Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κλπ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Re: Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιούνιος 22nd, 2017, 1:23 pm

Gunilla έγραψε: αν ισχύει αυτό, είμαι
υπερχαρούμενη αλλά μάλλον
επηρεάζουν οι τίτλοι το θυμικό
του θεατή

Μην αυτοακυρώνεσαι.
Μεγάλο κείμενο: εμφάνιση
Εγώ, ας πούμε, δεν είχα δώσει σημασία στον τίτλο :oops:
Όταν πεθαίνει βασιλιάς, μη χαίρεσαι λαουτζίκο
Μη λες πως θάν’ καλύτερος ο νυν από τον τέως
Πως θα' ναι το λυκόπουλο καλύτερο απ’ τον λύκο
Τότε μονάχα να χαρείς: αν θα' ναι ο τελευταίος
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 2656
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Ιούλιος 17th, 2017, 9:26 am

Ξεκίνησα τo "The conspiracy of Claudius Civilis" του Ρέμπραντ

IMG_5055.JPG
atreu73
Fast poster

Δημοσ.: 3109
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2012, 4:34 pm
Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Ιούλιος 18th, 2017, 5:16 pm

φίλε μας, δε σε τρομάζουν τα
δύσβατα μονοπάτια :smt001 :smt001
καλή επιτυχία
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 1778
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό atreu73 » Ιούλιος 18th, 2017, 10:28 pm

Σας ευχαριστώ. Θα μου πάρει καιρό αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. Το βρίσκω όντως δύσκολο γιατί όσο εστιαζω κάπου συγκεκριμένα τόσο αυτό χάνεται. Πολλές πινελιές του φαίνεται να μην έχουν νόημα και να έχουν τραβηχτεί στην τύχη και βιαστικά. Πραγμα που βρίσκω τρομερά δύσκολο να αναπαράγω. Επίσης συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το λασπωμα που έλεγε κι ο λόρδος και ειδικά αναμιγνύοντας lamp black με burnt sienna. Μα δεν έχω σκληρότερο καφέ από burnt sienna. Αν έχετε κάτι να προτείνετε είμαι όλος αυτιά.
atreu73
Fast poster

Δημοσ.: 3109
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2012, 4:34 pm
Το μέλος atreu73, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Ιούλιος 19th, 2017, 4:16 pm

δεν έχω ιδέα αλλά το burnt sienna
σαν χρώμα το αγαπώ πολύ
και μ έχει εξυπηρετήσει πολύ όταν
ήθελα ν αποφύγω το μαύρο
έλα, υπομονή, θα τα καταφέρεις
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 1778
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Luigi » Ιούλιος 20th, 2017, 10:12 am

Όμορφα!
Мы любим красный горячий чили сексуальный Ленин
Luigi
New poster

Δημοσ.: 300
Εγγραφη: Ιούλιος 10th, 2017, 3:08 pm
Το μέλος Luigi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lord Snow » Ιούλιος 20th, 2017, 11:54 am

atreu73 έγραψε: Σας ευχαριστώ. Θα μου πάρει καιρό αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. Το βρίσκω όντως δύσκολο γιατί όσο εστιαζω κάπου συγκεκριμένα τόσο αυτό χάνεται. Πολλές πινελιές του φαίνεται να μην έχουν νόημα και να έχουν τραβηχτεί στην τύχη και βιαστικά. Πραγμα που βρίσκω τρομερά δύσκολο να αναπαράγω. Επίσης συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το λασπωμα που έλεγε κι ο λόρδος και ειδικά αναμιγνύοντας lamp black με burnt sienna. Μα δεν έχω σκληρότερο καφέ από burnt sienna. Αν έχετε κάτι να προτείνετε είμαι όλος αυτιά.

Oταν λες πιο σκληρο καφε, εννοεις σκουρο? Σε αυτη την περιπτωση burnt sienna + dioxazine purple.
Ρε συ προσπαθεις να αναπαραξεις ενα αποτελεσμα χωρις να χρησιμοποιεις την τεχνικη του καλλιτεχνη. Ειναι πολυ δυσκολο αυτο. Ανηκεις σε καποιο εργαστηρι? Σου ειπε κανεις οτι ειναι οκ να το κανεις ετσι? Αν ναι, ειναι μπαγλαμας.
Γενικα μιλωντας οταν προσπαθεις να αντιγραψεις ενα εργο, ειναι ανωφελο να προσπαθεις να αντιγραψεις ακριβως την καθε πινελια. Πιθανα με παρα πολυ εμπειρια να φτασεις στο σημειο να μαντευεις περιπου τον τροπο που το εκανε, αλλα αυτο σημαινει χρονια εξασκησης ή απιστευτο συντονισμο οπτικου νευρου-εγκεφαλου-χεριου. Ισα ισα που εστιαζοντας σε πολυ μικρα κομματια λες και ειναι ψηφιδες, υπαρχει ο κινδυνος να χασεις το συνολο. Το βασικοτερο ολων ειναι να παρατηρησεις καλα τον πινακα και να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ τι ρολο παιζει η καθε πινελια. Πχ θελει να δωσει την ψευδαισθηση μια δαντελας? Ενος ογκου που βγαινει απο το σκοταδι? Εχεις παρατηρησει ποτε οταν αντιγραφεις με ριζοχαρτο χωρις να σκεφτεσαι οτι στο τελος η αντιγραφη εχει ενα σωρο λαθη και αναρωτιεσαι τι στο διαολο εγινε? Αυτο το πραγμα συμβαινει. Στοχος λοιπον ειναι να πετυχεις λειτουργικα το ιδιο αποτελεσμα. Να μην υφισταται το εργο σου μονο οταν κανει καποιος την συνδεση με το πρωτοτυπο. Να στεκεται ως αυτονομο. Για παραδειγμα, καλυτερα να μην εχεις 100% αντιγραφη του κεντρικου χαρακτηρα στο εργο, αλλα να εχεις ενα ''σωστο'' προσωπο, παρα να εχεις μια παραμορφωμενη απεικονιση που θα φαινεται περιεργη και μονο αν πεις οτι ειναι αντιγραφη του ταδε εργου να αποκτα καποιο νοημα.
Crouched in the corner
Waiting for something
Laughing at nothing
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Extreme poster

Δημοσ.: 25246
Εγγραφη: Ιούνιος 27th, 2011, 4:41 pm
Το μέλος Lord Snow, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Eικαστικές τέχνες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες