Γερμανία ή Ιαπωνία

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

Re: Γερμανία ή Ιαπωνία

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Ιούλιος 17th, 2017, 12:06 pm

εχω βαρεθει να βλεπω Range rovers παρατημενα στο χαρντ σοουλντερ ή πανω σε γερανους. Και μιλαμε για 64 plates τωρα, οχι τιποτα αρχαιολογιες.
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 60189
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 11:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 17th, 2017, 12:07 pm

Ερευνες.
Εδω παρατηρουμε το φαινομενο τα αυτοκινητα ν αλλαζουν την αντοχη τους αναλογα με την χωρα την οποια βρισκονται!
Επισης παρατηρουμε και το φαινομενο αυτοκινητα του ιδιου group,ουσιαστικα ιδια αυτοκινητα δηλ.,να καταλαμβανουν θεσεις με μεγαλη διαφορα.

2016128germanyvds1.jpg

0f7f381745e63335e3bd87e85da317f65f8a438c3c877d6c3197e791c34e72b5.jpg
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4424
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 17th, 2017, 12:12 pm

O Bro που έχει το σπορτ του 08 και το μόνο που έχει βγάλει ειναι ενα faulty στο κιβώτιο. Α και εγώ όταν το είχα πάρει ένα τετραήμερο πέρυσι και έπαιζα με τις αναρτήσεις σε κάποια φάση κολλησε αλλά προφανώς ήθελε να μου δείξει οτι πρέπει να σταματήσω να παίζω.
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 33037
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 17th, 2017, 12:20 pm

Ερμής έγραψε:O Bro που έχει το σπορτ του 08 και το μόνο που έχει βγάλει ειναι ενα faulty στο κιβώτιο. Α και εγώ όταν το είχα πάρει ένα τετραήμερο πέρυσι και έπαιζα με τις αναρτήσεις σε κάποια φάση κολλησε αλλά προφανώς ήθελε να μου δείξει οτι πρέπει να σταματήσω να παίζω.

;;;
stergiosbik
Fast poster

Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 17th, 2017, 12:25 pm

Εικόνα

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιούλιος 17th, 2017, 12:27 pm

Μαύρο αυτοκίνητο στην Ελλάδα.
Λοβοτομήστε τους πουλίζ.
So are you to my thoughts as food to life,
Or as sweet-seasoned showers are to the ground;
And for the peace of you I hold such strife
As ‘twixt a miser and his wealth is found.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Maniac poster

Δημοσ.: 10734
Εγγραφη: Μάρτιος 23rd, 2015, 8:51 pm
Το μέλος Cecily Anne, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 17th, 2017, 12:28 pm

Cecily Anne έγραψε: Μαύρο αυτοκίνητο στην Ελλάδα.
Λοβοτομήστε τους πουλίζ.

Karampampas over 9000 o bro.
Δική μου επιλογή είναι ασημί, λευκό και το Corsa Rosso :smt016 .
Τελευταία επεξεργασία απο Ερμής την Ιούλιος 17th, 2017, 12:28 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 17th, 2017, 12:28 pm

Ερμής έγραψε:Εικόνα

:smt023
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Μαυροβασίλης » Ιούλιος 19th, 2017, 4:17 pm

19x918

Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου
Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Maniac poster

Δημοσ.: 11705
Εγγραφη: Ιούλιος 23rd, 2005, 11:14 pm
Το μέλος Μαυροβασίλης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 20th, 2017, 1:12 pm

Πριν λιγες μερες η γερμανικη κυβερνηση ανακοινωσε οτι ερευνα την DAIMLER (Mercedes) για παρανομιες που μπορει να υπαρχουν στα ντιζελ μοντελα της.
Ξαφνικα η Mercedes ανακοινωνει οτι θα προχωρησει αυτοβουλως σε επεμβασεις στο λογισμικο σε πανω απο 3 εκατομμυρια αυτοκινητα της για να τονωσει λεει την εμπιστοσυνη των πελατων της! :smt005 :smt005 :smt005
Ενταξει κυριοι,σας πιστεψαμε.Δεν ειστε λαμογια!
Απο την καλη σας την καρδια θα ξοδεψετε 220 μυρια και οχι γιατι σας πηραν χαμπαρι!!!

H Daimler αλλάζει λογισμικό σε 3+ εκατ. ντίζελ

http://www.drive.gr/news/kosmos/h-daiml ... kat-ntizel
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 21st, 2017, 9:33 pm

Οταν μιλαω για απατεωνες και μυθους περι γερμανικης υπεροχης δεν το κανω επειδη τα βγαζω απο το μυαλο μου ουτε και γιατι εχω κατι μαζι τους.
Οταν ασχολεισαι πολλα χρονια με τ αυτοκινητα καταλαβαινεις πολλα εστω και αν δεν λεγονται ευθεως.
Απο παντου υπηρχαν παρα πολλες ενδειξεις,βρωμουσε ο τοπος,οτι εδω και πολλα χρονια οι Γερμανοι επειδη απωλεσαν οτι πλεονεκτηματα ειχαν λογω αναβαθμισης των ανταγωνιστων τους,υιοθετησαν παρανομες τακτικες και εριξαν την ποιοτητα για να μπορεσουν να ανταγωνιστουν τις αλλες αυτοκινητοβιομηχανιες.

Οι γερμανικές αυτοκινητοβιομηχανίες κατηγορούνται για σύσταση καρτέλ

http://www.drive.gr/news/kosmos/oi-germ ... asi-kartel
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 21st, 2017, 11:57 pm

Αυτο μαλιστα! :smt007
Εδω οντως μπορουμε να λεμε οτι οι γερμαναραδες ηταν κορυφη!!!

H Mercedes φτιάχνει αυθεντική, ολοκαίνουργια 190E 2.5 16 για trackdays

http://www.drive.gr/posts/classic/h-mer ... -trackdays

mercedes_190e_2.5_16_3.jpg
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 22nd, 2017, 10:22 am

Κάπου πριν τα έχωσες στο VW γκρουπ δλδ και στην Audi.

Για πες μου μια εταιρεία που να υπάρχει αντίπαλος για τα RS4 και RS6.

Λες για τη mercedes
πες μου κάποιον που στην κατηγορία του να είναι πάνω απο την Α45 AMG

Είπες για τις BMW
Βρες μου κάποιον στην κατηγορία της M5 να είναι πιο γρήγορος, καλοστημένος, καλοσχεδιασμένος

Σου είπα έχεις κάποια δίκια αλλά είναι φάουλ ο τόσος μηδενισμός σου

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιούλιος 22nd, 2017, 8:21 pm

Επειδη ειμαι στο χωριο και γραφω απο κινητο δεν μπορω να γραψω και πολλα.
Οταν οι Ιταλοι με την Λαντσια δ (DELTONA) και αργοτερα οι Ιαπωνες με Inpreza κ lancer εκαναν παπαδες οι Γερμανοι ηταν στα δεντρα.
Το Focus RS ειναι καλυτερο της Mercedes.
Η GIULIA ειναι κατι αιωνες μπροστα απο RS4,M3 κλπ.
Και η Jaguar εχει την XF που κοιταει στα ισα την Μ5 οπως και οι Αμερικανοι με κατι Καντιλακ CSV (αν θυμαμαι καλα).
Βεβαια αυτα ειναι γουστα.Για τις παρανομιες και τις λαμογιες που εχουν κανει ομως δε βλεπω να λες τιποτα.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιούλιος 23rd, 2017, 11:23 am

stergiosbik έγραψε: Επειδη ειμαι στο χωριο και γραφω απο κινητο δεν μπορω να γραψω και πολλα.
Οταν οι Ιταλοι με την Λαντσια δ (DELTONA)α και αργοτερα οι Ιαπωνες με Inpreza κ lancer εκαναν παπαδες οι Γερμανοι ηταν στα δεντρα.
Το Focus RS ειναι καλυτερο της Mercedesβ.
Η GIULIA ειναι κατι αιωνες μπροστα απο RS4,M3 κλπ.γ
Και η Jaguar εχει την XF που κοιταει στα ισα την Μ5 οπως και οι Αμερικανοι με κατι Καντιλακ CSV (αν θυμαμαι καλα)δ.
Βεβαια αυτα ειναι γουστα.Για τις παρανομιες και τις λαμογιες που εχουν κανει ομως δε βλεπω να λες τιποτα.

α)Ξεχνάς το κουάτρο; Αυτό όταν μπήκε στο wrc οι άλλοι ήταν στα δέντρα, οι δε γιαπωνέζοι με μια εξαίρεση ιμπρέζα-εβο, είναι ανύπαρκτοι στα ράλι
β) εδώ ίσως έχεις ένα πόιντ αν και δεν έχω οδηγήσει κανένα απο τα δυο για να έχω εμπεριστατωμένη άποψη
γ) Η τζούλια ναι είναι πολύ μπροστά ΑΛΛΑ το RS4, RS6 βγαίνουν εδώ και 20 χρόνια, συν οτι τα RS ήταν τα πρώτα οικογενειακά υπεραυτοκίνητα.
δ) ούτε για αστείο και για τα δύο που γράφεις, εδώ έχω άποψη περι Μ5 αλλά και τζαγκ. Σου ξαναλέω ούτε για αστείο, δεν υπάρχει καν σύγκριση.

Δε μιλάω για τις παρανομίες, εκεί είναι άλλο θέμα που μπορεί να έχεις και δίκιο, δε διαφώνησα σε αυτο το κομμάτι εκεί που διαφώνησα είναι οτι μου τους βγάζεις σκάρτους και άμπαλους.

Είμαι ιταλόφιλος, όχι γερμανόφιλος. Αλφίστι φόλα και του δόγματος "Ferrari και ας μη πηδήξω ποτέ"

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μηχανοκίνηση

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες