Το σπίτι της οδού Άγρας αριθμός 22 στο Καλλιμάρμαρο.

Παραφυσική, ανεξήγητα φαινόμενα.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Το σπίτι της οδού Άγρας αριθμός 22 στο Καλλιμάρμαρο.

Δημοσίευσηαπό John-II » Νοέμβριος 2nd, 2007, 3:56 am

Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με το σπίτι της οδού Άγρας αριθμός 22 στο Καλλιμάρμαρο, το οποίο θεωρείται στοιχειωμένο. Κυρίως για την ιστορία του σπιτιού και για συγκεκριμένα φαινόμενα που έχουν παρατηρηθεί σε αυτό-αν έχουν παρατηρηθεί. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.
John-II
New poster

Δημοσ.: 91
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2006, 4:55 am
Το μέλος John-II, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cas » Νοέμβριος 3rd, 2007, 2:16 am

Φίλε μου δυστυχώς δεν γνωρίζω. Το μόνο που είχα διαβάσει στο βιβλίο του Γ. Μπαλάνου "Εισβολείς" παλαιότερα (τόχω ακόμη), είναι ότι η περιοχή πίσω από το Καλλιμάρμαρο είναι "περίεργη" και συμβαίνουν διάφορα φαινόμενα. Δεν έχω ιδίαν πείραν.
Cas
Maniac poster

Δημοσ.: 11192
Εγγραφη: Ιούλιος 18th, 2007, 4:38 pm
Το μέλος Cas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Edmund » Νοέμβριος 3rd, 2007, 10:18 am

Αυτό το σπίτι όντως έχω ακούσει ότι είναι στοιχειωμένο. Και νομίζω ανήκε σε κάποιον γνωστό! Το πιο κουφό που έχω ακούσει για αυτό το σπίτι είναι ότι δίπλα του μερικές φορές το χρόνο εμφανίζεται από το πουθενά ένας δρόμος! Θα κοιτάξω τα ατέλειωτα κιτάπια μου και θα σου πω!
Κινούμαι πάντα αντίθετα σε σχέση με τις μάζες
Έχω βγάλει από τα μάτια μου τις γάζες
Άβαταρ μέλους
Edmund
Extreme poster

Δημοσ.: 31360
Εγγραφη: Ιούλιος 12th, 2007, 11:29 am
Τοποθεσια: Μέγαρο Μαξίμου
Το μέλος Edmund, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Function » Νοέμβριος 3rd, 2007, 1:10 pm

Μήπως όλα αυτά γίνονται για να πέσει η αξία του ακινήτου? :smt003
Ποιος κρύβεται πίσω απ'όλα? :smt005
Να περνάς τον χρόνο σου διαβάζοντας κείμενα σοφών ανδρών,
ώστε να βρεις εύκολα αυτά για τα οποία οι άλλοι κόπιασαν. "Σωκράτης"
Άβαταρ μέλους
Function
New poster

Δημοσ.: 264
Εγγραφη: Οκτώβριος 14th, 2007, 5:11 pm
Τοποθεσια: x,y,z
Το μέλος Function, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό parafrwn » Νοέμβριος 3rd, 2007, 5:09 pm

Gary_Paparov έγραψε:Αυτό το σπίτι όντως έχω ακούσει ότι είναι στοιχειωμένο. Και νομίζω ανήκε σε κάποιον γνωστό! Το πιο κουφό που έχω ακούσει για αυτό το σπίτι είναι ότι δίπλα του μερικές φορές το χρόνο εμφανίζεται από το πουθενά ένας δρόμος! Θα κοιτάξω τα ατέλειωτα κιτάπια μου και θα σου πω!

:o

Αυτός ο Γιαννουλάκης έκαψε πολύ κόσμο τλκ :P
τέχνη δ'ἀνάγκης ἀσθενεστέρα μακρῷ
Άβαταρ μέλους
parafrwn
Extreme poster

Δημοσ.: 22660
Εγγραφη: Αύγουστος 31st, 2004, 6:06 am
Το μέλος parafrwn, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Edmund » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:05 pm

parafrwn έγραψε:
Gary_Paparov έγραψε:Αυτό το σπίτι όντως έχω ακούσει ότι είναι στοιχειωμένο. Και νομίζω ανήκε σε κάποιον γνωστό! Το πιο κουφό που έχω ακούσει για αυτό το σπίτι είναι ότι δίπλα του μερικές φορές το χρόνο εμφανίζεται από το πουθενά ένας δρόμος! Θα κοιτάξω τα ατέλειωτα κιτάπια μου και θα σου πω!

:o

Αυτός ο Γιαννουλάκης έκαψε πολύ κόσμο τλκ :P

Τώρα γιατί προκαλείς ? Θες να φωνάξω καμιά νεράιδα να σε μεταμορφώσει σε νεφελίμ ? :P
Κοίταξα τα τεφτέρια μου και όντως σε αυτό το σπίτι εμφανίζεται ,λένε, κάποιες φορές ένας μυστικός δρόμος! Δεν ανήκε σε κάποιον γνωστό, απλά λίγο πιο κάτω επί της οδού Άγρας έμενε ο βραβευμένος με νόμπελ Σεφεριάδης (ο Σεφέρης , ντε...). Τί να πω... Εγώ προσωπικά δεν τα πολυπιστεύω , αλλά δεν θα περάσω και από εκεί...
Άβαταρ μέλους
Edmund
Extreme poster

Το μέλος Edmund, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Asterismos » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:07 pm

Τα νεφελίμ είναι τα ίδια με τα καραπιπερίμ ή μπα? :roll:
Άβαταρ μέλους
Asterismos
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 8635
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2007, 9:14 am
Το μέλος Asterismos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Edmund » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:08 pm

Asterismos έγραψε:Τα νεφελίμ είναι τα ίδια με τα καραπιπερίμ ή μπα? :roll:

Θα σε γελάσω...κάτσε να επικοινωνήσω με κάποιο και θα σου πω σε 5 λεπτά :roll:
Άβαταρ μέλους
Edmund
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Asterismos » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:12 pm

Gary_Paparov έγραψε:

ω, σε ευχαριστώ για τη προθυμία ...

εεεμ, συγνώμη που διακόπτω! Πως σκοπεύεις να επικοινωνήσεις με τα νεφελίμ? Κι αν επικοινωνήσεις με όλα μαζί και σου μιλάνε ταυτόχρονα πως θα βγάλεις άκρη τι λένε ? :roll:
Άβαταρ μέλους
Asterismos

Το μέλος Asterismos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Edmund » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:15 pm

Asterismos έγραψε:
Gary_Paparov έγραψε:

ω, σε ευχαριστώ για τη προθυμία ...

εεεμ, συγνώμη που διακόπτω!

Πώπω κοίτα ζημιά που έκανες, πάνω που έπιασα γραμμή.... άντε ξανά από την αρχή τώρα να βγάλω γραμμή ! :smt013
Τα άλλα που ρωτάς είναι λιακοπουλικά μυστικά!
Άβαταρ μέλους
Edmund
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό John-II » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:25 pm

Το σπίτι αυτό βρίσκεται ουσιαστικά πίσω από το Καλλιμάρμαρο. Δεν φτάνεις εύκολα εκεί, καθ'ότι η οδός Άγρας διακόπτεται απότομα και συνεχίζει από ένα άσχετο σημείο. Στα δεξιά όπως ανεβαίνουμε υπάρχει ένας μικρός λόφος, πάνω στον οποίο είναι το σπίτι. Αυτή τη στιγμή είναι κατά το ήμισυ ανακαινισμένο, αλλά ακόμα εγκαταλελειμένο. Την 'παράσταση' μπορεί να κλέψει το σπίτι με τον αριθμό 21, που βρίσκεται απέναντι. Είναι ένα φτωχικό χαμόσπιτο που όμως έχει μια μεταλλική πλακέτα στην εξώπορτα, σαν αυτή που έχουν οι γιατροί και οι δικηγόροι στα γραφεία τους. Στην πλακέτα αυτή είναι γραμμένο ένα ποίημα σε τρεις στίχους και στην αγγλική γλώσσα. "Ι shall not reign, To serve I disdain, The cat I remain". Οι γείτονες μου είπαν ότι ανήκει σε μια γυναίκα η οποία έχει μετατρέψει το σπίτι της σε γατορτοφείο. Έχει μαζέψε όλες τις αδέσποτες γάτες τις περιοχής και τις φιλοξενεί μόνιμα στα δωμάτια του σπιτιού της. Επίσης όταν ρώτησα δύο γειτόνισες σε ποιον ανήκει το "στοιχειωμένο" σπίτι μου είπαν πως δεν γνωρίζουν τον αρχικό ιδιοκτήτη, ο οποίος είχε ξεκινήσει την ανακαίνιση αλλά την σταμάτησε ξαφνικά. Τώρα, είπαν, το σπίτι ανήκει σε κάποιους Αλβανούς (!) οι οποίοι και συνεχίζουν την ανακαίνιση. Πάρ'όλα αυτά δεν είδα τίποτα εργάτες στο σπίτι, το οποίο αν και κατά το ήμισυ ανακαινισμένο, έδειχνε όπως είπα εγκαταλελειμένο.
John-II
New poster

Δημοσ.: 91
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2006, 4:55 am
Το μέλος John-II, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Asterismos » Νοέμβριος 3rd, 2007, 7:27 pm

Πλάκα πλάκα δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ Λιακόπουλο. Κι από εσάς μαθαίνω γι αυτά τα νεφελίμ.

ΕικόναΛες να διέκοψα πάλι ???
Άβαταρ μέλους
Asterismos

Δημοσίευσηαπό Cas » Νοέμβριος 3rd, 2007, 11:35 pm

Ο Γιώργος Μπαλάνος στο βιβλίο του "Εισβολείς" το 1976 και στη σελίδα 159 γράφει:

"Ομοίως, υπάρχει η περίπτωση του "δρόμου" κάπου πίσω από το Στάδιο, βασισμένη σε προσωπικές εμπειρίες του Αμερικανού, Μ.Ε κ.ά. Δεν υπάρχουν αποδείξεις για το κοινό, εφ' όσον μάλιστα ώς εκ των πραγμάτων, δεν μπορώ να θεωρηθώ αντικειμενικός μάρτυς - ούτε και θέλω να είμαι. Το άν η υπόθεση δημιούργησε προβλήματα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη, δεν είναι δικό μου σφάλμα. Πιστεύω ότι η ανωτέρω περίπτωση καθώς και ο συσχετισμός της με κάποιον κάτοικο της οδού Θαλού, είναι σύμπτωση. Τα εκεί πειράματα με τους Αμερικανούς Τ.Μ και Μ.Ε δεν έχουν πολύ σχέση με το παρόν θέμα. Ετσι είμαι της γνώμης ότι ο σιωπηλός θόρυβος είναι αδικαιολόγητος. Οσο για τα απειλητικά τηλεφωνήματα και γράμματα, γίνονται δεκτά με ειρωνική συγκατάβαση. Θα είχα κάθε καλή διάθεση να δώσω εξηγήσεις, αλλά θα δημιουργηθούν νέες, κωμικοτραγικές παρερμηνείες και μ' ενοχλεί ο συσχετισμός με ομάδες ατόμων που "γνωρίζουν" τα πάντα από κάποια απόκρυφη και υπερβατική πηγή. Αν τα "ανώτερα" αυτά πλάσματα εξακολουθήσουν την τακτική τους αυτή, η πλέον χρήσιμη πληροφορία που θα έχουν από μένα, θα είναι οι διευθύνσεις μερικών ψυχιάτρων κι' άν επιμείνουν στη διατήρηση της επαφής μας, άς μου στείλουν ομοίως μερικές διευθύνσεις άλλων ψυχιάτρων."

Ελπίζω να βοήθησε σε κάτι.
Cas
Maniac poster

Δημοσ.: 11192
Εγγραφη: Ιούλιος 18th, 2007, 4:38 pm
Το μέλος Cas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Νοέμβριος 5th, 2007, 7:16 pm

Asterismos έγραψε:Πλάκα πλάκα δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ Λιακόπουλο. Κι από εσάς μαθαίνω γι αυτά τα νεφελίμ.

Εγώ πάλι είμαι φίλος με πολλά νεφελίμ.
Ο Λιακόπουλος όμως ποιός είναι;
    και τοτε σε μια μεγαλη ενωση κρατων και λαων βρισκομασταν που λεγοταν Οθωμανικη Αυτοκρατορια
    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 46429
    Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 11:10 pm
    Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
    Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Asterismos » Νοέμβριος 5th, 2007, 7:33 pm

Saliveros έγραψε:
    Asterismos έγραψε:Πλάκα πλάκα δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ Λιακόπουλο. Κι από εσάς μαθαίνω γι αυτά τα νεφελίμ.

Εγώ πάλι είμαι φίλος με πολλά νεφελίμ.
    Ο Λιακόπουλος όμως ποιός είναι;

Αλλος φίλος των νεφελίμ! ρώτα θα σου πουν :D

btw τι στο καλό είναι αυτά τα νεφελίμ ? :roll:
    Άβαταρ μέλους
    Asterismos

Επόμενη

Επιστροφή στην Εναλλακτικές επιστήμες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες