός παιδιού, ό,τι πιο ευχάριστο στ' αυκιάμ', γίνεται ο εκνευριστικός ήχος ενός τέρατος που κάποιος πρέπει να το σκοτώσει αμέσως. Είναι σαν να το κουβαλάτε σε κέντρο διαλογισμού. Δικαίωμα να πάτε στον κινηματογράφο θα ξαναποκτήσετε όταν βρείτε χρήματα για μπέιμπι σίτερ ή όταν μεγαλώσει αρκετά ώστε να μπορείτε να το αφήνετε μόνο του στο σπίτι. Εξαιρούνται βέβαια οι παιδικές ταινίες.

Προς εξαρτημένους με το κινητό: Το φως από το κινητό σας φέγγει σαν φάρος μέσα στην αίθουσα. Αφού έτσι κι αλλιώς δεν την βλέπετε την ταινία τι διάολο ξοδέψατε τα ωραία σας τα φράγκα; Πηγαίνετε σπίτι σας, βάλτε το στον κώλο σας κι αρχίστε να σας παίρνετε τηλέφωνο από το σταθερό.
Αν είστε από αυτούς που το αφήνουν ανοιχτό κι απαντάτε όταν σας καλούν να ξέρετε ότι σας περιμένω στην γωνία μ' ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ. Σοβαρολογώ.

Προς κουλτουράδες που την έχουν δει σχολιαστές και δεν σταματούν να αναλύουν την ταινία κατά τη διάρκειά της: Πώς γίνετε να αποκτήσατε τόσο βαθιά γνώση για τις ταινίες και να μην σέβεστε το δικαίωμα μου να τις απολαύσω; Είστε ανασφαλή ανθρωπάκια που προσπαθείτε να επιδειχθείτε. Μην έχετε αυταπάτες ότι βελτιώνετε την κινηματογραφική εμπειρία όσων σας ακούν. Η μέγιστη προσφορά σας στην αίθουσα μπορεί να επιτευχθεί μόνο με την σιωπή σας.

Προς όσους έχουν δει την κινηματογραφική αίθουσα ως παραλλαγή της καφετέριας και λένε για την μέρα τους: Ψόφος κακός.

Το εμότζι πηγές να δεις;
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6939
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Οκτώβριος 5th, 2017, 4:57 pm

Γραφικε τι ταινιες πας και βλεπεις και σε τι σινεμα;

Αμα πας σε πολυσινεμα και μαλιστα σε καθαρα εμπορικη ταινια ε ναι

και πατατακια θα ακους να μασουλαει ο κοσμος και χαχανητα θα ακους και χαμουρεματα θα δεις και παιδακια θα ακους.

Δηλαδη θα πας να δεις π.χ. μπατμαν ή τρανσφορμερς και θα περιμενεις να ειναι σαν μεγαλη βδομαδα σε ρωσικη εκκλησια;

Σε μη εμπορικες ταινιες παντως δεν μου εχουν τυχει αυτα που περιγραφεις.

Ασχετο στην Ελλαδα επιτρεπεται να πινεις μπυρες μεσα στην αιθουσα προβολης;Εχω πολλα χρονια να παω σινεμα Ελλαδα αλλα δεν θυμαμαι να πινουν.
http://nihilspot.blogspot.com

Und wenn ich dich lieb habe, was geht's dich an?
Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Δημοσ.: 16268
Εγγραφη: Ιούνιος 30th, 2006, 10:07 pm
Τοποθεσια: ΗΗ
Το μέλος fagano3, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CTAΛKEP » Οκτώβριος 5th, 2017, 5:08 pm

Το λιγότερο δεν λέει να πατάς σινεμά σε ώρες αιχμής, π.χ. τις προβολές γύρω στις 9, οι περισσότεροι εκεί μέσα έχουν έρθει για έξοδο, όχι για να δουν ταινία.

Νυχτερινές προβολές για πάντα, λίγοι και καλοί.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality.
يا حي الشهداء
Άβαταρ μέλους
CTAΛKEP
Crazy poster

Δημοσ.: 6420
Εγγραφη: Ιανουάριος 2nd, 2011, 4:53 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος CTAΛKEP, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό διαστημικο μπιζελι » Οκτώβριος 5th, 2017, 5:19 pm

CTAΛKEP έγραψε:Το λιγότερο δεν λέει να πατάς σινεμά σε ώρες αιχμής, π.χ. τις προβολές γύρω στις 9, οι περισσότεροι εκεί μέσα έχουν έρθει για έξοδο , όχι για να δουν ταινία.

Μα αυτό είναι το σινεμά. Έξοδος.
Κι εσύ για έξοδο πηγαίνεις στο σινεμά. Να δεις λίγο κόσμο, να ντυθείς, να κάνεις το χαβαλέ σου, να κάνεις κάτι διαφορετικό που δεν θα το έκανες στο σπίτι σου και να δεις και μια ταινία. Δεν βγαίνεις μόνο για την ταινία. Τη βόλτα σου κάνεις κι εσύ.
Πραγματικά γιατί πηγαίνετε στο σινεμά αφού σας ενδιαφέρει μόνο η ταινία και όχι όλα τα υπόλοιπα; Μπορείτε να δείτε και στο σπίτι σας χωρίς να σας ενοχλεί κανείς.

Μιλάμε κάνετε λες και πηγαίνετε σε κανένα συνέδριο καρδιολογίας και παρακολουθείτε εγχείρηση ανοικτής καρδιάς με τη μέθοδο της τηλερομποτικής.
Τόσο αυτοσυγκέντρωση χρειάζεστε πια; Μια ταινία πάτε να δείτε.
Ήμαρτον.
Άβαταρ μέλους
διαστημικο μπιζελι
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Nero » Οκτώβριος 5th, 2017, 5:21 pm

διαστημικο μπιζελι έγραψε:
Κι εσύ για έξοδο πηγαίνεις στο σινεμά. Να δεις λίγο κόσμο, να ντυθείς, να κάνεις το χαβαλέ σου

σε μια σκοτεινή αίθουσα στην οποία το event είναι να κοιτάς μπροστά σου σε μια μεγάλη οθόνη? :smt017
iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
Άβαταρ μέλους
Nero
Maniac poster

Δημοσ.: 18172
Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Έβδομη τέχνη & ηλ. ΜΜΕ

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: atreu73, Papa John και 15 επισκέπτες