Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ΚΑΚΟΣ συγγραφέας

Πεζογραφία, ποίηση, γλώσσα και γραπτός λόγος, βιβλία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Re: Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ΚΑΚΟΣ συγγραφέας

Δημοσίευσηαπό Balin » Ιούνιος 22nd, 2016, 12:58 pm

Duc de Richleau έγραψε:
ΟΥΤΙΣ έγραψε: Εγώ θα έλεγα και τον Στήβεν Κινγκ με τον οποίο απορεί κανείς πως γίνεται ανάνεσα σε ορισμένα αριστουργήματα του να έχει γράψει φόλες! Όχι απλα μέτρια βιβλία. Φόλες!

Ποιες είναι οι φόλες του Kινγκ ;
Ο άνθρωπος πραγματικά δεν ξέρω τι εγκέφαλο έχει. Μεγάλα βιβλία, απίστευτες περιγραφές στην λεπτομέρεια - σε σημείο που αν αφαιρεθείς λίγο ξαναγυρνάς κεφάλαιο να δεις ποιος είναι αυτός που αναφέρει τώρα - και πολυγραφότατος.

Ο τύπος πρέπει να πέφτει σε κατάληψη από πνεύμα που να του υπαγορεύει, δεν εξηγείται αλλιώς.

To μονο προβλημα με τον ΣΚ ειναι οτι επαναλαμβανεται πλεον το οποιο ειναι λογικο. Εχει στερεψει απο ιδεες ο ανθρωπος
Balin
New poster

Δημοσ.: 29
Εγγραφη: Ιούνιος 16th, 2016, 8:47 pm
Το μέλος Balin, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Last Veteran » Ιούνιος 22nd, 2016, 1:05 pm

beria έγραψε:
Δεν μου αρέσει η ΕΦ, δεν την θεώρησα ποτέ σπουδαίο λογοτεχνικό είδος.

Δολοφονήσατε τον beria...

enterprise-psi έγραψε: Ο μαρτιν δεν ξέρει να γράφει. 5 σελίδες για να περιγράψει ένα δείπνο. Και τι φόραγε ο καθένας.

Με κούρασαν ιδιαίτερα αυτοί οι χρυσοποίκιλτοι θώρακες/φωσφοριζέ χιτωνες/ασημόμαυρες πανοπλίες...

CTAΛKEP έγραψε: Επίσης συγγραφείς τύπου Λαβκραφτ/Χάουαρντ που έπρεπε να έχουν έτοιμη μια ιστορία ανά δίμηνο για να έχουν να φάνε εννοείται ότι θα φαίνονται περισσότερο οι ρωγμές στο στυλ τους, αλλά το να τους ξεχωρίζει κανείς απλά σαν so bad they're good συγγραφείς το βρίσκω μάλλον άδικο.

Μα τι λες; Ο Λάβκραφτ έγραφε μετά από βρώση μπον φιλέ με σάλτσα κάστανων, πάνω σε πουπουλομεταξένια μαξιλάρια, με την μεταξένια ολόχρυση πένα του...
Ήταν κακός σου λέω...

Naranjita έγραψε: μια χαρά είναι ο Λαβκραφτ.

σε όλα του τα βιβλία αναφέρονται απερίγραπτα τέρατα, από απερίγραπτα βάθη, που προκαλούν απερίγραπτο τρόμο, σε απερίγραπτους τύπους.

αφού δεν το χεις με τις περιγραφές πουλάκι μου γιατί δεν πήγες να γίνεις κεμπαπτσής?

Ε δεν είναι και Χρύσα Δημουλίδου...
Γενικά, τη μέρα που θα γνωρίσω γυναίκα true believer του Λαβκραφτ, ο συγγραφέας θα χάσει κάποιους πόντους στην εκτίμηση μου*...
Ο κάθε συγγραφέας είναι οι κόσμοι του... Και αν αυτοί οι κόσμοι αρέσουν (σε κάποιους) τότε ο συγγραφέας είναι καλός (γι'αυτούς)...
Η ανάπτυξη χαρακτήρων και οι διαλόγοι επιπέδου φυσικά και θα κατέστρεφαν το έργο του... Μα είναι δυνατόν να περιμένει κάποιος
ανάπτυξη χαρακτήρων στον ΧΦΛ; Μόνο ψυχολογική/νοητική κατακρήμνιση και τίποτα άλλο... “Tekeli-li! Tekeli-li!” :sal6:

* και φυσικά θα φροντίσω να μείνω μακριά της καθώς δεν μπορεί παρά να είναι η κόρη της μέδουσας
-my apologies doctor but we both knew Hydra can grow no further under Hitler's shadow.....Hail Hydra
-HAIL HYDRA

..μέμνησο τοις μπολσεβίκοις..
Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Fast poster

Δημοσ.: 3284
Εγγραφη: Μάιος 8th, 2012, 12:05 pm
Τοποθεσια: Στην φρουρά του SkyNet
Το μέλος Last Veteran, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Red Hot Chili Lenin » Ιούνιος 22nd, 2016, 1:16 pm

Nα ξεκαθαρίσω για μία ακόμη φορά ότι όταν μιλάμε για "κακούς" συγγραφείς, μιλάμε για συγγραφείς που δεν τόχουν με το γράψιμο. Δεν έχουν αυτό που εμείς που ασχολούμαστε επαγγελματικά με τον γραπτό λόγο λέμε "καλή πένα". Περιέγραψα αναλυτικά τι σημαίνει κακό γράψιμο και ποια είναι τα στοιχεία που το καθορίζουν. Δεν είναι θέμα "προσωπικού γούστου" ούτε αν μας αρέσει ο συγγραφέας (γιαυτό άλλωστε δήλωσε εξαρχής τέσσερις συγγραφείς που γράφουν από κακά έως άθλια αλλά τους διαβάζω και μου αρέσουν).

Ελπίζω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σταματήσετε να μας λέτε πόσο πολύ σας αρέσει ή δεν σας αρέσει κάποιος συγγραφέας. Εδώ κάποιος έφθασε να πει ...κακό συγγραφέα των Κλάιβ Μπαρκερ (ferfuckssake!) γιατί... γράφει για πούστηδες! ΕΛΕΟΣ!!!!

Για τον Κινγκ, σε καμία περίπτωση δεν είναι κακός συγγραφέας. Τουναντίον, ειναι βιρτουόζος της πένας και εξαιρετικά δημιουργικός. Βεβαίως δεν είναι Μέγας Λογοτέχνης, αλλά ο άνθρωπος γράφει εμπορική λογοτεχνία, δεν περιμένει κανείς από έναν εμπορικό συγγραφέα να γράψει σαν τον Τζόυς ή τον Γουάιλντ, σοβαροί να είμαστε.
Προβλέψεις Οργιου το 2011 για το ΧΑΑ

Οργισμένος έγραψε: Εγω ψηφισα το : «Έντονο ανοδικο ξεσπασμα σε 1-2-3 μηνες.6.000 μοναδες το 2015. Εως το 2020 θα'χει ακουμπήσει ο ΓΔ τις 10.000 ΜΟΝΑΔΕΣ.»

Bullseye :lol:
Άβαταρ μέλους
Red Hot Chili Lenin
Extreme poster

Δημοσ.: 36325
Εγγραφη: Φεβρουάριος 29th, 2012, 11:31 am
Το μέλος Red Hot Chili Lenin, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Ιούνιος 22nd, 2016, 1:29 pm

δεν είπα για αδερφές, στο βιβλίο Τα μυστικά της Βαβυλώνας αναφέρθηκα.

σεξουαλικές διαστροφές dear
Τσίιιιτσο, το λιμάνι φεύγει...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 3204
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Ιούνιος 22nd, 2016, 1:32 pm

Last Veteran έγραψε:
Ε δεν είναι και Χρύσα Δημουλίδου...
Γενικά, τη μέρα που θα γνωρίσω γυναίκα true believer του Λαβκραφτ, ο συγγραφέας θα χάσει κάποιους πόντους στην εκτίμηση μου*...
Ο κάθε συγγραφέας είναι οι κόσμοι του... Και αν αυτοί οι κόσμοι αρέσουν (σε κάποιους) τότε ο συγγραφέας είναι καλός (γι'αυτούς)...
Η ανάπτυξη χαρακτήρων και οι διαλόγοι επιπέδου φυσικά και θα κατέστρεφαν το έργο του... Μα είναι δυνατόν να περιμένει κάποιος
ανάπτυξη χαρακτήρων στον ΧΦΛ; Μόνο ψυχολογική/νοητική κατακρήμνιση και τίποτα άλλο... “Tekeli-li! Tekeli-li!” :sal6:

* και φυσικά θα φροντίσω να μείνω μακριά της καθώς δεν μπορεί παρά να είναι η κόρη της μέδουσας

κακιούλες.... και μετά μας λέτε εμάς κατίνες...

Υπάρχουν καλύτεροι συγγραφείς από τον απερίγραπτο Λαβκραφτ, όλα είναι θέμα γούστου φυσικά.

και έγινε πάλι το νήμα, εγώ είμαι ο πιο έξυπνος, ο πιο μεγάλος, ο πιο διαβαστερός, ο την έχω 60 πόντους κτλ....
Τσίιιιτσο, το λιμάνι φεύγει...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 3204
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Amor omnia vincit » Ιούνιος 22nd, 2016, 9:15 pm

Cavaliere έγραψε: Ο Καζαντζάκης. Νομίζω πως ως συγγραφέας ήταν κακός, κι έκανε μόνο αυτή την μοναδικότητα να γίνει αριστουργηματικό στιλ. Αυτό είναι πολύ αιρετική και ανορθόδοξη άποψη, αλλά είναι μια προσωπική αίσθηση. Υπόψιν, είναι από τους αγαπημένους μου, ως νεανίας τον ξαναδιάβαζα από την αρχή κάθε ξημέρωμα, αλλά...

Συμφωνώ, αυτή την Οδύσσεια όσες φορές την έπιασα, τόσες την άφησα. Φυσικά κι εγώ σε εφηβική ηλικία ήμουν φαν, και θεωρώ την ανάγνωση Καζαντζάκη rite de passage, αλλά πολύ κουραστική γραφή, παθαίνεις έναν κορεσμό.
perastikos13 έγραψε:Στηρίζω ολόψυχα την κυβέρνηση και φυσικά τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.
Άβαταρ μέλους
Amor omnia vincit
Maniac poster

Δημοσ.: 18035
Εγγραφη: Μάιος 11th, 2012, 7:30 pm
Το μέλος Amor omnia vincit, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Red Hot Chili Lenin » Ιούνιος 22nd, 2016, 9:22 pm

Amor omnia vincit έγραψε:
Cavaliere έγραψε: Ο Καζαντζάκης. Νομίζω πως ως συγγραφέας ήταν κακός, κι έκανε μόνο αυτή την μοναδικότητα να γίνει αριστουργηματικό στιλ. Αυτό είναι πολύ αιρετική και ανορθόδοξη άποψη, αλλά είναι μια προσωπική αίσθηση. Υπόψιν, είναι από τους αγαπημένους μου, ως νεανίας τον ξαναδιάβαζα από την αρχή κάθε ξημέρωμα, αλλά...

Συμφωνώ, αυτή την Οδύσσεια όσες φορές την έπιασα, τόσες την άφησα. Φυσικά κι εγώ σε εφηβική ηλικία ήμουν φαν, και θεωρώ την ανάγνωση Καζαντζάκη rite de passage, αλλά πολύ κουραστική γραφή, παθαίνεις έναν κορεσμό.

Αν και ποτέ δεν πέρασα από τη φάση "αγαπώ τον Καζαντζάκη" (τον αντιμετώπιζα μάλλον αδιάφορα και δεν έχω διαβάσει καν όλα τα έργα του) δεν μπορώ να συμφωνήσω ότι είναι "κακός" συγγραφέας. Κουραστικός, ναι. Δεν είναι εύκολο ανάγνωσμα. Αλλά ούτε ο Τζόυς είναι εύκολο ανάγνωσμα, αντίθετα ο Μάρτιν και ο Μπράουν διαβάζονται... νεράκι. Παναπεί ότι ο Τζόυς και ο Καζαντζάκης είναι "κακοί" συγγραφείς?

Ο Καζαντζάκης έχει μια βαθιά γνώση της ελληνικής γλώσσας, ένα εντελώς δικό του ύφος (προζάτο και στυλιζαρισμένο, αλλά δικό του, αν και ώρες-ώρες, ιδιαίτερα στο "Ο χριστός ξανασταυρώνεται" αλλά και στο Ζορμπά, μοιάζει εξαιρετικά... απλοϊκό!) και είναι ολοφάνερο ότι δεν ενδιαφέρεται για την ευκολία του αναγνώστη. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν ξέρει να γράφει, τουναντίον. Γράφει εξαιρετικά. Αλλά δεν γράφει για να διευκολύνει, τουναντίον.
Προβλέψεις Οργιου το 2011 για το ΧΑΑ

Οργισμένος έγραψε: Εγω ψηφισα το : «Έντονο ανοδικο ξεσπασμα σε 1-2-3 μηνες.6.000 μοναδες το 2015. Εως το 2020 θα'χει ακουμπήσει ο ΓΔ τις 10.000 ΜΟΝΑΔΕΣ.»

Bullseye :lol:
Άβαταρ μέλους
Red Hot Chili Lenin
Extreme poster

Δημοσ.: 36325
Εγγραφη: Φεβρουάριος 29th, 2012, 11:31 am
Το μέλος Red Hot Chili Lenin, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lugozzi » Ιούνιος 22nd, 2016, 9:24 pm

Last Veteran έγραψε:

:smt003
sometimes the old ways are the best
Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Extreme poster

Δημοσ.: 32255
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2008, 3:38 pm
Τοποθεσια: "Ανατολή"
Το μέλος Lugozzi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Last Veteran » Ιούνιος 23rd, 2016, 2:08 am

Naranjita έγραψε:

Υπάρχουν καλύτεροι συγγραφείς από τον απερίγραπτο Λαβκραφτ, όλα είναι θέμα γούστου φυσικά.

Κανένας δεν είπε το αντίθετο...
Ο Μπάρκερ σου φταίει, ο Λάβκραφτ σου φταίει, για πες μας ρε παιδάκι μου μερικά ονόματα που αρέσουν στο unspeakable mind of yours...

Naranjita έγραψε: και έγινε πάλι το νήμα, εγώ είμαι ο πιο έξυπνος, ο πιο μεγάλος, ο πιο διαβαστερός, ο την έχω 60 πόντους κτλ....

Προφανώς και έχεις μεγάλο κόμπλεξ... Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αποδείξω σε μία θειά αν είμαι έξυπνος... Είναι σαν να προσπαθεί
ο Μέσι να αποδείξει ότι είναι μπαλαδόρος... Oύτε και "διαβαστερός" αφού πια έχω εγκαταλείψει το άθλημα χρόνια τώρα...
Όσο για τις ψωλές, συ είπας...
-my apologies doctor but we both knew Hydra can grow no further under Hitler's shadow.....Hail Hydra
-HAIL HYDRA

..μέμνησο τοις μπολσεβίκοις..
Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Fast poster

Δημοσ.: 3284
Εγγραφη: Μάιος 8th, 2012, 12:05 pm
Τοποθεσια: Στην φρουρά του SkyNet
Το μέλος Last Veteran, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιούνιος 23rd, 2016, 3:38 pm

beria έγραψε: Το 80% των συγγραφέων της ΕΦ είναι -έτσι όπως το έθεσες- άθλιοι συγγραφείς, με λαμπερές ιδέες
...
Βάλε και τον Philip Dick
Γενικά βάλτους όλους, εκτός από τον Ασίμοφ και τον Ντάγκλας Άνταμς
...

Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. Στους προηγούμενους συγγραφείς επιστημονικής φαντασίας που αναφέραν οι άλλοι ως άξιους να προσθέσω Όλαφ Στάπλντον και Αλεξάντροβιτς Μπογκντάνοφ
Προτείνω όσοι λένε για τους συγγραφείς να διευκρινίζουν αν αναφέρονται σε μετάφραση ή στο πρωτότυπο.
Ο δικός μου (πολύ) κακός και (πολύ) αγαπημένος είναι ο Ρ.Λ Στάιν.
Τελευταία επεξεργασία απο Γραφικός την Ιούνιος 23rd, 2016, 3:47 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Είμαι άρρωστος άνθρωπος... Είμαι κακός άνθρωπος. Άνθρωπος αποκρουστικός. Νομίζω πως μου πονάει το συκώτι.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 1115
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ⲤⲀⲘⲀⲎⲖ » Ιούνιος 23rd, 2016, 3:44 pm

Ὁ Μωάμεθ καὶ ὁ Ροΐδης.
ⲤⲀⲘⲀⲎⲖ
Casual Poster

Δημοσ.: 845
Εγγραφη: Φεβρουάριος 16th, 2016, 6:36 pm
Το μέλος ⲤⲀⲘⲀⲎⲖ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό beria » Ιούνιος 23rd, 2016, 3:47 pm

Γραφικός έγραψε:
beria έγραψε: Το 80% των συγγραφέων της ΕΦ είναι -έτσι όπως το έθεσες- άθλιοι συγγραφείς, με λαμπερές ιδέες
...
Βάλε και τον Philip Dick
Γενικά βάλτους όλους, εκτός από τον Ασίμοφ και τον Ντάγκλας Άνταμς
...

Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.
Εγώ λέω όσοι λένε για τους συγγραφείς να διευκρινίζουν αν αναφέρονται σε μετάφραση ή στο πρωτότυπο.

Πρόσεξε· είναι άλλο πράγμα να έχει κάποιος λαμπερές ιδέες, να φαντάζεται κόσμους μαγικούς και ανατρεπτικά μέλλοντα
κι άλλο να είναι σπουδαίος λογοτέχνης
Αυτό συζητάμε
Δημήτρης006: "τι μας νοιάζει αν ο Παππάς και ο Μιχαλολιάκος είναι χιτλερικοί στην προσωπική τους ζωή"
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Δημοσ.: 12741
Εγγραφη: Φεβρουάριος 25th, 2005, 12:57 am
Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιούνιος 23rd, 2016, 3:48 pm

beria έγραψε:
Πρόσεξε· είναι άλλο πράγμα να έχει κάποιος λαμπερές ιδέες, να φαντάζεται κόσμους μαγικούς και ανατρεπτικά μέλλοντα
κι άλλο να είναι σπουδαίος λογοτέχνης
Αυτό συζητάμε

Θα με βάλεις να αντιγράφω τώρα κι έχω και δουλειές.
Είμαι άρρωστος άνθρωπος... Είμαι κακός άνθρωπος. Άνθρωπος αποκρουστικός. Νομίζω πως μου πονάει το συκώτι.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 1115
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ποιός εἶναι ὁ ἀγαπημένος σας ΚΑΚΟΣ συγγραφέας;

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Ιούνιος 23rd, 2016, 5:29 pm

. Ἐδῶ δὲν ἀντέχω νὰ διαβάσω ἕνα μήνυμα τοῦ Φόρουμ.γκρού
καὶ...θὰ διαβάσω ἕνα ὁλόκληρο κακογραμμένο βιβλίο;
Γιὰ τὸν Νίκο Καζαντζάκη ἔχω γράψει κάτι ἀλλοῦ, ἐδῶ, στὴν Λογοτεχνία τοῦ Φόρουμ.
Μὴν τὰ ξαναλέω.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 30334
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lord Snow » Ιούνιος 23rd, 2016, 9:39 pm

Για μενα πρεπει να ειναι ο Εντγκαρ Ραις Μπαροουζ. Για καποιο λογο γουσταρω αυτην την pulp σαπιλα σε συνδυασμο με ιστορικο καλτ, που βγαζει. Επισης ο Σαλβατορε και ο Αμπνετ παιζουν μπαλιτσα. Α! ξεχασα! Επισης εχω διαβασει παρα πολλα του Bernard Cornwell, τα οποια ειναι ολα κοπιες του αρχικου του ηρωα του Sharpe. Ετσι εχουμε τον Sharpe στην Αζινκουρ, τον Sharpe στον αμερικανικο εμφυλιο, τον Sharpe παρεα με τον Αρθουρο, τον Sharpe να δερνει βικινγκς κτλ :lol:
Ειναι τελειως σαπιος κι επαναλαμβανομενος, αλλα οφειλω να πω οτι κανει εξαντλητικες ιστορικες ερευνες και οι χαρακτηρες (βασικα χαρακτηρας :lol: ) του, ειναι ανθρωποι της εποχης τους με οτι αυτο συνεπαγεται. Γενικα ολοι αυτοι ειναι οτι πρεπει για να αδειασει το κεφαλι σου και να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται να προβληματιστεις με την καμια :lol:
Crouched in the corner
Waiting for something
Laughing at nothing
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Extreme poster

Δημοσ.: 24035
Εγγραφη: Ιούνιος 27th, 2011, 4:41 pm
Το μέλος Lord Snow, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Λογοτεχνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες