Δίπλωμα ευρεσιτεχνίας στην Αμερική uspto. gov

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, κ.α.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Re: Δίπλωμα ευρεσιτεχνίας στην Αμερική uspto. gov

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Ιανουάριος 20th, 2017, 2:37 pm

Απλά σας ενημερώνω. Θα ήταν ουτοπία αν με ενδιέφερε μία χρεοκοπημένη Ελληνική αγορά 10 εκ. με αυτήν την μεγάλη φορολογία την στιγμή που τώρα έχω αλλού μία αγορά 380 εκατομμυρίων.
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Δημοσ.: 2907
Εγγραφη: Αύγουστος 5th, 2009, 6:58 pm
Τοποθεσια: ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό George_V » Ιανουάριος 20th, 2017, 2:52 pm

seismic 1 έγραψε: Απλά σας ενημερώνω. Θα ήταν ουτοπία αν με ενδιέφερε μία χρεοκοπημένη Ελληνική αγορά 10 εκ. με αυτήν την μεγάλη φορολογία την στιγμή που τώρα έχω αλλού μία αγορά 380 εκατομμυρίων.

Ναι γιατι χτίζουμε και πολλούς ουρανοξύστες εδω...

Όταν είπα γιατι δεν έχεις δώσει την πατεντα σου στους αρχιτέκτονες σαφώς και εννοούσα χώρες που χτίζουν ουρανοξύστες και όχι την Ελλάδα.

Για να δούμε εκεί ποσα απιδια πιάνει η πατέντα σου.
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 31329
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Ιανουάριος 20th, 2017, 2:55 pm

George_V έγραψε:
seismic 1 έγραψε: Απλά σας ενημερώνω. Θα ήταν ουτοπία αν με ενδιέφερε μία χρεοκοπημένη Ελληνική αγορά 10 εκ. με αυτήν την μεγάλη φορολογία την στιγμή που τώρα έχω αλλού μία αγορά 380 εκατομμυρίων.

Όταν είπα γιατι δεν έχεις δώσει την πατεντα σου στους αρχιτέκτονες σαφώς και εννοούσα χώρες που χτίζουν ουρανοξύστες και όχι την Ελλάδα.

Για να δούμε εκεί ποσα απιδια αρχιδια πιάνει η πατέντα σου.

:smt003
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4424
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » Ιανουάριος 20th, 2017, 3:56 pm

George_V έγραψε:

Προφανώς εκεί πέρα δεν περίμεναν τον seismic για να λύσουν τα στατικά και αντισεισμικά θέματα των ουρανοξυστών τους..... :smt003
Πάντως υποθέτω ότι για να φτιάχνουμε ουρανοξύστες οι οποίοι (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) μοιάζουν ανεπηρέαστοι απο ανέμους και σεισμούς [δεν έχω ακούσει ποτέ μου για κατάρρευση ουρανοξύστη απο σεισμό] σημαίνει ότι ήδη υπάρχουν μηχανικές λύσεις και τεχνογνωσία για το "απόλυτο" αντισεισμικό κτίριο. Το γιατί αυτές δεν εφαρμόζονται ευρέως σε κατασκευές για ιδιωτική κατοίκηση ή σε απλές πολυκατοικίες φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με το κόστος.
Η τέχνη είναι ένα ψέμα που μας βοηθάει να δούμε την αλήθεια.
Π. Πικάσο
Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Maniac poster

Δημοσ.: 11257
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2006, 3:29 pm
Το μέλος BaKXOS_Lysios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Ιανουάριος 20th, 2017, 4:41 pm

BaKXOS_Lysios έγραψε:
George_V έγραψε:

Προφανώς εκεί πέρα δεν περίμεναν τον seismic για να λύσουν τα στατικά και αντισεισμικά θέματα των ουρανοξυστών τους..... :smt003
Πάντως υποθέτω ότι για να φτιάχνουμε ουρανοξύστες οι οποίοι (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) μοιάζουν ανεπηρέαστοι απο ανέμους και σεισμούς [δεν έχω ακούσει ποτέ μου για κατάρρευση ουρανοξύστη απο σεισμό] σημαίνει ότι ήδη υπάρχουν μηχανικές λύσεις και τεχνογνωσία για το "απόλυτο" αντισεισμικό κτίριο. Το γιατί αυτές δεν εφαρμόζονται ευρέως σε κατασκευές για ιδιωτική κατοίκηση ή σε απλές πολυκατοικίες φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με το κόστος.

Έχει να κάνει με το κόστος και αυτό είναι που εγώ έλυσα. Έχει να κάνει και με την απορρόφηση ενέργειας από την κατασκευή. Οι ουρανοξύστες έχουν αυξημένη δυνατότητα ως προς την απορρόφηση της σεισμικής ενέργειας.
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Ιανουάριος 20th, 2017, 4:43 pm

stergiosbik έγραψε:
George_V έγραψε:

Για να δούμε εκεί ποσα απιδια αρχιδια πιάνει η πατέντα σου.

:smt003
Αν τα πιάσει όμως θα σας τα βγάλει :smt005 Πάντως έχω πολλούς ακόλουθους ( Following ) ερευνητές αυτό κάτι λέει. https://www.researchgate.net/profile/Ioannis_Lymperis
Και αρκετές προσωπικότητες που αναγνωρίζουν τα προσόντα μου Top Skills https://www.linkedin.com/in/giannhs-lym ... ab_profile
Εδώ μέσα μου τα χαλάτε.... :smt003
Όλα θα γίνουν στην ώρα τους Δεν μπορούσα να πιάσω κανέναν στην Αμερική χωρίς το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας το οποίο μόλις πήρα. Δεν μπορείς να πουλήσεις τίποτα χωρίς να έχεις πατέντα.... αναμένουμε.
seismic 1
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Archmage » Ιανουάριος 20th, 2017, 6:00 pm

seismic 1 έγραψε: Και αρκετές προσωπικότητες που αναγνωρίζουν τα προσόντα μου Top Skills https://www.linkedin.com/in/giannhs-lym ... ab_profile

Οι «προσωπικότητες» σου αναγνωρίζουν ως top skill κάτι που δε γνωρίζεις ούτε καν πώς λέγεται (για την αυτογάτα μιλάω..)

Είναι όπως εκείνος ο «συντελεστής σπουδαιότητας της πατέντας σου» ( :smt005 ) που αποδείχτηκε ότι δεν είχες την παραμικρή ιδέα για το τι πραγματικά είναι.
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Δημοσ.: 2995
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 5th, 2012, 7:51 pm
Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιανουάριος 20th, 2017, 6:39 pm

seismic 1 έγραψε:
seismic 1 έγραψε: Και κάτοχος πατέντας στην Αμερική σήμερα !!! :D http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars ... C540%2C783
Ρε παιδιά δεν θέλω άλλα συγχαρητήρια :smt003 φτάνει πια θα με ματιάσετε :smt005

Η <πατέντα> περιγράφει μόνο για ένα μηχανισμό για αγκίστρωση μέσα σε γεώτρηση.
Ούτε αντισεισμικά κτίρια, ούτε <βιδωμένα> κτίρια, ούτε προτεταμένους οπλισμούς, ...
Τσάμπα τα λεφτά που έδωσες.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20777
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Ιανουάριος 20th, 2017, 6:54 pm

seismic 1 έγραψε:Απλά σας ενημερώνω. Θα ήταν ουτοπία αν με ενδιέφερε μία χρεοκοπημένη Ελληνική αγορά 10 εκ. με αυτήν την μεγάλη φορολογία την στιγμή που τώρα έχω αλλού μία αγορά 380 εκατομμυρίων .

βαστα τη γερα μη σου φυγει.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 18791
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Ιανουάριος 20th, 2017, 7:21 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
seismic 1 έγραψε:
seismic 1 έγραψε: Και κάτοχος πατέντας στην Αμερική σήμερα !!! :D http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars ... C540%2C783
Ρε παιδιά δεν θέλω άλλα συγχαρητήρια :smt003 φτάνει πια θα με ματιάσετε :smt005

Η <πατέντα> περιγράφει μόνο για ένα μηχανισμό για αγκίστρωση μέσα σε γεώτρηση.
Ούτε αντισεισμικά κτίρια, ούτε <βιδωμένα> κτίρια, ούτε προτεταμένους οπλισμούς, ...
Τσάμπα τα λεφτά που έδωσες.
Λέει ότι ένας μηχανισμός μέσο ενός τένοντα που διαπερνά ελεύθερος τις κολόνες πιέζει το κτίριο από το δώμα προς το έδαφος.
Αυτός ο μηχανισμός στο ένα του άκρο στο δώμα έχει ένα μηχανισμό βίδας και το άλλο του άκρο είναι πακτωμένο μέσα στο έδαφος με ένα μηχανισμό άγκυρας.
Αυτό τι είναι... δεν κάνει το ίδιο η βίδα? Λέει ότι προστατεύει τα κτίρια από τον σεισμό και τον αέρα....αυτό τι είναι δεν είναι αντισεισμικό και αντιανεμικό σύστημα?
Υπάρχουν και σχέδια που δείχνουν τι κάνει.
seismic 1
Fast poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Θετικές Επιστήμες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες