Pretitude, κοινωνικο δικτυο για επαγγελματιες

Διαφημίσεις ιστοσελίδων, αγγελίες: αναζήτηση - προσφορά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Re: Pretitude, κοινωνικο δικτυο για επαγγελματιες

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 7th, 2017, 1:40 am

Dwarven Blacksmith έγραψε: Εμένα μου θύμισε την ταινία social network, που του λέει ο Sean Parker "Drop the The. Just...Facebook".

Δεν το έχω δει αλλά τώρα άκουσα ότι οι κακοί πήραν την εκδίκηση τους με το να γίνουν δισεκατομυριούχοι στο bitcoin. Οι πρώτοι δηλωμένοι (ο Σατόσι τονε ψάχνουμε νομίζω ακόμα). Πουστιά βέβαια που ο "καλός" (= Τζούκερμπεργκ ΛΟΛΟΛΟΛ) είναι πολυδισεκατομυριούχος οπότε τον πούλο πάλι.
I Yochanan have foresuffered all
enacted in the same phorum thread
I who protested at the Berlin Wall
And toured in Europe with the Grateful Dead
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσ.: 29257
Εγγραφη: Ιούνιος 3rd, 2005, 7:01 pm
Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 7th, 2017, 1:44 am

Yochanan έγραψε:
Dwarven Blacksmith έγραψε: Εμένα μου θύμισε την ταινία social network, που του λέει ο Sean Parker "Drop the The. Just...Facebook".

Δεν το έχω δει αλλά τώρα άκουσα ότι οι κακοί πήραν την εκδίκηση τους με το να γίνουν δισεκατομυριούχοι στο bitcoin. Οι πρώτοι δηλωμένοι (ο Σατόσι τονε ψάχνουμε νομίζω ακόμα). Πουστιά βέβαια που ο "καλός" (= Τζούκερμπεργκ ΛΟΛΟΛΟΛ) είναι πολυδισεκατομυριούχος οπότε τον πούλο πάλι.

Αμα τη δεις (να τη δεις) ο Μαρκ δεν είναι ο καλός, αφήνει ανοιχτή την ερώτηση αν έκλεψε κάτι ή όχι, αλλά σίγουρα τον παρουσιάζει σαν αλαζόνα εκδικητικό ζηλιάρη μαλάκα. Μάλιστα αν γκουγκλαρεις μετά θα δεις τι ισχύει από αυτά που δείχνει η ταινία, πχ η γκόμενα που τον παρατάει στην αρχή δεν είναι αλήθεια, τότε έβγαινε με την τωρινή γυναίκα του.
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσ.: 32397
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Maiore Patria
Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 7th, 2017, 1:51 am

Θενκς Νάνε, θα το τσεκάρω! :D :wave:
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό explorateur » Δεκέμβριος 7th, 2017, 2:16 am

Dwarven Blacksmith έγραψε: Εμένα καλά μου ακούγεται, ο "τοίχος" του φβ ακούγεται χειρότερο αλλά είναι θέμα συνήθειας.

Εχω καπως χασει το γλωσσικο αισθητηριο της ελληνικης και δυσκολευομαι συχνα με τις λεξεις.

Yochanan έγραψε: Πάντως μου θύμησε το Κώστας Μαλάκας, το παλιό ανέκδοτο. Το πρόβλημά σου δεν είναι αν θα το πει ο άλλος "χώρο" ή "περίπτερο" στην :lol: Pretitude :lol:. ¨Ημαρτον βρε 'συ!!
Δεν εχω βρει κατι αναλογο στην Ελλαδα και σκεφτομαι: γιατι να μη γινω το στανταρ δικτυο για αυτη τη δουλεια; (κατι που εδω λεμε reference). Οπως καποιος λεει «εχω ενα γκρουπ στο facebook» να μπορει να λεει «εχω ενα χωρο στην Pretitude» και να μπορει να το βαζει και σε μια carte visite. Για αυτο αλλωστε εβαλα και γελοιες τιμες, για να μπορεσω να το κανω popular.

Kαθε χωρος θα εχει μια διευθυνση του στυλ pretitude.com/s/OnomaHorou
και ισως αντικαταστησω το pretitude με μια πιο μικρη λεξη ωστε η τελικη διευθυνση να βγαινει μικρη.
Σκοπος μου: oποιος νεος επιχειρηματιας/φοιτητης/ανεργος θελει να ξεκινησει μια δουλεια στα γρηγορα ή θελει ενα εξτρα εισοδημα, να μπορει να φτιαξει ενα χωρο και να μη χρειαζεται καν αλλο site (ει δυνατον). Ακομα και πληρωμες μπορεις να δεχεσαι στο χωρο αυτο.

Επισης μια ηδη υπαρχουσα επιχειρηση να μπορει να διαθετει ενα εμπορικο περιπτερο οπως εχουν στις εκθεσεις για να μπορει να διαφημιζεται και να απαντα στις ερωτησεις των πελατων ανα πασα στιγμη.

Για αυτο πρεπει να βρω και την καταλληλη λεξη και το χωρος δεν μου καθεται καλα ή τουλαχιστον δεν ειναι καπως chic.

alaska έγραψε: Υπάρχει αγγλική λέξη που να σε καλύπτει; Όπως my room (δεν το προτείνω το λέω ως παράδειγμα). Αν ναι, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να τη χρησιμοποιήσεις γιατί στις διαδικτυακές υπηρεσίες χρησιμοποιούνται κυρίως αγγλικοί όροι. Κανείς δεν λέει σύννεφο πχ. ακόμη και στην ελληνική γλώσσα.

Στα ελληνικά, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το "αίθουσα" επειδή χρησιμοποιείται συχνά στα συνέδρια-> workshops και αφορά σε εξειδικευμένα αντικείμενα μιας συγκεκριμένης θεματολογίας.

Αυτη τη στιγμη ειναι space. Και το room το εχω σκεφτει.
Άβαταρ μέλους
explorateur
New poster

Δημοσ.: 130
Εγγραφη: Νοέμβριος 24th, 2017, 2:26 am
Τοποθεσια: Γαλλία
Το μέλος explorateur, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 7th, 2017, 2:23 am

Φιλε explorateur δεν διαφωνώ καθόλου στην ιδέα αυτή καθαυτή αλλά στο όνομα! :-) ¨Οπως και να'χει εύχομαι καλή επιτυχία στο εγχείρημά σου! :)
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό explorateur » Δεκέμβριος 7th, 2017, 2:43 am

Yochanan έγραψε: Φιλε explorateur δεν διαφωνώ καθόλου στην ιδέα αυτή καθαυτή αλλά στο όνομα! :-) ¨Οπως και να'χει εύχομαι καλή επιτυχία στο εγχείρημά σου! :)
Το ψηλιαστηκα κυριως απο τις φατσουλες που εβαλες. :lol: Ακουγεται τοσο αστειο ε; *
Ειναι το ονομα της επιχειρησης μου και δεν βγαινει απο το pretty, αλλα απο το pret (ετοιμος στα γαλλικα) + attitude. Επειδη κανω σεμιναρια σε επαγγελματιες, τα οποια ειναι σχετικα με την εννοια της ετοιμοτητας στις επιχειρησεις (λυση προβληματων, αξιοποιηση ευκαιριων, ετοιμοτητα στα νεα δεδομενα κλπ).

Σε ευχαριστω για την ευχη σου.

* δεν ειναι και τοσο ευκολο να το αλλαξω (γραφειοκρατικα)
Τελευταία επεξεργασία απο explorateur την Δεκέμβριος 7th, 2017, 3:08 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
explorateur
New poster

Το μέλος explorateur, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alaska » Δεκέμβριος 7th, 2017, 2:46 am

explorateur έγραψε:
Dwarven Blacksmith έγραψε: Εμένα καλά μου ακούγεται, ο "τοίχος" του φβ ακούγεται χειρότερο αλλά είναι θέμα συνήθειας.

Εχω καπως χασει το γλωσσικο αισθητηριο της ελληνικης και δυσκολευομαι συχνα με τις λεξεις.

Yochanan έγραψε: Πάντως μου θύμησε το Κώστας Μαλάκας, το παλιό ανέκδοτο. Το πρόβλημά σου δεν είναι αν θα το πει ο άλλος "χώρο" ή "περίπτερο" στην :lol: Pretitude :lol:. ¨Ημαρτον βρε 'συ!!
Δεν εχω βρει κατι αναλογο στην Ελλαδα και σκεφτομαι: γιατι να μη γινω το στανταρ δικτυο για αυτη τη δουλεια; (κατι που εδω λεμε reference). Οπως καποιος λεει «εχω ενα γκρουπ στο facebook» να μπορει να λεει «εχω ενα χωρο στην Pretitude» και να μπορει να το βαζει και σε μια carte visite. Για αυτο αλλωστε εβαλα και γελοιες τιμες, για να μπορεσω να το κανω popular.

Kαθε χωρος θα εχει μια διευθυνση του στυλ pretitude.com/s/OnomaHorou
και ισως αντικαταστησω το pretitude με μια πιο μικρη λεξη ωστε η τελικη διευθυνση να βγαινει μικρη.
Σκοπος μου: oποιος νεος επιχειρηματιας/φοιτητης/ανεργος θελει να ξεκινησει μια δουλεια στα γρηγορα ή θελει ενα εξτρα εισοδημα, να μπορει να φτιαξει ενα χωρο και να μη χρειαζεται καν αλλο site (ει δυνατον). Ακομα και πληρωμες μπορεις να δεχεσαι στο χωρο αυτο.

Επισης μια ηδη υπαρχουσα επιχειρηση να μπορει να διαθετει ενα εμπορικο περιπτερο οπως εχουν στις εκθεσεις για να μπορει να διαφημιζεται και να απαντα στις ερωτησεις των πελατων ανα πασα στιγμη.

Για αυτο πρεπει να βρω και την καταλληλη λεξη και το χωρος δεν μου καθεται καλα ή τουλαχιστον δεν ειναι καπως chic.

alaska έγραψε: Υπάρχει αγγλική λέξη που να σε καλύπτει; Όπως my room (δεν το προτείνω το λέω ως παράδειγμα). Αν ναι, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να τη χρησιμοποιήσεις γιατί στις διαδικτυακές υπηρεσίες χρησιμοποιούνται κυρίως αγγλικοί όροι. Κανείς δεν λέει σύννεφο πχ. ακόμη και στην ελληνική γλώσσα.

Στα ελληνικά, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το "αίθουσα" επειδή χρησιμοποιείται συχνά στα συνέδρια-> workshops και αφορά σε εξειδικευμένα αντικείμενα μιας συγκεκριμένης θεματολογίας.

Αυτη τη στιγμη ειναι space. Και το room το εχω σκεφτει.

Το "έκθεση" το έχεις σκεφτεί; Έχει επίσης διττή έννοια. Δηλαδή ενός μεγάλου χώρου όπου υπάρχουν πολλές παρουσιάσεις ή ως ατομική έκθεση. Επίσης, αν θες να χρησιμοποιήσεις ελληνικά, μη φοβάσαι το "περίπτερον" γιατί στον χώρο των επιχειρήσεων είναι συνυφασμένο με μεγάλες επιχειρήσεις. Αναφορικά δε με την αρχαία της έννοια σημαίνει τον χώρο που οριοθετείται από κίονες αλλά είναι ανοικτός, Διαφορετικά θα πάιξεις με space ή shop.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 2693
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό explorateur » Δεκέμβριος 7th, 2017, 3:24 am

alaska έγραψε: Το "έκθεση" το έχεις σκεφτεί; Έχει επίσης διττή έννοια. Δηλαδή ενός μεγάλου χώρου όπου υπάρχουν πολλές παρουσιάσεις ή ως ατομική έκθεση. Επίσης, αν θες να χρησιμοποιήσεις ελληνικά, μη φοβάσαι το "περίπτερον" γιατί στον χώρο των επιχειρήσεων είναι συνυφασμένο με μεγάλες επιχειρήσεις. Αναφορικά δε με την αρχαία της έννοια σημαίνει τον χώρο που οριοθετείται από κίονες αλλά είναι ανοικτός, Διαφορετικά θα πάιξεις με space ή shop.
Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι πορεια θα παρει το δικτυο. Αν δηλαδη χρησιμοποιηθει περισσοτερο για δουλεια πχ να δινει ο αλλος μαθηματα γερμανικων ή για περιπτερο πχ να μιλαει ο επιχειρηματιας με την πελατεια του. Χρειαζεται μια γενικη λεξη. Μεχρι στιγμης το space ειναι το πιο βολικο. Αν δεν βρω μια καλη ελληνικη λεξη, μαλλον αυτη θα χρησιμοποιησω.
Σε ευχαριστω για τη βοηθεια.
Άβαταρ μέλους
explorateur
New poster

Δημοσίευσηαπό bluerose » Δεκέμβριος 7th, 2017, 3:41 pm

Κι αυτό υπαρχει και μπαίνουν μονο επαγγελματίες πχ πήγα να πατήσω να κοιτάξω και μου λεει πρέπει να είσαι seller
Όπως βλέπεις δίνει τη δυνατοτητα για να κάνεις showcase - βιτρίνα/έκθεση, βιντεο νομιζω κτλ

Κι είναι Euromerx partner of the Yonne French Chamber of Commerce, με Γαλλικό επιμ. όπως εσυ με άλλη υπηρεσία Γαλλική
Για δες το

Αλλα μη νομίζεις..

Απ την άλλη, οι Γαλλοι παιρνουν Ελληνικά προιόντα, και με το κλασικο τρόπο ακόμη
Άβαταρ μέλους
bluerose
Maniac poster

Δημοσ.: 10471
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό explorateur » Δεκέμβριος 7th, 2017, 6:18 pm

bluerose έγραψε: Κι είναι Euromerx partner of the Yonne French Chamber of Commerce, με Γαλλικό επιμ. όπως εσυ με άλλη υπηρεσία Γαλλική
Για δες το

Αυτο το ξερω. Σε ευχαριστώ.

-----
Τελικά θα αλλαξω και το ονομα του site κι ας ειναι μπελας. Εχει δικιο ο Yochanan. Με αυτο το ονομα κινδυνευω να περασω για σαλονι ομορφιας.
Άβαταρ μέλους
explorateur
New poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Μικρές αγγελίες & Διαφημίσεις

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες