Οδηγός Πόλης - Κατάλογος Επιχειρήσεων

Διαφημίσεις ιστοσελίδων, αγγελίες: αναζήτηση - προσφορά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Οδηγός Πόλης - Κατάλογος Επιχειρήσεων

Δημοσίευσηαπό thomasd » Νοέμβριος 22nd, 2016, 11:45 pm

Ο Οδηγός Πόλης είναι μία προσπάθεια που ξεκίνησε με σκοπό την προώθηση των ελληνικών επιχειρήσεων και την εύκολη εύρεσή τους από πιθανούς πελάτες. Η προβολή των επιχειρήσεων γίνεται μέσω του γεωγραφικού χάρτη ώστε να είναι ισάξια για όλους. Επίσης, ο συγκεκριμένος τύπος προβολής, διευκολύνει όσους αναζητούν μία επιχείρηση στην τοποθεσία που βρίσκονται ανά πάσα στιγμή.

Η δημιουργία του βασικού κορμού του συστήματος έχει ολοκληρωθεί και συνέχεια έχει η προσθήκη περιεχομένου. Η καταχώρηση των επιχειρήσεων στον κατάλογο είναι εντελώς δωρεάν για τον πρώτο χρόνο, χωρίς καμία περαιτέρω υποχρέωση.

Ευπρόσδεκτο οποιοδήποτε σχόλιό σας για την ιστοσελίδα.

Οδηγός Πόλης - http://www.city-guide.gr/el/
Τελευταία επεξεργασία απο thomasd την Νοέμβριος 23rd, 2016, 11:39 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
thomasd
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2016, 11:43 pm
Το μέλος thomasd, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Οδηγός Πόλης - Κατάλογος Επιχειρήσεων

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Νοέμβριος 23rd, 2016, 2:09 am

Φίλε δεν το ξεκινάς σωστά.
Τους βάζεις όλους τσάμπα και μετά από κάποιο καιρό όταν θα έχουν έσοδα και θα έχεις δίκτυο, βάζεις διαφημίσεις και πολύ μετά ζητάς συνδρομή.
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 57195
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 11:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό thomasd » Νοέμβριος 23rd, 2016, 10:41 am

Όπως αναφέρω, η καταχώρηση σε αυτή τη φάση είναι εντελώς δωρεάν.
thomasd
New poster

Το μέλος thomasd, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ILIAS GR » Νοέμβριος 23rd, 2016, 11:47 am

:cry: Ποια επιχείρηση βρε λεβεντάκο μου, έχει μείνει καμιά επιχείρηση;
Κανένα παιχνίδι δεν θεωρείται χαμένο, όσο αυτό εξακολουθεί να παίζεται!...
Άβαταρ μέλους
ILIAS GR
New poster

Δημοσ.: 343
Εγγραφη: Νοέμβριος 4th, 2016, 1:37 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλός μετανάστης στην Αθήνα…
Το μέλος ILIAS GR, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bluerose » Δεκέμβριος 6th, 2016, 5:46 pm

Μήπως να την έφτιαχνες σε πιο τοπικό επίπεδο. Σε καμμία περίπτωση μην ξεκινάς δωρεαν καταχωρήσεις ΑΝ δεν είναι άλλη από πίσω και το κάνεις γιατί έτσι σ αρέσει.
Θα πρέπει αν είναι μόνο αυτή η κύρια δραστηριότητα σου να το δεις αλλιώς σε τοπικο επίπεδο πχ
Με πολύ δυσκολία θα καταφέρεις να μπουν κάποιοι από τον δήμο σου. Δε το αφήνεις έτσι όμως, κάθε φορα και χωρίς εξτρα έξοδα για αυτους πέραν κάθε μήνα πχ 50 ευρώ ή 30 ευρώ να πηγαίνεις και να σου λενε τα "νεα " τους. Δλ, αν κατασκευάσαν κάτι, αν φέρανε καινούργια προιόντα, αν αναλάβανε κάποιο προτζεκτ κτλ. Το υλικό αυτό θα το παιρνεις και θα το αναρτεις στα νεα της σελίδας και στα κοινωνικά δίκτυα
Επίσης θα έχεις τυχόν αγγελίες εργασίας από αυτους
Όλα αυτά στο δήμο σου για να λειτουργεις πιο άνετα και πιο ουσιαστικά.
Θα ανεβάζεις εγκαινια, θα πηγαίνεις στο δημο και θα μαζεύεις τα νέα και θα τα αναρτεις κάθε φορα κι αυτά.
Επισης μπορεις να προχωρήσεις σε αγγελιες σπιτιων ή καταστημάτων για ενοικιαση ή πώληση

Την επομενη φορα που θα πρεπει να πας να μαζεψεις τα χρηματα από το κάθε ένα, θα σου τα δωσουν γιατί περαν αυτου, ξαναπήγες και πήρες νέο υλικο δωρεαν προς διαφήμηση. Πας και στους βιοτεχνες όχι μονο σε λιανικη.
Μπορεις επισης να διευκολύνεις κάποιους και να φτιάχνεις τις μακέτες τους, όταν θα πιάσει όλο αυτό κι προχωρήσεις σε ετήσιο κατάλογο έντυπο που ο κάθε ένας θα διαφημίζεται κι ο κατάλογος θα μοιράζεται εντος δήμου δωρεάν (αλλα θα πληρώνουν τη καταχώρηση)

Δλ πρεπει να μπορεις. Αν εχεις μουντες μερες δε βγαίνεις έξω. Όταν είσαι ευχάριστος πηγαίνεις. Αν εισαι γενικως μουντος ξεχνα το.

Ξεκινάς με τους large επιχειρηματιες του δήμου σου για να βαλεις δεξια αριστερα τις καρτες τους στη σελίδα και προχωρας με επομενες επισκεψεις (δε παιρνεις τα λεφτα κι αντε γεια) για να σου που ότι νεότερο να το αναρτήσεις
Ταυτόχρονα νεα..νεα..νεα..αποδοχή φιλων του δήμου στο φεις κι γενικά στοχος ο δήμος. Ολη η Ελλάδα είναι πολύ

Καλη σου τύχη

* Η σελίδα σου είναι πολύ ωραία.

Ενς που ξερω με τετοια σελίδα ότι θελουν ολοι σε αυτόν πανε πχ σπιτι, εργασια και ρωτάνε. Εγινε συμβουλος δλδ. Βασικα προσδιορισε τ εξοδα σου μην μπεις μεσα και καντο με όρεξη
Άβαταρ μέλους
bluerose
Crazy poster

Δημοσ.: 8451
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό thomasd » Δεκέμβριος 7th, 2016, 10:06 pm

@ILIAS GR:
Έστω αυτές που έχουν μείνει και αυτές που το παλεύουν ακόμα. Γνωρίζω πως έχουν τα πράγματα, κι εγώ διατηρώ μία μικρή επιχείρηση. Άς μην τα ισοπεδώσουμε όλα όμως, υπάρχουν ακόμα υγιείς επιχειρήσεις στη χώρα μας.
Όπως και να έχει το θέμα, το να δημιουργήσει κάποιος το προφίλ της επιχείρησής του στον "Οδηγό Πόλης" είναι δωρεάν και χρειάζεται μερικά λεπτά για να ολοκληρωθεί. Η δωρεάν διαφήμιση δεν έβλαψε κανέναν. Ακόμα και όταν φτάσει η σελίδα στο επίπεδο της μη δωρεάν διαφήμισης, το κόστος θα είναι τόσο μικρό που θα είναι συμφέρον προς την κάθε επιχείρηση να διαφημιστεί γιατί θα είναι πολύ πιθανό να αποκτήσει νέους πελάτες οι οποίοι θα υπερκαλύψουν το ποσό της συνδρομής.

@bluerose:
Καλή η σκέψη σου όμως η κύρια ιδέα είναι διαφορετική. Υπάρχουν τοπικές σελίδες (οι περισσότερες από τις οποίες ξεκίνησαν ως ενημερωτικά blog) που κάνουν μερικά από αυτά που περιγράφεις. Σκοπός δικός μου είναι οι επιχειρήσεις να ενημερώνουν το προφίλ τους και όχι να το κάνω εγώ για αυτές, η κύρια δουλειά μου είναι άλλη. Εξ' άλλου μπορώ εύκολα να ανανεώνω τη σελίδα με νέες λειτουργίες λαμβάνοντας υπόψην τις απαιτήσεις των επιχειρήσεων ώστε να προσελκύσουν πελάτες. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, στο μέλλον θα δωθεί η δυνατότητα στις επιχειρήσεις να προσθέτουν events στο προφίλ τους. Ή ακόμη και να παρουσιάζουν τα προϊόντα τους. Εφόσον επιθυμούν να το κάνουν δεν θα υπάρχει κανένα επιπλέον κόστος. Και όπως αναφέρεις, την επόμενη φορά που θα πρέπει να πάω να μαζέψω τα χρήματα, θα ήθελα να μου δωθούν επειδή η όποια επιχείρηση έχει κέρδος από την διαφήμισή της στη σελίδα. Και φυσικά, έτσι θα έχει κέρδος και ο "Οδηγός Πόλης", αυτός είναι και ο μακροπρόθεσμος στόχος της δημιουργίας του.
Χαίρομαι που σου άρεσε η σελίδα, σε ευχαριστώ.
thomasd
New poster

Δημοσίευσηαπό bluerose » Δεκέμβριος 8th, 2016, 1:06 am

Το λεπτό σημείο πχ είναι γιατί ο ένας που έχει βουλκανιζατέρ στη τάδε πόλη να διαφημιστεί, διότι θα πάνε από τον τοπικό
Αν δε θες μόνο μαγαζια ή ξενοδοχεία στυλ κατάλογος καθαρά ενημερωτικός για τις πόλεις όλες κι όχι προωθητικός σε συγκεκριμενη περιοχή
Ίσα ίσα που ο τοπικός εχει κι άλλους κανα δυο τοπικούς που ανταγωνίζονται στον ίδιο κλάδο. Επίσης πρέπει να πιάσεις τον large σε κάθε περίπτωση είτε δικής σου είτε αυτό που σου λέω, για να γράφονται, δυστυχώς ακόμη ισχύει αυτό και μερικοι δύσκολα μπαινουν διαδικτυακα
Τοπικά είναι αλλιώς, θα μπουν

Όμως αφου δεν είναι της δουλειας σου αυτό το ξεχνάμε. Μπορεις να χτυπάς μαγαζιά ή καταλλύματα για αρχή στο στυλ που θες

Προσωπικά θα σου πω αλήθεια, έχω δεχτει πολλές τέτοιες ενημερώσεις από τέτοιες σελίδες με ή χωρις συνδρομή. Μόνο του κλάδου κι όχι μόνο. Τελικά κράτησα μια αλλά βλέπω εκει δεν μπαινει ο ανταγωνιστής ή το στυλ που θέλω και το μετάνοιωσα. Στο τοπικο ειδικά έντυπο μπαινω πάντα και στελνω ότι θέλω να δείξει που ας πούμε δε θέλω να το γράψω εγώ στη δικη μου σελίδα
Από τον έντυπο πήρα και δουλειά που μου έφερε κι άλλη. Πριν όμως ρώτησαν τριγύρω. Δλ ο εντυπος ήταν συνεχεια αυτου που έχει και το τοπικο δίκτυο
Στη δικη σου πχ θα γραφόμουν εάν έβλεπα ανταγωνιστή του στυλ που είμαι τουλάχιστο κι όχι όλου του κλάδου. Μπαινω δεν εχω πρόβλημα απλά διακρίνω ας πουμε από πριν τι θα γίνει. Είναι πάντος σα σελίδα ξαναλέω πολύ ωραία

Και σιγουρο είναι ότι ποτέ δε ξέρεις πως θα πάει. Μπορει να γυρίσει ξαφνικά σε στυλ προσφορών μαγαζιων εστιασης και ξενοδοχείων να γραφουν και κριτικες πχ
Άβαταρ μέλους
bluerose
Crazy poster

Δημοσ.: 8451
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Μικρές αγγελίες & Διαφημίσεις

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες