Γερμανία ή Ιαπωνία

Μηχανές, αυτοκίνητα, τραίνα, αεροπλάνα, πλοία. Απόλαυση και αδρεναλίνη στα όρια!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Re: Γερμανία ή Ιαπωνία

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 1:31 pm

Ερμής έγραψε: Για να τα λέμε όλα στέργιο. φαντάζεσαι το παραπάνω βανάκι πάνω απο 200κμ/η;

Ουτε να το σκεφτομαι! :D
Παντως η πλακα και η απολαυση παιζουν ρολο.
Εγω την εχω πατησει ετσι με Yugo!!!
Eιμαι στην εθνικη οδο βγαινοντας απο Θεσ/νικη με εναν φιλο.
Πηγαινω στο μεσαιο ρευμα με περιπου 120 χλμ και μπροστα εχω 2 νταλικες.
Ελεγχω καθρεφτες οκ.Κανενας απο πισω.Βγαζω φλας να προσπερασω και πριν προλαβω να περασω την πρωτη,εχει κολλησει ενας ακριβως πισω,τοσο κοντα που δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι και μου παιζει συνεχεια τα φωτα να κανω πιο γρηγορα.
Καταλαβαινουμε οτι ειναι κατι πολυ μικρο αλλα δεν ξεραμε τι και μας ετρωγε η περιεργεια.
Μολις περναω και την δευτερη με προσπερναει σε χρονο dt σαν σταματημενο ενα Yugo με τσαφ τσουφ ν ακουγονται απο την τουρμπινα!!!
:smt005 :smt005 :smt005
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4424
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 1:43 pm

καλα απο τέτοια άλλο τίποτα. Τον αδερφό μου όταν ειχε το S3 κοντά στα 350 άλογα τον πάτησε μια τζουλιέτα άσχημα ο οποίος μετά μάθαμε οτι έπαιζε στα 450 άλογα.
Όπως επίσης ένας συμμαθητής μου στα 19 πέρασε νομική και οι γονείς του σα δώρο(αυτοί είναι γονείς, όχι σαν εμένα που πήρα ένα παλιοopel μονος μου :smt012 ) του έκαναν το πρώτο focus RS το 2002. Μας βγάζει βόλτα όλο καμάρι, πιάνουμε Βουλιαγμένης μετά τη βούτα και αρχίζει να μας μουγκρίζει ένα punto, o τυπος νομίζοντας οτι οδηγεί δε ξερω και εγω τι αρχίζει να δίνει, το αποτέλεσμα ήταν μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα το punto να μας περάσει σα σταματημένους αφήνοντας πίσω μια φλόγα σαν να βγήκε απο τον Άδη, κάπου εκεί ο μάστορας δεν ξανασήκωσε πάνω απο 3-4χιλ στροφές.
Και άλλες διάφορες ιστορίες, τα σαξόραλλα ας πουμε έχουν κάνει σοβαρές κηδείες. Όπως επίσης η κόντρα απόλυτου Δαβιδ με Γολιαθ πριν καμια εικοσαετία που R5 πάτησε κάτω Diablo.
Υπάρχει και άλλη κόντρα που δεν ήξερα οτι είχε γίνει τόσο γνωστή μέχρι που την άκουσα στο γεωργίου μια φορά που μιλαγαν για αμάξια. BMW M5 εναντιον 911turbo το 2009 στο Λαϊνόπουλο που η bmw της έριξε άσχημα :smt003. Δεν είναι όμως περίπτωση δαβιδ γολιαθ.
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 33036
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 1:49 pm

Kαλα εκει στην Αθηνα εχουν γινει τρελές μοντιφιες και εχουν πεσει απειρα λεφτα! :D
stergiosbik
Fast poster

Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 1:54 pm

stergiosbik έγραψε: Kαλα εκει στην Αθηνα εχουν γινει τρελές μοντιφιες και εχουν πεσει απειρα λεφτα! :D

Είμαι γενικά κατά της μοντίφας εκτός και γίνει απευθείας στον επίσημο βελτιωτή.
Γενικά παίζουν κτηνάκια που όμως με τα χρήματα που έχουν πέσει πάνω, αγόραζες σοβαρό γκαζιάρικο αμάξι.
Ας πούμε στον Άγιο Στέφανο κυκλοφορεί Octavia που φημολογείται οτι έχει πλησιάσει τα 900+ άλογα. Δε ξέρω όμως, και 2000 άλογα να έχει, Octavia δε παραμένει; :smt102
Ότι και να λέμε άλλο τα εργοστασιακά άλογα(που συνοδεύονται απο αντίστοιχο στήσιμο) άλλο τα μοντιφιασμένα.

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Νοέμβριος 14th, 2017, 2:13 pm

Έτσι κάνει ένας κολλητός, που έχει ένα SH300, και του έχει βάλει πιστόνι απο z1000 , βλέπουν το σκούτερ να εξαφανίζεται, και κομπλεξάρουν , είναι στο πρόγραμμα να τον τραβήξω με την κάμερα :lol:
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35155
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 2:35 pm

Ερμής έγραψε:
stergiosbik έγραψε: Kαλα εκει στην Αθηνα εχουν γινει τρελές μοντιφιες και εχουν πεσει απειρα λεφτα! :D

Είμαι γενικά κατά της μοντίφας εκτός και γίνει απευθείας στον επίσημο βελτιωτή.
Γενικά παίζουν κτηνάκια που όμως με τα χρήματα που έχουν πέσει πάνω, αγόραζες σοβαρό γκαζιάρικο αμάξι.
Ας πούμε στον Άγιο Στέφανο κυκλοφορεί Octavia που φημολογείται οτι έχει πλησιάσει τα 900+ άλογα. Δε ξέρω όμως, και 2000 άλογα να έχει, Octavia δε παραμένει; :smt102
Ότι και να λέμε άλλο τα εργοστασιακά άλογα(που συνοδεύονται απο αντίστοιχο στήσιμο) άλλο τα μοντιφιασμένα.

Συμφωνω.
Αυτο ομως εχει να κανει με το τι ζητας.
Octavia με 900 PS δεν βγαζει η Skoda οποτε.....
Παντα ημουν υπερ της αποψης να αγοραζει καποιος την αμεσως δυνατοτερη εκδοση ενος αυτοκινητου παρα να πληρωνει έξτρα λεφτα για εξοπλισμο,πληρωνοντας στο τελος τα ιδια λεφτα.
Η ενεργητικη ασφαλεια δεν αντικαθισταται με ΤΙΠΟΤΑ.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:05 pm

Τι να τα κάνεις τα 900 άλογα; να σου πώ την αλήθεια καλύτερη αίσθηση έχεις σε μαμά 400hp παρα σε μοντιφικαρισμένο που έχει 600hp
Και εγω παλιά ήμουν πχ υπερ έκδοσξης των 30-50 παραπάνω αλόγων παρά να έχω μέσα trip computer, πλέον σκέφτομαι το αντίθετο, μου ψιλοέφυγε

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:18 pm

Ερμής έγραψε: Τι να τα κάνεις τα 900 άλογα; να σου πώ την αλήθεια καλύτερη αίσθηση έχεις σε μαμά 400hp παρα σε μοντιφικαρισμένο που έχει 600hp
Και εγω παλιά ήμουν πχ υπερ έκδοσξης των 30-50 παραπάνω αλόγων παρά να έχω μέσα trip computer, πλέον σκέφτομαι το αντίθετο, μου ψιλοέφυγε

Στον πραγματικο κοσμο μαλλον τιποτα.
Ομως οταν εισαι εθισμενος με την ταχυτητα τοτε μονο ετσι μπορεις να πιασεις τρελες ιπποδυναμεις.
Δεν μπορεις να αγορασεις αυτοκινητα τυπου LaFerrari.Aρα μονο με βελτιωση πας ψηλα.
Σχεδον παντα ενα αυτοκινητο που βαζει την δυναμη κατω σωστα,θα ειναι γρηγοροτερο απο ενα πιο δυνατο με περισσοτερα αλογα.
Γι αυτο και αυτοκινητα τυπου Evo,WRX ηταν σχεδον απιαστα σε επαρχιακους δρομους.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:22 pm

Μα και τη LaFerrari :vp26: με μπανάρετε δε θα την τσιτωσεις ποτε, για να την ευχαριστηθείς στο θέμα ταχύτητας θες πίστα αλλιώς δεν. Και όχι μονο το συγκεκριμένο αλλά και τα πιο απλά της μοντέλα, ωραια θα το πας 320-340 μια φορά(που θα είσαι εν δυνάμει δολοφόνος δλδ), ε καί; Μέχρι να σου φύγει η κάβλα είναι, άλλα πράγματα προσφέρουν αυτά τα αμάξια, το γκάζι είναι το λιγότερο.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:27 pm

stergiosbik έγραψε:

Στον πραγματικο κοσμο μαλλον τιποτα.
Ομως οταν εισαι εθισμενος με την ταχυτητα τοτε μονο ετσι μπορεις να πιασεις τρελες ιπποδυναμεις.
Δεν μπορεις να αγορασεις αυτοκινητα τυπου LaFerrari.Aρα μονο με βελτιωση πας ψηλα.
Σχεδον παντα ενα αυτοκινητο που βαζει την δυναμη κατω σωστα,θα ειναι γρηγοροτερο απο ενα πιο δυνατο με περισσοτερα αλογα.
Γι αυτο και αυτοκινητα τυπου Evo,WRX ηταν σχεδον απιαστα σε επαρχιακους δρομους.

να μην ξεχναμε και το που βρισκομαστε. σε τουτη τη χωρα, δεν εχει τοπο που να μπορουν να φτασουν στην ασφαλτο 500 αλογα. ετος απο ντραγκ σε κανα αεροδρομιο.

οποτε κατανταει μαλακια να τα εχεις, και οτιδηποτε με τα μισα αλογα, με τετρακινηση, στησιμο, μικρο βαρος κλπ να ειναι γρηγοροτερο σε πραγματικες συνθηκες δρομου.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 18791
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:30 pm

Ερμής έγραψε: Μα και τη LaFerrari :vp26: με μπανάρετε δε θα την τσιτωσεις ποτε, για να την ευχαριστηθείς στο θέμα ταχύτητας θες πίστα αλλιώς δεν. Και όχι μονο το συγκεκριμένο αλλά και τα πιο απλά της μοντέλα, ωραια θα το πας 320-340 μια φορά(που θα είσαι εν δυνάμει δολοφόνος δλδ), ε καί; Μέχρι να σου φύγει η κάβλα είναι, άλλα πράγματα προσφέρουν αυτά τα αμάξια, το γκάζι είναι το λιγότερο.

Δεν μιλαμε για εναν ανθρωπο που εχει λιγο μυαλο.
Μιλαμε για καγκουρες που το μονο που τους νοιαζει ειναι η κοντρα.
Νομιζεις εσυ οτι αυτοι εχουν μπει ποτε τους στην πιστα ή τους νοιαζει αν το βελτιωμενο τους saxorallo,Octavia κλπ κραταει στην πιστα;
Τα περισσοτερα απο αυτα ειναι σκοτωστρες.
Αλλα και για αυτοκινητα τυπου LaFerrari μην ορκιζεσαι οτι οι ιδιοκτητες τους τα χαιρονται πραγματικα.
Συλλεκτες ειναι οι περισσοτεροι απο αυτους και αναθεμα αν τα περισσοτερα απο αυτα δουν ποτε τους την πιστα και οδηγηθουν οπως τους αρμοζει.
Ιεροσυλια δηλαδη.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:34 pm

Εκτος απο πίστα, αυτά τα αμάξια για να δείξουν και τις δυνατότητες τους θέλουν και χέρια που ανάθεμα εχει κανεις εδω μέσα πλην ενός.
Ειναι σα μια βομβα σε χέρια λάθος ανθρώπου, θα μου πεις "Καλα εσυ δε κάνεις παρασπονδίες", ναι φυσικά κάνω, δε σημαίνει οτι τις βαπτίζω σωστό.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 3:46 pm

Ερμής έγραψε: Εκτος απο πίστα, αυτά τα αμάξια για να δείξουν και τις δυνατότητες τους θέλουν και χέρια που ανάθεμα εχει κανεις εδω μέσα πλην ενός.
Ειναι σα μια βομβα σε χέρια λάθος ανθρώπου, θα μου πεις "Καλα εσυ δε κάνεις παρασπονδίες", ναι φυσικά κάνω, δε σημαίνει οτι τις βαπτίζω σωστό.

Λεμε να το παρεις,να το βαλεις στον φυσικο του χωρο,στην πιστα και να κανεις το καλυτερο που μπορεις ΕΣΥ!
Οχι το αυτοκινητο.Αυτο εννοειται οτι θα ειναι πανω απο εσενα.
Ομως οταν εχεις τοσα φραγκα,επιβαλλεται να πας σε καποια ακαδημια αγωνιστικης οδηγησης και να μαθεις καποια πραγματα.
Για να βελτιωθεις και να το ευχαριστιεται η ψυχη σου.
Να τα βρασω τα λεφτα τους οταν ειναι αιχμαλωτοι των χρηματων τους.
Περισσοτερο χαιρομαι τους τυπους που μπαινουν στις πιστες στην Ευρωπη με οτι εχουν,παρα αυτους που εχουν ενα καρο υπεραυτοκινητα κλεισμενα σε ενα υποστεγο και τα κοιταζουν απλως.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 14th, 2017, 6:19 pm

Μα αυτοί είναι συλλέκτες κυρίως, δεν τα παίρνουν για το ξεκάβλωμα, προφανώς αυτο το χούι τους έφυγε μόλις οδήγησαν τα πρώτα γρήγορα αυτοκινητα της συλλογής τους.
Όπως ένας συλλέκτης ποτών που δε παίρνει την τάδε σπάνια φιάλη για να τη βάλει κάτω και να γίνει κουνουπίδι αλλά την έχει στο κελάρι σα συλλεκτικό κομμάτι και ίσως την ανοίξει σε κάποια ιδιαίτερη στιγμή.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 14th, 2017, 9:55 pm

Ερμής έγραψε: Μα αυτοί είναι συλλέκτες κυρίως, δεν τα παίρνουν για το ξεκάβλωμα, προφανώς αυτο το χούι τους έφυγε μόλις οδήγησαν τα πρώτα γρήγορα αυτοκινητα της συλλογής τους.
Όπως ένας συλλέκτης ποτών που δε παίρνει την τάδε σπάνια φιάλη για να τη βάλει κάτω και να γίνει κουνουπίδι αλλά την έχει στο κελάρι σα συλλεκτικό κομμάτι και ίσως την ανοίξει σε κάποια ιδιαίτερη στιγμή.

Η γρηγορη οδηγηση ειναι μικροβιο που δεν φευγει.
Αναθεμα αν οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν πατησει σε πιστα.
Φραγκατοι επιδειξιες ειναι με τεραστιο εγω.
Στο κατω κατω βρε αδερφε αμα εχεις τοσα φραγκα και θελεις οπωσδηποτε να εχεις ενα στο γκαραζ να το θαυμαζεις και για επενδυση,τοτε παρε 2! :D
Κλεισε το ενα στο γκαραζ και το αλλο στιψτο που να παρει ο διαολος.
Αμα το χεις μονο για να το κοιτας γαμησε τα!
Αμα εισαι δουλος των χρηματων σου,εισαι ηδη πεθαμενος.Απλως δεν το ξερεις.
stergiosbik
Fast poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μηχανοκίνηση

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες