Οποιος γνωριζει απο ηλεκτροτεχνια ας δει

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, κ.α.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

Οποιος γνωριζει απο ηλεκτροτεχνια ας δει

Δημοσίευσηαπό Stavrosbmw » Δεκέμβριος 18th, 2017, 11:49 pm

Καλησπερα,υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο διοδους zener σε κυκλωματα ?
Stavrosbmw
New poster

Δημοσ.: 462
Εγγραφη: Αύγουστος 7th, 2016, 4:14 pm
Το μέλος Stavrosbmw, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Οποιος γνωριζει απο ηλεκτροτεχνια ας δει

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 19th, 2017, 12:06 am

Tι μου θύμησες τώρα :smt010 Στο πανεπιστήμιο ήμουν πολύ καλός στα zener diodes. Aλλά και το αντίστροφο.
I Yochanan have foresuffered all
enacted in the same phorum thread
I who protested at the Berlin Wall
And toured in Europe with the Grateful Dead
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσ.: 29803
Εγγραφη: Ιούνιος 3rd, 2005, 7:01 pm
Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Stavrosbmw » Δεκέμβριος 19th, 2017, 12:19 am

Yochanan έγραψε: Tι μου θύμησες τώρα :smt010 Στο πανεπιστήμιο ήμουν πολύ καλός στα zener diodes. Aλλά και το αντίστροφο.

Δηλαδη αν σε ρωτησω καποια πραγματακια ξερεις να απαντησεις ?
Stavrosbmw
New poster

Το μέλος Stavrosbmw, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Δεκέμβριος 29th, 2017, 5:10 pm

Stavrosbmw έγραψε:
Yochanan έγραψε: Tι μου θύμησες τώρα :smt010 Στο πανεπιστήμιο ήμουν πολύ καλός στα zener diodes. Aλλά και το αντίστροφο.

Εδώ δεν απαντάνε ερωτήσεις μόνο κρίνουν αυτά που λες όπως γουστάρει η επιστήμη τους.
Μπορεί να σε βγάλουν και τρελό. Εγώ εδώ μέσα κοντεύω να αποκτήσω και αυτόν τον τίτλο! :D
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Δημοσ.: 3214
Εγγραφη: Αύγουστος 5th, 2009, 6:58 pm
Τοποθεσια: ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Stavrosbmw » Δεκέμβριος 29th, 2017, 6:33 pm

seismic 1 έγραψε:
Stavrosbmw έγραψε:

Εδώ δεν απαντάνε ερωτήσεις μόνο κρίνουν αυτά που λες όπως γουστάρει η επιστήμη τους.
Μπορεί να σε βγάλουν και τρελό. Εγώ εδώ μέσα κοντεύω να αποκτήσω και αυτόν τον τίτλο! :D

Πάντα υπάρχουν τρολ σε φόρουμ :wave:
Stavrosbmw
New poster

Δημοσίευσηαπό seismic 1 » Δεκέμβριος 29th, 2017, 9:48 pm

Εικόνα
Αφού δεν μπόρεσα να πάω με αυτούς που όλοι μαζί τα φάγαμε πήγα με αυτούς που όλοι μαζί μπορούμε για να ταΐζουμε αυτούς που όλοι μαζί τα τρώνε
seismic 1
Fast poster

Δημοσ.: 3214
Εγγραφη: Αύγουστος 5th, 2009, 6:58 pm
Τοποθεσια: ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
Το μέλος seismic 1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Δεκέμβριος 29th, 2017, 10:06 pm

seismic 1 έγραψε:Μπορεί να σε βγάλουν και τρελό. Εγώ εδώ μέσα κοντεύω να αποκτήσω και αυτόν τον τίτλο! :D

The understatement of the century!
Ο Άκης φυλακίστηκε επειδή πήρε ρώσικα όπλα λέω εγώ. Οι Αμερικάνοι και οι μυστικές, διπλωματικές υπηρεσίες τους είναι γνωστά καθάρματα.
Άβαταρ μέλους
Saliveros
Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 47874
Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 11:10 pm
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Δεκέμβριος 29th, 2017, 10:10 pm

Yochanan έγραψε: Στο πανεπιστήμιο ήμουν πολύ καλός στα zener diodes. Aλλά και το αντίστροφο.

Τα zener diodes ήταν πολύ καλά σε σένα, ή ήσουν πολύ κακός στα drener ziodes ;
Ο Άκης φυλακίστηκε επειδή πήρε ρώσικα όπλα λέω εγώ. Οι Αμερικάνοι και οι μυστικές, διπλωματικές υπηρεσίες τους είναι γνωστά καθάρματα.
Άβαταρ μέλους
Saliveros

Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Δεκέμβριος 29th, 2017, 10:17 pm

Stavrosbmw έγραψε: Καλησπερα,υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο διοδους zener σε κυκλωματα ?

Το τι θες να μάθεις όμως δεν ρώτησες.
Δεν επιβάλεις δικτατορία για να περιφρουρήσεις την επανάσταση. Κάνεις επανάσταση για να επιβάλεις δικτατορία.
Τζωρτζ Όργουελ
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 26918
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 29th, 2017, 11:09 pm

Saliveros έγραψε:
Yochanan έγραψε: Στο πανεπιστήμιο ήμουν πολύ καλός στα zener diodes. Aλλά και το αντίστροφο.

είναι χωρατό με βάση την ιδιότητα των διόδων ζένερ να επιτρέπουν στο ρεύμα να περνάει και με αντίστροφη φορά αφού ξεπεράσει ένα θρεσχολντ :oops:

δεν είπα ότι είναι πολύ επιτυχημένο χωρατό, είναι όμως ένα χωρατό :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Stavrosbmw » Δεκέμβριος 29th, 2017, 11:33 pm

Πάνας έγραψε:
Stavrosbmw έγραψε: Καλησπερα,υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο διοδους zener σε κυκλωματα ?

Το τι θες να μάθεις όμως δεν ρώτησες.

Μην ανησυχεις την εβγαλα την ακρη
Stavrosbmw
New poster

Δημοσίευσηαπό Stavrosbmw » Δεκέμβριος 29th, 2017, 11:35 pm

Saliveros έγραψε:

τι ειναι το drener ?
Stavrosbmw
New poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Δεκέμβριος 29th, 2017, 11:36 pm

ΟΚέικ.
Δεν επιβάλεις δικτατορία για να περιφρουρήσεις την επανάσταση. Κάνεις επανάσταση για να επιβάλεις δικτατορία.
Τζωρτζ Όργουελ
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 26918
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Δεκέμβριος 30th, 2017, 12:05 am

Stavrosbmw έγραψε:
Saliveros έγραψε:

τι ειναι το drener ?

είναι τα dark zener diodes, τα κακά ξαδέρφια των διοδων ζενερ (drow elves)
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Δεκέμβριος 30th, 2017, 6:44 am

Yochanan έγραψε:
Saliveros έγραψε:

είναι χωρατό με βάση την ιδιότητα των διόδων ζένερ να επιτρέπουν στο ρεύμα να περνάει και με αντίστροφη φορά αφού ξεπεράσει ένα θρεσχολντ :oops:
δεν είπα ότι είναι πολύ επιτυχημένο χωρατό, είναι όμως ένα χωρατό :oops: :oops:

:D
Διαφωνώ. Για τους επαΐοντες είναι πολύ πετυχημένο.
Άβαταρ μέλους
Saliveros

Επόμενη

Επιστροφή στην Θετικές Επιστήμες

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες