Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κλπ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Gallery - TΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σεπτέμβριος 25th, 2006, 6:11 pm

Επειδή παρατήρησα πως έχει αρκετή κινητικότητα το θέμα ζωγραφική, θεώρησα ότι ίσως κάποιοι από εσάς ζωγραφίζουν.

Γι' αυτό σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το τοπικιον ώστε να ποστάρουμε-σχολιάσουμε τυχόν δικές μας ζωγραφιές και σκίτσα

Κάνω λοιπόν την αρχή με τα δικά μου δημιουργήματα. Βέβαια δεν είμαι κανένας φοβερός καλλιτέχνης αφού ουδέποτε το σπούδασα, αλλά παραμένει το αγαπημένο μου χόμπυ, για να μην πω αναξιοποίητο ταλέντο.

Βαριόμουνα να τα σκανάρω γι' αυτό τα φωτογράφησα αλλά μάλλον χάνει το χρώμα την ζωντάνια του. Όμως δεν πειράζει, ότι στείλει κανείς καλό είναι. Περιμένω με αγωνία να δω τα θεοσεβούμενα σκίτσα με γκόμενες του pol gt, τις εκτελέσεις κομμουνιστών του Ταϋγέτη, τον Δία από τον φίλο των τεχνών Τσαντιλίων κλπ.

Υ.Γ
Αν δεν ξέρει κάποιος πως να ανεβάσει μια φωτογραφία στο ίντερνετ, ας μου στείλει pm να τις "φιλοξενήσω". Εκτός αυτού είναι μια καλή ευκαιρία να πουλήσει κανείς τα έργα του.

Υ.Γ 2
Παρατήρησα κατά την προεπισκόπηση ένα time-up μάλλον επειδή είναι πολλές οι φωτογραφίες. Αν δεν σας ανοίγουν με την μία τότε, δεξί κλικ>"show picture"

Εικόνα

Στυλό

Εικόνα

Στυλό

Εικόνα

Στυλό με κερατάδες

Εικόνα

Ακουαρέλα

Εικόνα

Mαρκαδόρος

Εικόνα

Στυλό για να μην παραπονιέται ο pol gt

Εικόνα

Ακουαρέλα-άσκηση

Εικόνα

Στυλό για να σφάζουν οι φίλοι μου οι αρχαίοι στον Όλυμπο

Εικόνα

Στυλό & ακουαρέλα

Εικόνα

Μαρκαδόρος, το τζάκι μου. Για εκεί προοριζόταν αλλά την γλύτωσε

Εικόνα

Ακουαρέλα

Εικόνα

Στυλό

Εικόνα

Ακουαρέλα-άσκηση

Εικόνα

Στυλό για να μην παραπονιόνται οι φίλοι μου οι αρχαίοι

Εικόνα

Ακουαρέλα το σπίτι του γείτονα

Εικόνα

Στυλό ο Λύμπε για τους φίλους μου τα χανούμια

Εικόνα

Πενάκι & Ακουαρέλα, Μονη Θεοφιλου

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Θαλάσσινα στυλό
*Scripta manent, verba volant*
**********SPQR***********
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
Fast poster

Δημοσ.: 1936
Εγγραφη: Μάιος 4th, 2005, 8:28 am
Τοποθεσια: Βαβυλώνα
Το μέλος Βαβυλώνιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gassim » Σεπτέμβριος 25th, 2006, 8:23 pm

μπράβο βαβυλώνιε, τόσο για τα έργα όσο και για την ιδέα σου να τα ποστάρεις εδω.....

και κάτι απο εμένα :) :

Εικόνα

η πρώτη μου απόπειρα με μοντέλο αλλά και χρώμα γενικότερα.

Εικόνα

νεκρή φύση με ακρυλικά

Εικόνα

...μια φύση που σκότωσα εγω με ακρυλικά :)

(ολα τα σχόλια δεκτά :wink: )
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Δημοσ.: 6785
Εγγραφη: Ιούνιος 22nd, 2005, 5:18 pm
Το μέλος gassim, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 3:11 am

Μια χαρά σε κόβω Μπέντερ και ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Τώρα ίσως να ακολουθήσουν κι άλλοι "ντροπαλοί".

Το πατρογονικό μας DNA μιλάει στην πράξη. Είναι απείρως πιο δύσκολο να προσπαθείς να εκμεταλλευτείς και να δημιουργήσεις από τις καλλιτεχνικές σου ρίζες, από το να μιλάς συνεχώς για το "αθάνατο μεγαλείο των αρχαίων ημών προγόνων" και άλλα τέτοια ποταπά & υποκριτικά.
Και σίγουρα κάνεις τους αρχαίους μας αγγειογράφους, περήφανους, έστω κι αν οι δικοί μας ήρωες φοράνε σώβρακο.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
Fast poster

Το μέλος Βαβυλώνιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gassim » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 8:55 am

lol καλά τα λες βαβυλώνιε :)
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Το μέλος gassim, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gassim » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 11:49 am

απογοητεύομαι λίγο...περίμενα οτι θα υπάρχουν πιο πολλά "ψώνια" ανάμεσα μας.
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό alexandroso » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 11:53 am

Ωραία τα σκίτσα σας παιδιά. Μακάρι να χα το χαρισμά σας, πάντα ζήλευα αυτούς που ξέρουν να ζωγραφίζουν, εγώ δυστυχώς είμαι εντελώς αντάλαντος, ούτε ευθεία γραμμή δεν μπορώ να χαράξω! Συνεχίστε το, έχετε ταλέντο και οι δύο!
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love.
Woody Allen

http://nihilspot.blogspot.com
http://vangelakas.blogspot.com/
http://xylokopos.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
alexandroso
Extreme poster

Δημοσ.: 78946
Εγγραφη: Μάρτιος 12th, 2004, 12:06 pm
Τοποθεσια: Space
Το μέλος alexandroso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό parafrwn » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 2:17 pm

alexandroso έγραψε:Ωραία τα σκίτσα σας παιδιά. Μακάρι να χα το χαρισμά σας, πάντα ζήλευα αυτούς που ξέρουν να ζωγραφίζουν, εγώ δυστυχώς είμαι εντελώς αντάλαντος, ούτε ευθεία γραμμή δεν μπορώ να χαράξω! Συνεχίστε το, έχετε ταλέντο και οι δύο!

(το έχω ξανακούσει αυτό)
μα δεν νομίζω πως έχει να κάμει η ζωγραφική
με την ικανότητα να τραβούμε ευθείες γραμμές :roll:

όντως ωραίες οι ζωγραφιές σας παίδες.
keep it up
τέχνη δ'ἀνάγκης ἀσθενεστέρα μακρῷ
Άβαταρ μέλους
parafrwn
Extreme poster

Δημοσ.: 22660
Εγγραφη: Αύγουστος 31st, 2004, 6:06 am
Το μέλος parafrwn, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alexandroso » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 2:28 pm

parafrwn έγραψε:
alexandroso έγραψε:Ωραία τα σκίτσα σας παιδιά. Μακάρι να χα το χαρισμά σας, πάντα ζήλευα αυτούς που ξέρουν να ζωγραφίζουν, εγώ δυστυχώς είμαι εντελώς αντάλαντος, ούτε ευθεία γραμμή δεν μπορώ να χαράξω! Συνεχίστε το, έχετε ταλέντο και οι δύο!

(το έχω ξανακούσει αυτό)
μα δεν νομίζω πως έχει να κάμει η ζωγραφική
με την ικανότητα να τραβούμε ευθείες γραμμές :roll:

Κοίτα. Οταν ήμουν πιτσιρίκι δεν είχα ανακαλύψει ακόμα τον σουρεαλισμό. Κι όταν ξεκινάς να φτιάξεις πλοίο και σου βγαίνει σερβιέτα με φτερά κι είσαι και 8 ε... όσο να ναι απαγοητεύεσαι λιγάκι :lol:
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love.
Woody Allen

http://nihilspot.blogspot.com
http://vangelakas.blogspot.com/
http://xylokopos.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
alexandroso
Extreme poster

Δημοσ.: 78946
Εγγραφη: Μάρτιος 12th, 2004, 12:06 pm
Τοποθεσια: Space
Το μέλος alexandroso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 3:11 pm

Καταρχάς να σε συγχαρώ Βαβυλώνιε για το θρέντ! (Δεν σου κρύβω βέβαια οτι το είχα σκεφτεί κι εγώ αλλα δεν περίμενα οτι θα είχαμε τέτοια ταλέντα εδω μέσα και απέριψα την ιδέα!)
Κατα δεύτερον να σε συγχαρώ για την ζωγραφική σου γιατί πραγματικά δείχνει ταλέντο και καλαισθησία. Είναι πολύ όμορφα όλα σου τα έργα και συνέχισε να ζωγραφίζεις και να εξελίσεις την τέχνη σου!
Η ακουαρέλλα και τα παστέλ είναι απο τα αγαπημένα μου μέσα ζωγραφικής.
Είναι ωραίο να ανεβάζουν οι χρήστες που ζωγραφίζουν έργα τους εδώ. Επίσης θα πρόσθετα οτι το θρέντ θα μπορούσε να χρησιμεύσει για ανταλλαγή απόψεων, κριτικών, και παρατηρήσεων απο χρήστες τόσο πάνω στα έργα μας όσο και πάνω στην τεχνική της ζωγραφικής γενικότερα (απο άτομα που ξερουν κάποια πράγματα παραπάνω -αν υπάρχουν).

Στείλε μου σε πμ τα στοιχεία που λές για να ανεβάσω κι εγώ μερικά δικά μου.

Τώρα θα μου επιτρέψεις μερικές ερωτήσεις-παρατηρήσεις πάνω στις ακουαρέλλες σου:
1) Παρατηρώ την χρήση impasto με άσπρο χρώμα. Για τι ακριβώς πρόκειται; Για gouache; Συνήθως οι "καθαροί" ακουαρελίστες δεν χρησιμοποιούν καθόλου άσπρο χρώμα (αφήνουν κενά τα σημεία πάνω στο χαρτί όπου επιθυμούν άσπρο - εκτός αν πρόκειται για τέτοια εφέ όπως το "impasto" που έχεις κάνει).
2) Η γοητεία της ακουαρέλλας βρίσκεται στην διαφάνεια του χρώματός τους (τα "ξεπλυμένα" υδαρή χρώματα.. ) και συνήθως αποφεύγονται οι πολλές επιστρώσεις χρώματος πάνω σε χρώμα και μάλιστα μη αραιωμένου.
Η ακουαρέλα είναι πραγματικά απο τα δυσκολότερα υλικά ζωγραφικής (έχει χιλιάδες τεχνικές, και απαιτεί γρηγοράδα στην εκτέλεση και ταχύτητα -ακριβώς για να μην προλάβουν να στεγνώνουν τα χρώματα και να μην αναγκάζεσαι να κάνεις επιπλέον επιστρώσεις απο πάνω και έτσι να χάνεται η διαφάνεια των χρωμάτων που λέγαμε).
Αλλα βέβαια όλα αυτά είναι σχετικά: Αν το αποτέλεσμα που επιθυμείς είναι
ηθελημένα ένα συμπαγές πυκνό χρώμα τότε αραιώνεις ελάχιστα τα χρώματα σου σε νερό και κάνεις και διαδοχικές επιχρίσεις.
Το θέμα είναι καθαρά αισθητικό.
Ελπίζω να σε ενδιέφεραν οι παρατηρήσεις μου. Είμαι κι εγώ καινούργιος στην ακουαρέλλα και πολύ ερωτευμένος!

Gassim
Συγχαρητήρια επίσης!
Τόσο οι νεκρές φύσεις όσο και τα γυμνά σου είναι όμορφα και παρουσιάζουν ενότητα στο χρώμα και τη σύνθεση.

Μπράβο παιδιά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ θρέντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:smt006
Η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας βοηθάει να δούμε την αλήθεια.
Π. Πικάσο
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Maniac poster

Δημοσ.: 11344
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2006, 3:29 pm
Το μέλος BaKXOS_Lysios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Landser » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 3:22 pm

Και κάτι λίγο πιο παιδικό... :lol:

Εικόνα

το ξεπέταξα πριν λίγο...
Tι να κάνω?? μικρός διάβαζα πολλά comics...μου έμεινε... :oops:
Ωραίο thread όντως...
Άβαταρ μέλους
Landser
Fast poster

Δημοσ.: 1398
Εγγραφη: Ιούλιος 20th, 2006, 2:59 pm
Τοποθεσια: Huis Doorn
Το μέλος Landser, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 4:44 pm

BaKXOS_Lysios έγραψε:
Τώρα θα μου επιτρέψεις μερικές ερωτήσεις-παρατηρήσεις πάνω στις ακουαρέλλες σου:
1) Παρατηρώ την χρήση impasto με άσπρο χρώμα. Για τι ακριβώς πρόκειται; Για gouache; Συνήθως οι "καθαροί" ακουαρελίστες δεν χρησιμοποιούν καθόλου άσπρο χρώμα (αφήνουν κενά τα σημεία πάνω στο χαρτί όπου επιθυμούν άσπρο - εκτός αν πρόκειται για τέτοια εφέ όπως το "impasto" που έχεις κάνει).
2) Η γοητεία της ακουαρέλλας βρίσκεται στην διαφάνεια του χρώματός τους (τα "ξεπλυμένα" υδαρή χρώματα.. ) και συνήθως αποφεύγονται οι πολλές επιστρώσεις χρώματος πάνω σε χρώμα και μάλιστα μη αραιωμένου.
Η ακουαρέλα είναι πραγματικά απο τα δυσκολότερα υλικά ζωγραφικής (έχει χιλιάδες τεχνικές, και απαιτεί γρηγοράδα στην εκτέλεση και ταχύτητα -ακριβώς για να μην προλάβουν να στεγνώνουν τα χρώματα και να μην αναγκάζεσαι να κάνεις επιπλέον επιστρώσεις απο πάνω και έτσι να χάνεται η διαφάνεια των χρωμάτων που λέγαμε).
Αλλα βέβαια όλα αυτά είναι σχετικά: Αν το αποτέλεσμα που επιθυμείς είναι
ηθελημένα ένα συμπαγές πυκνό χρώμα τότε αραιώνεις ελάχιστα τα χρώματα σου σε νερό και κάνεις και διαδοχικές επιχρίσεις.
Το θέμα είναι καθαρά αισθητικό.
Ελπίζω να σε ενδιέφεραν οι παρατηρήσεις μου. Είμαι κι εγώ καινούργιος στην ακουαρέλλα και πολύ ερωτευμένος!

Gassim
Συγχαρητήρια επίσης!
Τόσο οι νεκρές φύσεις όσο και τα γυμνά σου είναι όμορφα και παρουσιάζουν ενότητα στο χρώμα και τη σύνθεση.

Μπράβο παιδιά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ θρέντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:smt006

Eίναι gouache το χρησιμοποίησα για όγκο τουλάχιστον στην υφή των τοίχων. Όπου αλλού το δεις ήταν για διόρθωση λαθών. Και δεν είμαι καθαρός ακουαρελίστας, γιατί δεν είμαι καν ακουαρελίστας. Κάνω κάποια βήματα τώρα στα γεράματα που έχω την οικονομική άνεση, γιατί κακά τα ψέματα δεν είναι φτηνά χόμπυ αυτά. Κάποτε ελπίζω να γίνω όμως.

Όσο για το "impasto" δεν έχω ιδέα τι είναι, όπως επίσης αγνοώ -ηθελημένα- τα καλλιτεχνικά ρεύματα και τις λεπτομέρειες της ιστορίας της τέχνης. Ζωγραφίζω από παιδί για προσωπική ευχαρίστηση και εύχομαι ουδέποτε να μην μπω σ' αυτό το "τριπ". Αν αυτοκατατάξω τον εαυτό μου κάπου τότε το πιθανότερο είναι να μην ξανασχοληθώ με το αντικείμενο. Όταν ζωγραφίζω θέλω να υπάρχει μόνο η σχέση εγώ-το χαρτί-η μπογιά και τίποτα απολύτως παραπάνω. Ούτε σκέψεις, ούτε ρεύματα. Αυτά με χαλάνε. Μ' αρέσουν πολύ αυτά που ζωγράφισε ο παλαβός Νταλί, αλλά δεν θέλω να μάθω λεπτομέρειες. Και το αφήνω έτσι. Αν το καλοσκεφτείς η μόνη πραγματική σχέση που υπάρχει ανάμεσα στον πίνακα και τον θεατή, αυτή είναι.

Δοκίμασα και με λάδια, αλλά να σου πω την αλήθεια με αηδιάζουν λίγο, ίσως λόγω μυρωδιάς, ίσως λόγω ότι μου βγάζουν την αίσθηση του "βρώμικου", ίσως επειδή λερώνομαι και το νέφτι μου βγάζει μια αίσθηση μπογιατζή. Απλά δεν μ' αρέσουν, ενώ οι νερομπογιές μου δίνουν την αίσθηση ότι ζωγραφίζω με νεράκι του θεού.

Τα φτηνά στυλό με συνοδεύουν από παιδί μαζί με μερικές πένες και πρέπει να είναι εκατοντάδες τα σκίτσα που χάθηκαν και άλλα τόσα τα σκίτσα που επιβίωσαν, αυτό είναι το αγαπημένο μου μέσο έκφρασης. Απλό, καθημερινό, καθαρό, γρήγορο, καλύτερο κι από μολύβι, μεγάλη εφεύρεση. Σκασίλα μου κι αν η τέχνη ουδέποτε αναγνώρισε την αξία των στυλό. Την αναγνωρίζω εγώ που στο κάτω-κάτω με ευχαριστεί προσωπικά.
Κάποτε μάλιστα είχα μια ιδέα να συγκεντρώσω κι άλλους και να στείλουμε τα σκίτσα μας στην BIC καθότι θα ήταν ωραίο διαφημιστικό τρικ: τα στυλό δεν είναι μόνο για να γράφεις. Και ίσως να βγάζαμε κανένα φράγκο, αν όχι, τουλάχιστον στην χειρότερη θα βγάζαμε τα στυλό μας τσάμπα. Αλλά δεν το έκανα τελικά, ήταν της ηλικίας.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
Fast poster

Δημοσίευσηαπό gassim » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 5:25 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Landser » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 5:32 pm

Πολύ ωραίο gassim.
Ωραία χρώματα και ατμόσφαιρα.
Άβαταρ μέλους
Landser
Fast poster

Το μέλος Landser, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 5:53 pm

Kαι σένα μουστακαλή τύπε, πιάνει το χέρι σου. Θυμάμαι όταν πήγαινα σχολείο ουδέποτε παρέδιδα λευκή κόλλα, για την τιμή των όπλων. Και ζωγράφιζα κάτι τέτοιες φιγούρες. Μπορεί να μην μπορούσα να λύσω την εξίσωση, αλλά και οι καθηγητές μου ολόκληρα γαϊδούρια αποκλείεται να μπορούσαν να ζωγραφίσουν οτιδήποτε, και ισοφάριζα.

Μερικοί καθηγητές μου ίσως να ήταν τυχεροί και να κράτησαν μερικές. Κάτι άλλοι τις κατέστρεψαν σίγουρα, και το ξέρω διότι παράλληλα ενημέρωναν τον πατέρα μου. Τώρα αν ήταν διαβολικές οι φιγούρες ή οι ίδιοι, θα σε γελάσω. Πάντως διάβαζα και διαβάζω ακόμη κόμικς.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Landser » Σεπτέμβριος 26th, 2006, 5:58 pm

Tι μου θύμησες τώρα... :)
Άβαταρ μέλους
Landser
Fast poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Eικαστικές τέχνες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες