Ανάλυση δυνάμεων φέροντα οργανισμού.

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, κ.α.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Leporello και 11 επισκέπτες

Re: Ανάλυση δυνάμεων φέροντα οργανισμού.

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 15th, 2018, 2:16 am

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Πάλι θα πληρώσεις;
Που τα βρίσκεις τα λεφτά, πουλάς την περιουσία σου που έχεις στο νησί;
Τι να τα κάνεις τα λεφτά όταν δεν έχεις φράγκο?
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Δημοσ.: 3229
Εγγραφη: Αύγουστος 5th, 2009, 6:58 pm
Τοποθεσια: ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Archmage » Φεβρουάριος 15th, 2018, 9:20 am

seismic 1 έγραψε: American Journal of Civil Engineering

Article processing charge: $970
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Δημοσ.: 3234
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 5th, 2012, 7:51 pm
Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 15th, 2018, 8:10 pm

Archmage έγραψε:
seismic 1 έγραψε: American Journal of Civil Engineering

Article processing charge: $970

Είναι δύσκολο να δώσεις απεριόριστη δύναμη σε περιορισμένα μυαλά..!!
Nikola Tesla
Η πρόσκληση από έγκυρο επιστημονικό περιοδικό είναι ενδεικτικό της απήχησης που είχε η δημοσίευσή μου που κοροϊδεύεται. Είναι τιμητικό για μένα αυτό το invitation για να διοργανώσω ένα special issue δηλαδή να βρω και άλλους ερευνητές και να καταθέσουν papers για την πατέντα μου και αν θέλω να γράψω και εγώ μαζί τους σαν επικεφαλής.
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 15th, 2018, 8:25 pm

Υπάρχουν τρις μέθοδοι σχεδιασμού για την τοποθέτηση του μηχανισμού της ευρεσιτεχνίας.
α) Συνεχή δόμηση. Ονομάζεται η δόμηση η οποία δεν έχει υποστυλώματα και οι πλάκες στηρίζονται ή στην οπτοπλινθοδομή ή σε τοιχώματα από οπλισμένο σκυρόδεμα όπως δείχνει η πρώτη και δεύτερη φωτογραφεία.
Σε αυτού του τύπου την δόμηση ο μηχανισμός τοποθετείτε εκεί που δείχνουν οι φωτογραφίες και εφαρμόζεται ισχυρή προένταση μεταξύ του δώματος και του εδάφους.
β) Σκελετός φέροντα οργανισμού αποτελούμενος από τοιχώματα διαφόρων διατομών.
Η τρίτη φωτογραφεία δείχνει έναν σκελετό φέροντα οργανισμού αποτελούμενος από τοιχώματα γωνιακών διατομών
και η τέταρτη τις διατομές των τοιχωμάτων που μπορεί να χρησιμοποιηθούν για την κατασκευή του σκελετού.
Και σε αυτή την μέθοδο σχεδιασμού εφαρμόζεται ισχυρή προένταση σε όλα τα άκρα των τοιχωμάτων.
γ) Η τρίτη μέθοδος σχεδιασμού φαίνεται στην πέμπτη, έκτη και έβδομη φωτογραφεία Αυτή η μέθοδος σχεδιασμού προσφέρει την δυνατότητα να συνεργασθεί με άλλα υπάρχοντα αντισεισμικά συστήματα που υπάρχουν στο εμπόριο ( εφέδρανα )που σκοπό έχουν να εφαρμόζουν οριζόντια σεισμική μόνωση μεταξύ του κτιρίου και του εδάφους ώστε να έχουμε μειωμένη μετάδοση των σεισμικών εντάσεων πάνω στην κατασκευή και καθ αυτόν τον τρόπο να προστατεύεται όχι μόνο η κατασκευή αλλά και το περιεχόμενό της από τις μεγάλες σεισμικές επιταχύνσεις.
Βασικά αυτή η αντισεισμική μέθοδος σχεδιασμού εμπεριέχει δύο διαφορετικά συστήματα δόμησης, ανεξάρτητα μεταξύ τους, με το ένα σύστημα να είναι τοποθετημένο μέσα στο άλλο.
Το εξωτερικό σύστημα δόμησης περιλαμβάνει οριζόντια σεισμική μόνωση, είναι ελαστικό διότι αποτελείτε από μικρής και τετράγωνης διατομής υποστυλώματα και μέσα σε αυτό το εύκαμπτο σύστημα δόμησης τοποθετούμε σε κατάλληλες επιμέρους θέσεις ένα ή περισσότερα ανεξάρτητα άκαμπτα κατακόρυφα προτεταμένα και ενωμένα με το έδαφος επιμήκη τοιχώματα.
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Archmage » Φεβρουάριος 15th, 2018, 10:40 pm

seismic 1 έγραψε:
Archmage έγραψε:Article processing charge: $970
Η πρόσκληση από έγκυρο επιστημονικό περιοδικό είναι ενδεικτικό της απήχησης που είχε η δημοσίευσή μου που κοροϊδεύεται.

Ναι, αναβαθμίστηκες, μετά τα 300 που έδωσες στην κινεζιά τώρα θα δώσεις 1000.

Άντε να δούμε πόσα κορόιδα θα δώσουν χιλιάρικο για το special issue που θα είσαι επικεφαλής 8)
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Δημοσ.: 3234
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 5th, 2012, 7:51 pm
Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:20 pm

Archmage έγραψε:
seismic 1 έγραψε:
Archmage έγραψε:Article processing charge: $970
Η πρόσκληση από έγκυρο επιστημονικό περιοδικό είναι ενδεικτικό της απήχησης που είχε η δημοσίευσή μου που κοροϊδεύεται.

Ναι, αναβαθμίστηκες, μετά τα 300 που έδωσες στην κινεζιά τώρα θα δώσεις 1000.

Άντε να δούμε πόσα κορόιδα θα δώσουν χιλιάρικο για το special issue που θα είσαι επικεφαλής 8)

Μακάρι να έσκαγα 1000 στην Ελλάδα και να έκανα την δουλειά μου.... για να μην πω πάρα πάνω γιατί δεν θέλω.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:23 pm

seismic 1 έγραψε: Μακάρι να έσκαγα 1000 στην Ελλάδα και να έκανα την δουλειά μου.

Άμα πλήρωνες μια μικρή συνδρομή στο phorum.gr, δεν θα σου έσβηναν τα νήματα.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 22385
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:39 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
seismic 1 έγραψε: Μακάρι να έσκαγα 1000 στην Ελλάδα και να έκανα την δουλειά μου.

Δεν έχω παράπονο από το φόρουμ. Έχω όμως παράπονο από αυτούς που πληρώνονται για να μας προστατεύσουν από τους σεισμούς και που σφυρίζουν αδιάφορα για την ποιό σοβαρή πρόταση αυτή την δική μου.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:43 pm

seismic 1 έγραψε:
Πολιτικός μηχανικός έγραψε:

Δεν έχω παράπονο από το φόρουμ. Έχω όμως παράπονο από αυτούς που πληρώνονται για να μας προστατεύσουν από τους σεισμούς και που σφυρίζουν αδιάφορα για την ποιό σοβαρή πρόταση αυτή την δική μου.

Αμα πληρωσεις παραπανω να εισαι σιγουρος οτι θα βρους πολλους να σε υποστηριξουν!
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4978
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:52 pm

stergiosbik Αμα πληρωσεις παραπανω να εισαι σιγουρος οτι θα βρους πολλους να σε υποστηριξουν!
Οκ μέχρι να βρω χρήματα... Καλώ όλους τους πολιτικούς μηχανικούς που σέβονται την έρευνα πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών να καταθέσουν την γνώμη τους για την πρόταση της νέας αντισεισμικής μεθόδου σχεδιασμού που προτείνω. Θέλω κυρίως την γνώμη τους για τα τρωτά σημεία της μεθόδου και μετά για τα οφέλη που αποτελούν πρόκριμα.
Αυτό θα με βοηθήσει πολύ ώστε να βελτιώσω την αντισεισμική προστασία που προσφέρει.
Τελευταία επεξεργασία απο seismic 1 την Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:56 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:56 pm

seismic 1 έγραψε:
stergiosbik Αμα πληρωσεις παραπανω να εισαι σιγουρος οτι θα βρους πολλους να σε υποστηριξουν!
Οκ μέχρι να βρω χρήματα... Καλώ όλους τους πολιτικούς μηχανικούς που σέβονται την έρευνα πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών να καταθέσουν την γνώμη τους για την πρόταση της νέας αντισεισμικής μεθόδου σχεδιασμού που προτείνω. Θέλω κυρίως την γνώμη τους για τα τρωτά σημεία της μεθόδου και μετά για τα οφέλη που αποτελούν πρόκριμα.
Αυτό θα με βοηθήσει πολύ ώστε να βελτιώσω την αντισεισμική προστασία που προσφέρει.

Πληρωνε εσυ λεμε και θα βρεις πολλους υποστηρικτες!
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4978
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Φεβρουάριος 16th, 2018, 9:57 pm

seismic 1 έγραψε:

Μα εσύ σκούζεις ότι πήγες σε αυτούς, σε γράψανε και τους βρίζεις!
Τώρα παρακαλάς; Γλύφεις εκεί που έφτυνες; :smt018
Τυπικό νεοκομμουνιστοbotάκι έγραψε:05/02/2018, 22:10
για εμένα ο Στάλιν ήταν Θεός και ο Κομμουνισμός είναι η απόλυτη Θρησκεία. Μόνο στο μνήμα του Στάλιν σκύβω προσκυνάω!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 24053
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 16th, 2018, 10:09 pm

stergiosbik έγραψε:
seismic 1 έγραψε:

Πληρωνε εσυ λεμε και θα βρεις πολλους υποστηρικτες!
Από έρευνα που έκανε γραφείο αξιολόγησης πατεντών στην Αμερική για την ευρεσιτεχνία μου μου είπε ... Μπορείς να πουλήσεις την πατέντα σου 500000 δολάρια σε οποιοδήποτε ερευνητικό κέντρο για έρευνα.
Αν όμως αποδείξεις εσύ μόνος σου ότι αυτά που λες είναι αληθινά τότε δεν μιλάμε για χιλιάδες αλλά για δις.
Και ρωτώ ... θέλετε να συνεργαστούμε για να βγάλουμε χρήμα? Όποιος δώσει προστιθέμενη αξία με έρευνα στην πατέντα θα πάρει ποσοστά επί των πνευματικών δικαιωμάτων Αυτά είναι πολλά χρήματα.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Φεβρουάριος 16th, 2018, 10:11 pm

NANDROS έγραψε:
seismic 1 έγραψε:

Μα εσύ σκούζεις ότι πήγες σε αυτούς, σε γράψανε και τους βρίζεις!
Τώρα παρακαλάς; Γλύφεις εκεί που έφτυνες; :smt018
Δεν είπα ψέματα και δεν παρακαλάω κανένα Όποιος θέλει άμα θέλει.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό George_V » Φεβρουάριος 16th, 2018, 10:27 pm

Ψαχνεις κοροιδο να βαλει τα λεφτα κι εσυ την ιδεα μονο?

Αν υπηρχαν ψυγματα υπονοιας οτι η μεθοδος σου δουλευει τωρα θα εισουν εκατομμυριουχος και θα εκαναν ουρα οι ενδιαφερομενοι να την αγορασουν και τα περιοδικα να την δημοσιευσουν.

Το οτι σε εχει γραμμενο το 99% της επιστημονικης κοινοτητας και οτι τα περιοδικα σε δημοσιευουν μονο αμα τους σκας χιλιαρικα κατι λεει ετσι δεν ειναι?
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 32087
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Θετικές Επιστήμες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Leporello και 11 επισκέπτες