Σπουδές Φυσικών Επιστημών στο ΕΑΠ σε μεγάλη ηλικία. Αξίζει;

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, κ.α.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑλβανοςΤουριστας και 11 επισκέπτες

Re: Σπουδές Φυσικών Επιστημών στο ΕΑΠ σε μεγάλη ηλικία. Αξίζ

Δημοσίευσηαπό genesis » Δεκέμβριος 16th, 2011, 10:24 pm

Τελικά θα ξεκινήσεις αυτό το πτυχίο το οποίο θα πάρεις μόνο και μόνο για να δώσεις κατατακτήριες στο φυσικό, θα βγάλεις το φυσικό και θα κάνεις και μεταπτυχιακό; :lol:
Με έχει φάει η αγωνία. :)
genesis
Fast poster

Δημοσ.: 4771
Εγγραφη: Οκτώβριος 16th, 2005, 1:06 pm
Τοποθεσια: Αθήνα
Το μέλος genesis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κεραυνός » Δεκέμβριος 16th, 2011, 10:37 pm

genesis έγραψε: Τελικά θα ξεκινήσεις αυτό το πτυχίο το οποίο θα πάρεις μόνο και μόνο για να δώσεις κατατακτήριες στο φυσικό, θα βγάλεις το φυσικό και θα κάνεις και μεταπτυχιακό; :lol:
Με έχει φάει η αγωνία. :)

Έλα μανα μου σίριαλ το κάναμε :D :lol:
Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω ΕΑΠ και στο πρώτο έτος να κάνω μεταγραφή σε πανεπιστήμιο εκτός ελλάδος... :smt005 :smt005

Σοβαρά τώρα, μάλλον θα ξεκινήσω ΕΑΠ και βλέπουμε - λίγες ώρες μας χωρίζουν απ' την κλήρωση, αν και είναι τυπικό πλέον για το συγκεκριμένο πρόγραμμα
Κεραυνός
Fast poster

Δημοσ.: 2571
Εγγραφη: Απρίλιος 29th, 2009, 6:02 pm
Το μέλος Κεραυνός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεν τεν » Δεκέμβριος 19th, 2011, 8:58 am

Τι έγινε τελικά;Σε πήρανε;
Αν κατουράς στη θάλασσα, θα το βρείς στο σούσι

Non Serviam
Άβαταρ μέλους
Τεν τεν
Maniac poster

Δημοσ.: 13348
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 6:39 pm
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΡΗΤΗ
Το μέλος Τεν τεν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κεραυνός » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 12:13 am

Napoleon έγραψε:Σοβαρά τώρα, μάλλον θα ξεκινήσω ΕΑΠ και βλέπουμε - λίγες ώρες μας χωρίζουν απ' την κλήρωση, αν και είναι τυπικό πλέον για το συγκεκριμένο πρόγραμμα

Απεφασίσθη :vp10: , λόγω στενής οικονομικής δυσχέρειας :vp12: , να συνεχίσω τις σπουδές μέσω του συστήματος των πανελλαδικών εξετάσεων.
Άμα είναι να σπουδάσουμε Φυσικοί Εικόνα, τουλάχιστον να σπουδάσουμε σοβαρά! :sal8:
Κεραυνός
Fast poster

Το μέλος Κεραυνός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό genesis » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 11:08 am

Θα διαγωνισθείς φέτος; Σκέφτομαι και εγώ για του χρόνου γιατί το θεωρώ πιο εύκολο από τις κατατακτήριες. Νομίζω είναι έξι μαθήματα. Το ίδιο θα ισχύει και για του χρόνου;
Για μένα αρκεί μια ανάγνωση και λύσιμο μερικών ασκήσεων και μια ανάγνωση της έκφρασης -έκθεσης, πράγμα που μ' αρέσει κιόλας.
Σοβαρά μη σοβαρά τώρα, το πανεπιστήμιο έχει κόστος. Πρέπει να παρακολουθείς, να είσαι στην πόλη του πανεπιστημίου. Το εξ' αποστάσεως αυτό τον ρόλο παίζει, να μπορείς να πάρεις ένα πτυχίο χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να κάνεις έξοδα που έχουν σχέση με την διαβίωση στην πόλη του πανεπιστημίου. Βέβαια υπάρχει η συμμετοχή και είναι υψηλή.
Θα έκανα μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ, δεν το θεωρώ κακής ποιότητας, στα μεταπτυχιακά υπάρχει κόσμος από όλα τα πανεπιστήμια, αλλά με εμποδίζει το κόστος. Δεν έχω τα χρήματα.
Σαν φυσικός θεωρώ καλύτερες τις σπουδές στη Γερμανία. Πήγα έκανα έναν χρόνο, αλλά δεν μπορούσα να συντηρηθώ. Δεν γίνεται να δουλεύεις καθημερινά. Έχεις παρακολουθήσεις, διάβασμα, εργαστήρια αλλά και εξασφαλισμένο μέλλον.
Εδώ είναι λίγο πάτ-κιούτ ακόμη και τα τμήματα φυσικής όχι αναγκαστικά το ΕΑΠ, αλλά αν μετά το πτυχίο δεν έχεις χρήματα να βγεις έξω ή μέσο για να προχωρήσεις εδώ δεν θα το εξασκήσεις το επάγγελμα.
genesis
Fast poster

Το μέλος genesis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεν τεν » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 11:26 am

Napoleon έγραψε:
Napoleon έγραψε:Σοβαρά τώρα, μάλλον θα ξεκινήσω ΕΑΠ και βλέπουμε - λίγες ώρες μας χωρίζουν απ' την κλήρωση, αν και είναι τυπικό πλέον για το συγκεκριμένο πρόγραμμα

Απεφασίσθη :vp10: , λόγω στενής οικονομικής δυσχέρειας :vp12: , να συνεχίσω τις σπουδές μέσω του συστήματος των πανελλαδικών εξετάσεων.
Άμα είναι να σπουδάσουμε Φυσικοί Εικόνα, τουλάχιστον να σπουδάσουμε σοβαρά! :sal8:

Θεωρείς το ΕΑΠ κατώτερο;
Θα διαφωνήσω και οι λόγοι έχουν ήδη αναφερθεί,απλώς να συμπληρώσω οτι όσο περνάει ο καιρός τόσο ανεβαίνει το κύρος του αντίθετα με τα "κανονικά" πανεπιστήμια.

:wave:
Αν κατουράς στη θάλασσα, θα το βρείς στο σούσι

Non Serviam
Άβαταρ μέλους
Τεν τεν
Maniac poster

Δημοσ.: 13348
Εγγραφη: Ιούλιος 4th, 2009, 6:39 pm
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΚΡΗΤΗ
Το μέλος Τεν τεν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Jessica » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 11:31 am

Κανείς στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό;
Αυτό που η κάμπια ονομάζει τέλος του κόσμου, η ζωή το λέει πεταλούδα.
Άβαταρ μέλους
Jessica
Crazy poster

Δημοσ.: 6081
Εγγραφη: Οκτώβριος 18th, 2006, 10:19 pm
Τοποθεσια: Where the eagles fly
Το μέλος Jessica, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κεραυνός » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 1:20 pm

genesis έγραψε: Θα διαγωνισθείς φέτος; Σκέφτομαι και εγώ για του χρόνου γιατί το θεωρώ πιο εύκολο από τις κατατακτήριες. Νομίζω είναι έξι μαθήματα. Το ίδιο θα ισχύει και για του χρόνου;

Το έχω ξανακούσει ότι οι πανελλαδικες είναι πιο εύκολες απ' τις κατατακτήριες.
Παρ' όλο όμως που μέσω κατατακτηρίων μπαίνεις συνήθως στο 5 εξ.
Τα μαθήματα των πανελλαδικών είναι 6: 4 κατεύθυνσης, 1 γενικής παιδείας (έκφραση-έκθεση) και 1 επιλογής γεν. παιδείας.

genesis έγραψε: Για μένα αρκεί μια ανάγνωση και λύσιμο μερικών ασκήσεων και μια ανάγνωση της έκφρασης -έκθεσης, πράγμα που μ' αρέσει κιόλας.

Έχω ξεκινήσει προετοιμασία από το καλοκαίρι. Ήταν προβλέψιμο ότι δεν θα μπορέσω να μπω ΕΑΠ λόγω οικονομικού.

genesis έγραψε: Σοβαρά μη σοβαρά τώρα, το πανεπιστήμιο έχει κόστος. Πρέπει να παρακολουθείς, να είσαι στην πόλη του πανεπιστημίου. Το εξ' αποστάσεως αυτό τον ρόλο παίζει, να μπορείς να πάρεις ένα πτυχίο χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να κάνεις έξοδα που έχουν σχέση με την διαβίωση στην πόλη του πανεπιστημίου. Βέβαια υπάρχει η συμμετοχή και είναι υψηλή.

Όχι όσο κόστος έχει το ΕΑΠ.
Τόσα πολλά λεφτά για ένα πτυχίο που είναι αμφιλεγόμενο ακόμα και απ' το ίδιο το κράτος (π.χ. αποκλείεται από προκηρύξεις Σωμάτων Ασφαλείας-πρόσφατο παράδειγμα η προκήρυξη του Πυροσβεστικού Σώματος) αξίζει τον κόπο;
Στο Συμβατικό δεν είναι όλα τα μαθήματα υποχρεωτικά αν δεν κάνω λάθος.
Δεν ξέρω για τα έξοδα διαβίωσης σε άλλη πόλη, αλλά τα δίδακτρα είναι δυσβάσταχτο, και με την υπάρχουσα οικονομική συγκυρία, το ενδεχόμενο όριο αποφοίτησης από το ΕΑΠ είναι τουλάχιστον 5-6 έτη...

genesis έγραψε: Σαν φυσικός θεωρώ καλύτερες τις σπουδές στη Γερμανία.

Η Γερμανία (και η Ιταλία γιατί όχι) αποτελεί την καλύτερη λύση για μεταπτυχιακές σπουδές.
Συγκριτικά χαμηλότερο κόστος σε σχέση με Αμερική-Αγγλία, και σχετικά υψηλή ποιότητα σπουδών.
Αν υπάρχει η δυνατότητα, μπορείς και να εργάζεσαι, κάτι το οποίο στην Αγγλία απαγορεύεται.

genesis έγραψε: Εδώ είναι λίγο πάτ-κιούτ ακόμη και τα τμήματα φυσικής όχι αναγκαστικά το ΕΑΠ, αλλά αν μετά το πτυχίο δεν έχεις χρήματα να βγεις έξω ή μέσο για να προχωρήσεις εδώ δεν θα το εξασκήσεις το επάγγελμα.

Δεν γνωρίζω κιόλας, αλλά νομίζω ότι έχουμε αρκετά καλά τμήματα.
Κάποιος που είναι καλός, εύκολα διεκδικεί κάποια υποτροφία για συνέχιση σπουδών στο εξωτερικό.
Δεν είπα εγώ ότι ΕΑΠ έχει χαμηλό επίπεδο, αλλά όμως σε τί ακριβώς μπορεί να απασχοληθεί ένας απόφοιτος ΦΥΕ ώς Φυσικοχημικοβιολόγος
(αλλά ούτε Φυσικός, ούτε βιολόγος ούτε Χημικός!!!); Θα μου πεις τώρα οι απόφοιτοι Φυσικού βρίσκουν αμέσως δουλειά; :lol:
Άπτεται όμως γενικότερα στον κορεσμό του συγκεκριμένου επαγγέλματος και ότι δεν υπάρχουν προοπτικές, τουλάχιστον στην Ελλάδα.
Τα τμήματα τί φταίνε;
Κεραυνός
Fast poster

Δημοσίευσηαπό genesis » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 1:41 pm

Προσωπικά δεν έχω πολλές επιλογές, ποτέ δεν είχα από θέμα χρημάτων αλλιώς δεν θα ήμουν εδώ, εργάζομαι στη ΔΕΗ, ίσα ίσα που επιβιώνω και η ΔΕΗ αναγνωρίζει το πτυχίο ΦΥΕ σαν πτυχίο φυσικού και θα μπω στη αντίστοιχη κατηγορία μέσα στη ΔΕΗ. Επίσης αναγνωρίζεται και σαν καθηγητή ΔΕ (φυσικός) μέσω ΑΣΕΠ ή για παράδοση μαθημάτων γενικά.
Μπορείς να κάνεις και μεταπτυχιακό σε συμβατικό πανεπιστήμιο, αν σου λείπουν μαθήματα τα διαβάζεις ή σε βάζουν να τα παρακολουθήσεις. Τα μεταπτυχιακά εξάλλου είναι άλλο θέμα. Μπορείς να κάνεις κάτι άσχετο όπως MBA. Στην ελλάδα θα έπρεπε να θεσπιστούν πανελλαδικές και για τα μεταπτυχιακά όχι να θέλεις μέσο.
Όσον αφορά το θέμα του 5ου εξαμήνου με τις κατατακτήριες, μου είπαν ότι πρέπει να δώσεις και τα μαθήματα των προηγούμενων χρόνων οπότε ποιά η διαφορά να ξεκινήσεις από το 1ο εξάμηνο;
Πες όμως ότι εγώ θέλω να δώσω πανελλήνιες για το πολυτεχνείο. Αν πετύχω, θα βγάλω σχολή μηχανικού εργαζόμενη; Γι' αυτό σκέφτομαι το μαθηματικό που δεν έχει ούτε εργαστήρια, ίσως δεν χρειάζεται και παρακολούθηση.
Tην συμμετοχή στο ΕΑΠ εμένα μου την πλήρωσε η μητέρα μου που εργάζεται στη Γερμανία. Αλλά επί έξι χρόνια με έβαζε στην εφορία σαν προστατευόμενο μέλος οπότε με τις επιστροφές φόρου θα πλήρωσε τα μισά. Επίσης συγκατοικούσα με αδέρφια και έκανα πολλές δουλειές του σπιτιού. Μάλλον ριγμένη κατέληξα. Αλλά αν δεν τα 'χεις.
Πάντως και εγώ στα 28 για πανελλήνιες προετοιμαζόμουνα. Ήξερα ήδη ότι στην σειρά μου σύνταξη θα πάρουμε στα 65 όχι όπως οι "τυχεροί" και "τυχερές" περισσότερες αυτές, στα 40-45. Ως τα 65 στο γκισέ θα είμαστε; :lol:
genesis
Fast poster

Δημοσίευσηαπό ZoSo » Δεκέμβριος 23rd, 2011, 6:07 pm

Αν τελικα αποφασισεις να πας μεσω πανελληνιων σε συμβουλευω να προτιμησεις τη φυσικη γενικης παιδειας για το μαθημα επιλογης. Ειναι αφανταστα ευκολη και εχουν αφαιρεσει το πιο δυσκολο κομματι της υλης που υπηρχε (χρονος ημιζωης απο το τριτο κεφαλαιο). Ειδικα αν σου αρεσει η φυσικη, θα το λατρεψεις το μαθημα :D
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man to fish; and you can sell him fishing equipment.
Άβαταρ μέλους
ZoSo
Casual Poster

Δημοσ.: 891
Εγγραφη: Αύγουστος 13th, 2011, 2:48 am
Το μέλος ZoSo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Al-Sabah » Δεκέμβριος 28th, 2011, 5:45 am

lidaki έγραψε: Κανείς στον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό;

Εγω ήμουν ευρωπαικο πολιτισμό αλλά προς το παρόν το έχω αφήσει λόγο κόστους και κρίσης.
Άβαταρ μέλους
Al-Sabah
Casual Poster

Δημοσ.: 797
Εγγραφη: Ιούνιος 5th, 2011, 10:14 am
Το μέλος Al-Sabah, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό exzorg » Δεκέμβριος 29th, 2011, 2:06 am

ZoSo έγραψε: Αν τελικα αποφασισεις να πας μεσω πανελληνιων σε συμβουλευω να προτιμησεις τη φυσικη γενικης παιδειας για το μαθημα επιλογης. Ειναι αφανταστα ευκολη και εχουν αφαιρεσει το πιο δυσκολο κομματι της υλης που υπηρχε (χρονος ημιζωης απο το τριτο κεφαλαιο). Ειδικα αν σου αρεσει η φυσικη, θα το λατρεψεις το μαθημα :D

ffs
και τι σας εχουν αφησει ρε μαλακες;
:xena:
το ceλυfos;
Ο λογαριασμός απενεργοποιήθηκε.Αντίο.
exzorg
Extreme poster

Δημοσ.: 26059
Εγγραφη: Δεκέμβριος 7th, 2010, 1:32 am
Το μέλος exzorg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Λεγεών » Δεκέμβριος 29th, 2011, 2:09 am

Πέρασε ο καιρός της υπέρογκης μάσας με τα πτυχιάκια για τους τριανταφεύγα-σαρανταέρχομαι, το ρίχνουν ξανά στη σπουδή. :smt005
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν Ἀγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

καὶ ἐπηρώτα αὐτόν· τί ὄνομά σοι; καὶ ἀπεκρίθη λέγων· λεγεὼν ὄνομά μοι, ὅτι πολλοί ἐσμεν
Μαρκ. 5,9
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Maniac poster

Δημοσ.: 14470
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2009, 4:03 pm
Το μέλος Λεγεών, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ZoSo » Δεκέμβριος 29th, 2011, 10:55 am

exzorg έγραψε:
ZoSo έγραψε: Αν τελικα αποφασισεις να πας μεσω πανελληνιων σε συμβουλευω να προτιμησεις τη φυσικη γενικης παιδειας για το μαθημα επιλογης. Ειναι αφανταστα ευκολη και εχουν αφαιρεσει το πιο δυσκολο κομματι της υλης που υπηρχε (χρονος ημιζωης απο το τριτο κεφαλαιο). Ειδικα αν σου αρεσει η φυσικη, θα το λατρεψεις το μαθημα :D

ffs
και τι σας εχουν αφησει ρε μαλακες;
:xena:
το ceλυfos;

Αυτο ('Σε λουφα το λεμε εμεις :D ) ειναι ολο το πρωτο κεφαλαιο, μαζι με το δεικτη διαθλασης που ειναι ολα στην κατευθυνση εκτος απο διασκεδασμο. Δευτερο ειναι αποδιεγερσεις/ιονισμοι /ακτινες Χ. Τριτο δεν εχουμε μπει ακομα, αλλα μας λεει ο καθηγητης οτι κοροιδευουμε κοσμο. (Και πανε ολα τα χαζα και παιρνουν βιολογια και μαθηματικα γενικης επειδη αυτα παιρνουν ολοι :smt005 )
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man to fish; and you can sell him fishing equipment.
Άβαταρ μέλους
ZoSo
Casual Poster

Δημοσ.: 891
Εγγραφη: Αύγουστος 13th, 2011, 2:48 am
Το μέλος ZoSo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κόκορας » Νοέμβριος 23rd, 2014, 11:07 pm

του ΕΑΠ δεν μπαινει νομιζω ΠΕ4 στον ΑΣΕΠ.γιατι ειναι λιγο απο ολα
“The first gulp from the glass of natural sciences will turn you into an atheist, but at the bottom of the glass God is waiting for you.”
― Werner Heisenberg
Άβαταρ μέλους
Κόκορας
Extreme poster

Δημοσ.: 30940
Εγγραφη: Απρίλιος 10th, 2010, 2:26 pm
Τοποθεσια: Συμβασιλεύουσα
Το μέλος Κόκορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Θετικές Επιστήμες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑλβανοςΤουριστας και 11 επισκέπτες