Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κλπ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Re: Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Δημοσίευσηαπό paralo » Φεβρουάριος 17th, 2017, 1:29 pm

Δελτοειδης + serratus anterior .
<3
( μία ιδέα )
Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster

Δημοσ.: 6628
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2015, 6:56 pm
Το μέλος paralo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 17th, 2017, 1:37 pm

paralo έγραψε: Δελτοειδης + serratus anterior .
<3
( μία ιδέα )

μπράβο ρεεε
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 1214
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » Φεβρουάριος 18th, 2017, 6:40 pm

atreu73 έγραψε:
40 x 40

IMG_4457.JPG

Από εδώ:

Rembrandt_van_Rijn_-_The_Mill_-_Google_Art_Project αντίγραφο.jpg

Χμ.... η αποτύπωση του σχεδίου αρκετά καλή ωστόσο το παιχνίδι στο ορίτζιναλ έργο παίζεται στην διευθέτηση των τόνων στην συνολική σύνθεση και σε κάποιες λεπτομέρειες.
Γενικά καλή προσπάθεια αλλά έχασες το δάσος εξ αιτίας του δέντρου. Επίσης το ορίτζιναλ είναι καθαρά τονικό έργο ενώ εσύ εισάγεις και λίγο διαφορετικό χρωματάκι πράγμα που κανονικά θα έπρεπε να οδηγεί αλλού....
Η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας βοηθάει να δούμε την αλήθεια.
Π. Πικάσο
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Maniac poster

Δημοσ.: 11066
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2006, 3:29 pm
Το μέλος BaKXOS_Lysios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 20th, 2017, 4:47 pm

Ναι. Έχεις δίκιο σε αυτά που λες υποθέτω. Το θέμα μου αρχικά ήταν να πετύχω εκείνη την περίεργη αίσθηση που μου βγάζουν οι πίνακές του που πιστεύεις ότι κοιτάζοντας τους προσεκτικότερα όλο και κάτι καινούργιο θα ανακαλύψεις μέσα στο σκοτάδι.
atreu73
Fast poster

Δημοσ.: 2835
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2012, 4:34 pm
Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paralo » Φεβρουάριος 20th, 2017, 5:23 pm

Gunilla έγραψε:
paralo έγραψε: Δελτοειδης + serratus anterior .
<3
( μία ιδέα )

μπράβο ρεεε

o αγαπημενος μου ειναι ο latissimus dorsi :smt007 :wave:
Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster

Δημοσ.: 6628
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2015, 6:56 pm
Το μέλος paralo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Φεβρουάριος 20th, 2017, 6:16 pm

Gunilla έγραψε: θα σας δείξω κι εγώ την πρόοδό μου στα ακρυλικά :giggle:

μας ζητήθηκε τοπίο (εγώ δεν τα συμπαθώ, ανυπομονώ να φτάσουμε στο γυμνό :smt025 ),
για να μάθουμε να χρωματίζουμε μεγάλες επιφάνειες.
το τελάρο το δέσαμε μόνοι μας, οι διαστάσεις του είναι 50 επί 70, εντυπωσιακό μέγεθος για πρώτο έργο
έχω φτάσει ως εδώ λοιπόν
IMG_20170125_190507.jpg

η φώτο αναφοράς είναι αυτή

kerkini.jpg

μετά από κάμποσα μαθήματα, ακόμη θεωρώ πως οι πινελιές μου είναι εντελώς τυχαίες,
δεν συνειδητοποιώ δηλαδή για ποιο λόγο ακριβώς κάνω ό,τι κάνω, και όσο να 'ναι προβληματίζομαι.
η δασκάλα μας μας λέει πως σιγά σιγά θ αρχίσουμε ν αντιλαμβανόμαστε πόσα έχουμε μάθει...
είμαι επιφυλακτική αλλά επειδή ούτως ή άλλως το απολαμβάνω πολύ,
συνεχίζω ακάθεκτη

επειδή δε καταλαβαίνω Χριστό.....Είναι σχεδόν όμοιο με το πρωτότυπο...Πιστεύεις ότι κάποιος άλλος θα μπορουσε να το κάνει ίδιο σαν φωτοτυπία;
Εγω πάλι γιατι πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να πλησιάσεις το πρωτότυπο;;;
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Crazy poster

Δημοσ.: 5895
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 21st, 2017, 1:47 pm

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
επειδή δε καταλαβαίνω Χριστό.....Είναι σχεδόν όμοιο με το πρωτότυπο...Πιστεύεις ότι κάποιος άλλος θα μπορουσε να το κάνει ίδιο σαν φωτοτυπία;
Εγω πάλι γιατι πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να πλησιάσεις το πρωτότυπο;;;

αν αυτός είναι ο στόχος του, κι αν διαθέτει τις τεχνικές γνώσεις, γιατί όχι;
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 24th, 2017, 2:22 pm

είμαι πολύ συγκινημένη
ξεκίνησα το παγόβουνό μου

αρχίζει ν αποκτά πραγματικό ενδιαφέρον,
άσχετα με το αποτέλεσμα και την υλοΠοίηση
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Φεβρουάριος 28th, 2017, 11:29 am

Ποιό παγόβουνο; Από αυτά μήπως που όταν τα βλέπεις είναι πια πολύ αργά;
atreu73
Fast poster

Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 28th, 2017, 2:25 pm

atreu73 έγραψε: Ποιό παγόβουνο; Από αυτά μήπως που όταν τα βλέπεις είναι πια πολύ αργά;

ω ναι, από αυτά
παγοβ.jpg

σε τελάρο 40 επί 50 αυτή τη φορά
το πρόβλημα είναι πως οι ρωγμές του παγόβουνου με
μαγνητίζουν και με μεθούν και παρασύρομαι και σκαρφίζομαι ακόμη περισσότερες
κι ακόμη πιο βαθιές :oops:
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Φεβρουάριος 28th, 2017, 2:37 pm

ταλεντάρες είσαστε
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 3919
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Μάρτιος 2nd, 2017, 10:11 pm

Οι ρωγμές του παγόβουνού σου μου θυμίζουν τις βαθιές πτυχές της κουρτίνας στον "σύρτη" του Φραγκονάρ.

Εικόνα
atreu73
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Μάρτιος 3rd, 2017, 1:14 pm

δε ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή ν απογοητευτώ
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Μάρτιος 4th, 2017, 1:56 pm

Γιατί όχι και τα δύο; Σε ίσα μέρη όμως μη βρεθεί κανείς να σε πει ανισόρροπο.
atreu73
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Μάρτιος 4th, 2017, 8:20 pm

atreu73 έγραψε: μη βρεθεί κανείς να σε πει ανισόρροπο.

μη μου διαλύετε την μοναδική μου πεποίθηση
all the women
in me
are tired
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Eικαστικές τέχνες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες