Συνανάγνωση

Πεζογραφία, ποίηση, γλώσσα και γραπτός λόγος, βιβλία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Re: Συνανάγνωση

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Απρίλιος 21st, 2017, 6:02 pm

alamo έγραψε:
Saliveros έγραψε:

Ανεξάρτητα από την πρόταση, πάντως, εμένα ο αγαπημένος μου Βόνεγκατ είναι το "Οι σειρήνες του Τιτάνα".

Οι σειρήνες.... μίλαγαν για ένα πολιτισμό ανθρώπων , που δημιουργήθηκε σαν συνεργείο ανταλλακτικών για τραλφαλμαδοριανους,χωρίς να το ξέρουν, οι αθρωποι εννοώ.

Το αποκορύφωμα όμως ήταν ο τελικός σκοπός της ανθρώπινης ιστορίας:

GREETINGS!!! :smt005
    Ο Άκης φυλακίστηκε επειδή πήρε ρώσικα όπλα λέω εγώ. Οι Αμερικάνοι και οι μυστικές, διπλωματικές υπηρεσίες τους είναι γνωστά καθάρματα.
    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 47106
    Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 11:10 pm
    Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
    Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Συνανάγνωση

Δημοσίευσηαπό alamo » Απρίλιος 21st, 2017, 6:19 pm

Ε που να ξέραμε ...ω ραι πούστη μέθυσα, και όχι μόνο με τους ανθρώπους :evil:
    μυρμηκολέων ὤλετο παρὰ τὸ μὴ ἔχειν βοράν
    Άβαταρ μέλους
    alamo
    Casual Poster

Δημοσ.: 594
    Εγγραφη: Μάιος 2nd, 2012, 8:44 pm
    Τοποθεσια: Αθήνα
    Το μέλος alamo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Λογοτεχνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες